Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Atalanta - 21. března 2021   12:30

0:2
(0:2)
Atalanta
33' Malinovskyj   • 42' D. Zapata  (Malinovskyj)
Verona
Silvestri – Dawidowicz, Lovato, Ceccherini (46. Udogie) – Faraoni, Tameze, Veloso (C) (46. Sturaro), Dimarco (46. Lazović) – Barák (80. Ilić), Zaccagni – Lasagna (61. Favilli).
Atalanta
Gollini – Tolói (64. Maehle), Romero, Djimsiti, Palomino – de Roon, Freuler (C) – Malinovskyj (87. Kovalenko), Pessina (77. Iličić), Al. Mirančuk (64. Pašalić) – D. Zapata (77. Muriel).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 23:17.
Dnešní utkání je u konce a rozhodně větší radost z jeho výsledku mají fanoušci hostující Atalanty, který bere tři body za výhru 2:0. O výhře rozhodl tým z Bergama už v prvním poločase, kdy se nejprve prosadil z pokutového kopu Ruslan Malinovskyj a ten samý hráč poté připravil druhou branku pro útočníka Zapatu. Domácí Hellas se po reprezentační přestávce utká 3.4. na proti Cagliari. Na Atalantu v dalším utkání čeká ve stejný den domácí zápas s Udinese.
90+3'
90+3'
Dlouhý nákop domácích úspěšný nebyl, zápas se rychle blíží ke svému konci.
90+2'
Kousek za vápnem dostal trochu volného prostoru Josip Iličić, navedl si míč na střed a levačkou vypálil. Důrazný pokus orazítkoval jen horní tyčku domácí klece.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Po levé straně se dopředu chtěl dostat Darko Lazović, který si ale moc předkopl míč a odevzdal ho soupeři.
89'
Hosté se chtěli pokusit o rychlý brejk, čemuž dokonale zabránil Viktor Kovalenko špatným zpracováním.
88'
Na levou stranu si sice šikovně naběhl Ivan Ilić, pokračovat ovšem nemohl, protože se dostal do ofsajdu.
87'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Viktor Kovalenko.
87'
Z levé strany se šikovně dostal na střed hřiště Luis Muriel a pravačkou zkusil vypálit na přední tyčku. Z dobré pozici však míč poslal jen vedle branky.
86'
Zády k brance dostal míč Josip Iličić, který si nepohlídal svoji pozici na hřišti a o míč bolestivě přišel.
85'
Darko Lazović centroval míč na přední tyčku, kde hrací předmět dokázal odvrátit Joakim Maehle.
85'
Roh pro domácí celek.
84'
Ruslan Malinovskyj se dostal na střed hřiště a chtěl se dostat až do zakončení, ale při kličce zakopl.
83'
Hodně kouskovanou hru nyní předvádí oba týmy. Atalanta bude rozehrávat z poloviny hřiště.
82'
Nepovedenou kolmici vpřed zaznamenal hostující Marten de Roon, hrát tak může Hellas.
81'
Z pravé strany se do vápna chtěl dostat Josip Iličić, ale na dva soupeře si netroufl a hru raději otočil dozadu.
80'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Ivan Ilić.
79'
Do konce zápasu zbývá ještě jedenáct minut plus nějaké to nastavení. Zápas se aktuálně bohužel pouze dohrává. Verona se rozhodně netlačí moc dopředu a Atalanta rozhodně nechce inkasovat.
78'
Na levé straně se útočného faulu dopustil hostující Marten de Roon.
77'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Josip Iličić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Luis Muriel.
76'
Po dlouhé době se opět ukázal Ruslan Malinovskyj, když si řekl o míč na pravé straně hřiště a následně byl faulován.
75'
Na levé lajně mohl míč potáhnout dopředu Berat Djimsiti. Hru ale raději otočil dozadu a nechtěl nic riskovat.
74'
Do obrovské šance se na levé straně vápna dostal Darko Lazović. Ten sám před brankářem trefil jen ruku hostujícího strážce branky.
73'
Míč od praporku centroval míč do vápna Darko Lazović. Nepřesný centr do šestnáctky odhlavičkoval Joakim Maehle.
72'
Roh pro domácí.
72'
Žlutou kartu dostává Stefano Sturaro (Hellas Verona FC).
71'
Tempo utkání v posledních minutách rozhodně opadlo. Hosté už se dopředu moc netlačí a chtějí hlavně udržet vedení.
70'
Na hrotu útoku si shrábl míč hostující Zapata. Rozhodčí ho nekompromisně viděl v ofsajdu.
69'
Z levé strany se na střed uvolnil Darko Lazović a zkoušel centrovat do vápna, kde trefil jen hlavu jednoho ze soupeřů.
68'
Pohotově chtěl míč do vápna posunout Mattia Zaccagni. Trefil ovšem pouze soupeře.
66'
Sám se do vápna dostal Zapata a zkusil vypálit z levé strany. Jeho rychlý pokus skončil pouze na bloku soupeře.
65'
Mattia Zaccagni (H. Verona) je stále ošetřován na hrací ploše. Má nějaký problém s pravým kotníkem.
64'
Žlutou kartu dostává Cristian Gabriel Romero (Atalanta Bergamasca Calcio).
64'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Mario Pašalić.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Joakim Maehle.
63'
Hosté se již radovali z třetí branky, když se ve vápně prosadil Cristian Gabriel Romero. Hostující hráč si ale podle rozhodčího zpracoval míč rukou a branka tak platit nemůže.
62'
Ruslan Malinovskyj si postavil míč u rohového praporku a centroval do vápna, kde jeho míč odvrátil jeden z domácích beků.
62'
Roh pro Atalantu.
61'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Kevin Lasagna, přichází Andrea Favilli.
60'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
60'
Máme za sebou hodinu hry. Atalanta hraje s míčem na vlastní polovině a hlídá si tak svoje dvoubrankové vedení.
58'
Kolmou nahrávkou z hloubky hřiště hledal Darko Lazović Lasagnu, který se sice po míči natahoval, ale nedosáhl na něho.
57'
Na levé straně se chtěl uvolnit Alexej Mirančuk, jenže mu míč utekl za postranní čáru.
56'
Po hodně dlouhé době se Atalanta dostala na polovinu soupeře, ale zatím se nedokázala dostat blíž k brance soupeře.
55'
Nyní se hraje nahoru a dolů. Nicméně je hra hodně rozháraná.
54'
Sám se proti třem soupeřům chtěl prosadit Kevin Lasagna, což se mu nepovedlo a hosté okamžitě odkopávají míč.
53'
Rychlý míč na levou lajnu směřoval na Zaccagniho, který si ale pomohl faulem, a tak nemohl dál postupovat dopředu.
52'
Na vysoký míč na horu útoku nedosáhl Kevin Lasagna a ještě k tomu fauloval soupeře, hrát tak může Atalanta.
50'
Dlouhý míč chtěl na hraně pokutového území získat Kevin Lasagna, který ale zakopl a míč si následně i ukopl.
49'
Po změně stra je u míče jen jeden tým. Hellas nechce soupeři půjčit míč a tlačí se neustále dopředu.
48'
Darko Lazović si postavil míč u praporku a centroval do vápna. Tam si s jeho centrem poradil José Luis Palomino.
47'
Domácí do toho po změně stran opravdu vletěli. Mají rohový kop.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Miguel Veloso, přichází Stefano Sturaro.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Darko Lazović.
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Federico Ceccherini, přichází Iyenoma Destiny Udogie.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 13:34.
První poločas je u konce a rozhodně spokojenějším týmem je hostující Atalanta. Po ruce Federica Dimarca využil nabídnutou možnost pokutového kopu rozhodně nejaktivnější hráč prvního poločasu Ruslan Malinovskyj. A druhou branku hostů přidal ve 42. minutě Duván Zapata, kterého svojí nahrávkou našel právě ukrajinský záložník ve službách Atalanty. Účastník letošního ročníku Ligy mistrů byl rozhodně aktivnějším týmem a poločasové vedení si zcela jistě zaslouží.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 46%:54%
Střely na branku: 0:5
Rohy: 0:5
Ofsajdy: 1:1
45+1'
45+1'
Domácí chtějí první poločas již dohrát na vlastní polovině s míčem, nikam se už moc Hellas nežene.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví ještě jednu minutu v prvním poločase.
44'
Na levou stranu pokutového území dostal míč Marco Davide Faraoni, ale jeho následná nahrávka na střed skončila pouze mimo hřiště.
42'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Hosté jsou ještě jednou odměněni za aktivitu. Dlouhý míč za obranu soupeře dostal DUVÁN ZAPATA, který se dokázal zbavit dvou soupeřů zároveň a v pádu poslal míč na zadní tyčku domácí branky.
42'
Po dlouhé době se k míči dostal český záložník Antonín Barák, který proti dvěma soupeřům jen vrátil míč dozadu.
41'
Kolem levé lajny se chtěl dopředu dostat Zapata. Cestu mu zkřížil Marco Davide Faraoni a míč odpravil do autu.
40'
Vysoký míč dopředu posílal Rafael Tolói. Nepřesnou nahrávku hostující bek poslal jen na tribunu.
38'
Nyní je hodně soubojů na středu hřiště, u hracího předmětu domácí tým.
37'
Parádní kombinace Zapaty a Ruslana Malinovskyho. Střelec první branky našel ve vápně prvního jmenovaného, který v těžké pozici dokázal míč poslat do tyčky.
36'
Zády k bráně předvedl dobrou práci pro tým Zapata, který si tak vynutil faul soupeře na svoji osobu.
35'
Na středu hřiště se rychle otočil Ruslan Malinovskyj a centroval míč dopředu. Nepřesná nahrávka skončila jen mimo hřiště.
34'
Po gólu se hraje na středu hrací plochy a na míči aktuálně Verona.
33'
Pokutový kop je proměněn a hosté jdou v dnešním utkání poprvé do vedení. Míč si na značku postavil RUSLAN MALINOVSKYJ, který si vybral pravou stranu domácí branky a bezpečně tam míč poslal. Marco Silvestri mířil na druhou stranu své svatyně.
32'
Od levého praporku míč centroval na zadní tyčku agilní Ruslan Malinovskyj a Federico Dimarco poté zahrál v souboji rukou. Rozhodčí okamžitě odpískal pokutový kop.
31'
Rohový kop pro hosty.
30'
Pro dlouhý míč se přes dva soupeře dokázal protlačit Zapata a dostal se i do zakončení. Trefil však pouze domácího strážce branky do nohy.
29'
Míč si postavil právě faulovaný Ruslan Malinovskyj, který zkusil vypálit přes zeď na přední tyčku, ale jeho pokus zblokovala zeď.
28'
Ruslan Malinovskyj se z pravé strany protáhl na střed hřiště, kde ho kousek před vápnem poslal důrazně k zemi Paweł Dawidowicz.
28'
Žlutou kartu dostává Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC).
27'
Žlutou kartu dostává Federico Ceccherini (Hellas Verona FC).
27'
Podél lajny se chtěl dopředu prosmýknout Lasagna, to se mu ale nepovedlo a pro míč si došel Pierluigi Gollini.
26'
Dva rychlé kroky udělal na středu hřiště Ruslan Malinovskyj, a tak ho musel Marco Davide Faraoni faulovat.
25'
Po rychlé nahrávce se na lajně natahoval Zapata, který touto snahou pouze povalil soupeře k zemi.
24'
První velká šance Atalanty. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Cristian Gabriel Romero, který ale z nepříliš pohodlné pozice hlavičkoval do rukavic Silvestriho.
23'
Dlouhý míč na hrot útoku hledal Lasagnu, který si sice míč zpracoval, ale rozhodčí ho spatřil v ofsajdu.
22'
Hostům nyní nevyšly dva vysoké míče na hrot útoku a dopředu tak mohou domácí.
21'
Na pravou stranu hřiště dostal míč Mattia Zaccagni a ihned centroval do vápna. Jeho míč našel jen rukavice brankáře Golliniho.
20'
Nepříjemný šlapák dostal na středu hřiště Cristian Gabriel Romero, hrát tak bude Atalanta.
19'
Přes dva soupeře se na levé straně snažil dostat Matteo Pessina, což se mu nepovedlo a jeho tým musí jít zpět.
18'
Hostující obránce už je mimo hrací plochu a měl by být v pořádku.
17'
Nějakým zdravotním problémem trpí hostující Rafael Tolói, který hlavou trefil soupeře.
16'
Důrazný faul ukázal na středu hřiště Ruslan Malinovskyj. Hostující záložník může být rád, že neinkasoval kartu.
15'
Domácí nyní v klidu hrají s míčem na vlastní polovině a užívají si ho. V úvodu zápasu rozhodně neměli dostatek míče na svých kopačkách.
14'
Dlouhý nákop Verony nikoho v modrém dresu nenašel a skončil jen u brankáře Pierluigiho Golliniho.
13'
Na trávníku se nyní nachází hostující Zapata, který při odkopu míče trefil kopačkou i soupeře.
12'
Na druhé straně zkusil podobnou věc Matteo Pessina a i nyní to dopadlo faulem bránícího hráče.
11'
Po pravé straně se snažil protáhnout Marco Davide Faraoni a vynutil si pouze faul na svoji osobu.
10'
Ruslan Malinovskyj si postavil míč u praporku a centroval do vápna. Jeho nabídka všechny přítomné přeletěla.
10'
Zapatův centr z levé strany byl zablokován a hosté si kopnou rohový kop.
9'
Na středu hřiště se otočil Zapata, ale jeho důrazná nahrávka dopředu nikoho nenašla a skončila za brankovou čárou.
8'
Dobrou nahrávku do lajny dostal Matteo Pessina, který však svoji šanci prováhal a trefil jen prvního soupeře před sebou.
7'
Dlouhý nákop hostů Zapatu nenašel a Federico Dimarco rychle odkopl míč na polovinu soupeře.
6'
Ruslan Malinovskyj důrazně centroval míč do vápna. V šestnáctce se však domácí zorientovali a míč nadvakrát odvrátili.
5'
Remo Freuler byl faulován na pravé straně hřiště, další standardní situace pro favority utkání.
4'
Zády k brance dostal míč Kevin Lasagna, zpracovat si ho nedokázal a ještě putoval k zemi.
3'
Hosté centrovali míč do vápna, kde si ho hlavou našel Rafael Tolói, který mířil zády k brance pouze na střed.
2'
Na středu hřiště se na soupeře zavěsil Matteo Lovato a stáhl ho k zemi. Přímý kop pro Atalantu.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Dawidowicz, Lovato, Ceccherini – Faraoni, Tameze, Veloso (C), Dimarco – Barák, Zaccagni – Lasagna.
Náhradníci: A. Berardi, Pandur – Amione, Çetin, Udogie, Rüegg, Bessa, Sturaro, Ilić, Lazović, Salcedo, Favilli.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Romero, Djimsiti, Palomino – de Roon, Freuler (C), Pessina – Malinovskyj, Al. Mirančuk – D. Zapata.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Ruggeri, Maehle, Caldara, Ghislandi, Kovalenko, Muriel, S. Lammers, Pašalić, Iličić..

Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta je jasným favoritem tohoto utkání 28. kola. Se ziskem dvaapadesáti bodů je na čtvrtém místě tabulky a drží se na příčkách zaručující Ligy mistrů. V té Atalanta zakončila své účinkování v úterý, když prohrála v odvetě na hřišti Realu Madrid 1:3 a se soutěží se rozloučila již v osmifinále. Nejlepším ligovým střelcem týmu z Bergama je Kolumbijec Luis Muriel, právě on dal jedinou branku ve španělské metropoli a v lize dal 16 branek a na dalších 6 nahrál. To ho řadí na celkovou třetí příčku mezi střelci, lepší je jen Ronaldo a Lukaku.

Poslední tři zápasy

Real Madrid VS. Atalanta 3:1
Atalanta VS. Spezia 3:1
Inter VS. Atalanta 1:0

Hellas Verona FC

Hellasu zatím patří devátá příčka Serie A. V dosavadních sedmatřiceti zápasech získal tým 38 bodů se skóre 36:32. Na pohárové příčky ztrácí mohutných dvanáct bodů. Před sestupovou zónou je náskok šestnáctibodový. Rozhodně parádní ročník zažívá český záložník Antonín Barák. Na hostování z Udinese určitě ožil, dokonce je nejlepším střelcem svého týmu, když ve čtyřiadvaceti utkáních dal 6 branek, na dvě přihrál, zapsal si už ale i červenou kartu. Barák byl nominován do reprezentačního celku Jaroslava Šilhavého, takže se na něho můžeme těšit třeba již ve středu v utkání proti Estonsku.

Sassuolo VS. Verona 3:2
Verona VS. AC Milán 0:2
Benevento VS. Verona 0:3
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší italské soutěže. V rámci 28. kola Serie A se utkají týmy Verony a Atalanty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62