FORTUNA:LIGA - Základní část - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Jablonec - 29. srpna 2021   16:00

Olomouc
4' P. González  • 58' Zmrzlý  • 73' Hála (Zmrzlý) • 79' Hála (Vaněček)
4:0
(1:0)

Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý (88. Vepřek) – Jakub Matoušek (46. Hála), Breite (C), P. González (68. J. Sedlák), Daněk – Zifčák (75. Vaněček), Růsek (75. Zahradníček).
Stejskal – Vaněček, J. Sedlák, Hála, Zahradníček, Vepřek.
Berka – Nádvorník, Novák
Andrův stadion, Olomouc
3005 diváků
Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob (88. Surzyn) – Považanec (71. Čvančara) – Pleštil (56. Vaníček), Houska, Kratochvíl, Pilař (71. Malínský) – Doležal (C) (88. Martinec).
V. Hrubý – Vaníček, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Martinec, Surzyn.
Hanuš

SESTŘIH: Olomouc - Jablonec 4:0. Demolice na Hané, hned dva góly vstřelil střídající Hála

90+3'
90+2'
Martinec se provinil faulem na polovině hřiště. Sigma už nikam nespěchá.
90+2'
Hra pokračuje, míč je u Hanuše, který nakopává dopředu.
90+1'
Druhá půle bude nastavena o tři minuty.
90'
Vzápětí fauloval soupeře ve vzdušném souboji Vepřek a odnáší si žlutou kartu. Za hostujícím hráčem navíc musí lékař.
90'
Breite poslal k zemi dalšího protihráče, tentokrát to odnesl Martinec.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Michal Vepřek.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Michal Surzyn.
88'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jakub Martinec.
87'
Macík sebral další centr hostů, který směřoval z pravého křídla. A domácí míří opět dopředu.
86'
Zmrzlý poslal míč přímo do rukavic Hanuše.
85'
Zahradníček se pokusil projít přes tři protihráče, což se mu sice nepovedlo, ale byl u toho faulován. Olomoučtí budou rozehrávat z pravé hranice šestnáctky
84'
Breite na polovině hřiště zastavil akci soupeře, hosté tak budou rozehrávat. Mezitím se z tribun ozývá skandovaný pokřik "Sigma není Žilina".
83'
Čvančara se dostal k odraženému míči, z voleje jej ale napálil tak, že málem skončil v autu.
82'
Domácí Poulolo odehrál míč i s hostujícím Doležalem a hlavní sudí mu uděluje žlutou kartu.
80'
Hanáci tedy splnili svůj limit, fanoušci jej dokonce žádají o pověstného bůra.
79'
Hosté jsou na ručník! Čtvrtý hřebík do rakve jim opět zatloukl žolík Hála - 4:0!
79'
Olomouc právě vstřelila branku!
Další paráda v podání domácího týmu. Chvátal našel v šestnáctce Vaněčka, který posunul dozadu na MARTINA HÁLU. Domácí záložník si ještě položil jednoho protihráče a propálil vše, co mu stálo v cestě.
78'
Hosté se podívali na polovinu Sigmy, po centru z levé strany míč ale jen prolétl domácí šestnáctkou.
77'
Žlutou kartu, zřejmě za nesportovní chování, obdržel hostující Krob.
76'
Olomoučtí předvádí nádherný fotbal korunovaný pěknými akcemi. Nejprve hlavičkoval Vaněček a Hanuš musel pohotovým zákrokem vytáhnout míč mimo tři tyče. Vzápětí pálil ze střední vzdálenosti Daněk a jen těsně minul.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází David Vaněček.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Tomáš Zahradníček.
73'
Doležal se snažil odpovědět, jeho hlavička v síti ale neskončila
73'
Hanáci se ujímají vedení o tři branky. Chvátal se protáhl pravou stranou, odkud předložil na Zmrzlého. Tomu se sice nepodařilo vystřelit, nicméně míč posunul na MARTINA HÁLU, který stál osamocený uprostřed šestnáctky soupeře. Hanuš sice vyběhl, domácí záložník mu ale nedal šanci.
72'
Daněk si seběhl na dlouhý pas, ale poté už mu nezbývali síly na přechod mezi obránci soupeře.
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Tomáš Malínský.
71'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Tomáš Čvančara.
68'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jan Sedlák.
68'
Po rohovém kopu došlo k zakončení Kubisty, který domácí branku minul.
67'
Míč se po centru z pravé strany dostal do zámezí a dlouho se nevědělo, kdo bude rozehrávat. Sudí nakonec ukázal na odkop od domácí branky, což se hostům nelíbilo. Až po chvíli se si rozhodčí všiml, že se domácí Jemelka přiznává k teči.
65'
Daněk se protáhl z pravé strany do šestnáctky, kde vypálil. Hanuš musel na zem, aby ránu na zadní tyč vyrazil.
64'
Krob poslal vysoký míč před domácí šestnáctku, kde hlavou posunul na vlastní branku Jemelka. Macík naštěstí pro domácí tuto přihrávku očekával, a tak pro něj nebylo těžké míč chytit.
63'
Prudký centr Chvátala nadělal hostujícímu brankáři problémy, Hanuš jej chytil až napodruhé.
62'
Je rozhodnuto! V další tutovce se už Hála nemýlil - 3:0!
62'
Po standardce hlavičkoval Doležal, jehož pokus skončil vedle tyčky.
62'
Na druhé straně posunul Doležal na Kratochvíla, jehož zblokovaný pokus skončil mimo. Hosté budou mít rohový kop.
61'
Zifčák si našel prostor ke střele a přízemní ránou prověřil pozornost Hanuše.
60'
Na 3:0 mohl zvýšit sám Hála, jenže netrefil bránu
60'
Hanáci mohli přidat třetí branku. Růsek si chystal míč v šestnáctce zády k brance a posunul jej na Hálu, který proti vyběhnutému Hanušovi mířil vedle.
58'
Teď už to však Sigmě vyšlo! Střelu Hály dorazil do sítě Zmrzlý - 2:0!
58'
Hanáci jdou do dvoubrankového vedení. Hála si navedl míč na střelu a vypálil. Hanuš sice jeho ránu dokázal zlikvidovat, vyrazil ji ale jen na stranu k dobíhajícímu ONDŘEJI ZMRZLÉMU, který gólmana soupeře propálil.
57'
González prošel přes dva hráče Jablonce, nicméně byl faulován. Olomoučtí rozehrají míč z vlastní poloviny.
56'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Antonín Vaníček.
55'
Na trávníku zůstal ležet hostující Pleštil. Hra sice ještě chvíli pokračovala, jakmile se ale dostal míč do autu, povolal sudí lékaře hostujícího týmu.
53'
Breite labužnicky vyslal do tutovky Zifčáka, ten však trefil pouze spojnici
53'
Breite krásným lobem našel Zifčáka, který zůstal nehlídaný v šestnáctce soupeře a následným pokusem napálil břevno jablonecké branky.
52'
Do zakončení se na zadní tyči hnal Růsek, místo toho ale povalil Kroba, takže sudí hru přerušil a míč budou mít hosté.
51'
Další faul hostujícího hráče, tentokrát se provinil Považanec, který by si měl dávat větší pozor. Jednu kartu už má.
50'
Doležal zajel pod nohy Breiteho, za což mu hlavní sudí dal žluté napomenutí.
49'
Růsek si narazil se Zifčákem, ale zakončit už nedokázal. Míč mu projel mezi nohama.
48'
Hála si naběhl mezi dva protihráče a získal míč, ze strany ale nedokázal přesně zakončit. Sigma má alespoň roh.
46'
Hned po návratu z šaten byl blízko gólu Daněk, skóre se však nezměnilo
46'
Olomoučtí se hned po poločase do svého soupeře zakousli. Daněk dostal ideální míč, ale proti vyběhnutému Hanušovi neuspěl. Vzápětí zkusil odražený míč dorazit Hála, který ale místo toho spíše fauloval brankáře.
46'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Martin Hála.
46'
45'
Vyrovnání měl na noze Doležal, Macík ale drží Sigmě vedení
45'
45'
Kratochvíl se protáhl do vápna Sigmy podobně jako před chvílí Pilař a míč předložil do ohně Doležalovi. Hostující kapitán sice zakončil, Macík mu ale jeho pokus dokázal zneškodnit.
44'
První centr Holíka skončil u Housku, který vrátil míč svému spoluhráče na pravém křídle. Druhý pokus už byl lapen Macíkem.
43'
Hanáci jsou nyní hodně stažení a čekají na zisk míče, který jim hosté nechtějí půjčit.
42'
Severočeši pokračují v obléhání domácí šestnáctky. Pilař se s míčem protáhl kolem lajny až do šestnáctky, kde servíroval spoluhráčům. Macík si ale míč našel a uklidnil situaci.
41'
Další rychlá akce Jablonce mohla skončit střelou Považance, kterému v poslední chvíli míč vypíchl skluzem Breite.
39'
Hosté předvedli rychlý protiútok, na jehož konci byla rána Pilařa nad domácí branku. Sudí poté hru přerušil a hostujícímu Zelenému ukázal žlutou kartu za zákrok proti Matouškovi, který se odehrál při předchozí akci domácího Poulola.
38'
Poulolo se zmocnil míče na polovině hřiště a prošel se s ním až k centru z pravé strany. Bohužel pro domácí našel jen rukavice Hanuše.
36'
Hosté rozehrávali z poloviny hřiště, přičemž Daněk zasáhl do přihrávky, aniž byl se nacházel ve vzdálenosti určené pravidly. Sudí jej odměňuje žlutou kartou.
34'
Pilař obdržel pěknou přízemní přihrávku, v šestnáctce Sigmy se mu ale nepodařilo překonat bránícího soupeře. Sigma bude rozehrávat od své branky.
34'
Hosté se snaží uklidnil hru a kombinují na domácí polovině.
33'
A další nadějná akce Sigmy. Pas na nabíhajícího Růska skončil u rychle vyběhnutého Hanuše.
32'
V obrovské šanci se zjevil nehlídaný Zifčák, jenže nedal!
32'
Po rohovém kopu zůstal zcela osamocený před brankou soupeře Zifčák, ale prudký centr mezi tři tyče neuklidil.
32'
Hostujícímu trenérovi se nelíbilo posouzení domácího zákroku a dává to hlasitě najevo. Hlavní sudí jej uklidňuje žlutou kartou.
32'
Růsek se zbavil na polovině hřiště Kubisty a z levé strany se dostal až před branku soupeře, kde je vychytal Hanuš.
30'
Zmrzlý poslal dlouhý míč do šestnáctky, kde hlavičkoval Růsek. Hanuš mohl zůstat v klidu, neboť pokus domácího hráče nebyl nebezpečný.
30'
Kratochvíli poslal k zemi Gonzáleze, na polovině Jablonce tak budou rozehrávat domácí.
29'
Po přiťuknutí Doležala vypálil Kratochvíl, na Macíka ale nevyzrál
29'
Doležal posunul míč na Kratochvíla, který z hranice šestnáctky vypálil. Macík byl na svém místě a přízemní ránu zlikvidoval.
26'
Už se zdálo, že na centr z pravé strany doskočí Doležal. Macík ale včas vyběhl a míč z hlavy útočníka soupeře vyboxoval.
25'
Gonzáles měl na kopačce druhý gól, bránu ovšem netrefil
25'
González dostal míč do šestnáctky soupeře, kde se mu dále nabízel na penaltovém puntíku volný Matoušek. Španělský záložník ve službách Sigmy ale vzal zodpovědnost na sebe a branku soupeře přestřelil.
25'
Zifčák rychle rozehrál aut na Růska, který by mohl jít s míčem sám, ovšem v poslední chvíli zasáhl hostující Kubista.
24'
Breite na polovině hřiště poslal k zemi Housku, hosté budou rozehrávat z místa přestupku.
23'
Centr z levé strany doletěl až k Zifčákovi, který chtěl z první zakončit, míč ale netrefil a pouze promáchl.
21'
Považanec našel hlavu Pilaře, který branku Sigmy přestřelil. Po odkopu od branky domácích se hosté rychle vracejí k míči a obrana modrých tak opět musí být v pozoru.
19'
Na druhé straně se ke střele po přiťuknutí Doležala dostal Kratochvíl, který ale nemířil přesně a jeho rána skončila daleko vedle branky Sigmy.
18'
Olomoučtí chvíli operovali na útočné polovině, k žádné šanci to ale nevedlo. Před šestnáctkou se faulu dopustil Matoušek.
16'
Houska si už chystal míč ke střele, nicméně pomohl si útočným faulem proti Breitemu. Macík bude rozehrávat z hranice vlastního vápna.
15'
González hledal dlouhým pasem Matouška, pro kterého to bylo ale velké sousto a v souboji se Zeleným neměl šanci. Míš nakonec skončil u Hanuše.
14'
Jemelka byl opět blízko gólu, hlavou ale nezacílil přesně
14'
Jemelka měl na hlavě druhý gól Sigmy. Centr směřující na zadní tyč trkl hlavou právě domácí stoper, který branku soupeře těsně minul.
14'
Poblíž hostující střídačky sestřelil Gonzáleze hostující Považanec, který si zblízka prohlédl žlutou kartu.
13'
Severočeši jsou aktivnější a opět byli v domácí šestnáctce. Doležal se pokusil vystřelit z otočky, trefil ale jen hráče Sigmy.
12'
Exekuce přímáku se ujal Houska, kterého během toho doprovázel pískot tribun. Střelecký pokus skončil na zdi.
11'
Pilař se protáhl mezi několika hráči soupeře a až zhruba dvacet metrů od domácí svatyně jej zastavil faulem González, který jej zatáhl za dres. Sudí píská pro hosty, avšak kartu neuděluje.
10'
Do souboje šel Breite s Houskou, přičemž domácí hráč odehrál míč. K jeho smůle ale spolu s míčem vzal i svého bývalého spoluhráče, a tak se k míči dostává Jablonec.
8'
Olomoučtí jsou v posledních vteřinách pod tlakem soupeře a pouze se brání a odkopávají míč.
7'
Z pravé strany odcentroval Holík, jehož přihrávka mířila na Doležala. Ve vzduchu byl u míče jako první Macík, který uklidňuje domácí.
6'
González na polovině hřiště srazil k zemi Housku, sudí píská ve prospěch Jablonce.
4'
Po dalším rohu už jde Sigma do vedení, trefil se Gonzáles - 1:0!
4'
Hanáci jdou ve čtvrté minutě do vedení. Po druhém rohovém kopu vznikl závar před brankou Jablonce, kde se po několika odrazech dostal míč k PABLU GONZÁLEZOVI, který jej dotlačil mezi tři tyče.
3'
První tutovku měl po rohu Jemelka, jenže zasáhl jen soupeře
3'
Centr na přední tyč si našel Jemelka, který napálil soupeře. Sigma má další rohový kop.
3'
Poulolo dlohým nákopem z poloviny hřiště našel Matouška, který ve skluzu trefil protihráče a vybojoval rohový kop.
2'
Pilař provětrával levou stranu, nicméně Poulolo jej o míč dokázal obrat a zakopnout do bezpečí.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Hosté z Jablonce budou hrát v zelených dresech, Olomoučtí mají na sobě tradiční modrou.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Jakub Matoušek, Breite (C), P. González, Daněk – Zifčák, Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Vaněček, J. Sedlák, Hála, Zahradníček, Vepřek.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil, Houska, Kratochvíl, Pilař – Doležal (C).
Náhradníci: V. Hrubý – Vaníček, Štěpánek, Malínský, Čvančara, Martinec, Surzyn.

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Novák.
SK Sigma Olomouc

Hanáci se dosud v lize představili jen čtyřikrát, jejich duel na hřišti Slavie byl odložen. I tak ale mají Olomoučtí na kontě více bodů, než jejich nedělní soupeř. Po domácí výhře proti Pardubicím přidala Sigma bod z utkání s Českými Budějovicemi. Před týdnem pak tým trenéra Jílka deklasoval Zlín na jeho hřišti vysoko 4:1.

Olomoučtí se mohou pyšnit nejlepším ligovým útokem s průměrem 3 vstřelených branek na utkání. Navíc v podobném duchu se Sigma předvedla i v týdnu v pohárovém duelu v Uničově, kde vyhrála 4:2.
FK Jablonec

Severočeši zavítají na Hanou posilnění čtvrtečním postupem do základní fáze Konferenční ligy. Na hřišti slovenské Žiliny potvrdil Jablonec týden staré vítězství 5:1 z domácího zápasu a i v odvetě zvítězil, tentokrát 3:0.

V lize to ale zatím taková sláva není. Po pěti kolech má tým trenéra Rady pět bodů. Jablonec porazil jen Baník v prvním kole, poté dvakrát doma remizoval. Ze hřiště soupeře letos ještě Severočeši body nezískali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.