Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Torino - 21. března 2021   15:00

Sampdoria
25' Candreva (Gabbiadini)
1:0
(1:0)
Sampdoria
Audero – Bereszynski, Tonelli (73. Jošida), Colley, Augello – Candreva (88. A. Ferrari), Thorsby, Ekdal, Jankto – Quagliarella (C) (88. Damsgaard), Gabbiadini (67. K. Baldé).
Orsato – Preti, Fiorito
Stadio Comunale Luigi Ferraris, Janov
Torino
Sirigu – Izzo (73. Singo), Lyanco, Bremer – Vojvoda (59. Verdi), Gojak (80. Bonazzoli), Mandragora, Rincón (80. Murru), Ansaldi – A. Sanabria (59. Zaza), Belotti (C).

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:16.
Sampdoria si v důležitém utkání proti Turínu připisuje plný bodový zisk zejména díky výborné obraně. Domácí totiž ve druhé půli naprosto ukázkově bránili těsné vedení získané v prvním poločase. Hostům se navíc směrem dopředu příliš nedařilo, takže dnes končí bez bodu a opět si přidělávají problémy v záchranářské bitvě.
90+7'
90+6'
Keita Baldé byl přichycen v ofsajdovém postavení, ale příliš mu to nevadí, protože získal trochu času.
90+5'
Jakub Jankto mohl z protiútoku definitivně rozhodnout, ale v rychlosti pálil jen mimo. Lyanco ještě dostává žlutou kartu za předešlý tvrdý zákrok.
90+4'
Turín to tentokrát zkouší přes pravou stranu, kde po dalším nepřesném pokusu o centr získává alespoň autové vhazování.
90+3'
Emil Audero likviduje další pokus soupeře o přesný centr a opět kupuje co nejvíce času. Mezitím se dostává do poloviny nastavení.
90+2'
Nákop Cristiana Ansaldiho letí jen moc blízko brány, což znamená práci pro domácího brankáře, který zasahuje naprosto bez problémů.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Andrea Belotti si při souboji pomohl nedovoleným zákrokem, Sampdoria tak bude moci získat další cenné sekundy rozehrávkou.
89'
Lyanco sice dostal dobrý centr přímo na kopačku a dokonce měl kolem sebe i prostor, ale při zpracování selhal a nabídl tak Emilu Auderovi další odkop.
88'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Mikkel Damsgaard.
88'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Alex Ferrari.
87'
Do domácí šestnáctky letá jeden centr za druhým, ale Sampdoria výborně kryje vzdušný prostor a veškeré míče posílá okamžitě pryč.
85'
Nicola Murru se na levé straně dopustil faulu, s čímž samozřejmě nesouhlasí, ale zachoval se sportovně, protože se protihráči omluvil.
84'
Cristian Ansaldi před šestnáctkou dlouho váhal, až nakonec centroval na pravou stranu, kde ale žádného spoluhráče nenašel.
83'
Domácí se občas dostanou i dopředu, ale tam jich nikdy moc není, takže z toho nic nebezpečného nemůže vzniknout.
82'
Už probíhá posledních deset minut a Sampdoria už dělá všechno proto, aby těsné vedení udržela. Zatím se jí to vyplácí.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Federico Bonazzoli.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Nicola Murru.
79'
Amer Gojak se v pokutovém území dostal rovnou ke dvěma ránám, ale obě byly zblokované, takže potom se už domácí mohli osvobodit.
78'
Domácí mají ve vápnu jednoznačnou převahu, takže centr Cristiana Ansaldiho nemohl být úspěšný. Hosté aspoň udrželi míč pod kontrolou.
76'
Na programu je další ošetřování, tentokrát na straně hostů, což pro ně není vyhovující, ale zdraví má samozřejmě přednost před fotbalem.
75'
Turín už má pouhých patnáct minut na vstřelení gólu. Nyní to zkusil pomocí nákopu za obranu, po kterém získal míč Simone Zaza, ale nakonec balón dovedl jen mimo hrací plochu.
74'
Andrea Belotti se výborně dostal přes dva protihráče až k hlavičce, ale zakončení opět chyběla přesnost, takže míč skončil jen vedle pravé tyče!
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Lorenzo Tonelli, přichází Maja Jošida.
73'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Armando Izzo, přichází Wilfried Stephane Singo.
71'
Lorenzo Tonelli si žádá po tvrdém pádu ošetření a vypadá to na vynucené střídání. Čas každopádně pořád plyne dále, což se hostům příliš nelíbí.
70'
Cristian Ansaldi nečekal tak dlouhou přihrávku, takže míč neudržel na hrací ploše a balón tak patří Emilu Auderovi.
69'
Andrea Belotti si na tvrdý souboj stěžuje u rozhodčího, domácí hráč však nefauloval, takže Sampdoria opět vhazuje.
68'
Sampdoria se dostává z náporu soupeře a v posledních minutách tráví dost času vepředu. Bartosz Bereszynski tam nyní vhazuje.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází Keita Baldé.
66'
Andrea Belotti nedosáhl na nákop za obranu, který tak nakonec skončil v rukavicích domácího brankáře, jenž nikam nepospíchá.
65'
Čas velmi rychle běží a Turín si stále nemůže nic vytvořit. Další útok končí jen odkopem Emila Audera, který s tím samozřejmě vůbec nespěchá.
63'
Hosté útočili do rozhozené obrany soupeře, ale Amer Gojak si nedokázal zpracovat přihrávku ideálně, kvůli čemuž se stihli všichni protihráči vrátit.
61'
Turín nyní marně hledá cestu k vápnu soupeře a nakonec je vytlačen až na vlastní polovinu.
60'
Zápas si drží trend tvrdé hry a začínám tím i poslední třetinu základní hrací doby, protože Tommaso Augello byl nepříjemně zasažen rukou do obličeje.
59'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Simone Zaza.
59'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Mërgim Vojvoda, přichází Simone Verdi.
58'
Hosté opět začínají domácí poměrně tlačit, i když další centr zakončení nepřineslo, ale je z toho aspoň roh.
57'
Cristian Ansaldi proběhl celou levou stranu, ale i přesto centroval jen do prvního protihráče před sebou. Získal tak aspoň aut.
55'
Domácí přece jen přestávají stíhat, kvůli čemuž poměrně často faulují. Dalšího nedovoleného zákroku se tak dopustil kapitán Fabio Quagliarella.
54'
Andrea Belotti už začíná být zoufalý, vypálil tak alespoň z hranice pokutového území, ale mířil jen vysoko nad bránu.
53'
Tomás Rincón se nemohl rozhodnout, co s míčem udělá, kvůli čemuž musel jít do souboje s protihráčem, který díky velkému štěstí nakonec vyhrál.
52'
Turín má ve druhém poločase míč mnohem častěji pod kontrolou, ale k vytoužené šanci mu to stále nepomáhá.
50'
Z přímého kopu však přišla rána jenom do zdi a navíc následoval nedovolený zákrok na Antonia Candrevu, který musí být ošetřován.
49'
Omar Colley si proti Andreu Belottimu pomohl jasným nedovoleným zákrokem a Turín tak bude mít výhodu dost nebezpečné standardky.
48'
Sampdoria něco zkusila vymyslet za pomoci dlouhého nákopu, který však hosté moc dobře přečetli a soupeři tak nic nedovolili.
47'
Rolando Mandragora se dopustil útočného faulu, kvůli kterému končí docela dlouhý nápor Turína.
46'
V prvním poločase jsme sledovali docela rychlý fotbal, ale chyběly tomu gólové situace. Jediné dvě si vytvořili domácí, přičemž tu první využil Antonio Candreva a při té druhé Fabio Quagliarella napálil tyčku. Sampdoria je tak o něco málo lepší, ale Turín vyloženě nezaostává, takže se o vyrovnání určitě může pokusit.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+1'
45'
Lorenzo Tonelli sebral práci svému gólmanovi, a to když hlavičkoval pryč vysoký míč. Zvládl to ale na jedničku, takže si Emil Audero nemůže stěžovat.
44'
Turín už je trochu smířený s tím, že do šaten bude odcházet za tohoto stavu. Dopředu tak příliš nespěchá a soustředí se hlavně na to, aby neudělal chybu při rozehrávce.
43'
Amer Gojak nezvládl zpracování přihrávky, i když míč si žádal po zásahu protihráče kvůli ruce, ale hlavní rozhodčí zůstává klidný.
42'
Hosté jsou při napadání dost aktivní, ale tentokrát jim to zisk míče nepřineslo, takže se domácí dostali k centru, ze kterého ale nic nebylo.
41'
Rolando Mandragora centruje jen do rukavic domácího brankáře, který snad poprvé v zápase předvedl úspěšný zákrok.
39'
Sampdoria chce první půli dožít v co největším klidu, po zisku míče tak nějakou dobu kombinuje na vlastní půlce.
38'
Hosté už se přece jen začínají poměrně často dostávat k brance soupeře, ale Emil Audero je stále bez práce, protože jeho obránci velmi dobře pracují.
36'
Turín následný rohový kop ubránil bez problémů a rychle rozjíždí protiútok, který byl ale zpomalen kvůli rychlému návratu domácích.
35'
Jakub Jankto se prezentoval výborným centrem z levé strany, který se dostal až k Fabiu Quagliarellovi, jehož prudký pokus byl sražen do brankové konstrukce!
34'
Sampdoria je ve vedení a hraje díky tomu v naprostém klidu a pohodě, dobře tak zvládá aut u vlastního rohového praporku.
32'
Andrea Belotti se i v těžké pozici prodral k zakončení hlavou, které se mu ale pod tlakem úplně nepovedlo, protože skončilo jen vedle brány.
31'
Andrea Belotti se nadějně uvolňoval za obranou, jenže na něj letěla špatná přihrávka, kterou jeden z domácích srazil pryč.
30'
Máme za sebou prvních třicet minut, po kterých tedy Sampdoria drží těsný náskok, který zatím bez problémů brání. Turín se totiž k ničemu nedostal.
29'
Fabio Quagliarella byl při napadání příliš tvrdý, nakonec se tak dopustil faulu proti Armandu Izzovi.
27'
Hosté se pokouší o co nejrychlejší odpověď, ale ani další centr z levé strany nic nebezpečného nepřinesl.
25'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí si vytvořili první šanci a hned ji využívají! Turín zaspal na levé straně, kde se tedy uvolnil Tommaso Augella, který míč předal na střed Manolu Gabbiadinimu. Ten pak přenesl hru na pravou stranu na ANTONIA CANDREVU, který měl spoustu prostoru k zakončení a se Salvatorem Sirigu si bez problémů poradil. Asistence: Manolo Gabbiadini.
24'
Obě defenzivy stále velmi precizně brání. Nyní to pociťují hráči Turína, kteří nemohou najít cestu skrz pravou stranu.
23'
Manolo Gabbiadini se šikovně prodral skrz dva protihráče, ale toho třetího už víceméně nechtěně fauloval a míč tak neudržel.
22'
Antonio Sanabria si při zpracování míče nechtěně pomohl rukou, což domácí ihned signalizovali a rozhodčí jim to potvrdil.
21'
Antonio Candreva nemohl na vysoký nákop po pravé straně zareagovat, pokus svého spoluhráče alespoň ocenil potleskem.
20'
Máme za sebou prvních dvacet minut, po kterých sice platí slušné tempo, ale stále marně čekáme na větší příležitost.
18'
Emil Audero v klidu zachytí příliš daleký nákop soupeře a rozehrává na nejbližšího spoluhráče. Následně se také zapojuje do kombinace.
17'
Bartosz Bereszynski schytal od protihráče šlapáka, takže získal nebezpečný přímý kop, ze kterého však nic nebylo kvůli výborné obraně hostů.
16'
Lorenzo Tonelli si při obětavém obranném zákroku přivodil nějaká menší zranění, nakonec se ale sám zvedá a ošetření tedy nepotřebuje.
15'
Souboj šesti hráčů vyzněl lépe pro hosty, kteří tak díky tomu mohli odkopnout míč od své šestnáctky, ale dobře nezamířili.
14'
Turín se zcela bez problémů ubránil a sám opatrně rozjíždí útočnou akci, ale dává si s tím na čas vzhledem k napadajícím protihráčům.
13'
Sampdoria opravdu často vhazuje, další aut obstaral na levé straně Tommaso Augello, který je tak poměrně často v centru dění.
12'
Oba týmy nepatří mezi špičku ligy, takže to směrem dopředu není žádná sláva. Hraje se však v poměrně rychlém tempu, chybí jen nějaké šance.
10'
Mërgim Vojvoda byl na útočné polovině hraničním způsobem poslán k zemi, ale faul to dle rozhodčího nebyl, takže Sampdoria mohla mířit do útoku, při kterém získala další aut.
9'
Domácí se po dobré zahraném autu dostali k první střele, kterou vymyslel Albin Ekdal, který ale mířil jen vedle levé tyčky.
8'
Hosté chybují při rozehrávce, protože Salvatore Sirigu odkopl míč jen mimo hrací plochu a tak bude muset i nadále držet pozornost.
7'
Jakub Jankto na levé straně nezpracoval těžký míč ideálně, ale minima vytěžil maximum, protože získal vhazování pro Tommase Augella.
6'
Turínu aktivní napadání funguje a tak s balónem krouží kolem šestnáctky, odkud byl nakonec vytlačen k postranní čáře, kde získal aspoň aut.
4'
Amer Gojak dostal na pravou stranu jen příliš dlouhý nákop, po kterém se tedy míče ujímá Bartosz Bereszynski, který bude vhazovat.
3'
Hosté rozehráli první standardní situaci utkání, ale byl z toho jen centr na boční sítě, takže rozehrává Emil Audero.
2'
Sampdorii se také první útočný výpad nepovedl, následně ale velmi aktivně napadá, čímž působí soupeři velké potíže.
1'
Úvodní výkop patří Turínu, který do toho samozřejmě nejde zhurta a chvíli kombinuje na své polovině. Následně ale jen nepřesně nakopává.
1'

UC Sampdoria: Audero – Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello – Candreva, Thorsby, Ekdal, Jankto – Quagliarella (C), Gabbiadini.
Náhradníci: N. Ravaglia – Askildsen, Adrien Silva, Léris, Verre, Damsgaard, A. Ferrari, Torregrossa, La Gumina, K. Baldé, Regini, Jošida.

Turín FC: Sirigu – Izzo, Lyanco, Bremer – Vojvoda, Gojak, Mandragora, Rincón, Ansaldi – A. Sanabria, Belotti (C).
Náhradníci: Ujkani, V. Milinković-Savić – Verdi, Zaza, Baselli, Buongiorno, Singo, Murru, Linetty, Lukić, Bonazzoli, Ricardo Rodríguez.

Rozhodčí: Orsato – Preti, Fiorito.
Turín FC
Turín je na tom ohledně tabulkového postavení hůře než jeho dnešní soupeř, ale zase má lepší fazónu. V tabulce se dnešní hosté nachází na nesestupovém sedmnáctém místě, ale mají pouze jednobodový náskok na sestup, takže stále musí makat. Turín alespoň v poslední době dost často boduje, nedávno dokonce držel šňůru pěti remíz za sebou, kterou zakončil výhrou nad Cagliari. Následně ale přišly porážky proti Crotone a Inter, což už dnešní hosté také napravili, protože naposledy zaskočili Sassuolo. Na body tak mohou myslet i proti Sampdorii.

Poslední tři utkání
Turín vs. Sassuolo – 3:2
Turín vs. Inter – 1:2
Crotone vs. Turín – 4:2
UC Sampdoria
Sampdoria se nachází ve velmi špatné formě, ale stále ji to stačí k docela velkému náskoku na sestupovou zónu. Dnešní domácí jsou totiž na dvanáctém místě a právě na sestupové příčky mají desetibodový náskok, který je opravdu slušný. Sampdoria ale také musí občas vyhrát, aby ho udržela, což se v poslední době příliš nedaří, protože z posledních pěti duelů získala jen dva body za remízu s Janovem a Cagliari. Jinak dnešní domácí nestačili na Lazio, Atalantu a naposledy na Bolognu, takže mají co napravovat.

Bologna vs. Sampdoria – 3:1
Sampdoria vs. Cagliari – 2:2
Janov vs. Sampdoria – 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Od 15:00 budete moci z nabídky Serie A vybírat rovnou čtyři duely! V jednom z nich na sebe narazí Sampdoria a Turín, takže se určitě postarám o to, aby Vám z tohoto zápasu nic neuniklo. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62