Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Tiraspol - 25. srpna 2021   21:00

Záhřeb
Livaković (C) – Moharrami (62. Kastrati), Ristovski, Théophile-Catherine, Franjić – Ivanušec, Majer, Mišić (84. Gojak), Oršić (84. Menalo) – Petković, Čop (69. Jurić).
D. Orsato – A. Giallatini, F. Preti (všichni ITA)
Stadion Maksimir (Zagreb).
Tiraspol
Athanasiadis – Cristiano, Arboleda, Dulanto, Costanza – Addo, Thill – Traoré, Kolovos (74. Petro), Castañeda (C) (58. Yansane) – Luvannor (88. Radeljić).
Marković, Pascenco – Petro, Radeljić, Belousov, Julien, Cojocari, Yansane.

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:11.
Tiraspol tak dosáhl obrovského úspěchu, když v cestě do Ligy mistrů vyřadil celkem čtyři soupeře. Raduje se tak zaslouženě, bude zajímavé sledovat, kteří soupeři mu budou vylosováni, rozhodně se má na co těšit.
Tento zápas nakonec nenabídl žádný gól, domácí ve druhé půli pokračovali v aktivitě, avšak stále dopláceli na nepřesnost v zakončení, když už se jim podařilo zakončit mezi tři tyče, zasáhl dnes bezchybný Athanasiadis. Ten sice jednou kapituloval, avšak gól nebyl pro ofsajd uznán, ale i kdyby byl, těžko říct, zda by duel nějak ovlivnil. Moldavský tým, který se může těšit na premiérovou účast v milionářské soutěži, zahrozil až v závěru druhé půle, šanci nevyužil, ale mrzet jej to moc nemuselo.
90+5'
90+4'
Domácí to ještě zkusili, ale byli zastaveni těsně za středovou lajnou. Je konec.
90+2'
Hosté mohli jít do vedení, Traoré naběhl do otevřené obrany Dinama a v dobré pozici pálil na bližší tyč, kde byl volný prostor, avšak Livaković rovněž dokázal, že je skvělým brankářem a bravurně balón vyrazil.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty, o postupujícím je však jasno.
90'
Ivanušec si udělal prostor pro své zakončení, svoji tvrdou ránu před hranicí pokutového území ale poslal jen do protihráče.
89'
Žlutou kartu dostává Ivanušec (GNK Dinamo Záhřeb).
88'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Luvannor, přichází Radeljić.
87'
Petković se nerozpakoval a z první napálil balón na vzdálenější tyč, avšak Athanasiadis je dnes k nepřekonání. Brankář hostů se natáhl a levačkou vytěsnil balón vedle své levé tyče.
85'
Luvannor (FC Šeriff Tiraspol) fauloval Petkoviće a inkasuje za svůj prohřešek žlutý trest.
84'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Oršić, přichází Menalo.
84'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Mišić, přichází Gojak.
83'
Oršić se dostal k míči a tvrdě pálil, ovšem pouze do Petra, který předvedl dobrý obranný zásah.
81'
Ani Majer nebyl úspěšný a jeho zakončení nemohlo brankáře Šeriffu nadělat velké potíže. Naopak gólman moldavského celku bude moct v klidu rozehrávat.
79'
Útočným faulem se provinili domácí, jmenovitě Petković, který ve vzdušném souboji fauloval Dulanta.
77'
Oršićovi se povedlo dostat za hostující obranu a střelou na vzdálenější tyč překonat Athanasiadise, ovšem z gólu se příliš dlouho neradoval, neboť v době přihrávky stál v ofsajdu. Hráč sice protestuje, ale je mu to houby platné.
74'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Kolovos, přichází Petro.
72'
Oršić se možná trochu ukvapil se střelou, balón letí vysoko nad bránu.
72'
Nedaří se modrému týmu, naopak soupeř málem vyrazit do nebezpečného brejku, přihrávku však domácí stihli zastavit včas.
71'
Krátce na to je tu další rohový kop Záhřebu, tentokrát z druhé strany.
70'
Zblokovaný centr přináší chorvatskému týmu roh. Domácí by už nutně potřebovali vstřelit kontaktní gól.
69'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Čop, přichází Jurić.
68'
Záhřeb na chvíli obsadil pokutové území Tiraspolu, ale do žádné větší šance se nedostal.
67'
Hodně nepřesná přihrávka na straně domácího mužstva končí u Athanasiadise. Tahle hra hostům jistě vyhovuje.
65'
Hosté jej ale nerozehráli moc dobře a situace se otočila, Čop zakončoval v pokutovém území nůžkami mimo bránu.
64'
Po faulu bude hostující celek rozehrávat volný přímý kop a je pochopitelné, že nikam spěchat nebude.
62'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Moharrami, přichází Kastrati.
61'
Petković si ve velkém vápně zpracoval balón, trochu zakličkoval a střílel na bližší tyč, avšak asi o dva metry minul.
60'
Přihrávka z pravé strany do pokutového území Tiraspolu byla zblokována včas. Domácím se nedaří a nedaří.
58'
Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Castañeda, přichází Yansane.
56'
Možnosti i na druhé straně, Kolovos nejprve trefil pouze protihráče, akce pokračovala a o chvíli později to zkusil z velké dálky Luvannor, avšak mířil nepřesně.
54'
Domácí rozehráli rohový kop z obou stran, ale ani v jednom případě gólmana neohrozili.
53'
Oršić vyslal na hostující bránu velmi nebezpečnou ránu a jen díky fantastickému zásahu Athanasiadise, který konečky prstů míč vytěsnil mimo, zůstává stav nezměněn.
51'
Jeho daleký odkop doletěl až k velkému vápnu domácích, tam si nedovoleně počínali pro změnu hosté.
50'
Kolovos si vynutil faul, rozehrávat bude Athanasiadis.
48'
U balónu jsou od výkopu domácí hráči, ale přes obranný val protivníka se jim nedaří projít.
46'
První půle branku nepřinesla, hosté se málem prosadili jako první, ale svou šanci nevyužili, stejně se vedlo i jejich soupeři, jenž promarnil několik velice slibných příležitostí a šance na zvrácení nepříznivého stavu se tak chorvatskému mužstvu krátí a cesta do prestižní soutěže vzdaluje. Před sebou mají jeho hráči ještě celý druhý poločas, ale potřebují rychle skórovat, neboť s každou přibývající minutou bude jejich situace obtížnější.
45+3'
45+2'
Volný míč dorazil k Athanasiadisovi, ten s jeho sebráním do rukou v klidu vyčkával. Vypadá to, že první půle už nic nepřinese.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Petković předvedl v pokutovém území pěkné nůžky, leč balón nasměroval jenom do zámezí.
44'
Domácí vyrazili ve čtyřech proti třem, souhra to nebyla moc povedená, přesto to bude aspoň roh pro chorvatský tým.
43'
Petković adresoval své zakončení hlavou příliš vysoko nad břevno. Tohle nemělo šanci na úspěch.
42'
Rohový kop pro mužstvo z hlavního města Chorvatska.
42'
Ale ani tým ve žlutých dresech u balónu dlouho nezůstal a musí rychle zpátky.
41'
Hráči Záhřebu trochu zaváhali s rozehrávkou a soupeř z toho může těžit.
40'
Addo se snažil co to šlo, avšak balón na hrací ploše už udržet nestačil. Domácí budou vhazovat zhruba od rohového praporku.
38'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal jeden z hráčů moldavského mančaftu, kterému se na nohy vůbec nechce. Situace se domácím pochopitelně nelíbí.
37'
Castañeda se nejprve snažil v pokutovém území střihnout nůžky, ty se mu nezdařily, ale stejný fotbalista se poté dostal ještě k hlavičce, kterou adresoval balón do náruče vyběhnutého brankáře Dinama.
36'
Chorvatský tým se ocitl pod mírným tlakem, balón odkopává za postranní lajnu.
35'
Křižná přihrávka jednoho z hráčů Šeriffu nebyla přesná, ale hosté přesto zůstávají nadále u balónu.
34'
Útočný faul domácího mužstva, jenž se tak musí vrátit na svoji stranu. A čas běží.
32'
Aut nyní vhazují hosté, Costanza se snaží rozehrávku zdržovat, co nejdéle to jde.
31'
Mišić na nic nečekal a po rohovém kopu tvrdě pálil, mířil ale mimo bránu.
31'
Teď to byl málem vlastenec, jeden z hostů trochu smolně tečoval míč před odkrytou bránou, avšak naštěstí pro Tiraspol dost vysoko na to, aby to nebyl gól.
30'
Půl hodina za námi, domácím nechybí snaha, avšak zatím doplácí na velké nepřesnosti. Kýžený gól ne a ne vstřelit.
29'
Daleký centr Záhřebu byl odvrácen na levou stranu, domácí pokračují autem.
29'
Dulanto nyní poslal k zemi Petkoviće, se spoluhráči se tak musí stáhnout ke své bráně.
28'
Nyní kombinují kolem středového kruhu, daleko od soupeřovy svatyně.
28'
Hosté zakopávají balón do autu, hráči chorvatského mužstva rychle vhazují.
28'
A už to zkouší opět domácí tým, který kombinuje na útočné polovině.
27'
Míč se obloučkem snesl před malé vápno, kam vyběhl Livaković, který jej vyboxoval do bezpečí.
26'
Roh si hostující celek zkusí znovu.
26'
Rozehrávat budou svůj první rohový kop.
26'
A hosté pokračují dál u míče v útoku, kde šetří čas.
25'
Petković se snažil vyrazit do rychlého útoku, s míčem se ale už dostal za postranní lajnu, takže vhazovat bude Šeriff.
24'
Moldavský tým bude po faulu domácích rozehrávat kousek před půlící lajnou a je jasné, že se nikam nehrne.
23'
Oršić se pokoušel vyměnit si se spoluhráčem přihrávku, ale prudkým míč poté před postranní lajnou už nestačil doběhnout.
21'
Domácím nejprve nevyšla souhra, situaci se pokoušel zachránit znovu Moharrami, jenže jeho teč poslala balón daleko vedle brány. Takto to jistě nepůjde.
19'
Moharrami v další příležitosti chorvatského celku nemířil přesně, jeho rána letí mimo tři tyče a rozehrávat bude Athanasiadis.
17'
Domácí vyrazili do útoku, avšak Majer přišel o míč, nestihl přihrát ani zakončit.
16'
Čop tvrdou střelou k bližší tyči hostujícího brankáře nepřekonal, ten byl připraven a míč zkrotil v rukavicích.
13'
Oršić zkoušel ohrozit bránu soupeře přímou střelou, ale mezi tři tyče nezamířil.
12'
Žlutou kartu dostává Costanza (FC Šeriff Tiraspol) za faul na Oršiće.
11'
Ivanušec střílel přímo na střed brány, jeho přízemní pokus však hostující brankář lapil.
10'
Žlutou kartu dostává Traoré (FC Šeriff Tiraspol) za faul na Majera.
8'
Po rohovém kopu se situace otočila a do útoku vyrazili hosté, Dulanto ale střílel jen do protihráče.
6'
Na druhé straně velká šance Petkoviće, jehož hlavičku letící pod břevno vytěsnil Athanasiadis nad. Takže málem platilo nedáš – dostaneš.
4'
Ale teď přišla první možnost a hned z toho byl málem gól. Thill naběhl za soupeřovu obranu a prakticky sám před brankářem střílel do boční sítě jeho brány. Nechybělo moc a Záhřeb rychle prohrával.
3'
Zatím se na hřišti nic neděje, hra se odehrává daleko od obou branek.
1'

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković (C) – Moharrami, Ristovski, Théophile-Catherine, Franjić – Ivanušec, Majer, Mišić, Oršić – Petković, Čop.
Náhradníci: Zagorac – Štefulj, Milić, Ademi, Gojak, Kastrati, Moubandje, Bulat, Šutalo, Jurić, Menalo, Špikić.

FC Šeriff Tiraspol: Athanasiadis – Cristiano, Arboleda, Dulanto, Costanza – Addo, Thill – Traoré, Kolovos, Castañeda (C) – Luvannor.
Náhradníci: Marković, Pascenco – Petro, Radeljić, Belousov, Julien, Cojocari, Yansane.

Rozhodčí: D. Orsato – A. Giallatini, F. Preti (všichni ITA).
První utkání

První utkání těchto dvou celků dopadlo překvapivým vítězstvím moldavského Tiraspolu, který svému soupeři nastřílel tři body, přitom sám ani jednou neinkasoval. Záhřeb tak bude muset vstřelit minimálně tři branky.
GNK Dinamo Záhřeb

I hosté mají za sebou tři předkola a postupem přes čtvrtého se pokusí vybojovat skupinu Ligy mistrů, ve které byl naposledy v sezóně 2019/2020. V té minulé udělal klub úspěch v Evropské lize, když dokráčel až do čtvrtfinále. Letos zatím vyřadil islandský Valur Rejkjavík, Omónii Nikósie z Kypru a v dramatickém dvojutkání i polskou Legii Varšava. Po domácí remíze 1:1 dokázal v odvetě brankou Franjiće vyhrát 1:0 a zajistit si postup do posledního předkola.
FC Šeriff Tiraspol

Domácí tým stojí na prahu velkého úspěchu, může totiž vůbec poprvé postoupit do skupinové fáze Ligy mistrů! Na své cestě z prvního předkola už vyřadil tři soupeře, nejprve albánský KS Teuta Durrës, poté arménský Alaškert a ve třetím předkole i Crvenou Zvezdu Bělehrad. Šeriif v prvním utkání remizoval na půdě soupeře 1:1 a o postupu po výhře 1:0 rozhodlsvou trefou Arboleda.
Liga mistrů má na programu odvetné zápasy čtvrtého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi GNK Dinamo Záhřeb a FC Šeriff Tiraspol.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.