Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Flora : Hibernians - 6. července 2021   18:00

Flora
Flora
75' Sappinen  • 89' Sappinen
2:0
(0:0)
Hibernians
Hibernians
Flora
Lukić (SRB) – Bogičević (SRB), Banović (SRB)
Lilleküla Stadium, Tallinn
Hibernians
N. Vella – Attard, Agius (C), Almeida, Apap – Z. Grech, Lubanzadio (77. Domoraud), D. Vella, Raphael – J. Grech (89. Desira), Degabriele (76. Uzeh).
Debono – Desira, Ellul, Zammit, Cassar, Beu, Mensah, Beerman, Uzeh, Domoraud.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 4:4. Rohy: 13:2. Fauly: 11:5.
Utkání je u konce a domácí tým si do odvety dokázal vypracovat dvoubrankový náskok. Nebylo to ale vůbec jednoduché, neboť hosté z Malty skvěle bránili a zvládali akce soupeře zastavovat. Důležitým okamžikem bylo vyloučení Sergia Raphaela po dvou žlutých kartách a vzniklou přesilovku Flora využila v 75. minutě, kdy se hlavou trefil Rauno Sappinen. Tallinn pokračoval v náporu a v 89. minutě se dočkal druhého gólu, Rauno Sappinen se tentokrát prosadil levou nohou. Flora tak vyhrála 2:0 a je o notný kus blíže postupu do druhého předkola Ligy mistrů.
90+5'
90+4'
Centr nebyl vydařený, to už však hráče Flory příliš trápit nemusí.
90+3'
Ještě jeden rohový kop, když zprava přihrával Zenjov do vápna a volný Ojamaa tlačil střelu k tyči. N. Vella ji vyrazil!
90+2'
Hráčům Hibernians nevychází ani odkopy na opačnou polovinu, domácí tyto míče zvládají sbírat.
90+1'
Vypadá to, že hosté už dnes na výsledek lehce rezignovali, dopředu se nedostávají a tak jen brání vlastní šestnáctku.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Flora Tallinn vstřelila branku!
Domácí pojišťují svůj náskok! Po rozehrávce rohového kopu vysunul Lukka RAUNA SAPPINENA do pokutového území a ten střelou přes nohu podél gólmana N. Velly uklidil míč do sítě – 2:0.
89'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Zachary Grech, přichází Timothy Desira.
88'
A znovu Lilander. Teď jeho bomba šla přesně doprostřed branky, gólman Hibernians vyboxoval.
87'
Nemělo to ale dlouhého trvání a Lilander měl šanci na reparát. Tentokrát to bylo lepší, N. Vella musel jeho táhlý pokus vyrážet.
86'
Lilander nezpracoval neposedný míč, ten mu odskočil do zámezí. Hosté pospíchají do protiútoku.
85'
Lukka centroval z levé strany, našel ovšem pouze bránící hráče a ti odhlavičkovali mimo šestnáctku.
84'
Je poznat, že terén teď dělá hráčům problém, neprosadili se ani domácí a N. Vella bude odkopávat.
83'
Přímý kop pro Hibernians, dlouhá příprava ale nepřinesla dobrý výsledek, už se zase hraje na opačnou stranu.
82'
V Tallinnu se spustila silná průtrž mračen, míč tak na najednou silně mokrém trávníku nepříjemně odskakuje hráčům od kopaček.
81'
Pokus o rozražený hry na pravou stranu, Lilanderovi ale míč skočil a skončil v zámezí.
80'
A dokonce velká malá domů na Igonena.
79'
Tallinn kombinuje na vlastní polovině, nikam se v tuto chvíli nehrne.
77'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Thaylor Lubanzadio, přichází Wilfried Domoraud.
76'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Jurgen Degabriele, přichází Edafe Uzeh.
75'
Přesilovka je bleskově využitá a domácí tým jde do vedení. Na levé straně dostal přihrávku Miller, nacentroval na zcela volného RAUNA SAPPINENA a ten hlavičkou zblízka nedal brankáři žádnou šanci na zákrok – 1:0.
74'
Hosté samozřejmě zkouší rozhodčího přesvědčit, že tohle na kartu nebylo, ale nemají žádnou šanci.
73'
Problém pro Hibernians. Na pravé straně se totiž uvolnil Ojamaa, už se skoro dostal do vápna, když jej fauloval Sergio Raphael. Dostal za to žlutou kartu a jelikož byla dnes jeho druhá, tak i červenou.
72'
Krátký nápor Flory spojený s rohovými kopy, N. Vella a jeho obránci si museli dávat velký pozor na centry a případné dorážky.
70'
Na opačné straně se ke střele dostal Raphael, jenže mu to nesedlo, míč se mu svezl a skončil několik metrů vedle Igonenovy brány.
69'
Přímý kop si vzal na starost Vassiljev a i když to byla slušná dálka, tak vyslal tvrdou ránu, se kterou měl N. Vella při vyrážení docela potíže.
68'
Další karetní trest pro hostující tým, za skluz na unikajícího hráče byl potrestán Sergio Raphael.
66'
Sám za tento zákrok kartu nedostal, potrestán byl naopak hostující Ferdinando Apap a to za řeči.
65'
Ostrý zákrok ve středovém kruhu, skluzem se provinil domácí Soomets.
63'
O chviličku později se o centr pokoušel Lilander, jeho tvrdá rána ale pouze přelétla vápno a skončila na opačné straně hřiště.
62'
Zenjov nacentroval z pravé strany, nenašel se ale nikdo, kdo by prudkou přihrávku sklepl na branku.
61'
Bude pokračovat, každopádně na straně Hibernians se už začala rozcvičovat trojice hráčů z lavičky.
60'
Zase nehrajeme, neboť na trávníku leží hostující Apap a drží se za záda.
58'
Už to vypadalo, že se Tallinn dostane do rychlého kontru, radost domácím ale zhatili rozhodčí, kteří odmávali a odpískali ofsajd.
57'
Hodně odvážný pokus hostujícího Raphaela a také hodně nepřesný. Míč skončil za tribuně za Igonenem.
56'
Už je zase vše v pořádku, oba celky jsou kompletní a Flora rozehrála rohový kop. Nebyl to ale příliš povedený centr, N. Vella zasahovat nemusel.
54'
Na trávníku leží po střetu s Lilanderem hostující Attard, je k němu volána týmová lékařka.
52'
Protiútok Tallinnu, na přihrávku zprava si naběhl Vassiljev, zkusil technickou střelu, ale ani on branku netrefil.
51'
Do akce se dostali i hosté, zakončení z vápna ale skončilo o velký kus vedle branky.
49'
Tallinn pokračuje ve své snaze ohrozit soupeřovu branku, v tuto chvíli přilétl do šestnáctky centr z levé strany, odkopával jej D. Vella.
47'
Po faulu na Sappinena rozehráli domácí přímý kop, jenže vysoká přihrávka dolétla pouze do náruče N. Velly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Je za námi první poločas, který nepřinesl fotbal té nejvyšší kvality, ale rozhodně bylo na co koukat. Aktivnějším celkem byla domácí Flora, která několikrát ohrozila branku N. Velly, ale ani jednou jej nepřekonala. Hosté vyráželi pouze k brejkům a jejich největší šanci způsobil paradoxně soupeř, když si v závěru poločasu dal málem vlastence Marten Kuusk. Gólu jsme se ale nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
44'
Samotný centr sice nebezpečný nebyl, přesto akce pokračovala a Sappinen se dostal k hlavičce. N. Vella se zvládl natáhnout a tento zajímavý pokus zneškodnit.
43'
Roh hostů úspěch nepřinesl, hra se dostala na opačnou stranu a tam bude stejnou standardku rozehrávat Vassiljev.
41'
No a málem jsme tu měli první gól pro hosty. Po přihrávce na pravou stranu přišel centr před branku, kde odvracel Kuusk, jenže si dal málem vlastní gól. Takhle je z toho roh pro Hibernians.
40'
Hibernians na chvíli na útočné polovině, ale stále bez centrů, či dokonce zakončení.
38'
Po pravé straně se sprintem uvolnil Zenjov, dostal se i do vápna, kde si ale dal míč daleko od nohy a N. Vellu neohrozil.
37'
Vassiljev to z přímého kopu zkusil přímou ranou, jenže zeď jeho pokus srazila a z dorážky to nevylepšil ani Soomets. N. Vella už rozehrává.
36'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul u levého rohu pokutového území ji dostal hostující Andrei Agius.
35'
Výsledkem byl pokus Zenjova z celkem dobré pozice, jenže jeho střela byla sražena a pro N. Vellu neznamenala žádné ohrožení.
34'
Obléhání pokutového území Hibernians, domácí se za povzbuzování fanoušků snaží probít ke střele.
32'
Nepovedená akce Tallinnu pravým křídlem, z celého postupu vpřed je pouze vhazování pro Hibernians.
31'
Po rychlé narážečce se do úniku dostával pravou stranou hostující Degabriele, snažil se přihrát na střed, to mu ale přečetl Soomets a sklepl míč na brankáře.
29'
Po několika akčnějších minutách a náznacích šancí tu je útlum, sledujeme spíše nakopávané míče bez úspěchu.
27'
Trochu se nám přitvrdilo, úder do obličeje nyní schytal hostující Degabriele. Zákrok Kuuska se obešel bez karetního trestu.
26'
Konečně jeden z lepších centrů od Vassiljeva, na jeho pas si naskakovalo hned několik jeho spoluhráčů, ke smůle domácích však ani jeden nehlavičkoval přesně...
25'
Zase to bylo vedeno pravým křídlem, N. Vella byl ale nakonec bez práce, neboť jeden z vracejících se hráčů odvrátil centr na roh.
24'
Další standardní situace pro hosty, tentokrát to Degabriele pojal tradičním způsobem, centr mu však nevyšel podle představ a je tu další brejk Tallinnu.
23'
Domácí celek se zase nadechuje k souvislejšímu náporu, teď se ale Ojamma nechal nachytat v ofsajdu.
22'
Hrubě nepovedený centr v podání Michaela Lilandera, míč prolétl vysoko nad brankou Hibernians.
21'
Domácí se dostali do rychlého brejku, pravou stranou pospíchal k brance Sappinen, jenže u vápna se trochu zamotal a Raphael mu míč ukopl tak šikovně, že z toho nebyl ani rohový kop.
21'
Nakonec z toho byl signál a vysoká přihrávka přilétla na vápno až o něco později, skončilo to ale poklidnou obrannou hlavičkou.
20'
Hibernians si dají přímý kop z levé strany, uvidíme Attardův centr z levé strany.
19'
Další rohový kop pro Tallinn, tentokrát Vassiljev poslal do šestnáctky trochu delší centr, ale ani v tomto případě spoluhráče nenašel.
17'
Už se zase hrálo před Igonenem, Degabriele centroval z pravého křídla, přesně ale do gólmanových rukavic.
15'
První velká šance utkání. Brankář N. Vella musel krotit ránu z dálky, tu vyrazil před sebe a najednou čelil Ojamaaově dorážce. Ta šla nad branku!
14'
Rohový kop i na opačné straně, Vassiljev nacentroval na první tyč, kde byl ovšem jeden z hráčů Hibernians a lehce odhlavičkoval.
13'
Nakonec si hosté vybojovali rohový kop a Degabriele posla do šestnáctky celkem nebezpečný centr, který musela obrana Flory odvracet. Igonen si mohl oddechnout.
12'
Lubanzadio rozjel útočnou akci po pravé straně, poté přihrál na střed, tam už ale hosté narazili na obranný blok Tallinnu.
10'
Stále čekáme na první střelu na bránu, oba týmy si dávají obrovský pozor v obranné činnosti.
9'
Nepovedený centr z pravého křídla, míč je u Igonena, ten zatím čeká, komu pošle rozehru z rukavic.
8'
Vypadá to, že se hosté začínají po rozpačitém úvodu dostávat do hry, v posledních okamžicích mají míč častěji u kopaček.
7'
Autové vhazování Hibernians, Agius Lubanzadia nenašel, domácí odvrátili na další aut.
6'
Malá domů na N. Vellu, jelikož jej domácí neatakovali, zase měl mnoho prostoru a času na rozehrávku.
5'
Teď už zase zástupce estonského fotbalu, středem pokoušel štěstí Martin Miller.
4'
Teď už klub z Malty předvádí lehkou kombinaci, stále ale daleko od pokutového území.
3'
Hibernians se zatím ke slovu nedostali, o míče přichází hned za půlící čárou.
2'
Další výpad Tallinnu skončil ofsajdem, brankář Nicholas Vella se už chystá k odkopu.
1'
Domácí se hned v úvodu dostali do útoku levou stranou a po přihrávce z křídla zakončoval Vassiljev, Z úhlu se mu však N. Vellu překonat nepovedlo.
1'

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Pürg, Kuusk, Lukka – Miller, Soomets – Zenjov, Vassiljev (C), Ojamaa – Sappinen.
Náhradníci: Nõmm, Grünvald – Reinkort, Shein, Välja, Kallaste, Hussar, Poom, Seppik, Kuraksin.

Hibernians FC: N. Vella – Attard, Agius (C), Almeida, Apap – Z. Grech, Lubanzadio, D. Vella, Raphael – J. Grech, Degabriele.
Náhradníci: Debono – Desira, Ellul, Zammit, Cassar, Beu, Mensah, Beerman, Uzeh, Domoraud.

Rozhodčí: Lukić (SRB) – Bogičević (SRB), Banović (SRB).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Lilleküla Stadium začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Lazar Lukić, kterému budou na pomezí asistovat Dragan Bogičević a Bojan Banović. Všichni pánové jsou ze Srbska.
Hibernians FC

I maltský klub hrává evropská předkola a nejinak tomu bylo i v uplynulé sezóně. Bylo to v rámci Evropské ligy, kde nejprve v prvním předkole vyřadil Vaduz, aby pak v tom druhém prohrál a vypadl s maďarským Fehérvárem. V samotné Lize mistrů se Hibernians naposledy představil v sezóně 2017/2018, kdy nejprve vyřadil Levadii Tallinn, pak ale ve druhém předkole padl s RB Salzburg.
FC Flora Tallinn

Estonský klub je celkem pravidelným účastníkem evropských předkol, v Lize mistrů se představil v sezónách 2016/2017, 2018/2019 i 2020/2021. Výhru však zaznamenal pouze jednu a to v prvně zmíněné sezoně, domácí výsledek 2:1 proti Lincoln Red Imps však tehdy nestačil, v odvetě klub padl o dvě branky. Úspěšnější pak byla Flora vloni v rámci předkol Evropské ligy, kde po přesunu z Ligy mistrů vyřadila KR Reykjavík, Floriana FC a vypadla až v play off s Dinamem Záhřeb.
Dobrý podvečer u fotbalu. Začíná nová sezóna a jak je dobrým zvykem, předkoly evropských soutěží. My se společně podíváme na utkání prvního předkola Ligy mistrů mezi týmy FC Flora Tallinn z Estonska a Hibernians FC z Malty.