FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Slavia - 12. listopadu 2023   18:00

Olomouc
15' Pokorný (Vodháněl)
1:3
(1:2)
Slavia
4' Wallem  (P. Ševčík) • 43' Tomič  (Jurečka) • 56' Jurečka  (Masopust)

Digaňa – Chvátal (65. Křišťál), F. Novák, Pokorný, Zmrzlý – Ventúra, Breite (C) – Vodháněl (85. Israel), Zorvan (65. Pospíšil), Navrátil (66. Sláma) – L. Juliš (74. Fiala).
Macík – Langer, Bednár, Zifčák.
Volek – Hájek, Machač
Andrův stadion, Olomouc
8 897 diváků
Mandous – Masopust, Ogbu (46. Vlček), Holeš (C) – Tomič (83. Dumitrescu), P. Ševčík (78. Hromada), Oscar, Wallem – Provod, Tijani (46. Van Buren), Jurečka (78. Chytil).
O. Kolář – Sinyan, Zafeiris, Tecl, Bořil, Douděra.
Mandous

SESTŘIH: Olomouc - Slavia 1:3. Ševčík se vrátil skvělým výkonem, jízda po přestávce

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.
Druhá půle přinesla jen jeden gól, v 56. minutě se Slavia dostala díky Jurečkově poměrně šťastném gólu do dvougólového vedení, které uhájila až do závěrečného hvizdu. Je pravda, že hosté byli aktivnějším týmem, měli i více šancí a z Hané si odváží všechny body zaslouženě.
90+3'
90+3'
Ondřej Zmrzlý si naběhl na centr do pokutového území, hlavou ovšem odehrál balón mimo tři tyče.
90+2'
Ještě jeden nedovolený zákrok pražského mančaftu, to však už na výsledku nic nezmění.
90+1'
Mojmír Chytil se přes Pokorného do šance nedostal, domácí fotbalista poslal míč malou domů Digaňovi, který jej odehrál do bezpečí.
89'
Žlutou kartu dostal hostující trenér Jindřich Trpišovský.
89'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (David Douděra). Hráč Slavie inkasuje trest za poznámky, které měl z lavičky náhradníků hostujícího celku. Společně s ním inkasuje trest také Jindřich Trpišovský.
89'
Slavia se málem dostala do další dobré příležitosti, ovšem její hráči pokazili kombinaci a přichází o balón.
86'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Conrad Wallem).
86'
Dobrý centr do šestnáctky Olomouce, domácí obraně se povedlo v poslední chvíli míč odvrátit.
85'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází Dele Ola Israel.
83'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Michal Tomič, přichází Andres Dumitrescu.
81'
Provodův centr z levé strany doputoval jen do náruče brankáře hanáckého klubu.
81'
Přihrávka hostů na druhé straně projela pokutovým územím Olomouce, žádný z hráčů se však nedostal k balónu včas, aby jej tečoval do sítě.
79'
Skvělou Fialovu hlavičku vytáhl Mandous ještě lepším zákrokem
79'
Fiala využil své centimetry, který hlavičkoval po centru z levé strany na bližší tyč a Mandous měl co dělat, aby balón vyrazil do zámezí. Ale povedlo se a stav se nemění.
78'
Mick Van Buren si přeci jen vynutil faul, Slavia pokračuje rozehrávkou na útočné polovině hostů.
78'
ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Mojmír Chytil.
78'
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Jakub Hromada.
77'
Chystá se další střídání, v tomto případě na straně týmu z hlavního města a to hned dvojité.
75'
Ondřej Zmrzlý střelou z dálky protáhl Mandouse, tomu se povedlo balón zastavit rukavicemi.
74'
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Jan Fiala.
72'
Martin Pospíšil se zvedá z trávníku poté, co byl faulován. Jeho mančaft pokračuje u balónu.
71'
Slavia jej rozehrála na krátko a do žádné šance se nedostala.
70'
Hosté rozehrají dobrou standardku v blízkosti pokutového území.
69'
Vlčkův centr před bránu svého adresáta nenašel, domácí odkopávají míč do bezpečí.
68'
Conrad Wallem byl v úniku faulován, což pozornosti hlavního arbitra neušlo. Hosté tak mohou v klidu rozehrávat ze své poloviny.
67'
Skrumáž před bránou Slavie ke gólu nevedla, Holeš odehrál míč do bezpečí.
67'
Také Olomouc si zkusí rohový kop, vůbec první v zápase.
66'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jiří Sláma.
65'
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Martin Pospíšil.
65'
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Vojtěch Křišťál.
65'
Jan Vodháněl střílel z otočky v pokutovém území, leč pouze nad břevno.
64'
Slavisté kombinovali až příliš dlouho, o balón přišli a musí rychle zpátky.
63'
Michal Tomič střílel z dálky pravačkou, avšak pouze do protihráče před sebou.
63'
Pražský tým vybojoval rohový kop, domácí se musí mít na pozoru.
61'
Lukáš Masopust se ocitl ve velké šanci, když zůstal úplně volný u pravé strany malého vápna, jeho rána z voleje však končí vysoko nad bránou.
60'
Jeden z hráčů Slavie se rozhodl zakončit z úhlu, levačkou ale odehrál balón pouze do zámezí. Takto to jistě nezamýšlel.
58'
Filip Zorvan byl faulován u postranní čáry, jeho tým tak bude pokračovat u balónu.
56'
Jurečkova rána se od Pokorného odrazila za Digaňu, 1:3
56'
Slavia právě vstřelila branku!
Hosté zvyšují svůj náskok. VÁCLAV JUREČKA dostal od hráčů domácího mužstva až příliš prostoru, s míčem naběhl k hranici vápna, odkud střílel a jeho ránu nešťastně tečoval Jakub Pokorný do protipohybu svého brankář, jenž už nemohl nic dělat.
56'
Domácí překazili kombinaci soupeře u postranní čáry, Slavia bude pokračovat autovým vhazováním.
55'
Lukáš Juliš střílel v tísni po zemi příliš slabě, Aleš Mandous tak celkem snadno zasáhl, míč ukryl do náruče.
54'
Jan Vodháněl dobrou přihrávkou málem vyslal do šance Navrátila, jenž se ale k balónu nedostal.
53'
Špatnou kombinací se hosté sami připravili o balón, rozehrávat bude gólman Olomouce.
52'
Ševčíkovi se sice povedlo udržet balón na hrací ploše, vzápětí se jej však zmocňuje domácí tým.
51'
Fantastická Van Burenova patička, Digaňa ji vytáhl
51'
Mick Van Buren zakončoval před hranicí malého vápna patičkou a domácí brankář musel vytáhnout parádní zákrok. Balón se mu povedlo vyrazit, dobíhající Vlček se už k dorážce nedostal.
51'
Rychlý výpad málem přinesl šanci, Tomáš Digaňa si nerozuměl se spoluhráčem, který odehrál míč k postranní čáře.
50'
Hosté kombinují u svého pokutového území a nikam příliš nespěchají.
49'
Další nedovolený zákrok, v tomto případě pražského týmu.
48'
Jan Navrátil si nyní počínal faulem, kartu sice nevidí, ale dává tím šanci soupeři, jenž rozehraje standardku.
47'
Aleš Mandous si vyběhl z brány a volný míč sebral do rukavic.
46'
Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Tomáš Vlček). Hráč Slavie inkasuje trest za faul na Jana Vodháněla.
46'
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Mick Van Buren.
46'
ze hřiště odchází Igoh Ogbu, přichází Tomáš Vlček.
46'
Je za námi první poločas, který nám přinesl parádní podívanou a rovnou tři přesné zásahy! Na první branku jsme navíc nemuseli čekat vůbec dlouho. Už ve čtvrté minutě totiž našel Ševčíkem ve vápně Conrada Wallema, jenž hlavičkou poslal Slavii do vedení. Olomouci se povedlo srovnat po deseti minutách. Jan Vodháněl vymyslel parádní centr na hlavu Jakuba Pokorného, který prudkou hlavičkou nedal Mandousovi šanci. Poté se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, dlouhou dobu bez šancí. Pražanům se v samotném závěru půle povedlo vzít ztracené vedení zpět. Po přízemním centru a několika odrazech se míč dostal na kopačku Michala Tomiče, jenž se před bránou nemýlil.

Další poločas začne přibližně v 19:03.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Jan Vodháněl).
45+1'
Lukáš Provod táhl další rychlou akci hostujícího celku, když to bylo dva na dva. Míč si ale předkopl hodně před sebe, čehož obránci domácího celku využili.
43'
Tomič využil odraženého balonu a opět posílá hosty do vedení! 1:2
43'
Slavia právě vstřelila branku! Těsně před koncem prvního poločasu se Slavia vrací do vedení, to je studená sprcha pro domácí tým! Lukáš Provod poslal přízemní centr do vápna, kde se míč několikrát odrazil. Příhodně však stál u lajny MICHAL TOMIČ, který se ve vyložené šanci nemýlil. To bude důležitý gól pro Slavii.
42'
Dlouho jsme čekali na rozehrávku standardní situace Olomouce z práce strany, navíc se vlastně nic nestalo. Celkem záhy totiž Sigma faulovala.
41'
Lukáš Provod posílal dlouhý aut, když se k němu míč během chvilky vrátil. Poté si navíc Provod neporadil ze zpracováním a míč se mu odrazil do ruky.
40'
První poločas nám utíká velmi rychle a do jeho konce nám chybí posledních pět minut! Slavia se hnala do otevřené obrany Sigmy, jenže znovu ani nezakončila.
39'
Filip Zorvan to vzal na sebe na druhé straně, ovšem an jemu rána úplně nesedla a šla vysoko nad.
38'
Václav Jurečka dobře roztáhl v protiútoku na pravou stranu, kde byl v běhu Lukáš Provod. Ten sice vyslal ránu, jenže ta mu nesedla a letěla vysoko nad.
37'
Ondřej Zmrzlý je jinak hodně aktivním hráčem. Tentokrát měl prostor na levé straně, tak vyslal zajímavý centr. Ten si ze vzduchu sebral Mandous.
36'
Tak se nám trochu zažlutilo na obou stranách, oba hráči dostali žluté za předchozí zákroky. Rozehrávku však mají k dispozici olomoučtí fotbalisté.
35'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Ondřej Zmrzlý).

Žlutá karta pro tým SK Slavia Praha (Václav Jurečka).
34'
Tomáš Digaňa to neměl ani trochu jednoduché, když doskákal hodně nepříjemnou malou domů. Sice s problémy, ale stihl odehrát míč před hráčem Slavie.
33'
Oscar měl spoustu prostoru na pravé straně. Nakonec se rozhodl to zkusit individuálně, ale domácí hráč si s tím poradil. Za to si získal ovace fanoušků.
31'
Lukáš Juliš spěchal za dlouhým balónem, ale Tomáš Holeš měl k míči podstatně blíže. Kapitán hostí následně posunul míč na Mandouse, který rozehrává.
30'
Půlhodinka hry je za námi a stav máme vyrovnaný 1:1! Pražané sice přispěchali s útočnou akcí, ale centr Lukáše Provoda ze vzduchu sbírá Tomáš Digaňa.
29'
Filip Zorvan dobře odhadl odraz balón nedaleko velkého vápna, jenže jeho přihrávku z první odrazil jeden ze soupeřů. Slavia se může řítit do kontru.
28'
Jinak ovšem sledujeme trochu hluchou pasáž, kdy se ani jeden z týmu nemůže dostat k zakončení.
27'
Jenže útok hostujícího celku brzy končí. Lukáš Masopust zezadu kopnul do lýtka Jana Navrátila, což sudí nemohl nechal bez povšimnutí, je tedy pískáno.
26'
Lukáš Juliš měl celkem jednoduchou pozici, přesto poslal míč jen vysoko nad sebe... Slavia se dostala k míči a snaží se něco vymyslet nedaleko šestnáctky.
25'
Muhamed Tijani si naběhl na přihrávku po pravé straně, ale byl dobře bráněn. Slavia získala ještě aut, který se rozhodla hodit jako dlouhý. Sigma si poradila.
24'
Sigma to zkusila rychle rozehrát, jenže ze všeho vznikla rychlá protiakce hostů! Conrad Wallem dostal nahrávku na hranici vápna a vyslal dobrou ránu. Tu Jakub Pokorný srazil na roh!
23'
K vidění je také hodně soubojů, to bylo nyní vidět. Lukáš Julie byl faulován na útočné polovině.
22'
Olomoučtí fotbalisté rozhodně nehrají žádného zanďoura, což celkovému obrazu hry hodně pomáhá. Dokonce se Sigma drží nyní více na balónu.
21'
Filip Zorvan si tentokrát vzal celou situaci na starost a posílal centr na zadní tyč. Celkově došlo ve vápně k několika soubojům, ve kterých byli lepší hosté.
20'
Lukáš Juliš zůstal po souboji ležet na zemi, nakonec se nedovolený zákrok opravdu odpískal a Olomouc má k dispozici další standardní situaci...
19'
Olomouc vyslal hodně prudký centr z levé strany, který si našel Lukáš Juliš. ten se snažil míč ještě posunout na Ventúru, ale tam už obrana hostů zasáhla.
18'
Slavisté se dostali k míči bez většího boje a Oscar se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti. Míč mu navíc sjel po kopačce a jeho pokus letěl vysoko nad.
17'
Lukáš Juliš měl spoustu místa na levé straně, ovšem celou situaci nakonec trochu zbrzdil. Následoval centr, který nachází gólman hostí v rukavicích.
15'
Olomouc právě vstřelila branku! Fanoušci na Andrově stadion bouří, domácí vyrovnávají na 1:1! Fantastický centr si našel přesně hlavu JAKUBA POKORNÉHO, který prudkou hlavičkou nedal Mandousovi ani tu nejmenší šanci.
14'
Pokorný po Vodhánělově standardce srovnal na 1:1!
14'
Jan Navrátil to zkoušel individuálně po levé straně, když byl faulovaný, čímž vybojoval standardku.
13'
Igoh Ogbu má na svém obličeji krev a rozhodčí ho naprosto nekompromisně posílá mimo hřiště. Obránci hostí se to sice nelíbí, jenže nemá moc na výběr.
12'
Lukáš Masopust to měl těžké v obraně, ale dokázal ještě míč odhlavičkovat do bezpečí. Domácí se přesto dostali ke střeleckému pokus, který mířil těsně vedle.
11'
Lukáš Juliš si přebral míč do běhu, jenže byl na cestě do strany, což byla pro Olomouc škoda. Takhle se obránci hostujícího celku stihli vrátit do šestnáctky.
10'
Už je za námi úvodních deset minut, ve kterých jsme se rozhodně nenudili! Navíc jsme se celku záhy dočkali první branky, což přidává na náboji duelu.
9'
Oscar byl napadán Lukášem Julišem, ovšem šikovnou kličkou ho k míči nepustil. Slavisté se tak drží na míči a postupně se prokousávají defenzivou Sigmy.
8'
Další rychlá akce hostů. Michal Tomič si načasoval náběh po pravé straně naprosto ideálně a nebyl v ofsajdu. Jeho přihrávka v šestnáctce nikoho nenašla.
7'
Sešívání jsou samozřejmě povzbuzeni vstřelenou brankou a znovu se vrhají do útoků. Nyní je ale už dvakrát zastavila nepřesná nahrávka před vápnem.
5'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Radim Breite).
5'
Ve hře byl ještě VAR, kdy se zkoumal jeden ze soubojů před gólem, když oba hráči zůstali ležet na hřišti. Nic proti pravidlům se ale nenašlo, a tak branka platí!
4'
Slavia právě vstřelila branku! Na první branku jsme tedy nemuseli vůbec dlouho čekat, viděli jsme jí už ve čtvrté minutě! Rohový kop sice Sigma odvrátila, poté se ale k míči dostala znova Slavia. Petr Ševčík vymyslel parádní centr na malé vápno, kde byl CONRAD WALLEM sice v souboji, přesto uspěl hlavičkou!
3'
Wallem využil Ševčíkův centr, 0:1!
3'
To nevypadalo obec špatně! Rychlá akce Pražanů, když šel míč z jedné nohy k duze. Finální přihrávka do vápna byla ale sražena Olomoucí na rohový kop.
2'
Celkem brzy jsme se dočkali prvního nedovoleného zákroku, který měl na starosti hráč Slavie. Pokus o rychlou rozehrávku ale domácím ani trochu nevyšel.
1'
A jeden ze šlágrů tohoto kola právě odstartoval! Hosté jsou samozřejmě favoriti a hrají klasicky v pruhovaných dresech, domácí nastupují v modrém.
1'

SK Sigma Olomouc: Digaňa – Chvátal, F. Novák, Pokorný, Zmrzlý – Ventúra, Breite (C) – Vodháněl, Zorvan, Navrátil – L. Juliš.
Náhradníci: Macík – Sláma, Křišťál, Fiala, Pospíšil, Langer.
Trenér: Václav Jílek

SK Slavia Praha: Mandous – Masopust, Ogbu, Holeš (C) – Tomič, P. Ševčík, Oscar, Wallem – Provod, Tijani, Jurečka.
Náhradníci: O. Kolář – Sinyan, Zafeiris, Tecl, Chytil, Van Buren, Bořil, Douděra, Dumitrescu, Hromada, Vlček.
Trenér: Jindřich Trpišovský.

Rozhodčí: Volek – Hájek, Machač.
SK Slavia Praha

Slavia předvedla parádní výkon ve čtvrtek v Evropské lize, když porazila slavný AS Řím, čímž si pojistila jaro v pohárové Evropě. V lize by však Pražané chtěli být ještě o stupínek výše. Už jen z toho je logické, že se nachází na druhém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Spartu a náskokem sedmi bodů na Mladou Boleslav.

Hosté mohou být pyšní především na svou defenzivu, jelikož inkasovali teprve devět branek! Nikdo jiný na tom není lépe... V ofenzivě by možná čekali fanoušci trochu více, dvacet pět vstřelených branek rozhodně není špatné, ale třeba Plzeň, Mladá Boleslav či Sparta mají vstřelených gólů více. Slavia získala v posledních třech duelech šest bodů, když porazila Slovácko a Bohemians. V posledním kole ale padla ve šlágru s Plzní 1:2.

A co říká o soupeři Jaroslav Köstl? „U Olomouce je důležité, že u kádru dlouhodobě působí trenéři, kteří odvádí skvělou práci. To se potvrzuje i v téhle sezoně, i když teď mají výsledkový útlum, tak se drží v horních patrech tabulky. Je to odměna za práci, kterou odvádí. Složili velmi dobrý a zajímavý tým, takový mix starších i mladších hráčů. Nepříjemný soupeř, ale budeme tam chtít samozřejmě uspět, podat stejný výkon, jako jsme podali ve čtvrtek, abychom to na Moravě zvládli. Zápasy jsou tam ošidné, osahali jsme si to na vlastní kůži loni, kdy jsme po desáté minutě prohrávali 2:0. Nakonec jsme to horko těžko otáčeli, takže vstup do zápasu pro nás bude ohromně důležitý. Věřím, že se správně nastavíme, abychom tam uspěli."
SK Sigma Olomouc

Olomouc patří poslední léta k týmům z horní části tabulky, což se letos zatím potvrzuje. Po čtrnácti kolech má na svém kontě čtyřiadvacet bodů a patří jí šestá pozice, přičemž na třetí Mladou Boleslav ztrácí jen dva body a má o dva zápasy odehráno méně.

Sigma patří k takovému průměru, co se týče střílení a inkasování branek, respektive k té lepší části. Dosud totiž inkasovala čtrnáct branek, zatímco jich dala dvacet tři. Poslední tři duely jí ale nevyšly podle představ, vybojovala v nich totiž tři body za tři remízy, které postupně uhrála s Pardubicemi, Zlínem a Jabloncem.

A co řekl před nedělním utkáním Jiří Saňák, asistent trenéra? „Recept v takových zápasech, kdy stojíte proti favoritovi, je většinou vždycky stejný. Je to o týmové souhře, o tom, aby v den D a v hodinu H všechno do sebe zaklaplo. Podobné to měla třeba Slavia proti AS Řím. Musíte předvést na více postech nadstandardní výkony na hranici svého potenciálu. To potřebujete k úspěchu, když nastupujete proti nejlepším“
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního duelu patnáctého kola FORTUNA:LIGY! Spolu se podíváme na duel mezi domácí Olomoucí a hostující Slavie. Úvodní výkop je naplánovaný na 18:00 a my u toho nebudeme chybět.