Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Inter Milán - 22. dubna 2024   20:45

AC Milán
80' Tomori
1:2
(0:1)
Inter Milán
18' Acerbi  (Pavard) • 49' Thuram
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Tomori, Gabbia, Hernández – Adli (68. Chukwueze), Reijnders (52. Giroud) – Musah (78. Okafor), Loftus-Cheek (68. Binnásir), Pulišić – Leão.
Nava, Sportiello – Pobega, Jović, Florenzi, Simić, F. Terracciano, Caldara.
Colombo – Meli, Alassio
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
Inter Milán
Sommer – Pavard, Acerbi, A. Bastoni (88. de Vrij) – Darmian (84. Dumfries), Barella (77. Frattesi), Çalhanoğlu (84. Asllani), Mchitarjan, Dimarco (77. Augusto) – La. Martínez, Thuram (C).
Audero, Di Gennaro – Bisseck, Arnautović, Cuadrado, Buchanan, Sánchez, Klaassen, Sensi.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 19:10.
Máme za sebou i druhý poločas, ve kterém jsme se dočkali branky na každé straně. To znamená jediné – INTER MILÁN se stává vítězem italské Serie A ročníku 2023/24. Hosté přidali druhý gól a hlídali si vedení, nicméně městský rival jim ještě v závěru notně zkomplikoval situaci, když snížil. V samotném závěru se ještě domácí hnali za vyrovnáním, ale žádnou další vyloženou příležitost si nevypracovali. K vidění však byly celkem tři červené karty, kdy nejprve byla vyloučena dvojice Hernández – Dumfries po vzájemném konfliktu, aby v závěru viděl červenou kartu i Davide Calabria. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+8'
90+8'
Obrana hostů dokázala odvrátit i další rohový kop a to už bude pro dnešek všechno.
90+7'
Emoce planou znovu poté, co se Calabria ohnal po soupeři a sudí Colombo domácího kapitána vylučuje.
90+6'
Po neohrabaném zákroku jednoho z bránících hráčů ještě uvidíme rohový kop, na který nabíhá i Maignan.
90+5'
Z levé strany posílal do vápna centr Rafael Leão a vybojoval ještě rohový kop. Po něm se ale hosté ubránili.
90+4'
Červené karty zblízka viděli Theo Hernández a Denzel Dumfries za vzájemnou potyčku.
90+3'
Na trávníku asi trochu podle očekávání vzplály velké vášně. Rozhodčí jistě bude karetně trestat tento konflikt.
90+2'
Při návratu do obrany fauloval Fikayo Tomori jen za cenu žluté karty, když objal zezadu Martíneze a stáhl ho na trávník. Pro Tomoriho to znamená stopku na příští utkání.
90+1'
Noah Okafor pronikl do pokutového území, ale při pokusu o přihrávku zasáhl soupeř a od Okafora se následně míč odrazil mimo hřiště.
90'
Matteo Gabbia tvrdě zajel tělem do Martíneze, za což vidí žlutou kartu.
88'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Stefan de Vrij.
88'
Hostující trenér Simone Inzaghi vidí žlutou kartu.
87'
Závěr zápasu se mílovými kroky přibližuje a hosté jsou stále blíže mistrovskému titulu.
86'
Zajímavý míč do pokutového území Interu zůstal bez adresáta v červenočerném dresu.
85'
Marcus Thuram nejprve zůstal v ofsajdu, načež se zdráhal vrátit míč soupeři, takže ho sudí Colombo napomenul ostrým hvizdem píšťalky.
84'
Dvojité střídání v barvách Interu. Hru přichází oživit Asllani s Dumfriesem, kteří vyztuží defenzivu místo Darmiana a Çalhanoğlua.
83'
Sommer v potížích a na brankové čáře ho následně musel zastoupit jeden z obránců, který odkopl do bezpečí.
82'
Domácí jsou zpět v držení míče a snaží se najít další skulinku v obraně Interu.
80'
AC Milán právě vstřelil branku! Po rozehrávce od rohového praporku a následném centru do pokutového území nejprve hlavičkoval Gabbia, brankář vyrazil, ale míč se odrazil do tyče a od ní do míst, kde ho dopravil do sítě FIKAYO TOMORI, který ještě burcuje spoluhráče a diváky.
79'
Obětavým skokem odvrátil centr na roh Hakan Çalhanoğlu.
78'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Noah Okafor.
77'
Dimarco s Barellou mizí ze hřiště, nahrazují je Frattesi a Augusto.
76'
I s dalším centrem do pokutového území si obrana Interu dokázala poradit.
75'
Ani další pokus o střelu v podání AC neznamenal žádné větší ohrožení branky, protože teč způsobila, že mohl Sommer provést rutinní zákrok.
74'
Střelecký pokus domácího družstva se nevešel do prostoru vymezeného třemi tyčemi.
72'
Nesledujeme příliš pohlednou podívanou. Domácí nic nedovedou vymyslet a hosté už se nikam neženou.
70'
Na nějaký velký zvrat to momentálně nevypadá, hosté v poklidu kráčí k zisku potřebných bodů.
68'
Ze hry odstupují Adli a Loftus-Cheek, které nahrazují Binnásir a Chukwueze.
67'
Hosté si přihrávají daleko od obou branek a v poklidu kontrolují průběhu utkání.
66'
Na stadionu je hustá mlha, která je zřejmě způsobena pyrotechnikou. Fanoušci Interu možná již předčasně oslavují pravděpodobný zisk titulu.
65'
Lautaro Martínez skončil na trávníku poté, co ho přistrčil Matteo Gabbia.
63'
Theo Hernández proti dvěma soupeřům neměl šanci, ti ho zblokovali a od jeho nohy odletěl míč do autu.
61'
Marcus Thuram si opět dobře pokryl míč, takže ho Matteo Gabbia musel složit k zemi nedovoleně.
60'
Domácí se snaží korigovat nepříznivý stav, ale chybí jim více invence.
59'
Zmar domácích dokumentuje centr Leãa, který vyletěl mimo hrací plochu.
58'
Lautaro Martínez z levé strany poslal nepříliš přesný pas, kterým vyhnal Thurama ze střelecké pozice. Následně se ale stejně dopískává ofsajd Argentince.
57'
Další pokus o centr v podání Musaha, tentokrát ho zblokoval Federico Dimarco.
56'
Z pravé strany se pokusil odcentrovat Yunus Musah, jehož centr zblokoval Alessandro Bastoni na roh.
55'
Hosté kombinovali na útočné polovině, ale dobře se vrátil Leão, který byl následně faulován.
54'
Dimarco poslal míč na Martíneze, který se ale nedokázal dostat do pokutového území.
52'
Tijani Reijnders má pro dnešek odpracováno a nahrazuje ho Olivier Giroud.
51'
Domácí se dostali ke střele zpoza vápna, nicméně Sommer dokázal střelu vytěsnit a následná dorážka mířila mimo.
49'
Inter Milán právě vstřelil branku! Hosté jdou do dvoubrankového vedení a jsou zase o kus blíže k titulu. MARCUS THURAM udržel míč proti soupeři, náseldně mu nevyšla přihrávka, ale míč se mu vrátil a Francouz neváhal, poslal míč na branku a Maignan nedosáhl.
48'
Ruben Loftus-Cheek si byl dobře vědom svého ofsajdového postavení, takže se vůbec nevydal za přihrávkou.
47'
Federico Dimarco si dobře pohlídal Yunuse Musaha a nepustil ho k centru ani střele.
46'
Yann Sommer se sice ocitl pod tlakem napadajícího soupeře, ale zavčasu dokázal odeslat míč na spoluhráče.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých se hosté přiblížili zisku mistrovského titulu. Dokázali totiž vstřelit zatím jedinou branku, o kterou se přesnou hlavičkou z bezprostřední blízkosti postaral nehlídaný Francesco Acerbi. Hosté měli ještě velkou šanci Martíneze a dobrou pozici pro zakončení zahodil také Thuram. Na druhé straně pak zahrozil po rychlém úprku Rafael Leão, leč neprostřelil brankáře. Uvidíme, co si pro nás oba milánské celky nachystají na druhý poločas, který by měl začít přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Rafael Leão už se ve vápně chystal k zakončení, když mu soupeř míč na poslední chvíli ukopl.
44'
Nepřesnost Interu znamená pouze autové vhazování AC na útočné polovině.
43'
V závěru poločasu jsou o něco aktivnější domácí fotbalisté, kteří by rádi nepříznivý stav vyrovnali.
42'
Nepovedený centr červenočerných z pravé strany znamená pouze autové vhazování Interu.
41'
Benjamin Pavard se provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině.
40'
A přeci jen domácí zahrozili. Ovšem Yann Sommer proti střele zakročil. Na druhé straně byl v permanenci také Mike Maignan, jenž vytěsnil prudký pokus Mchitarjana.
39'
Domácí v posledních minutách nejsou téměř vůbec nebezpeční. Momentálně drzí míč na útočné polovině.
38'
Marcus Thuram v další zajímavé střelecké pozici netrefil branku. Barella mu přistrčil míč a Francouz o kousek minul pravou tyčku.
37'
Exekuce volného přímého kopu se ujala dvojice Dimarco – Çalhanoğlu. Druhý jmenovaný přistrčil na prvního, jehož ránu ale zblokovala zeď.
36'
Theo Hernández při návratu nešetrným skluzem sestřelil po odehrání míče Barellu, takže je dalším dnešním žlutým hříšníkem.
35'
Barella si nepohlídal postavení soupeřových obránců a je mu mává prohřešek proti pravidlu o ofsajdu.
34'
Marcus Thuram si v osobním souboji s Tomorim vypomohl nedovoleně, i když se verdiktu rozhodčího hodně podivuje.
33'
Hráči Interu mají opět míč ve své moci a kombinují na útočné polovině.
32'
Lautaro Martínez dal nohu příliš vysoko, takže zasáhl hlavu Tomoriho, což rozhodčí Colombo ocenil žlutou kartou.
30'
Domácí si přihrávají na útočné polovině, ale nedaří se jim otevřít si obranu Interu.
29'
Yunus Musah nabral rychlost na pravé straně, posunul míč do běhu na Leãa, jemuž se ale zakončení nepovedlo, když slabou střelou pouze trefil brankáře Sommera.
28'
Yacine Adli svým centrem našel spoluhráče, jemuž se ale nepovedlo zakončit. Posléze obrana Interu zblokovala další Adliho pokus o centr.
27'
Rafael Leão se pokusil využít své rychlosti k útoku po levé straně, leč získal pouze výhodu rohového kopu.
26'
Hakan Çalhanoğlu byl u své branky nejprve soupeřem faulován a pak ještě dostal kolenem do hlavy.
25'
Lautaro Martínez v obrovské šanci selhal a dal vzpomenout na své výkony z mistrovství světa v Kataru. Federico Dimarco poslal výbornou prudkou přihrávku, ovšem argentinský mistr světa trefil míč úplně špatně.
24'
Hosté svého soupeře v posledních minutách téměř nepouští k míči a kontrolují hru.
22'
Rozběhnutý Theo Hernández byl zastaven nedovoleně Barellou, který za své počínání vidí žlutý trest.
22'
Federico Dimarco prověřil pozornost Maignana, který vysoký míč směřující pod břevno dokázal zachytit.
21'
Fikayo Tomori si počínal nedovoleně při strážení Lautara Martíneze, takže uvidíme volný přímý kop Interu.
20'
Hostující fotbalisté mají znovu míč ve své moci a v poklidu si přihrávají na své polovině.
18'
Inter Milán právě vstřelil branku! Ovšem po rohovém kopu se mění skóre. Na centrovaný míč Federica Dimarca si naskočil Benjamin Pavard a prodloužil do míst, kde v poklidu mohl hlavičkovat nepokrytý FEDERICO ACERBI, jenž přibližuje Inter k zisku titulu.
18'
Marcus Thuram z dobrého náběhu získal pouze rohový kop pro Inter Milán.
17'
Po rozehrávce rohu centroval Federico Dimarco, leč nešlo o zrovna dobrý míč do vápna.
16'
Hosté vyslali do vápna centr z levé strany, ovšem hráči AC situaci ustáli. Akce hostů pokračovala a vyústila ziskem rohu pro Inter.
15'
K odraženém míči se za vápnem dostal Theo Hernández, leč nepovedlo se mu trefit branku.
13'
Fotbalisté Interu mají míč na kopačkách na vlastní obranné polovině a kombinují i s brankářem Sommerem.
12'
Přetažený centr z pravé strany v podání Musaha nenadělal žádné starosti obraně Interu. Míč nakonec vyletěl až do autu, takže ho do hry zpět uvede vhazováním Darmian.
11'
Domácí fotbalisté dobrým napadáním získali míč na útočné polovině a už se snaží vymyslet nějakou akci, kterou by zaskočili obranu soupeře.
10'
S centrem AC z pravé strany si obrana Interu poradila a odvrátila míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
9'
Sudí Colombo uklidnil postrkávanou poměrně rychle a možná trochu překvapivě ani neudělil žádné karetní tresty.
8'
Na hřišti planou velké emoce poté, co skončil na trávníku Barella. Rozhodčí bude mít plné ruce práce.
7'
V první střelecké pozici se ocitl Lautaro Martínez po Darmianově přihrávce, ovšem technicky velmi těžkou střelu nevměstnal mezi tři tyče.
6'
Bastoniho přihrávka směřovala pouze do ofsajdové pozice, takže míče se opět ujmou domácí.
5'
Marcus Thuram se nyní po faulu na svou osobu ocitl na trávníku na vlastní polovině, kam se vrátil plnit defenzivní úkoly.
4'
Pokus o rychlý brejk hostů ztroskotal, protože do průnikové přihrávky na Thurama se na poslední chvíli vložil svým tělem jeden z hráčů AC.
3'
Hráči v červenočerné kombinaci mají i nadále míč ve svém držení, ale nemohou se dostat k soupeřovu pokutovému území.
2'
U míče byli domácí fotbalisté, kteří ho však ztratili, nicméně také hosté o míč téměř okamžitě přišli.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté. Derby della Madonnina můžeme považovat za zahájené.
1'
Inter Milán

Interu se letošní ligová sezóna daří na výbornou. Před druhým AC má náskok čtrnáct bodů a vyhlíží zisk titulu, který může oslavit právě v městském derby, protože při výhře na půdě AC by se náskok pět kol před koncem zvýšil na nedostižných sedmnáct bodů. Inter Milán má před startem kola na kontě 83 bodů za 26 výher, 5 remíz a jedinou prohru. Také skóre je impozantní – 77:17. V tabulce střelců najdeme na první příčce Lautara Martíneze s 23 góly. Slušnou střeleckou sezónu prožívá i třicetiletý středopolař Hakan Çalhanoğlu s 11 góly na kontě a stejný počet branek vsítil i Marcus Thuram.
AC Milán

Milánské AC se nachází na průběžné druhé příčce se čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Inter. Před třetím Juventusem pak má náskok šesti bodů. V dosavadním průběhu soutěže AC zapsalo 69 bodů za 21 výher, 6 remíz a 5 porážek při skóre 63:37. V počtu nastřílených gólů je AC druhé za Interem, ovšem v počtu inkasovaných branek bychom ho před startem kola našli až na 9. pozici. Nejlepším střelcem je francouzský veterán Olivier Giroud, jemuž se podařilo nastřílet 13 branek a na dalších 8 přihrál.
Pondělním šlágrem kola italské Serie A je jednoznačně milánské derby. Derby della Madonnina svede dohromady první dva celky tabulky. Inter si pomalu kráčí pro zisk titulu, když před svým městským rivalem má už skutečně velký náskok a nedá se očekávat, že by ho prohospodařil. AC se bude snažit alespoň oddálit titul pro rivala, protože v případě výhry Inter oslaví titul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62