FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Teplice - 21. května 2023   15:00

Ostrava
56' Almási (Fleišman) • 60' Plavšić (Cadu)
2:1
(0:0)
Teplice
89' Trubač

Letáček – Měkota, Bitri (79. Kuzmanović), Pojezný – Juroška, Cadu (69. Buchta), Kaloč, Plavšić (90. Jaroň), Fleišman (C) – Mu. Tijani, Almási (79. Mišković).
M. Hrubý, Laštůvka – Sanneh, Smékal, Svozil.
Petřík – Mokrusch, Pečenka
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
6195 diváků
Mucha – Chaloupek, Knapík (46. S. Dramé), Mičević – Hyčka (32. Radosta), Kučera, Trubač (C), Jukl, Urbanec (60. Kodad) – Fila (72. Sy), Žák (60. Núr).

Baník - Teplice: Trubač snížil z penalty, 2:1

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou!
Slavit nakonec mohou také Teplice, kterým nahrály porážky Brna v Jablonci a Pardubic doma se Zlínem! Také severočeský klub tedy uvidíme i v příští sezóně ve FORTUNA:LIZE.
Hotovo! Baník Ostrava zvítězil nad Teplicemi 2:1 a má jistou záchranu v nejvyšší soutěži!

Domácí dnes byli lepším týmem, ale v prvním poločase se z několika šancí nedokázali prosadit. A když ano, nebyla Almásiho trefa uznána kvůli útočnému faulu. Góly tak padaly až po změně stran. V 56. minutě se dočkal Ladislav Almási, který hlavou zužitkoval centr Fleišmana. V 69. minutě pak chybu Kučery v rozehrávce potrestal Srdjan Plavšić. Stejný hráč navíc přišel o další gól kvůli ofsajdu, který odhalil VAR. V 89. minutě tak ještě přišla zápletka. Debutant Měkota totiž chyboval při odkopu a následně fauloval Núra. Hosté tedy zahrávali penaltu, kterou Daniel Trubač proměnil. Na vyrovnání už však Severočeši neměli čas ani kvalitu.
90+5'
90+4'
Petr Jaroň z levé strany nacentroval na Roberta Miškoviće, který z dobré pozice hlavičkoval nad bránu.
90+4'
Baníkovci získali standardní situaci na útočné polovině a to jim teď naprosto vyhovuje.
90+2'
Mucha si došel pro nakopnutý míč a rychle rozehrává. Hosté to ještě zkoušejí, chtějí vyrovnat.
90'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Petr Jaroň.
89'
Trubač snížil z penalty, 2:1
89'
Teplice právě vstřelily branku!
Ještě tu máme zápletku! Pokutový kop proměnil DANIEL TRUBAČ, který si počkal na pohyb Letáčka a poslal míč do jeho protipohybu – 2:1.
88'
Měkota trefil Jásira ve vápně. Penalta!
88'
Patrik Měkota chyboval při odkopu a následně podrazil Jásira Núra. Penalta pro Teplice!
87'
Tentokrát Fleišmanův centr. Po míči se natahoval Tijani, ten ale propadl až do náruče Muchy.
86'
Další standardka pro Baník. Míč si opět bere Jiří Fleišman.
83'
Fleišman z přímáku orazítkoval břevno
83'
Jiří Fleišman zahrával přímý kop. Byla to poměrně velká vzdálenost, ovšem domácí kapitán to zkusil přímo a výborně! Jeho rána olízla břevno Muchovy brány! Teplický brankář byl přímou střelou asi hodně zaskočen.
81'
Hosté mohli jít rázem na kontakt! Do zakončení se po nahrávce Syho nejprve dostal Jásir Núr, jehož střelu vyrazil Letáček nohama. Následně přišla další rána zpoza šestnáctky, kterou domácí brankář opět výborně zlikvidoval. Nakonec se ale jednalo o zbytečnou námahu, neboť všemu předcházel ofsajd Syho.
79'
ze hřiště odchází Eneo Bitri, přichází Nemanja Kuzmanović.
79'
ze hřiště odchází Ladislav Almási, přichází Robert Mišković.
78'
Plavšičův blafák neplatil, míč nabral v ofsajdu
78'
Ladislav Almási dloubnul míč za obranu na Srdjana Plavšiće, který obešel vybíhajícího Muchu a poslal míč do sítě.... Gól ale nakonec není uznán. Plavšić vybíhal již z ofsajdové pozice!
78'
Srdjan Plavšić skóroval... Ale pozor! Rozhodčí je ještě v kontaktu s kolegy u VARu. Ve hře je Plavšićův případný ofsajd.
77'
Do konce utkání schází zhruba čtvrthodina. Ostrava míří k přímé záchraně.
76'
Standardní situace hostí. Centr Daniela Trubače skončil na hlavě Fleišmana.
74'
Babacar Sy střílel nepřesně ze střední vzdálenosti. Rozehrávat bude Letáček.
74'
Dnešní utkání sleduje 6195 diváků.
73'
Jásir Núr se ocitl v postavení mimo hru. Ani z této snahy Sklářů tak nic nebude.
72'
Nákop Fleišmana téměř propadl k Plavšićovi. Míč ale nakonec sebral vybíhající Mucha.
72'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Babacar Sy.
71'
Centr Ladislava Kodada od rohového praporku nebezpečný nebyl. Hosté alespoň zůstávají na útočné polovině.
71'
Hosté se dostávají k rohovému kopu.
69'
ze hřiště odchází Cadu, přichází David Buchta.
68'
První žlutou kartu v utkání vidí Ladislav Kodad. Teplický hráč stáhl unikajícího Plavšiće.
68'
Radosta nalevo předal Filovi. Ten centroval, Jásira Núra však nenašel.
67'
Daniel Trubač nedokázal odcentrovat přes Plavšiće. Teplice budou alespoň vhazovat.
66'
Balón se dostal k Danielovi Filovi. Tomu však skočil do střely Patrik Měkota a navíc byl hráči Teplic odmáván ofsajd.
65'
Z velké dálky to zkusil Nemanja Mičević, který asi nevěděl, co s míčem. Latáčka svým pokusem nezaměstnal.
64'
Kaloč se proháčkoval do vápna a vyzkoušel Muchu
64'
Domácí jsou při chuti. Filip Kaloč se pěkně uvolnil, vběhl do šestnáctky a přízemní střelou k bližší tyči protáhl Muchu. Poté ještě centroval, spoluhráče však nenašel.
64'
Cadu prudce centroval z pravé strany. Hosté odvrátili mimo své pokutové území.
63'
Robert Jukl ve snaze dostat se v šestnáctce k míči zboural Jiřího Fleišmana. Pískán útočný faul.
62'
Fanoušci Baníku, kteří zápasu vytvářejí dobrou atmosféru, mohou být spokojeni. Jejich hráči míří za vítězstvím.
60'
Plavšic na pána! Parádní lobíček, 2:0
60'
Baník právě vstřelil branku!
Domácí přidávají druhý gól! Při rozehrávce zkratoval zkušený Tomáš Kučera, který trefil jen Cadua, od něhož se balón odrazil k SRDJANOVI PLAVŠIĆOVI. Ten utíkal sám na Muchu a vybíhajícího teplického gólmana přeloboval. Domácí už jsou hodně blízko definitivní jistoty záchrany ve FORTUNA:LIZE – 2:0.
60'
ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Jásir Núr,
ze hřiště odchází Jakub Urbanec, přichází Ladislav Kodad.
58'
Mucha ukradl Bitrimu jasný gól
58'
Mohlo to být 2:0! Cadu rozehrával standardní situaci z pravé strany. Na jeho centr si naskočil Eneo Bitri, jehož hlavičku vytáhl exkluzivním zákrokem na roh Filip Mucha!
58'
Domácí se vzhledem k průběhu utkání zaslouženě dostali do vedení. Teplice si dnes ještě nevytvořily gólovou šanci a po přestávce navíc jen bránily.
56'
Almási dokonale umístil hlavičku k tyči, 1:0
56'
Domácí svůj tlak konečně korunují vedoucím gólem! Jiří Fleišman poslal z levé strany do šestnáctky výborný centr. Našel LADISLAVA ALMÁSIHO, který přehlavičkoval bránícího Mičeviće a umístil balón k pravé tyči z pohledu bezmocného Muchy.
56'
Další průnik Plavšiće na levé straně. Jeho centr zablokoval ve skluzu Chaloupek!
55'
Hosté se po přestávce spíše jen brání. Nyní si vystačili s odkopem na polovinu Baníku, kde byli jen domácí hráči.
54'
Srdjan Plavšić to zkoušel ze střední vzdálenosti. Trefil jen protihráče. Odražený míč si pak hledal Jan Juroška, ovšem před ním zasáhl Urbanec.
53'
Matěj Radosta posílal od pravé postranní čáry před bránu centr, na který si nabíhal Daniel Fila. Domácí obrana ho nenechala hlavičkovat.
52'
Fleišman rozehrál roh nakrátko. Šel do kombinace s Plavšićem, který si naváděl míč na levačku, Trubač ho však nenechal vystřelit. Následně hosté odvrátili i centr Cadua.
51'
Další standardka domácích. Opět fauloval Radosta, tentokrát Fleišmana. Ten také rozehrál. Na vzdálenější tyči hrál hlavou znovu Karel Pojezný, i tentokrát si teplická obrana poradila.
50'
Centroval Cadu. Míč letěl na zadní tyč, odkud ho Karel Pojezný sklepával do ohně. Hosté balón odkopli, vzápětí však přilétl do jejich šestnáctky další centr, po němž hlavičkoval Muhamed Tijani. Mucha musel zasahovat, nebylo to ale nic složitého.
49'
Srdjan Plavšić si nalevo došel pro faul od Matěje Radosty. Další příležitost pro domácí hlavičkáře, kteří se hrnou do šestnáctky.
48'
Chaloupek předskočil na půlící čáře protihráče a zkoušel nastartovat Filipa Žáka. Ten měl k balónu dále než vybíhající Jiří Letáček.
47'
Muhamed Tijani se dostal s míčem před pokutové území soupeře. Jeho následná přihrávka nenašla adresáta.
46'
Nový muž na hřišti Dramé si hned musel splnit obranné povinnosti. U levé postranní čáry zasahoval proti Filipovi Kaločovi.
46'
ze hřiště odchází Jan Knapík, přichází Soufiane Dramé.
46'
První poločas je za námi. Gól nepadl i přesto, že si zejména domácí Baník několik příležitostí vytvořil. V úvodu utkání vypadala zajímavě rána Fleišmana, která prolétla těsně vedle tyče. Poté hostům zatrnulo po Plavšićově centru, který možná lehce tečoval Tijani a míč propadl centimetry vedle brány. Ve 27. minutě pak po závaru, který na malém vápně rozpoutali oba vysocí ostravští útočníci, mířil Fleišman zblízka jen do brankáře Muchy. Když už domácí míč do brány dostali, tak celé situaci předcházel útočný faul Almásiho, který pak také celou akci zakončoval. Poslední šance Baníku přišly těsně před přestávkou. Ránu Kaloče však vytlačil nad břevno Mucha, který pokryl také hlavičku Bitriho po následném rohu.
45+2'
45+2'
Po rohovém kopu Filipa Kaloče se dostal k hlavičce Eneo Bitri. Ten naštěstí pro hosty mířil blízko středu brány a Mucha si pro balón doskočil! Ostrava si tak v samém závěru první půle vytvořila dvě šance.
45+2'
Výživná rána Filipa Kaloče z nějakých 23 metrů! Filip Mucha míč konečky prestů vytlačil nad břevno a výrazně tak podržel svůj tým!
45'
Filip Kaloč na levé straně pokutového území nadvakrát zdolal Knapíka. Po jeho centru zasáhl Fila, který přiběhl pomoci teplické defenzivě. Míč se odrazil k Robertovi Juklovi, který ale napálil jen spoluhráče Filipa Žáka. Od něho se balón dostal zpátky k domácím hráčům, pro Severočechy to dobře dopadlo.
44'
Vysoký míč si stáhl ze vzduchu hostující gólman Mucha.
43'
Radosta dokázal zdolat Fleišmana. Jeho kolmici však nedoběhl Filip Žák.
42'
Rozehrával ji Fleišman. Centr domácího kapitána odehrál do autu bránící Kučera.
41'
Jakub Urbanec fauloval Muhameda Tijaniho a je z toho standardní situace pro domácí.
41'
Následoval rohový kop Roberta Jukla. S jeho centrem si domácí poradili.
40'
Patrik Měkota přejel skluzem ve vlastní šestnáctce Jakuba Urbance. Tohle byl hodně riskantní počin domácího stopera, ale protože se dotkl i míče, pokutový kop z toho nebude! Jen roh.
40'
Centr Jana Jurošky přelétl Kaloče a míč skončil až v rukavicích Filipa Muchy.
38'
Domácí kontrovali další spoluprací Muhameda Tijaniho a Ladislava Almásiho. Tijani hledal před bránou svého parťáka, který na míč nedosáhl.
38'
Z levé strany odcentroval Jakub Urbanec. Ten našel hlavu Daniela Fily, který nezakončil dostatečně razantně a balón tak bez problému chytá Letáček.
36'
Sudí Petřík ještě vše vysvětlil domácímu kapitánovi Fleišmanovi a nyní se už může opět hrát.
34'
Vedoucí gól zhatil Almásiho útočný faul
34'
Domácí se radovali z gólu, který je ale po intervenci VAR odvolán! Po Fleišmanově nákopu zboural Ladislav Almási hostujícího stopera Knapíka. Míč tak propadl k Tijanimu, jenž ho v šestnáctce nabídl právě Almásimu, který prostřelil Muchu. Rozhodčí Petřík se však běžel podívat na monitor a stačil mu jeden letmý pohled na to, aby gól neuznal. Almási si totiž pomohl proti Knapíkovi nedovoleným způsobem!
33'
Hosté se teď usadili u pokutového území soupeře. Míč se dostal přes Radostu a Jukla až k Tomášovi Kučerovi. Ten si netroufl vystřelit, místo toho centroval a defenziva Baníku si poradila.
32'
Odstupuje tedy Alois Hyčka, který má ovázaný stehenní sval na levé noze. Zřejmě tam je tedy problém. Na hřiště už vyběhl Matěj Radosta.
30'
U postranní čáry byl před chvílí ošetřován Alois Hyčka. Na hřiště se sice vrátil, ale u teplické lavičky se už svlékl do dresu Matěj Radosta. Hyčka tak zřejmě nebude schopen pokračovat.
29'
Teplická obrana si musí dávat na dvojici domácích útočníků velký pozor. Oba jsou velmi nebezpeční zejména před bránou a ve vzduchu.
27'
Fleišman to zkoušel zblízka z otočky
27'
Velký zmatek před bránou Teplic! Vše začalo centrem Jurošky, který Ladislav Almási prodloužil hlavou na malé vápno, kde byl Muhamed Tijani. Ten se nacházel zády k bráně a nedokázal se otočit tak, aby mohl pálit. Míč se však dostal k Jiřímu Fleišmanovi, který zblízka trefil brankáře Muchu a po další snaze Tijaniho se hostujícím zadákům podařilo dostat balón pod svého gólmana!
26'
Jukl to zkoušel opět na Hyčku. Ten se tentokrát ani nerozběhl.
25'
Pas na Aloise Hyčku byl příliš dlouhý a prudký. Hostující hráč tak nemohl stihnout balón na hřišti.
24'
Nemanja Mičević si splnil obranné povinnosti v souboji s Ladislavem Almásim. Poté odehrál míč do autu.
22'
Míč za obranu dostal Daniel Fila, který přízemní střelou z levé strany šestnáctky protáhl Jiřího Letáčka. Dorážka Filipa Žáka pak skončila vedle, ale vše nakonec bylo zbytečné. Už Fila byl totiž v ofsajdu.
21'
Kličkující Plavšić se s míčem nedokázal dostat přes Daniela Trubače. Hosté se pak snažili dostat míč dopředu a Jukl byl faulován. Skláři tak budou rozehrávat z klidu.
20'
Vítěz dnešního utkání by měl jistotu záchrany bez ohledu na ostatní výsledky tohoto kola. Oběma týmům by teoreticky mohla stačit i remíza.
19'
V koncovce jsou zatím o něco nebezpečnější domácí fotbalisté, kteří se dvakrát dostali do zajímavých situací před bránou soupeře. Teplice dosud větší šanci neměly.
17'
Daniel Fila se „zidanovkou“ zbavil dvou bránících hráčů. Na hranici šestnáctky narazil na třetího, ovšem balón se ještě odrazil k Danielovi Trubačovi. Ten to zkusil, střílel ale nepřesně.
16'
Po nedovoleném zákroku domácího kapitána Fleišmana budou rozehrávat hosté.
14'
Podivný Plavšičův centr málem všechny zaskočil!
14'
Tak tohle bylo hodně zajímavé! Nalevo byl rozběhnutý Srdjan Plavšić. Ten už téměř od brankové čáry levačkou centroval a míč možná před Muchou ještě lehce trkl hlavou nabíhající Muhamed Tijani. Teplický brankář tak nestačil adekvátně reagovat a balón propadl těsně vedle jeho vzdálenější tyče!
14'
Urbance obral o míč Filip Kaloč a domácí mohou přejít do ofenzivy.
13'
Zahrával ji Cadu. Volil prudký centr, který obrana Teplic odvrátila.
12'
Srdjan Plavšić donutil k faulu Aloise Hyčku a bude z toho zajímavá standardka pro Ostravu.
11'
Daniel Fila na hrotu dobře udržel míč. Poté nahrál doleva Jakubovi Urbancovi, jenž se dostal přes Jurošku do pokutového území. Pak už ale neměl komu nahrávat a tak musel pálit z úhlu. Zamířil do boční sítě.
10'
Dvakrát musel odkopávat míč Eneo Bitri. Stoper Ostravy napoprvé odehrál jen k Urbancovi, po jehož centru pak dostal balón už do bezpečnější vzdálenosti.
8'
Plavšićův centr z levé strany před bránou promáchl jeden z teplických obránců. Muhamed Tijani nestačil včas zareagovat a nakonec to byl Jakub Urbanec, jenž balón sklepl pro svého brankáře Filipa Muchu.
8'
Rozehrávka brankáře Letáčka na Patrika Měkotu. Mladý stoper Baníku se zatím nebojí hrát a míč vyvezl až k půlící čáře.
6'
Fleišman ze druhé vlny pálil těsně mimo
6'
Srdjan Plavšić doběhl míč u levého rohového praporku a zvládl i odcentrovat. Ladislav Almási balón sklepl před pokutové území, kde si ho našel Jiří Fleišman, jenž levačkou vypálil těsně vedle pravé tyče!
5'
Z pravé strany posílal míč před bránu Cadu. Byl tam Muhamed Tijani, kterému se ale zakončení nepovedlo. V poledních zápasech velmi produktivní útočník usměrnil míč daleko vedle brány.
4'
Hostující akci táhli Tomáš Kučera s Aloisem Hyčkou. Fleišman jejich snahu přibrzdil za cenu autového vhazování.
3'
Centr Fleišmana hosté odvrátili k Filipovi Kaločovi, jehož střelu zpoza šestnáctky zablokoval stoper Mičević.
2'
Právě Měkota udržel míč na hřišti pro Jurošku. Toho fauloval Urbanec a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
2'
Patrik Měkota, který dnes nastupuje ke svému premiérovému ligovému utkání, předvedl u postranní čáry dobrý obranný zákrok a dostal se tak do zápasu.
1'
Utkání rozehráli domácí. V první útočné akci se ale ocitli Tepličtí, byť Žákova snaha byla rychle zastavena.
1'

FC Baník Ostrava: Letáček – Měkota, Bitri, Pojezný – Juroška, Cadu, Kaloč, Plavšić, Fleišman (C) – Mu. Tijani, Almási.
Náhradníci: M. Hrubý, Laštůvka – Sanneh, Buchta, Kuzmanović, Smékal, Jaroň, Mišković, Svozil.
Trenér: Pavel Hapal

FK Teplice: Mucha – Chaloupek, Knapík, Mičević – Hyčka, Kučera, Trubač (C), Jukl, Urbanec – Fila, Žák.
Náhradníci: Grigar – S. Dramé, Kodad, Núr, Sy, Radosta.
Trenér: Zdenko Frťala

Rozhodčí: Petřík – Mokrusch, Pečenka.
Tepličtí řeší poměrně zásadní absence. Pro zranění schází zkušený obránce Matěj Hybš. Karetní tresty pak do hry nepustí ani Horu, Marečka a Gninga.

Baník postrádá zraněné Jiřího Klímu, Davida Lischku či Matěje Šína. Pro žluté karty pak není k dispozici Eldar Šehić.
Dnešní utkání povede jako hlavní rozhodčí Jan Petřík. Asistovat mu budou Tomáš Mokrusch s Jiřím Pečenkou. Pozici čtvrtého rozhodčího pak zastane Filip Kotala. VAR budou mít na starost Ondřej Berka s asistentkou Lucií Ratajovou.
Oba celky se dvakrát utkaly v základní části a z výhry se vždy radoval hostující tým. Teplice na podzim vyloupily vítkovický stadion výsledkem 2:1. Pomsta Baníku však byla sladká. Skláře totiž na Stínadlech jeho hráči deklasovali 5:0.
FC Baník Ostrava (11. místo, 10 – 9 – 13, skóre 48:43, 39 bodů)
Pro Baník je účast ve Skupině o udržení velkým zklamáním. Ambice finančně dobře zajištěného klubu sahají úplně jinam. Ostrava se nachází alespoň na čele tabulky této skupiny a nepříjemná baráž už by ji hrozit neměla. Definitivu si může zajistit právě už proti Teplicím. Baníkovci dokázali z posledních tří duelů vydolovat sedm bodů. Základní část ukončili výhrou 4:1 v Olomouci. Poté doma rozstříleli 4:0 Brno a naposledy si přivezli remízu 1:1 z Jablonce.

Posledních 5 zápasů Ostravy:
Ml. Boleslav – Ostrava 1:0
Ostrava – Slavia 0:2
Olomouc – Ostrava 1:4
Ostrava – Brno 4:0
Jablonec – Ostrava 1:1
FK Teplice (12. místo, 10 – 8 – 14, skóre 41:64, 38 bodů)
Teplice patřily velkou část sezóny k nejvíce ohroženým týmům a vypadalo to, že minimálně baráži se nevyhnou. Změnu ale přinesla trenérská změna, kdy po porážce na Spartě nahradil Jiřího Jarošíka Zdenko Frťala. Ten přinesl potřebný impulz a od jeho příchodu skláři pravidelně bodují. Momentálně drží sérii pěti utkání bez porážky, kdy navíc hned třikrát zvítězili. Naposledy Severočeši doma zdolali 2:1 poslední Zlín a už se hodně přiblížili k přímé záchraně. Na baráž mají k dobru tři utkání před koncem sedm bodů.

Posledních 5 zápasů Teplic:
Olomouc – Teplice 1:2
Teplice – Ml. Boleslav 1:1
Plzeň – Teplice 1:1
Teplice – Pardubice 1:0
Teplice – Zlín 2:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! FORTUNA:LIGA v neděli nabídne také 3. kolo nadstavbové Skupiny o Záchranu, v němž si to rozdají Ostrava s Teplicemi. Oba celky se nacházejí na prvních dvou místech tabulky skupiny a jsou velmi blízko definitivní jistotě účasti mezi elitou i v příštím ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.