FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Liberec - 20. března 2021   18:30

Jablonec
17' Schranz (Jovović) • 54' V. Kubista (Krob)
2:1
(1:0)
Liberec
52' Rabušic

Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (67. Pilař), Považanec, Kratochvíl (81. Hübschman), Jovović (90+2. Smejkal) – Doležal (C), Schranz (90+2. R. Hrubý).
V. Hrubý – Podaný, Hübschman, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta.
Proske – Kotík, Dresler.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Koscelník (64. Pešek), M. Sadílek, Pourzitidis (46. Faško), Mosquera (64. Nečas) – Rondić, Rabušic.
Nguyen – Cancola, Faško, Michal, Nečas, J. Šulc, Pešek.

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 2:1. Derby pro domácí, rozhodl Kubista

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
Je hotovo! Urputný boj v rámci 55. Podještědského derby končí lépe pro Jablonec, který byl dnes mírně aktivnější a vítězí 2:1. Start druhé půle přitom vyšel hostům, když chybu brankáře Hanuše potrestal z penalty Michael Rabušic. Z vyrovnaného stavu se ovšem Slovan radoval jen několik desítek sekund, než z rohového kopu udeřil Vojtěch Kubista. Více branek jsme už v jabloneckém mrazu neviděli, domácí tedy berou tři body a posouvají se před svého rivala na třetí příčku FORTUNA:LIGY.
90+3'
90+2'
Jakub Nečas si při zpracování nechtěně pomohl rukou, i tak se však píská. Jablonečtí s rozehrávkou určitě nebudou spěchat.
90+2'
Zelenobílí zkušeně šetří čas u rohového praporku, tohle jim vyhovuje. Liberečtí fotbalisté se nemohou protlačit k míči.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Robert Hrubý.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Tomáš Smejkal.
90'
Nad rámec řádné hrací doby jsou nastaveny 3 minuty!
89'
Jakub Považanec skvěle vybojoval balon ve středu hřiště. Následoval jablonecký ofsajd, rozehrávat budou hosté. Už se jim ale krátí čas!
88'
V domácím vápně bylo poměrně živo. Jakub Nečas i Michal Sadílek se snažili propálit zelenobílý obranný val, Jablonečtí nakonec situaci ustáli bez větší úhony.
87'
Knoblochovi nyní vyklouzl z rukavic centr Jana Kroba a Liberec měl štěstí, že nablízku zrovna nebyl žádný protihráč.
86'
Po jablonecké diskomunikaci se míče zmocnil Slovan. Nově příchozí Tomáš Hübschman však hned ukazuje, jak je před vlastní šestnáctkou důležitý.
84'
Domácí si mohli pojistit výhru! Martin Doležal skvěle vyhrál souboj s Chalušem a přihrál pod sebe Vladimiru Jovovićovi. Ten už před sebou měl jen Milana Knoblocha, který ale jeho střelu dokázal vyrazit!
83'
Michal Faško zakopl balon pouze na tribunu, což hraje do karet Jablonci. Pro něj má teď každá minuta strávená na útočné polovině velkou cenu.
82'
Pilař zablokován, hlavička Doležala padla těsně mimo
82'
Václav Pilař se za vápnem položil do zajímavého voleje, trefil však bránícího hráče. Pak ještě mohl zakončovat Martin Doležal, který se dostal na centrovaný míč, hlavou ale mířil nepřesně.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Tomáš Hübschman.
79'
Jakub Považanec šel do souboje s Nečasem tak šikovně, že ještě otřel balon o soupeře. Jan Hanuš může vykopávat od jablonecké svatyně.
78'
Vladimir Jovović se stále snaží zaměstnávat libereckou obranu, ale už to má hodně složité. Hosté teď navíc získali další faul na útočné polovině.
77'
Faškovi se výborně vrhl pod nohy Václav Pilař, který zblokoval přihrávku do autu. Slovan zvyšuje obrátky, domácí zatím brání velmi dobře.
76'
Zajímavé je, že ačkoliv jsou k vidění nedovolené zákroky, stále se hraje bez karet. To v Podještědských derby zdaleka nebývá normou.
74'
Chaluš špatně odehrál míč, Jovovič netrefil odkrytou bránu
74'
Matěj Chaluš se trestuhodně nedohodl s brankářem Knoblochem, kdo na hraně vápna odehraje míč. Chalušovu přihrávku poté ukořistil Vladimir Jovović, který mohl z velké dálky a značného úhlu zkusit trefit prázdnou bránu! Střela se mu ale nepovedla.
73'
Teď Jakub Pešek zakončoval sám, když k němu dolétl přetažený centr. Těžká střela z voleje nebyla špatná, Jaroslav Zelený ji však k Hanušovi nepustil.
72'
Jakub Pešek o sobě dal poprvé výrazněji vědět, když se hezky uvolnil a z úhlu nastřeloval míč do malého vápna. Tam měl gól na noze Imad Rondić, bohužel pro Slovan ovšem promáchl!
71'
Pešek vytvořil pozici pro Rondiče, ten promáchl
71'
Po faulu Vojtěcha Kubisty rozehrával Michal Sadílek standardní situaci. Jeho centr Jan Hanuš suverénně vyboxoval mimo šestnáctku.
69'
Liberec v posledních chvílích dobývá pokutové území a zdá se, že domácí se už budou soustředit spíše na bránění náskoku.
68'
Jakub Nečas si v pokutovém území zpracoval dlouhou přihrávku. Poté se snažil zaměstnat Hanuše, jemuž blokem pomohl Vojtěch Kubista.
67'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Václav Pilař.
66'
Vladimir Jovović si na levé straně krásně poradil hned se dvěma protihráči. Z úhlu pak zkusil ještě vystřelit a získal pro svůj celek rohový kop.
65'
Jakub Jugas v rychlostním souboji s Pleštilem soupeře zkušeně odstavil tělem. Balon dojel do zámezí, Milan Knobloch se chystá k výkopu od branky.
64'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Jakub Pešek.
62'
Rohový kop Jablonce byl odvrácen za pokutové území. O ránu z voleje se marně pokoušel Libor Holík, nicméně zvládl alespoň odcentrovat. Obrana hostů znovu zasáhla.
61'
Po hezkém Kubistově nákopu centroval po zemi Ivan Schranz. Míč šel k jablonecké smůle přímo mezi Doležala a Pleštila tak, že zakončit nemohl ani jeden.
60'
Žlutou kartu dostává Ivan Schranz (FK Jablonec).
59'
Petr Rada ve druhé půli značně zvýšil hlasitost svých pokynů, na stadionu je znovu jednoznačně nejvýraznějším elementem.
58'
Libor Holík si vybral slabší chvilku a ve vlastním pokutovém území se nechal obrat Johnem Mosquerou. Dobře za něj však zastoupil Vojtěch Kubista, který Kolumbijcovu střelu srazil na roh.
57'
Centr Rabušice z levé strany mířil do jabloneckého malého vápna. Jan Hanuš ho v klidu ztlumil v rukavicích a rozehrál brejk domácích.
54'
Kubista hlavou vrátil domácím vedení, 2:1
54'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí si bleskurychle berou zpět ztracené vedení! Od pravého rohového praporku skvěle nacentroval Jan Krob, ve vápně nejvýše vyšplhal VOJTĚCH KUBISTA a povedenou hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal Knoblochovi šanci.
54'
Dominik Pleštil nastartoval motory a pláchl po pravém křídle. Jakub Jugas odvrátil balon na rohový kop.
52'
Rabušic proměnil penaltu a srovnal na 1:1
52'
Liberec právě vstřelil branku!
K penaltě se postavil MICHAEL RABUŠIC, který si počínal suverénně. Svoji ránu nasměroval k tyči po pravé ruce marně plachtícího Jana Hanuše a máme vyrovnáno!
51'
Penalta pro Liberec! Rozhodčí se u videa vrátil k souboji Hanuše s Rondićem. Domácí brankář po zaváhání na hraně šestnáctky fauloval a uvidíme pokutový kop.
49'
Hanuš přišlápl Rondiče, penalta!
49'
Dominik Pleštil ve tvrdém souboji nakonec fauloval Mikulu, hosté rozehrávají z poloviny hřiště.
48'
Faško tlačil míč ke vzdálenější tyči
48'
Po centru z levé strany propadl balon k Michalu Faškovi, jenž se snažil o obstřel ke vzdálenější tyči. Bohužel pro něj skončil míč po teči mimo.
47'
Hanuš neudržel Rabušicovu střelu z velké dálky
47'
Po zaváhání Vojtěcha Kubisty se k míči dostal Jhon Mosquera, který přihrál Michaelu Rabušicovi. Ten pálil z možná až zbytečně velké dálky, nicméně přesto zaměstnal Jana Hanuše, kterému míč vyklouzl na roh.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Mario Pourzitidis, přichází Michal Faško.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
První poločas byl v tuhé zimě a na těžkém terénu spíše válkou, než nějakým nadstandardním fotbalovým představením. Přesto jsme viděli jeden gól, když mírnou převahu Jablonce v 17. minutě využil po přihrávce Jovoviće unikající Ivan Schranz.
45'
44'
Mario Pourzitidis tak trošku vy stylu hokejového play-off dohrál ve středu hřiště Miloše Kratochvíla, Jablonec tak může závěr první půle strávit na útočné polovině.
43'
Milan Knobloch vyběhl mimo pokutové území, aby odehrál míč před sprintujícím Doležalem. S Chalušem se však nedohodli úplně ideálně a mohli být rádi, že rozhodčí odpískal útočný faul Doležala.
42'
Rozehrávku na sebe vzal Michal Sadílek, jehož centr odvrátil Jaroslav Zelený. Liberečtí ale zůstávají na balonu a dále kombinují.
41'
Jan Krob u postranní čáry zasáhl Rabušice, který to dal hlasitě najevo. Uvidíme standardní situaci Slovanu.
40'
Vladimir Jovović byl v těžké pozici a po Krobově přistrčení jej hosté na hraně šestnáctky odzbrojili.
39'
Po hezké akci levou stranou se balon odrazil za pokutové území Jablonce. Mario Pourzitidis pak trefil jen bránícího hráče, stejně jako hned po něm Jan Mikula.
37'
Po rohu se tlačil do koncovky Chaluš
37'
Jhon Mosquera centroval do pokutového území. Po zákroku Jakuba Považance jsme sledovali rohový kop Liberce. Michal Sadílek sice našel Matěje Chaluše, ten ale nohou tečoval mimo tři tyče.
36'
Imad Rondić se snažil prosadit průnikem po levé straně, míč mu ale odebral dnes zatím skvěle hrající Holík.
35'
Holík přetlačil Mosqueru, potom pálil nepřesně
35'
Jan Krob rozehrál standardní situaci centrem do šestnáctky. Po několika odrazech to zkusil Holík levačkou přímo na branku, technická střela nicméně skončila v zámezí.
34'
Libor Holík znovu podpořil útok, jeho centr, který kroutil z pravé strany, však zamířil daleko mimo dosah spoluhráčů. Milan Knobloch může vykopávat.
33'
Jaroslav Zelený při snaze o dlouhý míč vykopl krtka, Liberec bude vhazovat.
31'
Jan Hanuš poslal dlouhý nákop za polovinu hřiště. Vladimir Jovović pak předal balon Ivanu Schranzovi, proti němuž dobře vystoupil Mario Pourzitidis.
30'
Hra se nyní zdržuje u postranní čáry, sledujeme sérii autových vhazování.
29'
Vladimir Jovović hezky obehrál Fukalu a z levého křídla se tlačil na osu hřiště. Už se zdálo, že napřáhne zdálky, nicméně ještě se snažil najít spoluhráče uvnitř vápna. To už nevyšlo, přesto si od Petra Rady vysloužil uznalý potlesk.
28'
Aktuálně sledujeme vcelku nezáživnou pasáž hry. Oba týmy se perou s těžkým terénem i nepříznivým počasím, zajímavých akcí k vidění moc není.
26'
Martin Koscelník poslal do šestnáctky nadýchaný oblouček. Na zadní tyči zavíral akci Jhon Mosquera, Jan Hanuš ho ale k zakončení nepustil.
25'
Libor Holík zkoušel trošku drzou přihrávkou po zemi do pokutového území najít přibíhajícího Schranze. Stoperská dvojice Liberce měla co dělat.
24'
Jablonečtí se drží na útočné polovině a kombinují. Co se týče držení míče, mají od svého gólu viditelně navrch.
22'
Matěj Chaluš výborně odclonil Ivana Schranze, jenž se snažil dostat k Pleštilově přihrávce. Milan Knobloch může vykopávat od své klece.
21'
Po další Jovovićově akci sklepl ve vápně míč Martin Doležal. Ivan Schranz pak v těsném kontaktu s obráncem trefil pouze svého soupeře.
20'
Michal Fukala teď trošku zbytečně sáhl po Jovovićovi, který lehký dotyk prodal a získal na sebe nedovolený zákrok. Odehrálo se to před střídačkami, kde malinko stouply emoce.
19'
Slovan se za začínajícího sněžení snažil o rychlou odpověď. Z rohu ale nic nevytěžil a musel se spíše starat o další průnik Jovoviće.
17'
Schranz zblízka překonal Knoblocha, 1:0
17'
Na první gól v derby jsme nečekali dlouho. Skvělou práci odvedl Vladimir Jovović, když si výborně zpracoval nákop brankáře Hanuše a potáhl míč na střed. Pak ho nasměroval přesně do uličky na rozeběhnutého IVANA SCHRANZE, který v souboji muže proti muži poslal balon okolo Knoblochovy nohy až do sítě!
16'
Martin Koscelník se na malém vápně prodíral k centrovanému míči. Rozhodčí ale viděl faul na Kroba a hvízdl do píšťalky.
14'
Jakub Považanec si na polovině hřiště troufl na drzou kličku proti Mosquerovi. Ačkoliv tím asi pocuchal nervovou soustavu Petra Rady, klička mu vyšla.
12'
Zeleného hlavičku vytáhl Knobloch
12'
Velká šance i na straně Jablonce. Krobův centr od rohového praporku usměrnil na bránu Jaroslav Zelený a donutil Milana Knoblocha ke skvělému reflexivnímu zákroku! Knobloch vyškrábl míč těsně nad břevno a udržel bezgólový stav.
11'
Libor Holík zůstal vepředu a zkusil štěstí z dálky. Mikula jeho projektil ztečoval na rohový kop, který se bude opakovat.
10'
Dominik Pleštil zatím větrá levou stranu liberecké obrany. Pro svůj tým získal další aut, po kterém nastřeloval balon před branku Libor Holík. Hostující defenziva si poradila.
9'
Nákop Johna Mosquery nebyl z nejpřesnějších a Jaroslav Zelený jej v klidu sklepl do držení Jana Hanuše. Na těžkém terénu zatím celkem logicky registrujeme mnoho nepřesností.
8'
Miloš Kratochvíl roztahoval hru na rozeběhnutého Pleštila. Tomu pod nohy dobře padl Jan Mikula a skluzem odvrátil balon do zámezí.
7'
Vladimir Jovović se vrátil pomoci defenzivě a přerušil aktivitu Liberce. Jeho odkop navíc po cestě na tribunu ještě tečoval protihráč, vhazovat tedy mohou domácí.
5'
Dominik Pleštil si už v pokutovém území snažil zpracovat přihrávku z pravé strany, jenže byl těsně bráněn a nemohl si balon připravit ke střele.
4'
Imad Rondić centroval do šestnáctky, trefil však jen hráče před sebou. Míč se navíc Rondićovi odrazil do ruky, rozehrávat tak bude soupeř.
3'
Martin Koscelník si zpracoval dlouhý balon mířící za obranu a z poměrně ostrého úhlu už proti sobě měl jen brankáře Hanuše! Ten však skvěle vyběhl a včas se proti střelci položil. Z následného rohu Liberec nic nezískal.
2'
Martin Doležal byl při pokusu o sklepnutí míče faulován, domácí tak rozehrávali z poloviny hřiště. Postupnými kroky se poté přibližují k pokutovému území Slovanu.
1'
Úvodního výkopu se zhostili Jablonečtí. Michael Rabušic na sebe na obranné polovině zkušeně získal faul a přisoudil míč svému týmu.
1'
Těžce zkoušení jablonečtí trávníkáři se i teď, ve druhé polovině března, museli vypořádat s další sněhovou nadílkou. Přestože znovu odvedli skvělou práci, má hřiště k ideálnímu stavu samozřejmě daleko. Uvidíme, jak se týmy s těžkými podmínkami, které umocňuje teplota hluboko pod bodem mrazu, vypořádají.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil, Považanec, Kratochvíl, Jovović – Doležal (C), Schranz.
Náhradníci: V. Hrubý – Podaný, Hübschman, R. Hrubý, Pilař, Smejkal, Chramosta.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Koscelník, M. Sadílek, Pourzitidis, Mosquera – Rondić, Rabušic.
Náhradníci: Nguyen – Cancola, Faško, Michal, Nečas, J. Šulc, Pešek.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.
FC SLOVAN LIBEREC

Liberec je ve formě. V roce 2021 doposud prohrál jen jednou, nezdar s Ostravou už se však datuje do 27. ledna. Od té doby modrobílí odehráli v lize sedm duelů, v nichž si připsali pět vítězství a dvě remízy. Momentálně mají na kontě tři tříbodové zápasy v řadě, mezi které ještě vtěsnali postup do čtvrtfinále MOL Cupu. Slovan těží zejména z kvalitní defenzivy, vždyť méně branek dostala jen Slavia. Jak se mu bude dařit v derby?
FK JABLONEC

Svěřenci Petra Rady si ve druhé polovině února prošli menšími rozpaky, když podlehli Ostravě (1:2), remizovali s Mladou Boleslaví (1:1) a inkasovali nepříjemný direkt od rozjetého Slovácka (0:3). Zdá se ale, že by pro Jablonec mohlo znovu být lépe. V utkáních na hřišti soupeřů, kteří nutně potřebují každý bod, totiž zdolali Opavu (1:0) i Brno (2:1) a dotáhli se zpět do boje o třetí místo tabulky. Aktuálně má na kontě stejně bodů jako Liberec, oproti svému rivalovi však má zápas k dobru.
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA pokračuje tento víkend 24. kolem, jehož tahákem bude tradiční Podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem. Utkání bude mít i velký tabulkový význam, vítěz se totiž průběžně osamostatní na třetí příčce!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.