FORTUNA:LIGA - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Sparta - 26. srpna 2017   17:00

Brno
23' Polák (T. Pilík) • 58' Vraštil (Přichystal)
2:0
(1:0)

Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák, Sedlák – Přichystal (70. Jovanović), T. Pilík (76. Kratochvíl), Lutonský – Koné (54. Michal Škoda).
Halouska – Jovanović, R. Buchta, Fortes, Ashiru, Michal Škoda, Kratochvíl.
Příhoda – Paták, Blažej.
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
8016 diváků
Koubek – Zahustel (46. Vatajelu), Hovorka, Mareček, Nhamoinesu – Vácha (70. Janko), Mandjeck (43. Sáček) – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim – Lafata (C).
Dúbravka – Štetina, Karavajev, Vatajelu, Janko, Juliš, Sáček.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Sparta 2:0. Pražany zaskočil poslední celek tabulky

Ode mne je to pro dnešek z fotbalového stadiónu na Srbské všechno, a tak vám přeji příjemný zbytek dnešního večera! U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Dnešní utkání sledovalo 8 016 diváků!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:10. Rohy: 3:8.
Je konec! Velké překvapení je na světě, protože tohle čekal jen málokdo! Favorizovaná Sparta prošpikovaná hvězdami padla na půdě posledního Brna 0:2 a domácí celek si připisuje proti věhlasnému soupeři vůbec první výhru v celé sezóně!

Ve druhé půli jsme viděli jedinou trefu, o níž se po necelé hodině hry postaral obránce Lukáš Vraštil, který zůstal sám na pravé straně a prudkou ranou zamířil přesně do šibenice! Domácí poté právě po vyloučení autora druhého gólu dohrávali o deseti, ale ubránili se, zatímco Sparta ani jednu ze svých šancí...
90+3'
90+3'
Nakonec ještě Škoda vyhrál ve vzduchu míč pro Kratochvíla, ten mu míč vrátil, a Škoda z levé strany pořádně protáhl brankáře Koubka.
90+2'
A právě Biabiany na zadní tyči nedosáhla ani asi na poslední centr zápasu, Melichárek bude vykopávat.
90+1'
Mezitím, co pořadatel oznámil, že se budou nastavovat dvě minuty, prolětel nepovedený centr Sparty vápnem Brna a Biabianyho skvěle od míče odstavil Lutonský.
90'
Biabianyho centr odvrátila obrana Zbrojovky k Ben Chaimovi, který vyslal z dálky hodně vydařenou ránu a Melichárek měl co dělat, aby ji vyrazil na rohový kop!
89'
Na druhé straně navíc ojediněle a nečekaně vypálil z voleje Kratochvíl, jeho rána Koubkovi nenadělala starosti, když si to namířila do jeho rukavic.
88'
Další centr vyslal opět Biabiany, který hledal duo Janko – Lafata, první jmenovaný však místo zakončení zpískal jen tvrdý faul na Kijanskase a hra je znovu přerušena.
87'
Jovanovič autovým vhazování nenašel Škoda, dobře zasáhl Biabiany. Následně fauloval Kratochvíl a Sparta se s vypětím sil žene dopředu.
86'
Po dlouhém obléhání se Biabiany jednoduše zbavil Lutonského, míč kroutil nebezpečně kolem Melichárka na zadní tyč, jenže balón si to namířil vedle pravé tyče.
85'
Střídající Kratochvíl se Škodou zabojovali na útočné polovině, dvakrát vybojovali aut a znovu podrželi míč daleko od branky Melichárka.
84'
Tal Ben Chaim zkusil tentokrát z hranice vápna sám místo centru vypálit, izraelský záložník ale zatím nehraje dobré utkání a míč poslal vysoko nad branku.
83'
Zbrojovka už jen odkopává míče, co to dá, nyní ji však pomohla sama Sparta, která poslala míč do zámezí a Melichárek bude vykopávat.
82'
První tutovka Sparty v zápase! Na centr si ve vápně naskočil pohotově střídající Janko a jeho hlavička k tyči vyškrábl reflexivně připravený Melichárek!
81'
Následně zapracoval skvěle ve vzduchu Jovanovič, který odhlavičkoval míč a Polák s Lutonským našetřili další cenné vteřiny pro domácí barvy.
80'
A Sparta si podle představ nerozuměla ani na začátku poslední desetiminutovky, Biabiany na pas Sáčka vůbec nedosáhl a míč se snesl za postranní čáru.
79'
Josef Šural si řekl pohybem o přihrávku do běhu, jenže byl až moc rychlý a sudí Příhoda sparťaskému fotbalistovi odmával těsný ofsajd.
78'
Situaci nyní uklidnil gólman Melichárek, jenže vyhodnotil situaci na jedničku, došel si pro centrovaný míč a pohodlně jej ukryl ve svém náručí.
77'
Sparťané jsou opět v kompletním složení usazeni na polovině soupeře a je jasné, že nyní pro ně začíná hra s časem. To Zbrojovka se snaží aktivně napadat.
76'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Tomáš Pilík, přichází Miloš Kratochvíl.
76'
I tak ale přišla chyba, když Šural vybojoval míč a sám se vydal dopředu, načež zprava hledal ve vápně osamoceného Lafatu, ale ten se kolem Pavlíka ke střele nedostal.
75'
Rozběhla se závěrečná patnáctiminutovka utkání, Brňané nyní drží míč na svých kopačkách a šetří velmi cenné vteřinky s dvougólovým náskokem v zádech.
74'
Ben Chaim chtěl vzít akci opět na sebe, ale proti přesile se neprobil. Pilík naopak efektní patičkou přenechal balón Šuralovi, tomu však nezbyly síly na možný postup dopředu.
73'
Letenští už vrhají pochopitelně všechny své síly do útoku. Nyní centroval Vatajelu, ale Pavlík opět skvěle vystoupil z obranné řady a míč bez rozmýšlení odkopl.
72'
Rychlý kontr Sparty začal na levé straně a míč o běhu dostal Ben Chaim, který si po cestě odstavil tři hráče, z hranice vápna na levé straně ale centroval jen do rukavic Melichárka.
71'
Lutonský skvěle zabojoval proti dvojnásobné přesile a vybojoval faul. Zbrojovka bude rozehrávat a kupředu se hnát za současného stavu vůbec nemusí.
70'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Vácha, přichází Marc Janko.
70'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Mihailo Jovanović.
69'
Zbrojovka nyní dobře podržela míč a vybojovala aut. Hra je však přerušena a oba celky budou střídat.
68'
S následnám centrem si obrana Brna poradila, když jej jednoduše odvrátila na rohový kop a o chvíli později naložila stejně i s dalším centrem, který pohodlně odvrátila.
67'
Komplikace pro domácí! Biabiany si narazil s Marečkem a poté se střetl s Vraštilem, přičemž po celém souboji upadl k zemi. Nakonec na popud asistenta Příhody byl rozhodčí donucen tasit žlutou kartu, která byl pro Lukáše Vraštila již druhou, tak brněnský obránce po červené kartě míří předčasně pod sprchy.
66'
Biabiany zpracoval míč na pravé straně, avšak jeho akce jako podtrhla prozatimní mizérii Sparty. Francouzský záložník sice prošel kolem Vraštila, ale jeho centr se během letu snesl za brankovou čáru. Míč pro Melichárka.
65'
Centr z něj domácí odvrátili k Váchovi na hranici vápna, který se chtěl opřít do voleje, ale místo toho trefil jen Přichystala a za svůj tvrdý zákrok si vysloužil žlutou kartu.
64'
Pavlík nejprve dobře ustrážil Šurala a míč nekompromisně odkopl, za pár chvil se však domácí musejí znovu bránit, protože Sparta vybojovala rohový kop.
63'
Zbrojovka se osmělila a podnikla další brejk, v němž se z levé strany pokoušel Škoda vysunout na hrot Lutonského, ale ten byl v rozhodující chvíli zakřižován a ke střele se nedostal.
62'
A celý tlak Sparty nakonec za potlesku tribun ukončil symbolicky brankář Melichárek, jenže dokázal prudký centr ukrýt ve svých rukavicích.
61'
Její rozehrávky se chopil Vatajelu, ale jeho nadýchaný centr našel na zadní tyč jen Pavlíka, jenž obětavě zakročil hlavou a odvrátil míč do bezpečí.
61'
Šanci snížit mají nyní, poté co byl faulován Sáček a celek v bílém bude mít k dispozici nadějnou standardní situaci.
60'
Přesně hodina hry je za námi, Zbrojovka je po druhé brance opět na koni a fotbalisté Sparty budou mít velkou honičku, pokud chtějí na půdě Brna vydolovat alespoň bod.
58'
Brno právě vstřelilo branku!
A přichází další rána přímo pro Spartu, která na hřišti posledního celku tabulky prohrává už o dvě branky! Centr Pilíka hosté sice zneutralizovali, ale poté míč po sérii odrazů propadl na pravou stranu k volnému LUKÁŠI VRAŠTILOVI a ten parádní ranou do protější šibenice nedal Koubkovi sebemenší šanci zasáhnout – 2:0!
58'
Lutonský se skvěle protáhl po levé straně kolem Biabianyho, ten jej fauloval a je z toho další standardní situace pro domácí.
57'
K rozehrávce se postavil Bogdan Vatajelu, který míč šikovně zatočil kolem zdi Brna, ale míč se nakonec vznesl nad branku soupeře.
56'
Sáček si nyní dobře udělal místo na středu útočné poloviny, jeden z domácích borců jej musel zastavit jen za cenu faulu a Sparta bude zahrávat velmi zajímavou standardní situaci.
55'
Následný rohový kop žádné vzrušení před Koubkovou svatyní nepřinesl, hosté se ubránili a obratem míří směrem kupředu.
54'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Francis Koné, přichází Michal Škoda.
54'
Další šance Zbrojovky! Lutonský zůstal úplně sám za obranou, kam také dostal skákavý pas, ale v rozhodující chvíli však nevěděl, jak těžký míč zkrotit, a vracející se Costa mu jej za minutu dvanáct odkopl od nohy!
53'
A právě Koné, který se po několika vteřinách vrátil na hřiště, získal míč po odkopu Vraštila, poslal jen na Pilíka, a ten skvěle pozičně uklidnil hru a zakládá další akci Zbrojovky.
52'
Zdravotní patálie nyní provázejí Francise Koného, na hřišti se dokonce objevily nosítka, ale o vážnou situaci nepůjde, neboť domácí forvard odkráčel za postranní čáru po svých.
51'
Po dalším výkopu z obranné poloviny sklepl Lutonský hlavou míč pro Koného, který se odpoutal od svého strážce a vypracoval si palebnou pozici, ovšem jeho rána skončila přesně v náručí Koubka.
50'
Melichárek poté opět sebral míč do svých rukavic a rychle rozehrál na Šurala. Ten se snažil dlouhým nákopem najít Přichystala, na něj však byla přihrávka až příliš dlouhá.
49'
Ani akce pražských fotbalistů neměla dlouhého trvání, Sáčkův pas mířil do země nikoho. Po výkopu Melichárka se ale neprosadili směrem dopředu ani Brněnští, a tak útočí znovu Sparta.
48'
S centrem Marečka si obrana Brna opět poradila neujala se ani následná akce, po níž byl hostům odpískán útočný faul. Rozehrává Melichárek.
47'
Na druhé straně v první akci Sparty ve druhé půli Biabianyho strhl k zemi Vraštil a právě domácí krajní bek je další karetním hříšníkem duelu.
46'
Zbrojovka načala rozehrávkou druhý poločas a hned se vydala dopředu. Lutonský dostal parádní pas a otevřela se mu celá levá strana, ke střele se však v dobré pozici neodhodlal a jeho centr byl zblokován! Tohle šlo tedy ze strany domácích vyřešit lépe...
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Zahustel, přichází Bogdan Vatajelu.
46'
První poločas je za námi a v Brně se zatím rodí velmi překvapivý výsledek. Zbrojovka zatím vede 1:0, poté co se povedeně sehrané standardní situace ve 23. minutě prosadil Josef Šural, který si srazil míč hlavou přesně k vlastní tyči. Další dobrou možnost měl také Přichystal, ale toho v tutovce Koubek vychytal.

Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+3'
45+2'
Po něm se dostal na zadní tyči k hlavičce Costa, svůj koníček ale poslal jen vedle branky domácích a to bude z první půle vše.
45+2'
První centr byl odvrácen, ale Vácha dostal šanci na reparát, ovšem ani ten nesložil, neboť trefil jen všudypřítomého Pavíka, který srazil míč na další roh.
45+1'
Sparta pokračuje v útočném snažení i v nastavení první půle, centr na přední tyči však pozorně stopoval Pavlík a hlavou jej odvrátil do bezpečí.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty nad rámec první půle!
45'
Žlutou kartu dostává Petr Pavlík (FC Zbrojovka Brno).
44'
Lafata poslal míč do běhu Šuralovi, který v pádu, ač faulován, vyslal dopředu Ben Chaima. Ten se z levého křídla dostal k technické střele, ale ta skončila o několik desítek centimetrů vedle vzdálenější tyče Melichárkovy svatyně.
43'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Michal Sáček.
43'
Mandjeck je za potlesku tribun odváděn na nosítkách za postranní čáru, jeho zranění hlavy se zdá být vážnější, než jak to vypadalo na první pohled.
42'
Georges Mandjeck se však stále nezvedá na trávníku a situace vypadá velmi vážně. Na hrací plochu míří nosítka a je jasné, že hosté budou muset střídat.
41'
Zdravotní trable podobného rázu má i druhý aktér souboje Francis Koné, ten se však již postavil na nohy a ve hře bude určitě pokračovat.
40'
Marečkův prudký centr našel na zadní tyči Mandjecka, který vracel míč na druhou tyč, ale Šural v pádu na pas nedosáhl. Mandjeck navíc zůstal po srážce ležet na zemi a na trávník spěchají zdravotníci.
39'
Rozhodčí však poté přisoudil autové vhazování hostům. Biabiany dostal šanci složit reparát, ovšem byl faulován, a Letenští budou zahrávat přímý kop z velmi podobné pozice, z níž padla úvodní branka na druhé straně.
38'
Costa po levé lajně vyslal kupředu Biabianyho. Ten zkoušel obejít Přichystala, ale domácí křídlo ukázalo také velmi dobré obranné schopnosti a zvládlo celou akci na jedničku.
37'
A právě navrátilec do sestavy Lukáš Vácha hrál hlavní roli také v další akci Sparty, kdy se na středu útočné poloviny rychle otočil s míčem, jeho prudká rána pravačkou se ale snesla vysoko nad branku.
36'
Z něj už mírné nebezpečí před brankou vzniklo, ale Melichárek zasahovat nemusel. V pokračující akci centroval na pravé straně úplně volný Vácha, domácí však také jeho pas s vypětím sil odvrátili.
35'
Další rohový kop pro pražský celek.
35'
Ani z něj se ale Stramaccioniho svěřenci ohrožení branky nedočkali, když dobře zasáhl Pavlík a stejný muž si o chvíli později poradil na hranici vápna s prudkým centrem Biabianyho.
34'
O několik desítek vteřin zahrávala Sparta přímý kop z takřka stejné pozice, tentokrát centr směřoval do ohně před brankou, kde se nejrychleji zorientoval Sedlák a odvrátil míč na roh.
33'
Stoper hostů hledal na zadní tyči Costu, ten se nakonec akrobaticky dostal k hlavičce, ale k ohrožení branky už nikoliv.
32'
Po dalším faulu domácích kousek za půlicí čarou je zde standardní situace pro Spartu, k míči se staví Lukáš Mareček.
31'
Pilík vybojoval míč na středu útočné poloviny a poslal jej doleva Lutonskému. Ten čechral zajímavý centr pro spoluhráče na zadní tyč, ovšem našel jen Costu, který zakládá obratem další akci Letenských.
30'
Po půlhodině se o slovo přihlásili také fanoušci Sparty, neboť jeden z nich odpálil na tribuně dělobuch. Hra se však přerušovat nemusí a Sparta může nadále kombinovat.
29'
Domácí zatím předvádějí velmi svědomitý výkon a středová linie Brna zatím nepouští hosty na dostřel k brance.
28'
Na opačné straně se Lafata k hlavičce nedostal, ale tlak pokračoval. Mandjeck se snažil vzít další akci na sebe, jenže Pavlík jej skvěle odstavil od míče a Melichárek bude vykopávat.
27'
Jenže místo toho to mohlo být 2:0! Pilíkův centr sklepl na hranici vápna jeden z domácích borců pro Přichystala, jehož první pokus byl zablokován. Domácí křídelník však nic nevzdal, přes tři hráče se protlačil až před Koubka, ale tváří v tvář vyšel ze souboje vítězně gólman Sparty, který střelu k pravé tyči reflexivně vyrazil konečky prstů!
26'
Nepřesnosti ve středu hřiště nyní zastavily zajímavé akce obou celků, nakonec bude u balónu opět celek z Letné, kombinuje na pravé straně.
25'
To na opačné straně se o podobnou akci pokoušel Josef Šural, kterému se na chvíli otevřela i střelecká možnost, ovšem míč poslal vysoko nad branku.
24'
Brňané jsou nyní pochopitelně posíleni gólem zpět na koni a znovu se hnali po levé straně aktivně dopředu, Lutonský se ale k dalšímu centru neprobil.
23'
A po něm jde domácí výběr proti velkému favoritovi překvapivě do vedení! Tomáš Pilík míč skvěle kolem zdi zatočil do šestnáctky, kde se uvolnil Jan Polák, který hlavou protečoval míč za sebe, kde si jej Josef Šural srazil na zadní tyč mimo dosah Koubka. Ten zůstal přikovaný na brankové čáře – 1:0! Autorem branky je oficiálně JAN POLÁK.
22'
Aktivně hrající Lutonský se na levé straně skvěle zbavil Marečka, který nebyl daleko od toho, aby inkasoval druhý karetní trest. Buď, jak buď, Brno bude zahrávat velmi zajímavou standardní situaci.
21'
Ten si obrana Brna svědomitě pohlídala a Sedlák na úrovni penalty odkopl míč do bezpečí. Sparta však i nadále pokračuje v kombinaci.
20'
Další centr, takřka ze stejné pozice, si připsal Biabiany, Kijanskas však do jeho pasu skvěle skočil rybičku a odvrátil balón obětavě na rohový kop.
19'
Po něm už centr ve vápně Brna přistál, na zadní tyči po dvou odrazech proskákal míč ke Costovi, ten ale těžký volej opřel jen do ochranných bariér za autovou čarou.
18'
Jenže ten pro domácí barvy dopadl doslova prachbídně a do brejku pádil Vácha. Brněnští se nakonec dobře vrátili, a po pasu právě Váchy nepustili Biabianyho centr do vápna.
17'
Lutonský dostal prostor a čas na levé straně, odkud nakonec velmi dobře přes Zahustela odcentroval, prudký míč směřující na břevno Koubek raději prodloužil rukou na rohový kop.
16'
Dopředu vyrazili opět domácí, ale Přichystal si na Costu vpravo nepřišel. Míč poté vyletěl vysoko do vzduchu a nejrychleji si jej našel Polák, který z velké dálky hlavičkoval na branku Sparty, ale Koubek s jeho pokusem neměl žádný problém.
15'
Sparta rychle otočila hru opačným směrem, Šural však ve vzdušném souboji s Kijanskasem přehnal svou razanci a byl mu odpískán útočný faul.
14'
Přímý kop ze strany domácích nebyl vůbec špatný, na zadní tyči se k balónu tlačilo hned trio fotbalistů v červeném, na prudký pas ale nikdo z nich nedosáhl.
13'
Jakmile byla možnost, tak Brno vyrazilo dopředu. Koné se dobře na polovině hřiště zbavil Marečka, ten jej v nouzi povalil k zemi a hostující stoper si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu.
13'
Sparťané opět pomyslně svírají svého soupeře na jeho polovině, ale zatím je to z jejich strany nemastné neslané.
12'
Opačným směrem se vydali opět domácí, Přichystal si rychlým náběh řekl o přihrávku vzduchem do běhu, Koubek však skvěle vyhodnotil situaci a na levé hranici vápna schoval balón v rukavicích.
11'
Z té ale pro hosty nezapršelo, prudký vysoký centr skončil u stopera Pavlíka, který sice na první dobrou zaváhal, jeho hlavička se ale nakonec přeci jen snesla do rukavic připraveného Dušana Melichárka.
10'
Vácha byl při snaze odehrát míč lehce zatažen za dres, avšak se zdálo, že se bude pokračovat ve hře. Opět je pravdou, Sparta bude rozehrávat další zajímavou standardní situaci.
9'
Pražané jsou aktivně usazeni na míči, jenže Zbrojovka od prvních minut předvádí na hřišti dobrý pohyb a Letenští tak zatím marně hledají cestu přes dobře postavenou středovou linii.
8'
Na druhé straně si domácí celek nerozuměl při akci na levém křídle, Lutonský na míč do běhu nedosáhl.
7'
Dlouhý přetažený míč na zadní tyč nejlépe stopoval Costa, který se vyšrouboval do vzduchu ze všech nejvýš, ovšem jeho hlavička z velké dálky skončila v náručí Melichárka.
7'
Utkání je zatím oboustranně velmi opatrné. Biabiany se nyní pokusil projít kolem Šurala na pravé straně, ten jej lehce podržel za dres a rozhodčí odpískal přímý kop pro Spartu.
6'
Krajní obránce Costa se dobře protáhl po levé straně až do vápna, tam jej však zkušeně zakřižoval Vraštil a ve spolupráci s kolegou odehrál míč za postranní čáru.
5'
Z rohového kopu žádná šance domácích barev nepřišla, jeden z Brňanů mířil na přední tyči hodně nepřesně vedle branky a Koubek bude vykopávat od své svatyně.
4'
Další zajímavá akce Brna. Přes Lutonského se dostal míč ke Konému, který jej propíchl do běhu Pilíkovi, ale ten byl dobře zakřižován a domácí tak budou muset vzít zavděk alespoň rohový kop.
3'
Jenže rozehrávka se Spartě nepovedla a Pilík rychlým pasem kupředu vyslal do úniku Koného, který mohl jít sám na branku. Nadšení tribun bylo ale zbytečné, neboť byl máván těsný ofsajd.
3'
Ben Chaim si sběhl až k levé postranní čáře, kde se zbavil rychle Šurala, ten jej následně ale poslal faulem k zemi.
2'
Míč se dostal na obrannou polovinu k Pavlíkovi, který se snažil rychle rozehrát středem, ale jeho pas zachytil Hovorka, jenže rozjíždí akci opačným směrem.
1'
Hosté uvedli míč do hry, čímž oficiálně zahájili utkání. Mandjeckův nákop skončil jen v autu, a tak se dopředu po levém křídle vydávali domácí, jenže pas na Koného byl příliš dlouhý a hlavně prudký.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí se dnes představí v tradičních červených dresech, hosté se oděli do bílého. Vše je připraveno k tomuto derby.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jakub Šural – Polák, Sedlák – Přichystal, T. Pilík, Lutonský – Koné.
Náhradníci: Halouska – Jovanović, R. Buchta, Fortes, Ashiru, Michal Škoda, Kratochvíl.

AC Sparta Praha: Koubek – Zahustel, Hovorka, Mareček, Nhamoinesu – Vácha, Mandjeck – Biabiany, Josef Šural, Ben Chaim – Lafata (C).
Náhradníci: Dúbravka – Štetina, Karavajev, Vatajelu, Janko, Juliš, Sáček.

Rozhodčí: Příhoda – Paták, Blažej..
Vzájemná utkání

09.04.2017, Letná
Sparta Praha – Zbrojovka Brno 3:2 (2:1)
(5. M. Kadlec, 40. a 54. Lafata – 30. Polák, 58. Tašči)

02.10.2016, Srbská
Zbrojovka Brno – Sparta Praha 3:3 (1:2)
(4. M. Škoda, 80. Přichystal, 90+2. Hyčka – 34. Mazuch, 42. Dočkal, 88. Pulkrab)

11.05. 2016, Srbská
Zbrojovka Brno – Sparta Praha 1:0 (0:0)
(88. Hyčka)
AC Sparta Praha

Ani Letenští ale neprožívají start do sezóny, jaký si vysnili. Poté, co vedení během letní pauzy přivedlo do hlavního města posily za bezmála tři čtvrtě miliardy korun přicházejí vytoužené výsledky jen pozvolna. V tabulce patří Spartě 4. příčka se ziskem 8 bodů a skóre 4:2.

Po předčasném konci v Evropském lize, kde Stramaccioniho parta vypadla s Crvenou Zvezdou Bělehrad se Sparta soustředí výhradně na domácí ligovou scénu. Poslední duel v rámci tuzemské soutěže jí vyšel výborně, když na svém hřišti přehrála Slovácko po brance Lafaty 1:0.

V týdnu se začaly na internetu objevovat spekulace o odchodech z velmi našlapaného kádru Letenských. Jednou nohou pryč je Vjačeslav Karavajev, o kterého se zajímá Lokomotiv Moskva. Sparta by v případě přestupu mohla za toho ruského beka vyinkasovat okolo 70 mil. korun. Přestupu by se prý nebránil ani Martin Frýdek, který podle několika zdrojů preferuje zahraniční angažmá.

Pražané mají na svém kontě, jak již bylo řečeno čtyři branky. Hned o tři z nich se postaral kapitán David Lafata, jednu trefu, v duelu s Libercem, přidal Martin Frýdek.
FC Zbrojovka Brno

Trápení, trápení a ještě jednou trápení. Tak by se dal v kostce shrnout úvod sezóny v podání jihomoravského celku, který se po čtyřech herních kolech utápí nejen v herní, ale především ve výsledkové krizi. Zbrojovka v tuto chvíli okupuje poslední 16. místo se ziskem pouhého jednoho bodu a hrozivým skóre 2:8!

V posledním ligovém duelu zavítali Brňané na půdu ligového nováčka z Olomouce. O výsledku však Sigma rozhodla již v první čtvrthodině, kdy nasázela hned tři branky v krátkém sledu a po jasné výhře 3:0 si dokráčela pro tři body.

Na třetí duel bez výhry reagovalo vedení Zbrojovky odvoláním hlavního trenéra Svatopluka Habance, kterého v roli lodivoda nahradí dočasně duo Richard Dostálek – Lukáš Přerost. Hned úvodní duel v roli trenérů jim však přináší soupeře z kategorie nejtěžších a pro oba novice se tak bude jednat o skutečný křest ohněm.

Co se nejlepších střelců týče, tak ti jsou momentálně, i vzhledem k bídné produktivitě, jen dva a logicky jednogóloví – Miloš Kratochvíl a Tomáš Pilík. Brno nutně hledá střelce a proti soupeři, jakým je Sparta, to platí dvojnásob.
Vítám všechny fanynky a fanoušky českého fotbalu! Tuzemská nejvyšší fotbalová soutěže, která letos nese název HET liga, přináší své 5. hrací kolo, v němž se před vlastním publikem představí FC Zbrojovka Brno, jež se v třaskavém derby utká s AC Spartou Praha. Utkáním vás přímo z místa dění provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.