FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Opava - 21. března 2021   18:30

Slavia
45+4' Kuchta  • 54' Stanciu  • 64' Holeš (Van Buren) • 78' Oscar (Tecl)
4:0
(1:0)

Vágner – Masopust, Kúdela (81. Deli), Zima, Bořil (C) – Holeš – Van Buren (68. Tecl), Stanciu (68. Lingr), Provod (81. Júsuf Hilál), Sima – Kuchta (58. Oscar).
Kovář – Deli, Bah, Lingr, Júsuf Hilál, Tecl, Oscar.
Cieslar – Hrabovský, Mokrusch (Szikszay)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Digaňa – Hrabina, Didiba, Kulhánek, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček (46. Rataj), Nešický (66. Večerka), Tiéhi – Lukáš Holík (66. Kania), Čvančara (66. Mondek).
Šrom – Večerka, Smola, Rataj, Mondek, Kania, Březina.

SESTŘIH: Slavia - Opava 4:0. Dvě vyloučení, sešívaní vyrovnali rekord

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Utkání je minulostí. Zejména ve druhé půli jsme viděli zápas na jednu branku, a to tu opavskou. Slavia dominovala a po zásluze zvítězila 4:0.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:18.
90+2'
90'
Nastavují se dvě minuty.
88'
Do vápna Slavie přilétl dlouhý míč, pro který si vyskočil Vágner, jenž ho vyboxoval.
87'
Júsuf si počínal znovu až příliš agresivně, za vysokou nohu dostává žlutou kartu.
86'
Míč se přesunul na polovinu soupeře. Nyní zase hrají Opavští, i na jejich hře je znát, že je o výsledku rozhodnuto.
85'
Pražané znovu uklidňují hru. Hrají na vlastní půli, rozvážně a postupnými krůčky se posouvají směrem kupředu.
84'
Mondek napřáhl z hodně velké dálky, tato střela nepřinutila Vágnera k zákroku. Míč skončil mimo.
83'
Žídek přetáhl svůj centrovaný balon až příliš, a tak míč doletěl do zámezí. Vágner bude vykopávat.
82'
Júsuf se vrátil, aby pomohl sešívané obraně, jenže si počínal nedovoleně a uvidíme volný přímý kop.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kúdela, přichází Simon Deli.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
80'
Z pohledu hostů mohlo být ještě hůř. Lingr pěkným stříleným centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Tecla, který zakončil do protipohybu brankáře Digani, jenž se musel pořádně natáhnout, aby střelu letící do jeho protipohybu vytěsnil mimo tři tyče.
78'
Slavia právě vstřelila branku!
Sešívaní přidávají čtvrtou branku! Tecl přesným pasem za obranu na hranici vápna našel OSCARA, jenž si míč výborně zpracoval a následně zakončil nechytatelně do šibenice. Brankář Digaňa se jen a pouze ohlédl.
77'
Helešicovi se rozehrání standardní situace ani malinko nepodařilo. Rána z jeho kopačky letěla hodně vysoko nad Vágnerovu svatyni.
76'
Žlutou kartu dostává Oscar (SK Slavia Praha).
75'
Po chybě v rozehrávce musel rozvíjející se akci soupeře hasit Oscar, který je dalším, kdo dostane žlutou kartu.
74'
Vraždění neviňátek, Oscar si povodil všechny, 4:0
74'
Zápas už se v podstatě jen a pouze dohrává. Sešívaní kombinují na vlastní polovině hřiště nakrátko.
73'
Žlutou kartu dostává Jan Žídek (SFC Opava).
72'
Provod se pokoušel uvolnit na středu hřiště, jenže byl Žídkem povalen k zemi.
71'
Na druhé straně dostal přihrávku za obranu Rataj. Jenže mladičký forvard hostí byl skutečně za obranou a píská se tak ofsajd.
70'
Tecl se hnal za dalším nakopnutým míčem, jako první byl ale u příliš dlouhé přihrávky Digaňa, jenž dobře vyběhl a míč poslal do autu.
69'
Tecl se ihned dral do šance, jenže ho zastavil zdvižený praporek postranního rozhodčího, který značí ofsajd.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ondřej Lingr.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Stanislav Tecl.
67'
Po Kúdelově super nákopu nepřeloboval Digaňu Masopust
67'
Masopust se rozeběhl za dlouhým pasem, který dostal přesně, jak potřeboval. Následně se domácí krajní bek pokusil přehodit Digaňu, ale úspěšný nebyl.
66'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Dalibor Večerka.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Karol Mondek.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Lukáš Kania.
65'
Van Buren ve snaze získat míč povalil Didibu. Další šance Slavie se tak kvůli faulu nekoná.
64'
Mick van Buren na zlatém podnose připravil gól pro Holeše, 3:0
64'
Slavia odskakuje svému soupeři do tříbrankového vedení! Van Buren sklepl balon pro TOMÁŠE HOLEŠE na střelu z hranice šestnáctky a druhý jmenovaný se tváří v tvář brankáři Digaňovi prosadil střelou o tyč.
62'
Sima ve snaze zakončit udeřil Žídka. Píská se tak faul stopera Slavie, opavští fotbalisté budou rozehrávat.
61'
Po Stanciově projektilu Digaňu pálí rukavice
61'
Na druhé straně vyslal pořádnou dělovku z ostrého úhlu ze střední vzdálenosti Stnaciu. Pozorný Digaňa míč vyboxoval na rohový kop.
60'
Nešický to zkusil z přímáku rovnou na bránu
60'
Nešický zkusil překvapit gólmana Slavie přímou střelou z ostrého úhlu, jenže zacílil o malý kousek nad.
59'
Vágner chyboval v rozehrávce, když nahrál Ratajovi, ten se šance trochu zalekl, a tak nakonec vůbec nevystřelil. Gólman Vágner se záhy za balonem vydal, jenže zahrál rukou mimo vlastní vápno. Chystá se volný přímý kop.
58'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Oscar.
56'
Na zemi zůstává ležet Kuchta a hra se přerušuje. Vypadá to, že se bude muset střídat.
55'
Další žlutá karta, Hrabina se dral za balonem na polovině Slavie až příliš aktivně.
54'
NICO STANCIU napálil dělovku ze svého pohledu doleva k tyči a brankář Digaňa byl bez šance. Slavia vede 2:0!
51'
Mick van Buren hlavičkoval nedůrazně
51'
Kulhánek podcenil souboj s Kuchtou, nakonec musel zatáhnout za záchrannou brzdu a píská se penalta! Stoper Opavy navíc dostal druhou žlutou kartu a je tedy druhým vyloučeným v dnešním duelu.
50'
Van Buren si naběhl mezi stopery soupeře a dostal se k hlavičce. Tu poslal jen doprostřed, a tak Digaňa míč ukryl, jak se říká, do teplých.
49'
Čvančara upadl po souboji s Kúdelou a přál si odpískání penalty. Hlavní sudí jeho přání nevyslyšel.
48'
Vágner si nerozuměl s Masopustem, svou přihrávku tak poslal jen do autu, vhazují hosté.
47'
Holík vypálil z hodně velké dálky, rána z jeho kopačky ovšem letěla hodně nad.
46'
Opavští získali míč pod svou kontrolu, kombinují na polovině hřiště a pomalu se posouvají směrem kupředu.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Tomáš Rataj.
46'
První poločas je minulostí. Sešívaní se musí už od 23. minuty obejít bez Simy, který dostal za faul na brankáře Opavy červenou kartu. Přesto se červenobílí v samotném závěru první půle ujali vedení. Stanciuovu ránu dokázal ještě Digaňa vytěsnit, na krkolomnou Kuchtovu dorážku už dosáhnout nemohl. Jak zápas dopadne? To se dozvíte, když zůstanete s námi, pokračujeme zhruba v 19:33.
45'
Gól do šatny! Střelu Stancia dorazil v pádu Kuchta, 1:0
45'
Mick van Buren chtěl nachytat vracejícího se Digaňu
45'
Holeš z dálky pálil nad
45+4'
45+4'
Pražané jdou v závěru první půle do vedení! Ze standardní situace ještě sešívaní neudeřili, o chvíli později už ale ano. Nico Stanciu se zjevil v obří příležitosti na levém křídle, gólman Digaňa však dokázal proti jeho dělovce z bezprostřední blízkosti zasáhnout. Ve správný čas na správném místě byl ale JAN KUCHTA, který sice zakopl a upadl, ale míč se i tak šťastně odrazil za brankovou čáru.
45+3'
Didiba zasáhl ve výskoku Kuchtu loktem, píská se proti hostujícímu celku a hráči obou týmů se stěhují do šestnáctky Opavy.
45+2'
Van Buren se po vhazování dostal ke střele ze střední vzdálenosti, brankář Opavy navíc nebyl mezi třemi tyčemi, a tak šlo o docela zajímavou příležitost. Nizozemský forvard zacílil dobře, míč letěl na bránu, jenže Digaňa se stačil vrátit a dobře zasáhl.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Holeš se pokusil překvapit brankáře soupeře ranou ze střední vzdálenosti, jenže míč se vznesl příliš vysoko a skončil nad.
44'
Po několika centrech se k hlavičce protlačil Holeš, ale jeho slabou hlavičku v pohodě ukryl Digaňa do svých rukavic.
43'
Sešívaní tlačí, ale zatím se nemohou dostat do střelecké možnosti. Uvidíme další roh.
42'
Pražané rozehráli nakrátko, záhy však přece jen přiletěl centr na přední tyč. Hostující obrana odvrací na další roh.
41'
Van Buren bojoval o balon na pravém křídle a pro sešívané získal rohový kop.
40'
Dlouhý míč na pravé křídlo měl nalézt Masopusta, ale nenalezl. Balon skončil v autu.
39'
Pražané znovu kombinují jen na vlastní půli a rozhodně nikam nespěchají.
38'
Opavští se protlačili k nepřesnému zakončení, jenže vzrušení bylo zbytečné, byl odpískán útočný faul.
37'
Chystá se první rohový kop zápasu, který budou mít k dispozici opavští fotbalisté.
36'
Řezníček musel zatáhnout za záchrannou brzdu, aby zastavil rozvíjející se akci Slavie a je dalším, kdo dostává žlutou kartu.
35'
Helešic nacentroval do pokutového území Slavie z levé strany. Na jeho pas nikdo ze Slezanů nedosáhl. Sešívaní mohou otočit hru.
34'
Nešický při napadání fauloval Van Burena. Červenobílí budou rozehrávat z klidu.
32'
Slávisté hrají s balonem na vlastní polovině hřiště. Vskutku se toho zatím na trávníku mnoho zajímavého neděje.
31'
Vágnerovi vypadl Helešicův centr
31'
Holík se pokusil odcentrovat z levého křídla, jenže přihrávka se mu ani trochu nepovedla, míč skončil za brankovou čárou.
30'
Masopust chyboval při rozehrávce a hosté se dostali k centrovanému balonu. Pro ten si došel Vágner, kterému míč nejprve vypadl z připraveného koše, na štěstí pro něj kolem nebyli včas fotbalisté Opavy, a tak mohl následně míč sebrat z trávníku.
29'
Zdá se, že slávisty paradoxně vyloučení Simy nabudilo. Sešívaní jsou v posledních minutách aktivnější a kombinují kolem vápna svého soka.
28'
Kuchta si navedl balon na ránu zpoza šestnáctky, jenže vybil jen bloky obránců Opavy.
27'
Po dalším souboji Čvančary s Masopustem je k vidění další žlutá karta. Dostává ji hostující útočník, krajní obránce Slavie je ošetřován.
26'
Van Buren se pokusil nacentrovat z pravého křídla, jenže trefil jen Žídka. Následně se přes kapitána hostí pokusil přejít individuálně, jenže úspěšný nebyl.
25'
Sešívaní tedy budou hrát více jak hodinu v oslabení. Nyní mohou zahrozit z volného přímého kopu.
23'
Je to tak! Hlavní sudí zrušil žlutou kartu pro Simu a namísto toho mu udělil rovnou kartu červenou. Z mého pohledu nešlo o nikterak brutální zákrok, Sima šel za balonem a brankáře Digaňu trefil ve vzduchu do nohy. Hodně přísné rozhodnutí.
22'
Sima zajel do gólmana a po zásahu VAR byl vyloučen!
22'
Hlavní rozhodčí ještě celou situaci zkoumá znovu spolu s videorozhodčím. Možná by tedy mohlo jít o červenou kartu.
19'
Řezníček před vápnem napřáhl k slibné ráně
19'
Řezníček dostal spoustu prostoru ve středu hřiště, a tak se rozhodl pro střelu z velké dálky. Ta nebyla úplně zlá, každopádně bránu Vágnera o kus minula.
18'
Čvančara bojoval o míč na pravém křídle. Proti přesile příliš šancí neměl a hrají tak červenobílí.
17'
Van Buren dostal balon na pravou stranu, nedokázal ale vymyslet nic nebezpečného, míč jen vrátil na polovinu hřiště k Zimovi a pozvolná kombinace Slavie tak pokračuje.
16'
Kulhánek šlapákem sestřelil ve vzdušném souboji Simu. Píská se proti Slezanům a jsme svědky také první žluté karty.
15'
Bořil chyboval a do vápna domácích přiletěl centr z pravého křídla. Přetažený balon nikoho v modrožlutém nenašel a záhy Žídek fauloval Van Burena.
14'
Ani další akce opavského týmu se nevyvedla. Slávisté v poklidu rozehrávají a nyní se vrátili s balonem až k vlastnímu brankáři.
13'
Opravdu oba týmy začaly hodně zvolna. Opavští se nyní ragbyově posouvají na polovinu Slavie.
12'
Helešic podrazil napadajícího Masopusta. Uvidíme volný přímý kop Slavie.
11'
Masopust našel na pravém křídle Simu, jenže tomu se nevyvedlo zpracování, míč mu odskočil od nohy, a tak o něj přišel.
10'
Zima se střetl na vlastní polovině s Čvančarou. Hlavní sudí chvíli váhal a nakonec odpískal faul druhého jmenovaného.
9'
Zatím oba týmy hrají poměrně opatrně. Ani jeden z celků se tak prozatím do žádné velké šance nedostal.
8'
Slávisté se rozhodli pro dlouhý aut do pokutového území. V něm kralovali hostující fotbalisté, Digaňa nemusel zasahovat.
7'
Kuchta se rozeběhl po levém křídle. Sešívaný forvard také dostal přihrávku, u níž byl ale jako první Didiba, jenž odpálil balon do autu.
6'
Dlouhý nákop jsme viděli také na druhé straně. Sešívaní odklidili míč do zámezí.
5'
Sima si zaběhl za obranu, jenže jako první byl u dlouhého pasu Digaňa. Sima následně brankáře Opavy srazil a píská se faul.
4'
Opavští se dostali na polovinu domácího celku. Krátké přihrávky Slezanů zatím do šance nevedly.
3'
Bořil se rozhodl vypálit ze střední vzdálenosti. Projektil z jeho kopačky skončil vysoko nad.
2'
Sešívaní už získali balon a vymýšlejí jednu akci za druhou. Provod se neprokličkoval do vápna z pravého křídla, když ztratil míč proti hned třem obráncům Opavy.
1'
Opavští se ujali rozehrávky jako první, ale první nákop se hostům ani trochu nepovedl. Míč skončil v autu.
1'

SK Slavia Praha: Vágner – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš – Van Buren, Stanciu, Provod, Sima – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Deli, Bah, Lingr, Júsuf Hilál, Tecl, Oscar.

SFC Opava: Digaňa – Hrabina, Didiba, Kulhánek, Žídek (C), Helešic – Jan Řezníček, Nešický, Tiéhi – Lukáš Holík, Čvančara.
Náhradníci: Šrom – Večerka, Smola, Rataj, Mondek, Kania, Březina.

Rozhodčí: Cieslar – Hrabovský, Mokrusch (Szikszay).
SFC Opava
Fotbalisté Opavy řeší úplně jiné starosti než Slavia, a to záchranářské. Ve 23 zápasech totiž opavští fotbalisté posbírali pouhých 15 bodů a jsou předposlední. Opava vyhrála zatím jen třikrát, paradoxně dvě z těchto výher si Slezané připsali v posledních čtyřech duelech, konkrétně v Českých Budějovicích a před týdnem doma s Pardubicemi. Hosté přijedou do Edenu jako jasní outsideři. Dokáží překvapit?
SK Slavia Praha
Sešívaným se na jaře daří, a to jak v domácí soutěži, tak v Evropské lize. Před týdnem Pražané bez potíží zvítězili v Mladé Boleslavi 3:0. Díky tomu tak ještě navýšili svůj náskok na čele tabulky a nadále se neohroženě ženou za dalším titulem. Svěřenci kouče Trpišovského zvládli další důležitý krok také v Evropské lize. Ve čtvrtek zvítězili v Glasgow nad Rangers 2:0 a ve čtvrtfinále se mohou těšit na souboj s londýnským Arsenalem. Nutno připomenout, že cenné vítězství naneštěstí zastínilo obvinění Ondřeje Kúdely z rasismu. Proti Opavě by měli být slávisté jasným favoritem, naplní tuto roli?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z utkání české nejvyšší fotbalové soutěže, v němž se střetnou domácí SK Slavia Praha a SFC Opava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.