FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Liberec - 11. listopadu 2023   15:00

Hr. Králové
28' Vašulín (Čihák)
1:1
(1:1)
Liberec
30' Frýdek  (Tupta)

Bajza – Čech, Čihák, Ja. Klíma – Horák, Kučera, Kodeš (C), Čmelík (84. Šašinka) – Pilař (90+3. P. Juliš), Pudhorocký (84. Dancák) – Vašulín (90+3. Hais).
Vízek, Zadražil – Leibl, O. Ševčík, Harazim, Rada, Koubek.
Sziksay – Ratajová, Volf
Malšovická aréna, Hradec Králové
Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Prebsl, Fukala – Červ, Žambůrek (90+6. Horský), Ghali (68. Preisler) – Frýdek (90. Višinský), Kulenović (68. Rabušic) – Tupta (90. Varfolomejev).
Vliegen – Hudák, Lehoczki, Penner, Okoh.

SESTŘIH: Hradec - Liberec 1:1. VAR neuznal domácím dva góly

Ode mě je to zpod lízátek všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Utkání mezi Hradcem Králové a Libercem je u konce a Malšovickou arénou se šíří pískot. A ten není směřován na hráče, kteří podali velmi dobrý výkon, ale na rozhodčí. Ti totiž Votrokům neuznali dvě branky a zejména ta druhá situace byla velmi sporná. Východočeši pustili Liberec do jediné šance a Slovan ji využil. Hradec kromě uznaného gólu ještě nastřelil tyč.
90+7'
90+7'
Domácí si nerozuměli v rozehrávce a aut bude mít Slovan.
90+6'
Bajza odkopává od své brány, co nevidět bude konec.
90+6'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Žambůrek, přichází Filip Horský.
90+5'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Hugo Jan Bačkovský).
90+5'
Horákův centr do vápna byl odvrácen mimo.
90+3'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Daniel Hais,
ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Petr Juliš.
90+2'
Liberečtí jsou na míči a budou mít standardní situaci.
90'
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Denis Višinský.
90'
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Ivan Varfolomejev.
89'
Hradecký stadion se s verdiktem nechce smířit. Situace to byla extrémně sporná.
84'
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Ondřej Šašinka.
84'
ze hřiště odchází Petr Pudhorocký, přichází Samuel Dancák.
83'
Velká smůla pro domácí! VAR jim vzal už druhý gól v utkání
83'
Hradec Králové právě vstřelil branku!

Rohový kop byl sice odvrácen, ale míč se vrátil na pravou stranu k Pilařovi, který okamžitě poslal další centr do vápna. Ve skrumáži byl nejdůraznější FILIP ČIHÁK a dostal míč za záda Bačkovského. VAR ale zrušil gól kvůli údajnému ofsajdu.
82'
Rohový kop pro Votroky po zblokovaném centru z pravé strany.
81'
Rabušic poslal příliš dlouhý centr z pravé strany, který přeletěl úplně všechny.
80'
Dnešní utkání sleduje 6318 diváků.
79'
Liberec je v posledních minutách jasně lepší. Tupta teď vystřelil zpoza vápna výborně, ale Bajza se natáhl a vyrazil na roh.
79'
Centrovaný míč do vápna Hradce se odrazil za brankovou čáru a sudí po chvilce váhání ukázal na roh.
77'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Pudhorocký).
76'
Jan Žambůrek nejprve vypálil do bloku a pak zkusil ještě centrovat skrz celé vápno, ale domácí obrana byla pozorná.
74'
Rohový kop si prohlížel VAR, jestli při něm nedošlo k faulu na penaltu, ale nakonec hra pokračuje dál.
73'
Bačkovský zachytil centr, ale podle sudích s ním vyběhl za čáru. Následnou strkanici vyřešil žlutými kartami pro Pilaře a Fukalu sudí Sziksay.
72'
Michael Rabušic si troufl jeden na jednoho proti Čihákovi, ale hradecký stoper ho odbránil.
70'
Kodeš byl okopáván ve středovém kruhu a podle toho, jak dlouho se sbírá, ho to asi dost bolelo.
68'
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Dominik Preisler.
67'
Teď se na druhé straně vytáhl Pavol Bajza, ale do statistik se mu zákrok počítat nebude, protože byl máván ofsajd.
65'
VAR sebral domácím gól, Pilař stál v jasném ofsajdu
65'

Hradec se sice dočkal gólu, ale ten je pro ofsajd VARem odvolán!
64'
Kulenovič spálil stoprocentní šanci! Vůbec netrefil bránu
64'
Tak tohle? Liberec na hranici ofsajdu pokračoval v akci a Kulenovič dostal míč před prázdnou bránu, jenomže ji minul.
63'
Kulenovič se obtáčel kolem Čiháka a ten ho stáhl k zemi. Taxativní žlutá karta.
61'
Buldozer Vašulín! Tentokrát si na Bačkovského ale nepřišel
61'
Hlavní rozhodčí pustil další souboj 50 na 50 a díky tomu se hnal do absolutní tutovky Daniel Vašulín, ale Bačkovský proti němu předvedl naprosto fantastický zákrok a míč vyrazil.
59'
Liberecká obrana si teď hodně zavařila, ale nakonec se jí podařilo odpálit míč daleko do bezpečí.
59'
Kulenovič si dal špatný dotek, jinak mohl jít do sprinterského souboje s Čihákem. Takhle budou opět vhazovat Hradečtí, kteří ale trochu vypadli z tempa.
57'
Tupta střílel zpoza vápna, ale tentokrát mířil hodně vedle.
56'
Luka Kulenovič se dostal k hlavičce, ale byl hodně tísněný, a tak zamířil pouze nad bránu Bajzy.
55'
Sziksay pustil hru a Hradečtí mohli jít do šance, ale Klíma to zazdil. A tak se do šance hnal Slovan, ale centr před bránu vyrazil Bajza na roh.
53'
Votroci mačkají svého soupeře. Opět Vašulín převzal míč zády k bráně, ale tentokrát se nedokázal otočit.
52'
Nejprve míč fantasticky vyvezl Čihák, který našel na levé straně Pilaře. Ten odcentroval na Vašulína, ale jeho hlavička zamířila opět nad. Tohle však bylo hodně slibné.
51'
Kodeš poslal vysoký míč do vápna na Pilaře, který v záklonu sice hlavičkoval, ale daleko za bránu Bačkovského.
51'
Tupta nezpracoval míč ve vápně po šikovně rozehraném signálu Liberce, takže Bajza si pro míč mohl v klidu dojít.
50'
Snad dvacetivteřinový souboj mezi Ghalim, který se přesunul na pravou stranu, a Horákem, vyzněl lépe pro hostujícího hráče, který vybojoval dost nebezpečnou standardku.
48'
První žlutá karta zápasu. Na polovině hřiště se provinil Jakub Kučera.
47'
Vašulín se z bezprostřední blízkosti dostal k hlavičce a výborně zasáhl Bačkovský, který vyrazil míč na roh.
47'
Vašulín si zase udělal místo tělem a z hranice vápna střílel do Chaluše.
46'
Druhý poločas začal nákopem na Vašulína, který ho sklepnul na Pilaře, ale jeho otočka vedla jen ke ztrátě balónu.
46'
Hráči obou týmů už nastupují na druhý poločas. Vypadá to, že se začne beze změn v sestavách.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas skončil. Aktivnější v něm byli domácí, kteří se také dostali ve 28. minutě do vedení. Čihák výborně nachytal obranu Severočechů a poslal střílený centr do vápna, který uklidil na zadní tyč Daniel Vašulín. Prakticky vzápětí však Slovan vyrovnal, protože Tupta uprostřed hřiště skvěle zvládl otočku a poslal do úniku Christiana Frýdka, který zkušeně placírkou obstřelil Bajzu. Východočeši se tím nenechali rozhodit a nadále tlačili, jenomže největší šance Vašulína skončila pouze na tyči.
45+1'
45+1'
Čmelík poslal výborný centr do vápna na Kučeru, který si jej zpracoval na prsa, ale už se nedostal k zakončení.
45'
Ghali to zkusil individuálně na levém křídle na Čmelíka, ale ten ho zkušeně ubránil a navíc získal míč pro sebe.
44'
Pudhorocký byl v kapse zapomenutý a tak krok za vápnem zkusil vypálit, jenomže tento pokus šel dost vedle.
43'
Pilař šikovně vhodil aut o záda svého spoluhráče a poslal centr do vápna na Čmelíka, kterému však scházelo tak půl metru do výšky.
41'
Liberec teď kombinoval na pravém křídle, ale opět nepřešel přes své soupeře. Následný aut navíc vhodil špatně, takže odkopávat od brány bude Bajza.
40'
Z obou stran teď byla k vidění spousta nepřeností. Nakonec celá sekvence skončila dalším ofsajdem hráčů v modrých dresech.
37'
Fantastický zápas zatím hraje Daniel Vašulín. Teď dostal přihrávku na vápno od Čmelíka a obtočil se kolem svého obránce. Z hranice vápna vypálil levačkou a trefil pravou štangli! Míč se pak odrazil ještě ke Čmelíkovi, ale toho zablokoval Mikula i přes to, že ho to dost bolelo.
36'
Vašulín zkusil poslat patičkou dopředu svého spoluhráče, ale tento záměr byl vystižen a bude z toho jen aut na polovině hřiště pro Východočechy.
34'
Kodeš vystihl rozehrávku soupeře a přes Pilaře poslal dál Kučeru, ale ten svůj běh proti dvěma soupeřům zastavil a hru otočil. Následný centr z pravé strany hostující obrana zkušeně poslala hlavou do rukavic Bačkovského.
32'
Liberečtí se opět hnali po pravé straně do brejku, ale tentokrát byl Frýdek dobře bráněn a nakonec od míče i ozbrojen.
30'
Je srovnáno, po Tuptově nabídce skóroval Frýdek, 1:1!
30'
Liberec právě vstřelil branku!

Votroci si vedení příliš dlouho neužili. Ľubomír Tupta se fantasticky otočil na polovině hřiště a poslal do úniku CHRISTIANA FRÝDKA, který chladnokrevně zakončil placírkou k pravé tyči a srovnal na 1:1. Asistence: Ľubomír Tupta.
28'

Rohový kop byl opět rozehrán velmi špatně, jenomže míč byl vrácen za obranu Liberce. Ta počítala s tím, že Čmelík je v ofsajdu, jenomže Filip Čihák v něm nebyl, přesprintoval obranu a poslal střílený centr na DANIELA VAŠULÍNA, který tentokrát míč procpal do sítě. Asistence: Filip Čihák.
27'
Votroci jdou do vedení, prosadil se Vašulín, 1:0!
27'
Jakub Kučera si dovolil na Ghaliho a vybojoval na něm další rohový kop.
25'
Hradec rozehrál standardku na krátko a přišel centr opět na Vašulína, který ve skluzu míč zasáhl, ale opět dost pomalu, takže Bačkovský tygřím skokem balón stihl posunout. Ten ale stejně nejspíš do brány nesměřoval.
23'
První zakončení na bránu v tomto zápase. Agilní Pudhorocký z pravé strany poslal centr na přední tyč a tam se prosadil Vašulín, jenomže jeho hlavička neměla razanci.
22'
Mikula dostal přihrávku od Bačkovského a na pozici levého beka ho vůbec nikdo nenapadal, jenomže kapitán hostí míč i tak nezpracoval a zadarmo jej dal Hradci.
21'
Čmelík se po kombinaci s Pudhorockým dostal k nástřelu do vápna a Vašulín míč dokonce lehce škrtnul, jenomže nezamířil směr brána.
20'
Pilař s Ghalim se potkali v souboji a sudí vyhodnotil, že hostující hráč fauloval.
19'
Liberečtí podnikli výpad po pravé straně, který táhl Fukala, ale Hradečtí míč odklidili do autu.
18'
Kombinace však zatím vázne na obou stranách. Vašulín teď dostal pobídku, se kterou opravdu nemohl udělat vůbec nic.
16'
Kučera na půlce dohrál Červa, ale Slovan nechtěl nakopávat do vápna, takže rychle rozehrál. Jeho postupný útok ale nikam nevedl a u míče jsou zase Votroci.
15'
Frýdek si vůbec nerozuměl s Ghalim, takže jeho přihrávka šla do autu. Tihle dva si teď mají co říct.
15'
Čmelík z pravé strany centroval do vápna, ale Chaluš byl u míče dřív než Pudhorocký, který ho pak navíc fauloval.
13'
Frýdek se pokusil protáhnout individuálně za hradecké obránce, ale ti si vzájemně vypomohli a Čihák upálil míč do zámezí.
11'
Sudí Sziksay teď pustil souboj na levé straně a Kulenovič byl ve velmi nadějné pozici, jenomže trefil pouze vlastního spoluhráče. Jeho opakovaná střela mířila hodně vedle.
11'
Aktivní Kulenovič se hnal za lobem za obranu, ale na vlhkém trávníku míč dostal skluz a došel za brankovou čáru.
10'
Horák vyslal z levé strany centr, ale na něm si pohodově smlnul Hugo Jan Bačkovský a schoval ho do rukavic.
8'
První solidní závar Hradce Králové. K odraženému míči po hlavičce Čiháka se na hranici vápna cpal Lukáš Čmelík, ale jeho nebezpečný pokus byl zblokován.
7'
Ten zkusili Votroci rozehrát na krátko, ale Čmelík o míč okamžitě přišel.
6'
František Čech předskočil Kulenoviče a poslal míč zpátky do nebezpečné pozice na levé křídlo. Odtud domácí vybojovali rohový kop.
5'
Frýdek rozehrál první standardní situaci těsně za polovinou, ale nejvýše vyšplhal Horák a míč poslal pryč. Z následného nákopu byl opět zapískán ofsajd.
4'
U míče jsou stále domácí, ale momentálně nejsou nebezpeční, protože jej u kopaček má Pavol Bajza.
3'
Poprvé se kolem vápna motali i domácí. Vašulín dlouho držel míč na zádech, ale jeho pokus o centr byl sražen a Hradec raději otočil hru zpět.
1'
Na konci první minuty první ofsajdové postavení Severočechů, ve kterém byl Kulenovič.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří se ale po dlouhém nákopu na útočnou polovinu s míčem otočili a vrátili se až na tu svoji.
1'
Hradečtí nastoupí ve své tradiční černo-bílé kombinaci, Liberečtí mají na sobě modrý komplet. Votroci budou útočit z levé strany na pravou.
Na luxusně vypadající pažit nastupují zástupci obou týmů.

FC Hradec Králové: Bajza – Čech, Čihák, Ja. Klíma – Horák, Kučera, Kodeš (C), Čmelík – Pilař, Pudhorocký – Vašulín.
Náhradníci: Vízek, Zadražil – Dancák, Hais, P. Juliš, Leibl, O. Ševčík, Harazim, Rada, Šašinka, Koubek.
Trenér: Václav Kotal

FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Prebsl, Fukala – Červ, Žambůrek, Ghali – Frýdek, Kulenović – Tupta.
Náhradníci: Vliegen – Višinský, Varfolomejev, Rabušic, Hudák, Horský, Lehoczki, Penner, Preisler, Okoh.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Sziksay – Ratajová, Volf.
Ani sázkové kanceláře absolutně nemají jasno o favoritovi a oba mančafty měly 17 hodin před zápasem totožný kurs na vítěze. Doufejme, že budeme sledovat atraktivní mač, ve kterém budou padat branky.
FC Slovan Liberec

Severočeši získali ze 14 zápasů 17 bodů, tedy o dva více než jejich dnešní soupeři. Společně s pohárem táhnou čtyřzápasovou sérii bez prohry, během které třikrát vyhráli s čistým kontem a jednou remizovali se Slováckem 1:1. Nutno však říct, že utkání v Uherském Hradišti bylo jediné v této sérii, které hráli Liberečtí venku. Slovan pravděpodobně opět bude sázet na Ľubomíra Tuptu, který je se čtyřmi góly a třemi asistencemi jejich nejproduktivnější hráč. Na mrštné hráče domácích zase nejspíš bude dohlížet z obrany Matěj Chaluš.
FC Hradec Králové

Votroci jsou momentálně na 11. místě tabulky, se kterým na východě Čech nepanuje příliš velká spokojenost. Hradečtí vcelku pravidelně bodují na svém nádherném novém stadionu, ale z venkovních hřišť dosud přivezli pouze 3 body. Ten poslední ze Slovácka po bezbrankové remíze 0:0 při které si však nevypracovali ani jednu střelu na branku. Naopak doma to Východočechům jde náramně. Ze šesti zápasů získali 12 bodů a pevně věří, že tuto formu potvrdí.
Krásné odpoledne z Malšovické arény, kde své domácí zápasy hraje FC Hradec Králové. Ten v 15. kole hostí FC Slovan Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.