Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Empoli - 10. března 2024   15:00

AC Milán
40' Pulišić (Okafor)
1:0
(1:0)
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori (63. Kalulu), Hernández – Binnásir, Reijnders (62. Musah) – Pulišić (63. Chukwueze), Loftus-Cheek, Okafor (90. Adli) – Jović (73. Giroud).
Sportiello, Mirante – Kjær, Gabbia, Jiménez, F. Terracciano.
Sacchi – Peretti, Pagliardini.
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Empoli
Caprile – Ismajli (42. Bereszyński), Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Fazzini (55. Kovalenko), Máleh, Pezzella (55. Cacace) – Cambiaghi, Żurkowski (76. Cancellieri) – Niang (76. Destro).
Perisan, E. Beriša – Ebuehi, S. Bastoni, Shpendi, Caputo, A. Cerri.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Rossoneri čeká náročný týden, ve kterém nejprve vyjedou do pražského Edenu v rámci Evropské ligy a pak o víkendu do Verony. Empoli pak v dalším kole vyzve dalšího náročného soupeře, a sice Bolognu.
Máme hotovo, tři body dnes dle očekávaní zůstávají na San Siru! Ofenzivně nepříliš atraktivní souboj mezi Milánem a Empoli nakonec rozhodl zásah Pulišiće ze závěru prvního poločasu, jelikož hostům se po pauze ani přes veškerou snahu nepovedlo manko dotáhnout. Vyrovnání místy nebylo úplně daleko, ale nakonec k němu přeci jen nedošlo. Sečteno, podtrženo – 1:0.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:13.
90+5'
90+5'
Definitivní tečku za dnešním ziskem tří bodů chtěl udělat Chukwueze, který zpoza vápna zamířil k pravé tyči, ale Caprile byl proti a balón vyrazil pryč.
90+4'
Milán ještě získává volný kop, který z pozice pár metrů za středovou čarou nejspíše odehraje Adli.
90+3'
Zdá se, že žádné drama nás v závěrečných minutách nečeká. Musah na křídle překonal Bereszyńského a rychle táhne míč k rohovému praporku.
90+2'
Domácí drží hru na polovině svých soupeřů a trpělivě odkrajují zbývající sekundy z dnešního utkání.
90'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Yacine Adli.
89'
V zámezí se připravuje Adli, který bude posledním náhradníkem Rossoneri v tomto zápase. Za malou chvíli na San Siru odstartuje nastavení.
87'
Hernández včas nezkrotil krátkou přihrávku a neudržel míč před postranní čarou, vhazování pro hosty.
86'
Další šance pro Empoli! Bránící Milánští teď úplně zapomněli na Destra na středu vápna a mohou děkovat bohu, že jeho slabší hlavička po rohovém kopu šla přesně na pozorného Maignana!
85'
Walukiewicz poslal míč na stranu na svého krajana Bereszyńského, Gli Azzurri startují do ofenzívy.
84'
Po delší době měl nyní práci Caprile, který Chukwuezeho míč z křídla skokem vyrazil ven z vápna.
82'
Domácí opravdu riskují, tohle by pro ně mohlo dopadnout špatně! Destro byl sice v ofsajdu, jeho teč dlouhého centru, která orazítkovala tyč, je ale pro milánské hráče hodně velkým varováním!
81'
Empoli ještě nehodlá hodit ručník do ringu a cpe se do útoku, Rossoneri ho zatím nicméně drží na uzdě.
80'
Poslední desetiminutovku základní hrací doby otevírá karta za hrubost pro Mattea Cancellieriho (EMP).
78'
Uff, tak teď si domácí určitě pořádně oddechli! Thiaw špatnou rozehrávkou trefil jen pressujícího Bereszyńskiho a ten se pak míč snažil nasměrovat na spoluhráče před Caprilem, ale jeho nabídku včas zblokoval vracející se sok!
77'
V ochozech to zahučelo. Krátce po zachycení krátké přihrávky z pozice těsně za vápnem pálil Musah, jehož prudké zakončení zamířilo nad břevno.
76'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Matteo Cancellieri.
75'
Jeden roh střídá další. Empoli je pod tlakem, červenočerní si chtějí pojistit svůj hubený náskok.
74'
Loftus-Cheek vzal věci do svých rukou, první přesná střela druhé půle je konečně na světě! Caprile balón na zadní tyč tygřím skokem vyrazil za svou svatyni! Rohový kop pro Rossoneri.
73'
Okafor ze strany nasměroval míč do šestnáctky, kde ale pak ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal centr přetavit v pořádné zakončení. Caprile odkopává.
73'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Olivier Giroud.
71'
Balón po nepřesné hostující přihrávce končí v zámezí, domácí dostávají šanci prostřídat.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá necelých dvacet minut. Gli Azzurri neúspěšně hledají cestu dopředu, Milán své soky nepouští za středovou čáru.
69'
Dnes zatím nepříliš výrazný Loftus-Cheek na kraji vápna vyhlížel krátkou přihrávku z pravé strany, jenže bránící Kovalenko se vložil do dráhy míče a odkopl ho.
68'
Thiaw těsně za středovou čarou lehce podkopl Nianga, Empoli po zásahu sudího získává volný kop.
67'
Jak si lze vyvodit z příspěvku níže, druhý poločas je z obou stran slabý co se útoku týče. Od výkopu jsme dosud neviděli přesnou střelu kteréhokoliv celku.
66'
Po hodně dlouhé ospalé pasáži jsme viděli ofenzivní snahu Milána. V šestnáctce se uvolnil Chukwueze, jehož střelu zblokoval Cacace: roh pro AC.
65'
Szymon Żurkowski (EMP) div neroztrhl dres střídajícímu Musahovi, za držení si vysloužil žlutou.
63'
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Pierre Kalulu,
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Samuel Chukwueze.
62'
ze hřiště odchází Tijani Reijnders, přichází Yunus Musah.
61'
V hledišti na San Siru panuje klidná atmosféra, které odpovídá i dění na pažitu. Rossoneri mají míč pod kontrolou a opatrně kombinují u středu hřiště.
60'
Jović reklamuje počínání Bereszyńského, podle rozhodčího ale bylo vše v pořádku. Zadák Empoli ho odzbrojil čistě a poslal míč dozadu na Caprileho.
58'
Domácí si zahrávají, hosté získali další roh. Sledujeme podstatně vyrovnanější podívanou než v úvodní půli, to by pro Milán nemuselo dopadnout dobře...
57'
Aktivní Okafor si vylámal zuby na Kovalenkovi s Bereszyńskim, kteří ho na kraji vápna připravili o balón. Caprile tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
56'
Gli Azzurri si obratem vybojovali rohový kop, po kterém si chtěl svůj střelecký účet rozšířit Żurkowski. Pokus polského záložníka se ale mezi tři tyče nevešel.
55'
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Viktor Kovalenko,
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Liberato Cacace.
54'
Chaotická situace před brankou Empoli nakonec k nějaké výraznější šanci nevedla. V zámezí se mezitím peče první (plánované) hostující střídání.
53'
Davide Calabria se svíjí v bolestech po ostrém střetu s Giuseppem Pezzellou (EMP), který za svůj nevybíravý náběh vidí zaslouženou žlutou kartu.
52'
Balón má nyní na svých kopačkách gólman Maignan, který trpělivě pátrá, komu by ho mohl svěřit.
51'
Rozhodčí po restartu hry svěřil míč do držení Milánských, kteří se snaží prorazit vpřed po křídle.
50'
Po sérii soubojů zůstalo několik hráčů ležet na pažitu, mimo jiné i domácí Binnásir. Přerušuje se.
49'
Okafor nevěřícně kouká směrem k hlavnímu sudímu. Gyasi ho sice u postranní čáry odzbrojil důrazně, to je pravda, ale počínal si v mezích pravidel.
48'
Gli Azzurri byli v ofsajdu. Obratem se dopředu dostali domácí, přičemž Calabria Pulišićův zblokovaný míč přetavil jen ve výrazně nepřesnou dorážku.
47'
Fazziniho nákop dopředu si na křídle pohlídal vracející se Hernández, který míč srazil k Maignanovi.
46'
Druhý poločas je v plném proudu. Empoli se hned zkraje pokusilo zaútočit, jeho výpad ale rychle vyhořel.
46'
Úvodní poločas na San Siru asi ani nelze popsat jinak než jako naprosto jednoznačnou záležitost. Milán na své půdě od první minuty potvrzuje roli favorita a Empoli za celou část pořádně nepustil ke slovu, přičemž svou převahu nakonec v závěru přetavil v gól – osmou sezónní trefu si připsal Christian Pulišić. Inu, uvidíme, zdali se obraz hry po pauze nějak změní.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:9.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+2'
45+2'
Bereszyński Okafora odzbrojil jen za cenu dalšího rohového kopu, Caprile mu bude čelit už posedmé.
45+1'
Sledujeme závěrečné sekundy prvního poločasu, které akcí moc neoplývají. AC drží míč na středu.
44'
Jović si počíhal na Binnásirův centr a míč hlavou tečoval nad sebe, jenže se mu ho pak nepodařilo zkrotit.
43'
Milán nemá dost a snaží se si svůj náskok pojistit, Empoli se zřejmě bude až do pauzy jen bránit.
42'
Vyuncené střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Ardian Ismajli, přichází Bartosz Bereszyński.

Kouč Nicola je nucen první změnu provést už před pauzou, a to ze zdravotních důvodů. U hostujícího zadáka to vypadalo na problémy v dolní části těla.
40'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak pozor, zásah po přezkumu mužů u videa platí a Rossoneri se těsně před pauzou ujímají vedení! Okafor z křídla poslal míč na střed vápna, kde se ho ujal za Jovovićem dobíhající CHRISTIAN PULIŠIĆ a obratem překonal Caprileho celkem jednoduchou střelou do pravého dolního rohu! Gólman se natahoval marně – 1:0!
39'
Na San Siru zavládl sekundový výbuch radosti, dobíhající Pulišić si totiž na kraji vápna zpracoval přihrávku ze strany a zakončil za Caprileho! Obratem ale vystřelil nahoru praporek postranního sudího, akci bude zkoumat VAR!
38'
Thiaw je napomínán za faul na Cambiaghiho, který se na středové čáře drží za kotník. Volný kop pro hosty.
37'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Rossoneri už několik minut drží hru na polovině Empoli, zároveň se jim nicméně nedaří proniknout ke Caprilemu.
36'
Oba aktéři se nakonec rychle oklepali, to je pozitivní informace. Bitva může pokračovat dál.
35'
Uff, tohle nikdy nevidíme rádi: v hostujícím vápně omylem srazili Caprile s Hernándezem, ani s jedním z nich to nevypadá dobře. Snad budou v pořádku.
34'
Statistika očekávaných gólů (xG): 0,16 – 0,11. Inu, zatím opravdu nesledujeme žádnou velkou ofenzivní show, spíš je to velmi taktický a opatrný souboj.
33'
Calabria se nedokázal včas přesunout do vápna, Reijndersova přihrávka tak spadla až k Caprilemu.
32'
Okafor se protáhl skrz obranu Gli Azzurri a zkraje vápna zkusil štěstí hodně jednoduchou střelou, přičemž Caprile si prostor u přední tyče pozorně hlídal.
31'
Żurkowski byl přistižen v postavení mimo hru, postranní sudí tak zastavuje další hostující akci.
30'
První půlhodina je skoro za námi, na San Siru jsme toho dosud moc zajímavého neviděli. Rossoneri jsou prozatím opatrní, Empoli pak chybí útočné kvality.
29'
Dotěrný Thiaw nedovolil Niangovi pořádně tečovat letící míč z křídla, který tak po kontaktu s nohou modrého forvarda zaletěl za bránu. Maignan odkopává.
28'
Empoli po hodně ospalém startu pomalu srovnává krok a častěji se vrhá vpřed. Pezzellův centr byl sražen za postranní čáru, hosté tak budou vhazovat.
27'
Maignan vyběhl na levou stranu svého vápna a zachytil skákající míč, který k němu nakopl jeden z protihráčů. Domácí obratem znovu startují do útoku.
26'
Karta se v kapse sudího moc dlouho neohřála, za podrážení jí tentokrát vidí Tijani Reijnders (ACM).
25'
Dění se momentálně drží na středu plochy, ani jednomu celku se nedaří prorazit na polovinu soupeřů.
24'
První žlutá karta je na světě, Jacopo Fazzini (EMP) okatě podržel útočícího Pulišiće a stáhl ho na trávník.
22'
Milánští stále sází na centry, jen velmi málo z nich je ale úspěšných. Další míč, který tentokrát ke gólmanovi letěl z levého křídla, odrazil Walukiewicz.
21'
Domácí se pomalu prokousávají dopředu po pravé straně, Empoli se daří soky držet na uzdě.
20'
Ač Milán ve statistice držení balónu stále naprosto dominuje (79 % : 21 %), na střely je to zatím vesměs vyrovnané. V této kategorii čísla zní 3 – 1.
18'
Loftus-Cheek se kratičkou křižnou přihrávkou pokusil připravit naprostou tutovku pro Okafora, kterého ovšem předběhl Ismajli a míč srazil za svou svatyni! Skvělá práce hostujícího zadáka!
17'
Milánští rotují kolem šestnáctky Empoli. Balón ke Caprilemu nyní nakopl pro změnu Binnásir, jeho centr ovšem gólmana modrého celku nijak nepotrápil.
16'
Hostující obrana vyřešila další Pulišićův míč do vápna, znovu uvidíme roh AC. Dnes odpoledne již třetí.
15'
Na San Siru stále čekáme na nějakou první výraznější šanci. Rossoneri jsou velmi trpěliví, drží míč na svých kopačkách a čekají na ideální šanci k úderu.
14'
Pozor, pozor, Empoli vzápětí přeci jen vystrčilo růžky. Centr zprava si ale gólman Milána pohlídal.
13'
Modrý útok je zatím naprosto bezzubý, Binnásir rychle zastavil další jeho akci. Míč má Maignan.
11'
Pulišić centrem na zadní tyč hledal Okafora, toho ovšem bedlivě střežil Ismajli. Zakončení tedy z akce nevzešlo, ale AC získává aspoň rohový kop.
10'
Thiaw zachytil přihrávku, která byla určena pro Gyasiho, a míč pro jistotu zahrál do bezpečí na Maignana. Empoli se dosud stále nepodívalo dopředu.
9'
Żurkowski byl při přenášení balónu po levém křídle sražen k zemi Binnásirem, sudí reagoval hned.
8'
Calabria nedokázal včas doběhnout překopnutý balón a ve snaze jej získat zpět fauloval Pezzellu, modří tak dostávají šanci odsunout hru pryč ze své půlky.
7'
Balón putuje po milánském obranném valu. Naprostou dominanci AC potvrzuje i statistika držení míče, která aktuálně zní 89 % : 11 %. Hodně jednoznačná čísla.
6'
Vysunutý Okafor se pokusil tečovat míč nad Caprileho, ten na něj ale dosáhl. Empoli je pod obrovským tlakem a nedaří se mu se dostat k balónu.
5'
Domácí přitápí pod kotlem, Caprile má na kontě první zákrok. Řešit musel projektil na přední tyč z dílny Pulišiće, který vyrazil mimo nebezpečí.
4'
Okafor po rychlém výpadu po křídle hledal ve vápně Joviće, jenže Luperto jeho centr úspěšně zblokoval. Míč spadl za branku, a je z toho tak rohový kop.
3'
Milánští rozvážně drží míč na své polovině a hledají nějakou skulinu v pevném rozestavení Empoli.
2'
Sledujeme celkem klidný start zápasu. Hosté si znovu počínali nedovoleně, Luperto u postranní čáry srazil Pulišiće. Rossoneri tak získávají další volný kop.
1'
Empoli si hned v úvodní minutě připsalo do statistik první faul, jehož obětí byl Binnásir na kruhu.
1'
Úvodní výkop obstará Milán, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí v tradiční červenočerné a hosté v modrém. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Thiaw, Tomori, Hernández – Binnásir, Reijnders – Pulišić, Loftus-Cheek, Okafor – Jović.
Náhradníci: Sportiello, Mirante – Kalulu, Kjær, Gabbia, Jiménez, Adli, Chukwueze, F. Terracciano, Musah, Giroud.
Trenér: Stefano Pioli.

Empoli FC: Caprile – Ismajli, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Fazzini, Máleh, Pezzella – Cambiaghi, Żurkowski – Niang.
Náhradníci: Perisan, E. Beriša – Cacace, Bereszyński, Ebuehi, Kovalenko, S. Bastoni, Shpendi, Caputo, A. Cerri, Cancellieri, Destro.
Trenér: Davide Nicola.

Rozhodčí: Sacchi – Peretti, Pagliardini.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován Juan Luca Sacchi, pro kterého to bude 51. karierní bitva v italské nejvyšší soutěži. Na stranách bude mít k dispozici asistenty Giorgia Perettiho a Niccolu Pagliardiniho.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v aktuální sezóně bylo jednoznačnou záležitostí. Milánští se v prvním poločase ujali dvougólového vedení po trefě Loftuse-Cheeka a proměněné penaltě Girouda, přičemž těsně před koncem pak skóroval také Traoré – 0:3.

7. 1. 2024: Empoli – AC Milán 0:3 (0:2)

Branky: 11. Loftus-Cheek (Leão), 31. Giroud (pen.), 88. Traoré (Pulišić).

Žluté karty: 81. Marin (EMP) – 41. Calabria (ACM), 54. Jiménez (ACM).

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.

Empoli FC: Caprile – Ébuehi (27. Ranocchia), Ismajli, Walukiewicz, Luperto (C) – Gyasi, Grassi (74. Marin), Máleh – Baldanzi (57. Cancellieri) – Cambiaghi, Caputo (74. Maldini).
Hlavní trenér: Aurelio Andreazzoli.

AC Milán: Maignan – Calabria (C) (70. Bartesaghi), Kjær (84. Gabbia), Hernández, Florenzi (35. Jiménez) – Loftus-Cheek (70. Musah), Adli, Reijnders – Pulišić, Giroud, Leão (84. Traoré).
Hlavní trenér: Stefano Pioli.
EMPOLI FC (14. místo)
27 Z, 6–7–14, 22:41 (-19), 25 bodů

Empoli se v uplynulém týdnu v českých médiích skloňovalo takřka výhradně v souvislosti s první sezónní trefou Jakuba Jankta, který svému Cagliari zajistili cennou výhru 1:0. Gli Azzurri tak poprvé po šesti kolech odešli z duelu naprázdno a nutno podotknout, že tato ztráta jim celkem nepříjemně zkomplikovala život.

Tým trenéra Davideho Nicoly totiž sice drží 14. místo a na první pohled je tedy od sestupového pásma daleko, jenže mezi ním a nepříjemnou osmnáctou pozicí stojí jen dva body. Pokud tak nechce prožít jaro ve stresu, nesmí si dovolit nic vypustit. Překvapí dnes na San Siru?

27 Z, 17–5–5, 51:32 (+19), 56 bodů

Rossoneri ve čtvrtek vstoupili do osmifinále Evropské ligy výhrou nad Slavií, která jim zajistila dobrou výchozí pozici pro nadcházející odvetu. Výrazně jim přitom pomohlo vyloučení Dioufa v 26. minutě, po kterém se postupně prosadili Giroud, Reijnders, Loftus-Cheek a Pulišić. Vzdorující sešívaní odpověděli jen dvakrát.

Nyní se nicméně pozornost svěřenců kouče Stefana Pioliho znovu upíná k domácí soutěži, ve které mají šanci se poprvé od října vyškrábat na druhé místo: díky nedávným zaváháním Juventusu totiž na své rivaly ztrácí už jen bod. Naváží na vítězství nad Laziem z minulého víkendu a potrvdí proti Empoli roli favorita?