Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Sassuolo - 17. února 2024   20:45

Atalanta
22' Pašalić  • 58' Koopmeiners (Holm) • 75' Bakker (Scalvini)
3:0
(1:0)
Atalanta
Carnesecchi – Scalvini, Djimsiti (C), Kolašinac (82. Hien) – Holm (74. Bakker), Pašalić, Éderson, Zappacosta – Koopmeiners (90. Adopo), Mirančuk (74. Scamacca) – De Ketelaere (82. Touré).
Musso, Rossi – M. Ruggeri, Tolói, Hateboer, de Roon.
Prontera – Carbone, Giallatini
Gewiss Stadium, Bergamo
Sassuolo
Consigli (C) – Pedersen, Viti, Tressoldi, Doig – Lipani (61. Boloca), Henrique – Bajrami (60. Defrel), Thorstvedt (72. Volpato), Laurienté (84. Ferrari) – Pinamonti (72. Mulattieri).
Cragno, Pegolo – Kumbulla, Missori, Račić, Castillejo, Ceïde.

Utkání je u konce a domácí Atalanta dokráčela k pohodlné výhře. I po přestávce bylo Bergamo aktivnějším týmem, vypracovala si několik šancí, ale dlouho se skóre nehýbalo. Změnilo se to až v 58. minutě, kdy po pékné kombinaci zakončoval pod břevno Teun Koopmeiners. V 75. minutě se navíc ke střele dostal střídající Mitchel Bakker a tečovanou ranou překonal gólmana Consigliho. V závětu pak mohl náskok navýšit i Scamacca, nechal ale vyniknout brankáře a duel tak skončil výsledkem 3:0. Atalanta je po této výhře na čtvrtém místě s 45 body, Sassuolo je sedmnácté s 20 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:9.
90+4'
90+4'
Rozehrání už bylo jen tak zlehka, už se čeká na závěrečný hvizd.
90+3'
Samotný roh nebezpečný nebyl, poté se ještě o zakončení snažili Adopo a Touré. Hosté odvrátili na další rohový kop.
90+2'
Jenže přišla ztráta hostů, Pašalić vysunul Scamaccu, ten po kličce stál před prázdnou brankou, když v tom ale gólman Consigli předvedl tygří skok a střelu vyrazil na roh!
90+1'
Zappacosta se nedostal přes obránce, hosté budou ještě vhazovat a pokusí se o korekci skóre.
90'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Teun Koopmeiners, přichází Michel Ndary Adopo.
89'
Ještě jedna změna na straně domácích, do hry se na chvilku podívá Ndary Adopo.
88'
Sassuolo rozehrálo roh, centr ale nebyl z těch povedených a hra se bleskově dostala ven z vápna domácích.
87'
fotbal okolo středového kruhu, to teď Atalantě bohatě stačí.
86'
Ofenzivní lajna domácích tlačí na obranu Sassuola, hosté tak mají problém se vykombinovat za půlku.
85'
Carnesecchi rozehrává od své branky, samozřejmě s tím nikam nepospíchá.
84'
Už je po rohu, po centru zakončoval Mulattieri, jenže míč netrefil podle svých pŕedstav.
84'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Armand Laurienté, přichází Gian Marco Ferrari.
83'
Rohový kop pro Sassuolo.
82'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Isak Hien.
82'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází El Bilal Touré.
81'
Sassuolo touží po alespoň jednom gólu, koncovka ale i nadále nevychází.
80'
Po dlouhé době tu byla šance Sassuola, když si na centr naskočil Mulattieri, jeho hlavičku o zem však zkrotil pozorný Carnesecchi.
79'
Na Zappacostův centr z pravé strany si ve vápně naskakoval Mitchel Bakker, hlavičkoval však těsně vedle.
77'
Bergamo se už fotbalem dobře baví, je v dalším útoku a diváci vše podporují bouřlivým potleskem.
75'
Atalanta právě vstřelila branku!
Domácí tým přidává další trefu a prosadil se čerstvý MITCHEL BAKKER, který dostal pas na levou stranu, jeho tvrdou ránu tečoval stínící Pedersen a míč skončil za Consiglim, který na tuto změnu neměl šanci reagovat – 3:0.
74'
ze hřiště odchází Emil Holm, přichází Mitchel Bakker.
74'
ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Gianluca Scamacca.
73'
No a dvojnásobně se bude střídat i na domácí straně.
72'
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Cristian Volpato.
72'
ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Samuele Mulattieri.
71'
Laurienté se hezky obtočil kolem obránce, míč posunul na Pinamontiho, který upadl ve vápně. Na penaltu to ale rozhodně nebylo.
69'
Roh už pro branku Sassuola nebezpečný nebyl, hosté vyráží do protiútoku.
69'
Teď už to byla zahozená šance jako hrom. Na příhru z levé strany si u zadní tyče nabíhal Mirančuk, jenže nedokázal využít prázdnou branku a Consigli míč vykopl na roh.
68'
De Ketelaere v další možnosti, na Consigliho však nevyzrál.
66'
Po přihrávce z levé strany střílel na chvíli volný Pašalić, rána z první mu ale nesedla.
65'
Mirančuk vybojoval na pravé straně míč, posunoval na Koopmeinerse, jenže ten nezpracoval dle představ a na střelu tak nedošlo.
63'
Koopmeiners přehnal důraz a byl mu u vápna odpískán útočný faul.
62'
Hraje se zase na půlce hostujícího celku, Sassuolo má teď docela problém se dostat do nějakého výpadu.
61'
ze hřiště odchází Luca Lipani, přichází Daniel Boloca.
60'
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Grégoire Defrel.
58'
A je to o dva! Další útok Atalantě vyšel na výbornou, po rychlé kombinaci přihrál Hol pod sebe do vápna, kde byl nabíhající TEUN KOOPMEINERS, tomu to skvěle sedlo do kroku a míč uklidil do vzdálenějšího horního rohu Consigliho branky – 2:0.
57'
Po rohu prošel míč na Pašaliće, ten měl poměrně dost času si střelu připravit, poslal ji ale na tribunu, která je právě rekonstruovaná.
56'
Na opačné straně si prostor na střelu z levého rohu vápna našel Zappacosta, jeho dělovku Consigli vyrazil před sebe.
55'
Sražená střela hostů, Carnesecchi zasahovat nemusel.
53'
Holmův ostrý centr z pravé strany prolétl vápnem, aniž by míč kdokoliv zasáhl! Atalanta se zase nadechuje k náporu.
52'
Hezký pas zprava na rozběhnutého Mirančuka, ten to ale měl trochu na dlouhou nohu a u míče byl první gólman Sassuola.
51'
Velká malá domů na Consigliho, ten se rozhlíží, komu rozehraje.
49'
Scalvini přes Holma rozehrál na pravou stranu, hosté pak u středu faulovali Mirančuka.
48'
Sassuolo má celkem aktivní vstup do druhé půle, snaží se tak překvapit soupeře nějakým tím výpadem.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Je za námi první poločas, který přinesl celkem zajímavý fotbal. Atalanta byla už od úvodu tím aktivnějším týmem, tlačila se dopředu a ve 22. minutě se dostala do vedení, když Consigli pouze vyrazil před sebe Mirančukovu střelu a Mario Pašalić zblízka pohodlně dorazil. Další šance měl hlavně Holm, dvakrát ovšem zklamal. Sassuolo se do tempa dostávalo hodně pozvolna, ale závěr patřil právě hostům. Henriqueho střelu Carnesecchi vyrazil a gólman Bergama se hlavně blýskl v nastaveném čase, kdy zvládl vyrazit hned dvě Pinamontiho penalty a po jeho zákrocích se odešlo do šaten za stavu 1:0.
45+6'
45+5'
I druhý pokus si vzal na starost Pinamonti, tentokrát zvolil razantní ránu na opačnou stranu, nicméně Carnesecchi vše vystihl a bombu zvládl vyrazit!
45+4'
Míč si postavil Pinamonti, zvolil střelu na levou Carnesecchiho ruku, ale ten ji vyrazil. Jenže video odhalilo, že Kolašinac vběhl dříve do vápna a penalta se tak bude opakovat!
45+3'
A skutečně to bude pokutový kop pro Sassuolo. To tak má obrovskou šanci na gól do šatny.
45+3'
A na video se jde podívat i hlavní rozhodčí zápasu. Tohle by mohlo znamenat, že to bude penalta.
45+1'
Prvotní centr domácí odvrátili, ale Sassuolo dostalo hru zase blíž k vápnu, centr trefil Scalviniho do ruky a tohle se bude kontrolovat u videa!
45+1'
Henrique sprintoval pravou stranou, u brankové čáry musel jít do skluzu a byl nakonec rád, že vybojoval alespoň roh.
43'
O malou chvíli už musel zasahovat, když si na Zappacostův centr nabíhal Holm, jeho hlavičku mu však Consigli zvládl vytěsnit!
43'
Menší závar v pokutovém území hostujícího týmu, Mirančuk se ale ke střele pro blok nedostal.
41'
Na pravé straně se o průnik snažil hostující Thorstvedt, jenže si u toho dle sudího pomohl rukou.
39'
Po rozehrání to vypadalo, že už se hosté ubránili, když se pak do odraženého míče opřel Kolašinac a trochu vystrašil Consigliho.
38'
Z dálky vystřelil domácí Éderson, jeho pokus zpoza vápna byl sražen a bude z toho rohový kop.
37'
Mirančuk dle sudího fauloval Vitiho při pokusu o vybojování míče, protesty mu nebyly nic platné.
35'
Trochu klidnější fáze zápasu, oba celky teď kombinují hlavně ve středu hrací plochy.
33'
De Ketelaere se snažil přesprintovat Vitiho, ten jej ale zkušeně udržel na zádech.
32'
Domácí tým si teď nedělal problémy a raději pouze odkopl míč co nejdál od své branky.
31'
Obrovská smůla pro Sassuolo. Po rozehrání vytáhl Carnesecchi úspěšný zákrok proti Henriqueho střele a míč poté dokonce trefil po obloučku jeho břevno!
31'
Pinamonti se prosmýkl mezi dvěma obránci, rána placírkou mu ale byla sražena: Sassuolo bude kopat roh.
30'
Carnesecchi musel skočit ke své pravé tyči, aby vyrazil poměrně prudkou střelu. Zvládl to a stále drží čistý štít.
29'
Vypadá to, že se Sassuolo probralo a je teď směrem kupředu docela aktivní.
27'
Hostující Bajrami zkusil střelu z dálky a donutil Carnesecchiho k tomu, aby celou situaci jistil. Rána prosvištěla kousek vedle brány.
25'
Roh i na opačné straně, došlo i na hlavičku, Carnesecchi ale zasahovat nemusel, neboť míč letěl o velký kus vedle jeho levé tyče.
24'
Roh domácích. Na centr si v pokutovém území naskakoval Holm, branku ovšem vysoko přestřelil.
22'
Převaha domácího celku přináší ovoce v podobě prvního gólu. Atalanta předvedla akci pravou stranou, střelu Mirančuka gólman Consigli pouze vyrazil před sebe a dobíhající MARIO PAŠALIĆ měl snadnou práci s dorážkou – 1:0.
20'
Tvrdá rána Zappacosty, tentokrát už musel Consigli skutečné zasahovat a byl rád, že tvrdou ránu vyrazil před sebe.
19'
Teun Koopmeiners byl až moc tvrdý a i jemu byl odpískán u vápna útočný faul.
18'
Už zase domácí, ti jsou zatím jasně aktivnější, jenže v koncovce jim to hodně skřípe.
16'
Scalvini přehnal důraz při snaze vybojovat míč a skluzem trefil Mattiu Vitiho. Měl to za důraznou domluvu.
15'
Vypadalo to, domácí vymysleli dlouhý pas na De Ketelaereho, jenže ten lehce zaspal a už nedohnal ztrátu za obráncem Sassuola.
14'
Sassuolo se vydalo do útoku, jmenovitě to byl Henrique, čistým skluzem byl ale kousek za půlkou obrán o míč.
12'
Další centry před Consigliho branku, hosté s vypětím všech sil zvládají zatím vše odvracet.
10'
Atalanta pokračuje v nátlakovým fotbalem, domácí se snaží využívat hlavně křídelních prostor.
9'
Chvíli nehrajeme, neboť sudí kontroloval Consigliho oko, se kterým má gólman Sassuola očividně nějaké problémy.
8'
Opět tu byl De Ketelaere, tentokrát u malého vápna přiťukával na Mirannčuka, ten ovšem nezvládl sklepnout za brankovou čáru.
7'
Charles De Ketelaere podnikl akci levou stranou a připravil zakončení pro Zappacostu. Jeho ránu z úhlu zvládl gólman Consigli vykopnout.
6'
Hraje se docela tvrdě, rozhodčí se tak hned od úvodu nenudí. Zatím si vystačí s přímými kopy.
5'
Centr letěl na zadní tyč, kde si nabíhal Emil Holm, zakončení z výskoku mu ale vůbec nevyšlo a míč skončil vysoko nad brankou.
5'
Po zatažení za Scalviniho dres je tu přímý kop pro domácí celek. Uvidíme centr z levé strany.
4'
Centr mířil na malé vápno, obrana Sassuola si ale dokázala poradit a míč je mimo šestnáctku.
3'
Je tu hned první rohový kop pro Bergamo, u míče je nachystán Alexej Mirančuk.
2'
Atalanta je hned od úvodu v tlaku a hraje se tak před Consigliho pokutovým územím.
1'

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini, Djimsiti (C), Kolašinac – Holm, Pašalić, Éderson, Zappacosta – Koopmeiners, Mirančuk – De Ketelaere.
Náhradníci: Musso, Rossi – Bakker, Hien, Scamacca, M. Ruggeri, Touré, Adopo, Tolói, Hateboer, de Roon.
Trenér: Gian Piero Gasperini

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Pedersen, Viti, Tressoldi, Doig – Lipani, Henrique – Bajrami, Thorstvedt, Laurienté – Pinamonti.
Náhradníci: Cragno, Pegolo – Volpato, Mulattieri, Kumbulla, Missori, Račić, Defrel, Boloca, Castillejo, Ferrari, Ceïde.
Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Prontera – Carbone, Giallatini.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Gewiss Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alessandro Prontera, kterému budou na pomezí asistovat Ciro Carbone a Alessandro Giallatini.
Atalanta Bergamo

Domácí celek je na čtvrtém místě tabulky se 42 body, za zády drží pátou Boloňu, naopak na třetí AC Milán už ztrácí plných deset bodů. Může se ale opírat o skvělou formu, Atalanta vyhrála posledních pět zápasů, jeden v poháru a čtyři v lize. Naposledy se o síle celku přesvědčil Janov, který doma na soupeře vůbec nestačil a Bergamo si odvezlo body po výhře 4:1. O góly se podělili De Ketelaere, Koopmeiners, Zappacosta a Touré.

US Sassuolo Calcio

Hosté mají trochu problém, neboť na 17. místě mají jen 20 bodů a na nsestupové příčky tak mají pouze ednobodový náskok. Výsledky jsou v posledních týdnech navíc chabé, Sassuolo nevyhrálo poslední čtyři duely! Úplně v tom posledním utkání tým alespoň remizoval, když doma plichtil 1:1 s Turínem. O gól se postaral Pinamonti.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 25. kola mezi týmy Atalanta Bergamo a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62