FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Ml. Boleslav - 2. listopadu 2019   14:30

Olomouc
14' Plšek (Hála) • 62' Beneš (P. González)
2:2
(1:0)
Ml. Boleslav
64' Fulnek  (Komličenko) • 65' Budínský  (Bucha)

M. Buchta – Hála (80. Sladký), Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Pilař (66. Texl) – Houska, Greššák, P. González (65. Falta), Plšek – Yunis.
Mandous – Zima, Vepřek, Texl, Zmrzlý, Falta, Sladký.
Ginzel – Vitner, Vaňkát
Andrův stadion, Olomouc
Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek – Budínský, Hašek (35. Mešanović), Hubínek (C), Bucha (75. Jiří Klíma) – Komličenko, Ladra (90+2. Auer).
Šeda – Arroyo, Auer, Jiří Klíma, Král, Mešanović, Paixao da Silva.
Stejskal

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 2:2. Zápas podzimu, hosté udeřili dvakrát během minuty

90'
Břevno v posledních vteřinách! Nastřelil ho Kerbr
90'
Úplně volný Jemelka překopl bránu
90'
Tutovka Sigmy! Před Yunisem zasáhl Pudil
90+4'
V dramatickém závěru byli domácí velmi blízko brance, ovšem Stejskala potřetí nepřekonali. Duel tak končí remízou 2:2.
90+4'
Hanáci trefili břevno!
90+3'
Další střela Sigmy. Houska trefil v šanci obránce soupeře a bude to opět roh.
90+2'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jonas Auer.
90+2'
Další gólovku měl na kopačce Jemelka, ale střelou z první přestřelil.
90+2'
Neskutečná akce Sigmy. Hned po získání míče Buchty se domácí vrhli do útoku. Yunis už zakončoval, ale na poslední chvíli mu míč ukopl soupeř na rohový kop.
90+1'
Ve druhém poločas budou nastaveny tři minuty.
90'
Olomoučtí se snadno dostávají před Stejskala, jejich finální fáze je ale špatná. Naopak na druhé straně získali rohový kop hosté.
89'
Přetažený centr nikdo v modrém nezasáhl. Míč tak skončil v autu, hosté nespěchají.
88'
Hanáci obléhají soupeřovo území. Sladký vybojoval rohový kop.
87'
Hanáci opět zahrozili. Z pravé strany přišel centr, ovšem v šestnáctce ani Yunis ani Greššák zasáhnout nemohli.
85'
Greššák odehrál míč čistým způsobem, ovšem sudí viděl faul na Mešanoviće. Hosté mají tak výhodu přímého kopu.
85'
Hanáci se při svém útočném snažení dostali do ofsajdu.
83'
Yunis ve vzdušném souboji poslal na trávník Pudila. Ten se ihned po zvednutí vrhl na domácího hráče a zasáhnout musel sudí. O faul se nejednalo.
82'
Fulnek s míčem vzal i Yunise, sudí Ginzel penaltu nepískl
82'
Yunis si v šestnáctce soupeře obhodil Tataeva a po souboji s ním následně padl. K údivu všech domácích fanoušků hlavní sudí píská nedovolený zákrok Yunise.
81'
Olomoučtí byli na návštěvě na hostující polovině, ale příliš dlouho se nezdrželi. U míče opět Boleslavští.
80'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Hála, přichází Martin Sladký.
78'
Hálu vychytal Stejskal, Tatajev se pak vrhl do Plškovy střely
78'
Halá se dostal ke střeleckému zakončení, přičemž skvělým zákrokem se vyšvihl Stejskal. Následně pálil Plšek, jehož ránu odvrátil vlastním tělem Tataev.
77'
Komličenko je zpět ve hře a pomáhá svému týmu v útočení.
75'
Buchta sbíral centr do šestnáctky, do kterého vlétl také Komličenko. Domácí brankář hostujícího hráče sestřelil a ten tak musí být nyní ošetřován.
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Jiří Klíma.
74'
Mešanović byl lapen do ofsajdové pasti. hrát může Sigma.
73'
Beneš si počínal v souboji s Komličenkem mimo dovolená pravidla a sudí mu ukazuje žlutou kartu.
73'
Ladra nepropálil domácí obranu, Mešanović už ano. Nicméně jeho pokus mířil mezi tři tyče.
72'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní jsou to Středočeši, kdo kombinuje na polovině hřiště.
70'
Ladrovu střelu srazil Hála na rohový kop
70'
Ladra dostal velké množství prostoru a času na levé straně. Jeho střelecký pokus tečoval Hála mimo branku. Hosté budou mít rohový kop.
69'
Houska se prokličkoval až ke střele, levou ale zamířil mimo hostující branku.
68'
A opět domácí v akci. Yunis sahal po brance, ovšem na prudký přízemní centr nedosáhl. Jeden z obránců dokázal míč těsně před ním tečovat.
67'
Plšek měl na hlavě další vedení Sigmy. Po centru z levé strany ale zamířil mimo hostující svatyni.
66'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jiří Texl.
65'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Šimon Falta.
65'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Před dvěma minutami Sigma vedla o dvě branky. Nyní je již srovnáno. Hosté okamžitě po snížení sebrali domácímu týmu míč a vrhli se dopředu. Před Buchtou zůstal osamocený LUKÁŠ BUDÍNSKÝ, který povedenou tečí prostřelil domácího brankáře.
64'
Studená sprcha! Budínský během 54 vteřin přidal druhý gól, 2:2!
64'
Vedení o dvě branky nevydrželo ani minutu. Míč z pravé strany propadl až k volnému JAKUBU FULNEKOVI, který si nachystal míč ke střele a nádhernou ránou snížil.
62'
Beneš proti běhu hry zvyšuje na 2:0 pro Sigmu!
62'
Olomouc právě vstřelila branku!
Před malou chvílí domácí kapitán zazdil velkou příležitost, nyní se z rohového kopu již prosadil. González posadil míč na hlavu VÍTA BENEŠE, který jej poslal k pravé tyči.
61'
Olomoučtí mířili ve čtyřech proti čtyřem. Nicméně Beneš ležérní přihrávkou našel pouze kopačky soupeře. Boleslav se ihned vrhla dopředu, ale dopadla podobně jako Sigma.
60'
Houska vzal zodpovědnost na sebe a z pětadvaceti metrů vystřelil. Bohužel rána mu vůbec nesedla a míč skončil daleko od branky Stejskala.
59'
Komličenko sklepl Mešanovičovi, ten z první nepřekonal Buchtu
59'
Komličenko sklepl míč hrudí na Mešanoviće, který z první vyzkoušel pozornost Buchty. Domácí gólman neměl potíže míč lapit.
57'
Budínského hlavičku zastavila až tyč!
57'
Přetažený centr z levé strany padl na hlavu Budínského, jehož v obrovské šanci vychytal Buchta.
56'
Pilař nejprve na polovině hřiště přešel přes Hubínka a následně i přes Pudila. Při přechodu přes druhého soupeře si však dle názoru sudího pomohl faulem.
55'
Mešanović se řítil na domácí branku, ovšem Jemelka jej nejen dostihl, ale čistým zákrokem také připravil o míč.
54'
Hanáci zahrozili. Hlavička Plška ale skončila vedle pravé tyče Stejskalovy svatyně.
53'
Fulnek dostal chytrou přihrávku za obranu Sigmy, míč mu ale v poslední chvíli uskočil a Buchta mohl zůstat v klidu.
52'
Už se zdálo, že se Sigma ubránila, hosté ale z druhé vlny pořádně zahrozili. Před Buchtou se z ničeho nic zjevil Mešanović, ale branku Sigmy netrefil.
51'
Mešanovič ve stoprocentní šanci překopl bránu!
51'
Ladra vybojoval míč pro Mešanoviće, jehož ránu zablokoval Jemelka. Hosté budou mít rohový kop.
50'
Hraje se ve středu pole. Hosté vhazují již třetí aut po sobě, Sigmáci dobře dostupují a brání.
49'
K hlavičce se dostal Beneš, ovšem při výskoku si pomohl nedovoleným zákrokem.
48'
Nyní už jsou u míče domácí. Hála vlétl do šestnáctky, ovšem o míč přišel. Chvíli poté Sigma vybojovala rohový kop.
46'
Hosté se hned v úvodu poločasu dostali do zajímavé příležitosti. I kdyby se Komličenko dostal k míči dřív než Buchta, jeho akci by přerušil asistent sudího, neboť se jednalo o ofsajd.
46'
45'
Budínského přízemní střela ze standardky minula bránu
45+1'
45+1'
Budínský to zkusil přímo na branku, ale Buchta zasahovat nemusel. míč šel mimo.
45+1'
Sudí nastavuje v první půli jednu minutu.
45'
V závěru první půle budou hosté rozehrávat přímák z třiceti metrů.
44'
Buchta musel zasáhnout proti hlavičce soupeře. Naštěstí pro Sigmu nešlo o žádnou nebezpečnou střelu.
43'
Jemelka uzmul míč soupeři a společně s Plškem a Yunisem se vrhli do otevřené obrany Boleslavi. Právě u útočníka Sigmy Yunise nakonec celá akce skončila, neboť nedokázal z hranice šestnáctky vystřelit a o míč přišel.
41'
Houska rozběhl Gonzáleze, který hleděl na penaltě Plška. Nepřesnou přihrávku ale hosté dokázali odvrátit.
40'
Tentokrát se hosté dostali k zakončení. Tataev poslal hlavou míč mimo branku.
40'
Centr, který mířil do malého vápna, vyboxoval Buchta na další rohový kop.
39'
Na druhé straně hosté vybojovali rohový kop.
38'
Gonzalezova hlavička po střílené Plškově přihrávce minula tyč
38'
Hanáci znovu zahrozili. Plšek dostal přihrávku do šestnáctky, z jejíž levé strany hledal Gonzáleze. Domácí záložník míč hlavou trefil, ovšem branku netrefil.
35'
Hosté už v prvním poločase reagují na nepříznivý vývoj. Ze hřiště odchází Hašek, místo něj si zahraje Mešanović.
34'
Kerbr si málem srazil Ladrovu zpětnou přihrávku do sítě
34'
Zatímco se Greššák vrátil na hřiště, hosté mohli skórovat. Ladra poslal přízemní centr do vápna, kde si míč málem do vlastní srazil Kerbr.
33'
Domácí hráč je již na svých a odchází ze hřiště. Za nebezpečný zákrok obdržel žlutou kartu hostující Hašek.
32'
Greššák v bezvědomí, dostal škaredý úder od Haška
32'
Greššák inkasoval ve vzdušném souboji úder do hlavy a následně skončil bezvládně na trávníku. K domácímu hráči okamžitě míří lékaři.
31'
Pilařova střela zamířila daleko mimo bránu
31'
Na druhé straně zahrozil Plšek, který taktéž zamotal míč pod svými nohami. Následně se ke střele dostal Pilař, jenž přestřelil.
30'
Hosté šli do rychlého brejku, který vedl Ladra. Ten se nakonec zamotal v kličkách. I přesto ale útočník Mladé Boleslavi zakončil, přes hradbu domácích ale balon neprocpal.
29'
Hosté měli k dispozici přímý kop, ke kterému se postavil Budínský. Centr do šestnáctky prodloužil Komličenko, ovšem míč skončil v zámezí.
28'
Další střelecký pokus měl na svědomí Houska, který z dvaceti metrů jen těsně přestřelil branku Stejskala.
27'
Houskova pumelice těsně minula tři tyče
27'
Hanáci opět v útočném snažení. Hála posunul míč z pravé strany do středu pole, kde si jej našel Plšek. Jeho ránu zblokovala obrana soupeře.
25'
Proti Yunisově parádní hlavičce se ještě lépe vytáhnul Stejskal!
25'
Yunis měl na hlavě druhou branku Sigmy. Centrovaný míč poslal domácí útočník na branku soupeře, ovšem Stejskal se vytáhl efektním a především efektivním zákrokem.
24'
Jakub Klíma si v souboji poblíž domácí střídačky pomohl faulem proti Pilařovi. Sudí na lajně situaci měl jako na dlani a dal pokyn hlavnímu, aby hru přerušil.
23'
Obrovská šance hostů. Ke střele se dostal Budínský, do jehož rány skončil Jemelka. Rohový kop pro Mladou Boleslav.
22'
Plšek měl míč v soupeřově vápně, ovšem odehrát jej nedokázal. Vzápětí se navíc provinil útočným faulem vůči Hubínkovi.
21'
Ve středu pole si Komličenko pomohl nedovoleným způsobem proti Greššákovi. Hanáci mají míč na svých kopačkách.
20'
Yunis se dostal k odraženému míči v soupeřově šestnáctce, ovšem z první nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
18'
Hosté mířili do rychlého brejku čtyř proti čtyřem. Do běhu dostal míč Ladra, ovšem přihrávka byla natolik prudká a jako první u ní byl Buchta.
16'
Beneš hlavičkou z rohu prověřil Stejskala
16'
González posadil míč na hlavu Beneše, jehož pokus si Stejskal pohlídal a míč zkrotil v rukavicích.
16'
Hanáci pokračují v ofenzivě. Další centr museli hosté odvrátit na rohový kop.
14'
Míč propadl až k Plškovi, ten posílá Sigmu do vedení 1:0!
14'
Převaha Hanáků končí gólem. Míč se z pravé strany dostal do šetsnáctky soupeře, kde se jej ujal JAKUB PLŠEK. Záložník Sigmy v souboji tváří v tvář Stejskalovi uspěl, míč poslal pod horní tyč.
12'
Domácí mířili do útoku, za záchranou brzdu zatáhl Hubínek, který inkasuje žlutou kartu.
12'
Beneš hledal před brankou soupeře Yunise, ovšem centr z kopačky kapitána Sigmy neměl správný směr a skončil v rukavicích Stejskala.
11'
Ladra byl v ofsajdovém postavení, rozehrávat tak budou na vlastní polovině domácí.
10'
Komličenko obral o míč Greššáka, pak ale střílel slabě a vedle
10'
První zakončení Mladé Boleslavi měl na svědomí Komličenko. Houska ztratil míč ve středu pole, čehož využil právě boleslavský střelec, jehož pokus mířil mimo branku.
9'
González potáhl míč a z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho ránu zablokovali obránci Středočechů.
8'
Centr z pravé strany skončil v rukavicích Stejskala.
7'
González posla míč z poloviny hřiště na Yunise, který měl proti sobě dva protihráče. Nicméně i přesto dokázal útočník Sigmy obranu soupeře rozhodit. Stejskal si nakonec míč pohlídal.
6'
Olomoučtí kombinovali na pravém křídle. González dloubákem chtěl rozběhnout Pilaře, ale pas byl příliš prudký.
4'
Tutovka domácích! Po krásné kombinaci málem střílel Yunis
4'
González dostal míč mezi protihráče a z pravé strany předložil Yunisovi. V souboji nakonec kromě domácího útočníka byl také gólman Stejskal a jeden z obránců Mladé Boleslavi. Hostů se i díky tomu podařilo míč zablokovat.
4'
Hosté rozehráli do šestnáctky Sigmy, kde ve vzdušném souboji inkasoval úder Greššák. Sigma bude rozehrávat.
3'
Středočeši kombinovali na polovině hřišti. Následně přišel nedovolený zákrok Jemelky na Komličenka.
2'
Hosté si pomohli malou domů, přičemž se jim málem vymstila. Yunis byl ale přeci jen o pár setinek vteřin později u míče a Stejskal odvrátil nebezpečí.
1'

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála, Beneš (C), Jemelka, Kerbr – Pilař – Houska, Greššák, P. González, Plšek – Yunis.
Náhradníci: Mandous – Zima, Vepřek, Texl, Zmrzlý, Falta, Sladký.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Fulnek – Budínský, Hašek, Hubínek (C), Bucha – Komličenko, Ladra.
Náhradníci: Šeda – Arroyo, Auer, Jiří Klíma, Král, Mešanović, Paixao da Silva.

Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Vaňkát.
V minulé sezóně se celky setkaly dvakrát. Na hřišti v Mladé Boleslavi brali všechny tři body za výhru 4:0 Olomoučtí, ovšem Středočeši to svému soupeři vrátili stejnou měrou a na jaře na Hané zvítězili taktéž 4:0.
SK Sigma Olomouc

Hanáci podobně jako v minulé sezóně vypadají na boj o prostřední skupinu. Po neúplné polovině soutěže mají na kontě čtyři výhry, stejný počet proher a šest remíz. Osmnáct získaných bodů jim aktuálně postačuje na deváté místo.

Na ligové vítězství čekají svěřenci trenéra Látala téměř dva měsíce. Naposledy se radovali z plného bodového zisku 13. září. Doma tehdy přehráli Opavu 2:0. Od té doby Sigma čtyřikrát remizovala a jednou prohrála. Právě prohru z posledního domácího zápasu s Českými Budějovicemi budou chtít Olomoučtí v sobotu odčinit.
FK Mladá Boleslav

Středočeši patří mezi největší pronásledovatele dvojice Slavia – Plzeň. Po čtrnácti odehraných zápasech mají Boleslavští na svém kontě 25 bodů a na druhou Plzeň ztrácí čtyři body.

Co se však týče venkovních zápasů, v těch se Mladé Boleslavi tolik nedaří. Z šesti letošních vystoupení pouze jednou brala všechny tři body. Před dvěma týdny ve Zlíně vyhrál tým trenéra Webera 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi týmy SK Sigma Olomouc a FK Mladá Boleslav. Utkání začíná v 14:30.