Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Bologna - 22. dubna 2024   18:30

AS Řím
56' Azmún
1:3
(0:2)
Bologna
14' el-Azúzí  (Calafiori) • 45' Zirkzee  (el-Azúzí) • 65' Saelemaekers  (Zirkzee)
AS Řím
Svilar – Çelik (52. Karsdorp), G. Mancini, Llorente, Angeliño (52. Spinazzola) – Cristante (85. Costa), Paredes, Lo. Pellegrini (C) – Dybala, Abraham (52. Azmún), El Shaarawy (72. Baldanzi).
Boer, Patrício – Aouar, Bove, Huijsen, R. Kristensen, Sanches, Smalling, Zalewski.
Maresca – Passeri, Costanzo
Stadio Olimpico, Řím
Bologna
Skorupski – Posch (80. De Silvestri), Beukema, Calafiori (80. Kristiansen), Lucumi – Aebischer, Freuler (C), el-Azúzí (77. Urbański) – Ndoye (80. Fabbian), Zirkzee (69. Castro), Saelemaekers.
Bagnolini, Ravaglia – Corazza, M. Ilić, Karlsson, Lykogiannis, Moro, Orsolini.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:12.
Je dobojováno! Bologna dokázala udržet dvoubrankové vedení z prvního poločasu a po vítězství 3:1 bude mít před svým dnešním soupeřem v tabulce sedmibodový náskok. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+7'
90+6'
Poslední útočná akce Říma končí neúspěchem, a toto bude vše, co se v tomto utkání odehraje.
90+5'
Domácí ztratili míč na útočné polovině a do útoku se řítil střídající Castro, jeho rána zpoza vápna skončila vysoko nad domácí brankou.
90+4'
Ten propadl až na zadní tyč, ale větší šance z toho pro domácí nevzešla. Bologna se výrazně přiblížila k vítězství!
90+3'
Střeleckého zakončení se dočkal Paulo Dybala, sražená střela ale končí pouze dalším rohovým kopem.
90+2'
Z půlky hřiště teď chtěl překvapit brankáře Svilara Castro, jeho pokus ale skončil hodně vedle římské svatyně.
90+1'
Bologna se dočkala další branky, ale už při první přihrávce byl v jasném ofsajdu jeden z hostujících útočníků, a tak branka samozřejmě nemůže platiti!
90'
Ten ale rozehrál Dybala přímo do rukavic brankáře Skorupskiho, který s rozehrávkou nemusí nějak více pospíchat.
89'
Jeden z hostujících hráčů fauloval a nebezpečnou standardní situaci budou mít na starost fotbalisté Říma.
88'
Proti dlouhé přihrávce dopředu vyrazil brankář Skorupski a odkopl míč do bezpečí.
86'
Míč se na penaltě v pokutovém území odrazil přímo k Leandru Pellegrinimu, jehož následná rána skončila nad hostující brankou, Skorupski bude odkopávat od brány.
85'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází João Costa.
84'
Fabbianova přihrávka do pokutového území byla odražená do bezpečí, nicméně se budou hráči Bologni stále nacházet na míči.
83'
Ten se ale domácímu týmu vůbec nepovedl a přetažený centr skončil až v zámezí. Odkop od branky bude mít hostující Bologna.
82'
Přihrávka Cristanteho do vápna byla sražená hostujícím obráncem na rohový kop.
80'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Victor Kristiansen,
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Lorenzo De Silvestri,
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Giovanni Fabbian.
79'
Na míči jsou hráči Říma, kteří se snaží o další vytvoření šance, ale zatím se jim to nedaří.
78'
Po odraženém rohovém kopu následoval další roh domácích, ale domácí nedokázali dotlačit míč do hostující branky.
77'
ze hřiště odchází Usáma el-Azúzí, přichází Kacper Urbański.
76'
Domácí fotbalisté si konečně vytvořili další šanci a budou se snažit ohrozit bránu Bologni rohovým kopem.
74'
Dlouhý míč za hostující obranu sebral jeden z hostujících hráčů a míří do dalšího útočného snažení.
73'
Míč mají na kopačkách stále fotbalisté Bologni, až teď se ale domácím podařilo dostat ke kulatému nesmyslu.
72'
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Tommaso Baldanzi.
71'
Míč drží momentálně na svých kopačkách fotbalisté v bílých dresech, Římu se nedaří vytvořit si nějakou šanci na zdramatizování zápasu.
69'
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Santiaho Thomas Castro.
68'
Saelemaekers rozehrál rohový kop, ale hlavu žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
67'
Domácí fotbalisté drží míč a snaží se o snížení na 2:3, to jim ale zatím nedovoluje obrana Bologni.
65'
Bologna právě vstřelila branku!
Hostující celek si vrací zpět dvougólové vedení! Joshua Zirkzee dostal míč a poslal do samostatného úniku úplně volného ALEXISE SAELEMAEKERSE, který parádně přehodil domácího brankáře a zvyšuje vedení Bologni – 1:3! Asistence: Joshua Zirkzee.
64'
Žlutý kartónek uviděl také kapitán Freuler.
63'
Žlutou kartu nejspíše za řeči na rozhodčího dostává Diego Llorente.
61'
Ke střele se z pravé strany dostal Ndoye, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou. Nicméně se mu balon odrazil zpět na kopačku.
60'
Máme za sebou druhou třetinu tohoto utkání, míč kontrolují na svých kopačkách fotbalisté Bologni, kteří se snaží vstřelit další branku.
59'
Útočným faulem se provinil střelec branky na 1:2 Sardár Azmún. Na míči zůstane hostující družstvo.
58'
Fotbalisté AS Řím po brance na 1:2 stále živí naději na vyrovnání, další centr z pravé strany ale skončil v rukavicích Skorupskiho.
56'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí se vrací zaslouženě zpět do utkání a snižují vedení Bologni. Na centr Lorenza Pellegriniho si v pokutovém území naskočil střídající SARDÁR AZMÚN a natřikrát dokázal dorazit míč za záda Skorupskiho – 1:2!
54'
Na míči jsou momentálně hostující fotbalisté, dlouhý míč od brankáře Skorupskiho skončil až v náruči brankáře Svilara, který rozehrává balon na své spoluhráče.
53'
K nebezpečné ráně se za hranicí šestnáctky odhodlal Paredes, jehož ránu vyrazil Skorupski, který stále drží čisté konto.
52'
Po ošetření a následných střídání pokračujeme v zápase, na míči budou hráči AS Řím.
52'
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Leonardo Spinazzola,
ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Sardár Azmún,
ze hřiště odchází Zeki Çelik, přichází Rick Karsdorp.
50'
Rozehraný rohový kop byl odvrácený za pokutové území, kde si ho našel El Shaarawy. Jeho následná rána letěla do hostující branky, ale parádním obětavým zákrokem hlavou odrazil míč na roh Stefan Posch, který následně upadl na trávník a je pro něj zavolané ošetření!
49'
Tammy Abraham dostal míč k pokutovému území a snažil se odcentrovat, ale míč odvrátila obrana hostů na roh.
48'
U středové čáry držel Cristanteho Aebischer, který poté dostal od svého soupeře nejspíše rukou do obličeje, hlavní rozhodčí píská záložníkovi Bologni nedovolený zákrok.
47'
U postranní čáry byl faulovaný jeden z domácích hráčů a římští obránci rozehrávají přímý kop.
46'
Druhý poločas rozehráli domácí fotbalisté, jejich první útočné snažení dokázala ubránit obrana Bologni.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
První poločas souboje o čtvrté místo v italské lize je u konce! Domácí tým zatím nevytvořil si zatím nevytvořil žádnou šanci, která skončila brankou, a tak vedou hosté po prvním poločase 0:2 po brankách el-Azúzího a Zirkzeeho.
45+4'
45+2'
V pokutovém území byl poslán k zemi jeden z hostujících útočníků, ale hlavní rozhodčí penaltu neodpískal.
45'
Hostující fotbalisté těsně před koncem prvního poločasu navyšují své vedení! el-Azúzí byl úplně volný na malém vápně, přiťuknul míč JOSHUAOVI ZIRKZEEMU, který svou levou nohou procpal míč do sítě Svilarovy branky – 0:2! Asistence: Dan Ndoye.
44'
Míč mají v držení fotbalisté Bologni, kteří se snaží najít skulinku v domácí obraně, která zatím nepřichází.
43'
Faulu se dopustil také Lucumi a na míči můžou pokračovat hráči Říma.
42'
K míči se postavili dva hráči v bílých dresech, vše na sebe vzal nakonec Alexis Saelemaekers, jenž svou tvrdou ranou trefil pouze horní tyč Svilarovy branky!
40'
Stephan El Shaarawy podrazil před pokutovým územím svého spoluhráče a je pátým hráčem, který v prvním poločase obdržel žlutý kartónek.
40'
Nakonec se píská i útočný faul Říma a fotbalisté v oranžovočervených dresech nemůžou pokračovat v útočné akci.
38'
Další útočná akce hostů končí špatným zpracováním před pokutovým územím a do útoku míří fotbalisté v oranžovočervených dresech.
37'
Rohový kop úspěšný pro fotbalisty Bologni nebyl, protože se nakonec píská útočný, faul při vzdušném souboji.
36'
Zirkzee dostal přihrávku do pokutového území a snažil se míč vrátit pod sebe do lepší pozice svému spoluhráči, ale fotbalisté Říma míč dokázali odklidit, ale pouze na rohový kop.
34'
Řada nepřesných přihrávek na hrací ploše umožnila fotbalistům Bologni podržet míč na svých kopačkách a uklidnit hru.
33'
Lorenzo Pellegrini je čtvrtým hráčem v prvním poločase, který obdržel žlutou kartu. Na polovině hřiště podrazil svého soupeře a je za to náležitě potrestán.
32'
Řím se následně pokoušel o další útočnou akci, ale obránci Bologni ji zastavili a můžou se také vydat do útoku.
31'
Po rozehraném přímém kopu se míč odrážel v pokutovém území AS, ale fotbalisté Říma následně míč odkopli do bezpečí. U útočné poloviny byl poté odpískaný další nedovolený zákrok a Řím zůstane na míči.
29'
Hlavní rozhodčí Maresca přerušuje hru a odpískal faul Cristanteho, který nejprve zatáhl svého soupeře za rameno a následně ho i složil k zemi. Standardní situace pro Bolognu.
28'
Na útočné polovině si s míčem hrají fotbalisté v oranžovočervených dresech, ale branku Bologni se jim zatím nedaří ohrozit.
27'
Dlouhá přihrávka na Tammyho Abrahama za hostující obranu skončila až v rukavicích Skorupskiho, který následně rozehrává míč na své spoluhráče.
25'
Centr právě Stephana El Shaarawyho našel na zadní tyči volného Paula Dybalu, který se snažil zakončit podobně akrobaticky, jako před pár minutami el-Azúzí, ale Skorupskiho branku neohrozil.
24'
El Shaarawy svou šikovností vybojoval pro římské fotbalisty první rohový kop tohoto zápasu.
23'
Hosté teď ztratili míč před útočnou polovinu a vhazovat budou fotbalisté Říma.
22'
S Ndoyeho přihrávkou před branku si dokázala poradit římská obrana, který vyváží další útočnou akci.
21'
Po chybě hostující obrana se do velké šance řítil Leandro Paredes, před blokujícím obráncem zasekl míč a na dlouhou nohu zkusil vystřelit, ale branku o pár metrů netrefil!
20'
Manciniho průniková přihrávka nenašla svého adresáta a míče se lehce zmocnili znovu fotbalisté v bílých dresech.
18'
Na míči se momentálně nacházejí fotbalisté Bologni.
17'
Centr do pokutového území vyslal Leandro Paredes, hostující obrana skvěle zakročila a odehrála míč do bezpečí.
15'
Po brance se domácím hráčům nelíbilo dlouhé oslavování fotbalistů Bologni a na hřišti se ocitla menší roztržka mezi hráči. Tu ale následně rozhodčí odpojili od sebe.
14'
Hostující fotbalisté se z další nenápadné akce prosazují a musíme uznat, že krásným gólem. Přihrávku na levou stranu pokutového území obdržel Riccardo Calafiori, centrem našel na penaltě USÁMA EL-AZÚZÍHO, jenž akrobatickým způsobem posílá míč od pravé tyčky do římské sítě – 0:1! Asistence: Riccardo Calafiori.
13'
Angeliño na obranné polovině došlápl svého soupeře a dostává také žlutou kartu.
13'
Dlouhá přihrávka na Tammyho Abrahama skončila až u brankáře Skorupskiho.
12'
El Shaarawy skvěle zabojoval o míč na útočné polovině a vybojoval ho pro své barvy. Momentálně se na něm nacházejí římští obránci.
11'
Další útočný pokus domácímu týmu po pravé straně nevyšel a hosté budou u své branky provádět autové vhazování.
10'
Momentálně mají míč na kopačkách po delší době fotbalisté Bologni, kteří hledají možnosti, kudy by mohli znovu ohrozit domácí bránu.
9'
Nejdříve byla přihrávka na El Shaarawyho dlouhá a hosté měli odkop od branky, po něm o míč rychle přišli a dopředu se řítila další útočná akce, Dybalova přihrávka do pokutového území našla právě El Shaarawyho, jehož zakončení skončilo vysoko nad brankou hostů.
8'
Ti zatím balon svému soupeři nepůjčují a nahrávají si na polovině hřiště.
7'
S míčem budou po uklidnění všech emocí pokračovat fotbalisté AS Řím.
6'
Po následném útočném faulu hostů se na trávníku objevila menší strkanice, po které vidí žlutou kartu hostující Joshua Zirkzee a domácí Leandro Paredes.
5'
El Shaarawy se nedokázal z levé strany pokutového území prokličkovat před branku a o míč přišel, při následném pokusu získat balon zpět došlo k faulu, po kterém byla ponechána výhoda a Bologna míří dopředu.
4'
Po dlouhé době se na útočné polovině dostali také Římané, jenže jednomu z domácích hráčů odskočil míč od nohy a pomezní rozhodčí ukázal aut pro Bolognu.
3'
Hosté se pomalými krůčky dostaly do pokutového území, odkud přišla nebezpečná přihrávka z levé strany. Tu ale dokázali odkopnout domácí fotbalisté. Nicméně hráči Bologni zůstanou v držení míče.
2'
Zirkzee špatně zpracoval přihrávku na útočné polovině a dopředu se řítili Římané. Následný rychlý útok po levé straně byl ale zastavený.
1'
Úvodní výkop tohoto utkání měla na starost hostující Bologna, která tento zápas odehraje v bílé sadě dresů, domácí AS Řím má na sobě tradiční oranžovočervenou kombinaci.
1'
Oba týmy nastupují na hrací plochu a za pár minut začínáme. Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

AS Řím: Svilar – Çelik, G. Mancini, Llorente, Angeliño – Cristante, Paredes, Lo. Pellegrini (C) – Dybala, Abraham, El Shaarawy.
Náhradníci: Boer, Patrício – Aouar, Azmún, Baldanzi, Bove, Costa, Huijsen, Karsdorp, R. Kristensen, Sanches, Smalling, Spinazzola, Zalewski.
Trenér: Daniele De Rossi

Bologna FC: Skorupski – Posch, Beukema, Calafiori, Lucumi – Aebischer, Freuler (C), el-Azúzí – Ndoye, Zirkzee, Saelemaekers.
Náhradníci: Bagnolini, Ravaglia – Castro, Corazza, De Silvestri, Fabbian, M. Ilić, Karlsson, Kristiansen, Lykogiannis, Moro, Orsolini, Urbański.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Maresca – Passeri, Costanzo.
Letošní vzájemné utkání:

Oba týmy se spolu letošní sezóně už jednou střetly v šestnáctém kole italské Serie A. Bologna na domácím hřišti šla do vedení, když se ve třicáté sedmé minutě trefil Nikola Moro. Druhý gól vstřelila Bologna těsně po začátku druhého poločasu, když se v devětačtyřicáté minutě trefil do vlastní branky Rasmus Kristensen. Bologna tedy svého soupeře v prvním vzájemném zápase porazila a domácí Řím jí tak má co vracet!
AS Řím

Na druhé straně ale bude stát velmi silný protivník, a to AS Řím. Fotbalisté Říma po čtvrtečním zápase Evropské Ligy oslavovali postup do semifinále této soutěže, když zvládli i odvetu s krajanským celkem AC Milánem a po prvním vítězství 1:0 dokázali fotbalisté Říma zvítězit s Rossoneri i podruhé, když po rychlých gólech na začátku prvního poločasu dokázali utkání dovézt do vítězného konce. Pojďme se vrátit zpět do italské ligy. Tam se žlutočervení nachází na patě pozici, právě o jednu příčku za svým dnešním soupeřem a v případě výhry by se na Bolognu dotáhli na rozdíl jednoho bodu se zápasem k dobru. Naposledy odehráli utkání italské ligy v Udine. Utkání se za stavu 1:1 přerušilo těsně po sedmdesáté minutě, když římský stoper Ndicka zkolaboval a po dlouhém ošetřování a spekulacích o tom, zda budou chtít oba týmy v utkání pokračovat, se trenéři obou mužstev dohodli, že pokračovat nechtějí a utkání se dohraje tuto středu. Toto nic nemění na tom, že se AS bude chtít dotáhnout na svého dnešního soupeře a před vlastními fanoušky ho porazit!

Bologna FC

Fotbalisté Bologni zatím prožívají veleúspěšnou sezónu, jelikož se nachází na čtvrté příčce italské Serie A a mají šanci se dostat v příští sezóně do skupinové fáze Ligy Mistrů. V posledních dvou zápasech ale Bologna dvakrát zaváhala a nejprve remizovala na hřišti Frosinone 0:0, a poté remizovala stejným výsledkem na domácím hřišti s jedenáctou Monzou. Svěřenci trenéra Thiaga Motty si tak budou chtít spravit chuť a dostat se před svého dnešního soupeře už na rozdíl sedmi bodů! Nejproduktivnějším fotbalistou týmu z Bologni je útočník Joshua Zirkzee, který má na kontě 10 branek a 3 asistence. Hned za ním se nachází další útočník Bologni Riccardo Orsolini, který má na kontě taktéž 10 gólů, ale má o jednu asistenci méně než jeho parťák v útoku.

Posledních pět zápasů Bologni:

Bologna 0:0 Monza (13.4.)
Frosinone 0:0 Bologna (7.4.)
Bologna 3:0 Salernitana (1.4.)
Empoli 0:1 Bologna (15.3.)
Bologna 0:1 Inter (9.3.)
Krásný pondělní podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u třicátého třetího kola Italské Serie A a společně budeme sledovat utkání mezi týmy AS Řím a Bologna FC. Prostřednictvím textového on-line přenosu Vás provedu soubojem o čtvrté místo v tabulce první italské ligy, dnešní utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62