Serie A - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : Lazio - 22. prosince 2023   18:30

0:2
(0:1)
Lazio
9' Guendouzi   • 67' Zaccagni
Empoli
Caprile – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto /C/, Bastoni – Fazzini (62. Kovalenko), Grassi (75. Marin), Máleh (85. Gyasi) – Cambiaghi, Maldini (75. Destro), Cancellieri (62. Baldanzi).
Perisan, Beriša – Cacace, Ismajli, Ranocchia, Shpendi.
Marchetti – Bresmes, Valeriani
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Lazio
Provedel – Marušić, Gabarrón, Gila, Pellegrini – Guendouzi, Rovella (78. Cataldi), Romero (25. Kamada) – Anderson (78. Isaksen), Immobile /C/ (22. Castellanos), Zaccagni (78. Rodríguez).
Mandas – Casale, Hysaj, Vecino.

Fotbalisté Lazia dotlačili míč dvakrát do sítě, mezitím přežili díky vynikajícímu Provedelovi pořádnou snůšku šancí Empoli a vezou si z tohoto toskánského města popáté v řadě všechny body.
V 9. minutě domácí zblokovali tři střely uvnitř vápna za sebou a až čtvrtý pokus z kopačky Guendouziho prošel do jejich sítě. Uprostřed druhé půle pro změnu rychlý brejk dotáhl Zaccagni až na třetí pokus za záda Caprileho.
Empoli od senzační výhry v Neapoli neuspělo popáté v řadě a zůstává v sestupových vodách, Lazio poprvé po sedmi zápasech skórovalo více než jednou a polepšilo si uprostřed tabulky.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:17.
90+4'
90+4'
O množství nevyužitých rohů jsem psal před chvilkou, není co dodat. Lazio nezdržovalo, ale po odvráceném centru kontroluje závěrečné vteřiny zápasu.
90+3'
Castellanos posouval míč ve vápně Rodríguezovi, který se pokusil akci vyšperkovat patičkou na Kamadu. Jeho střelu domácí zblokovali na roh.
88'
Standardek mají dnes hosté v Empoli požehnaně, ale ve druhém poločase jen zřídka znamenají nějaké nebezpečí pro bránící mužstvo. Tato nebyla výjimkou, vhazovat budou hosté.
87'
Po Baldanziho obloučku pálil z těžkého úhlu Destro a u přední tyče zasahuje Provedel, od něhož se míč odráží na roh.
85'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Júsuf Máleh, přichází Emmanuel Gyasi.
84'
Po nevyužitém rohu zůstává Lazio na míči a beze spěchu kombinuje po zemi.
83'
Z rychlého protiútoku mohl skóre po ideální přihrávce Pedra Rodrígueze zpečetit Valentín Castellanos, ovšem střelu do protipohybu tváří v tvář Caprilemu domácí brankář reflexivně vykopává.
80'
Rodríguez s Ebuehim se vzájemně zaklesnuli rukama, jejich tanec končí pádem na zem a hraje se dál.
78'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Gustav Isaksen,
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Danilo Cataldi,
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Pedro Rodríguez.
76'
Ebuehi z úhlu trefil Pellegriniho a od něj se míč odráží na roh. Domácí se však neprosadili ani nyní.
75'
Zmatky u postranní čáry, kde čtvrtá rozhodčí původně ukazovala, že bude střídat Máleh. Nakonec se číslo opravilo a ze hřiště spěchá Grassi.
75'
ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.
73'
Do volného prostoru na pravém křídle unikl z brejku Daiči Kamada, jenže místo volnému Castellanosovi poslal míč na kopačky jediného zbývajícího beka Luperta.
72'
Domácí získávají z platonické převahy přímý kop poté, co Anderson podkopl Máleha.
71'
Empoli potřebuje po sérii neproměněných šancí a dalším smolně inkasovaném gólu zmobilizovat síly, proti pevnému bloku Římanů se však nyní prosazovat nedokáže.
68'
Rozhodčí Marchetti ještě řešil s kolegou u videa případný útočný faul Guendouziho v zárodku akce, zřejmě ale VAR došel k názoru, že držení za dres bylo vzájemné a gól platí.
67'
Lazio právě vstřelilo branku!
Guendouzi přetlačil uprostřed hřiště Baldanziho s pomocí tahání za dres, které u rozhodčího prošlo, a rychlý brejk dotáhl MATTIA ZACCAGNI. Tentokrát nebyly potřeba čtyři střelecké pokusy, ale „pouze“ tři, všechny z kopačky Zaccagniho. Dvakrát zasáhl mrštně Caprile, poté již neměl nárok.
64'
Domácí pokračují v náporu a získali třetí roh v rychlém sledu. Na přední tyči si ovšem obrana Lazia poradila, i když Andersonovi se míč otřel i o ruku. Podle rozhodčího ji měl brazilský záložík u těla.
62'
ze hřiště odchází Jacopo Fazzini, přichází Viktor Kovalenko,
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Tommaso Baldanzi.
61'
Další centr už si brankář Lazia pohodlně stahuje do svých rukavic.
61'
Bastoniho centr hosté vyhlavičkovali před Fazzinimu, který pálil ze střední vzdálenosti a nebezpečný plavající míč zpod břevna opět vytahuje na roh Provedel.
60'
Daniel Maldini pálil z otočky do horního růžku, opět byl na místě Provedel, který prohnul trup a vytěsnil ránu vestoje na roh.
58'
Trestnému kopu se domácí hlavičkáři ubránili a Lazio bude pouze vhazovat.
57'
Simone Bastoni (Empoli) zatarasil cestu nataženou nohou Andersonovi a vidí žlutou kartu.
55'
Znovu se v útočné fázi provinil Máleh, jenž zaháčkoval nohu Guendouziho v souboji o míč před velkým vápnem.
54'
Caprile s Provedelem si několikrát vyměnili dlouhé nákopy.
52'
Při dalším trochu neurovnaném závaru v území Lazia vysvobodil hosty útočný faul Júsufa Máleha.
50'
Po následném rohu Empoli střílel Alberto Grassi těsně nad břevno.
50'
Ivan Provedel udržel čisté konto i při tutovce Nicola Cambiaghiho z 10 metrů po Bastoniho zpětné přihrávce. Dlaní levé ruky brankář Lazia zázračně vyškrabuje míč na roh.
48'
Trestný kop nasměroval Maldini jen do zdi.
46'
Nicolo Rovella (Lazio) stáhnul rozběhnutého Ebuehiho a dostává žlutou kartu hned po 55 vteřinách hry.
46'
Andersonův centr domácí v poslední chvíli odkopli před Castellanosem, který tak promáchl.
46'
Jeden z domácích hráčů vyběhl předčasně a kvůli ulitému startu se výkop opakoval.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 53% – 47%, střely na bránu 3:3, střely mimo 3:0, rohy 2:7, ofsajdy 0:2, fauly 4:9.
Do šaten odcházejí fotbalisté Lazia se smíšenými pocity. Po závaru a třech zblokovaných střelách se sice prosadil hned v 9. minutě Guendouzi, ale pak hosté v rychlém sledu přišli o zraněné opory Immobileho a Romera, čímž se trenéru Sarrimu značně zúžily možnosti k dalšímu střídání. Empoli si po dvojici rohů vytvořilo dvě slepené šance, Lazio ovšem podržel na čáře v obou případech Provedel.
45+2'
45+1'
Jacopo Fazzini (Empoli) dostává za faul na útočné polovině žlutou kartu.
44'
Centrovaný míč po třetím rohu Empoli zachytává ze vzduchu Provedel.
43'
Fazziniho centr tečoval Pellegrini na roh.
41'
Kamada centroval na Castellanose, který se provinil na malém vápně útočným faulem na Bastoniho.
39'
Maldiniho přímý kop výrazně ztlumila zeď a míč si pohodlně sbírá Provedel.
37'
Ebuehi se dobře vrátil a odkopl střílený centr těsně před Kamadou.
35'
Na trestný kop domácího Bastoniho naskakoval Walukiewicz, na zadní tyči však v obtížné pozici hlavičkuje vedle.
34'
Teď se do toho Toskánci opřeli, další velkou šanci měl po opakovaném rohu Maldini, jehož ránu z voleje z malého vápna skvěle kryje na čáře Provedel.
33'
Po prvním rohu Empoli střílel Grassi a hostující Guendouzi si málem zapsal góly do obou sítí za jediný poločas! Provedel stačil na změnu směru zareagovat včas a skokem k tyči sraženou ránu vyškrabuje.
30'
Výsledek pátého rohu v poměrně krátkém sledu byl opět nijaký. Lazio se stahuje dozadu, domácí rozehrávají nakrátko se zapojením brankáře.
29'
Guendouziho ránu z 25 metrů srazil na další roh Luperto.
28'
Trestný kop Bastoniho z 22 metrů se jen otřel o úpon horní sítě římské brány.
26'
Patricio Gabarrón (Lazio) dostává žlutou kartu za zastavení rychlého útoku Cancellieriho, vášnivé protesty nedělají na rozhodčího dojem.
25'
Tak to je obrovská nepříjemnost pro Lazio Řím, vzápětí po Immobilem se zranil Luis Alberto Romero a také musí střídat. Na jeho místo přichází Daiči Kamada.
24'
Empoli odolalo i této standardce. Na zemi však leží další hráč a zřejmě bude muset trenér Sarri znovu střídat!
23'
Další roh kopl zleva ostře Zaccagni a vyboxoval brankář Caprile. Míč si zpracovával na stehně Anderson a sraženou střelou získal vzápětí další rohový kop z pravé strany.
22'
Nucené střídání v mužstvu S. S. Lazio Řím:
ze hřiště odchází zraněný kanonýr Ciro Immobile, přichází Valentín Castellanos.
22'
Rohovému kopu se nakonec obrana tmavomodrých na několikrát ubránila, u míče zůstává Lazio, hrající zatím v deseti.
21'
Immobile sedí v šestnáctce a rozhodčí ještě nedává pokyn k rohu. S reprezentačním útočníkem to nevypadá dobře, zřejmě je na vině špatné došlápnutí při nedávné šanci.
20'
Immobile ťukl míč doprava Guendouzimu, jenž si přehazoval vybíhajícího Caprileho. Brankář Empoli však byl na místě a tečoval na roh.
17'
Zaccagni sice padá v šestnáctce Empoli a drží se za kotník, ale rozhodčí naopak píská jemu hraní rukou.
15'
Daniel Maldini (Empoli) dostává první žlutou kartu zápasu za útočný faul na Gabarróna.
15'
Točená střela domácího Fazziniho z 20 metrů směřuje přímo do rukavic Ivana Provedela.
13'
Až před brankáře se prokličkoval Ciro Immobile, slalom si ale vyžádal daň na rovnováze a střela k tyči neměla patřicnou razanci, Elia Caprile zasahuje skokem po levé ruce.
11'
Přihrávka na Immobileho směřuje do ofsajdu.
9'
Neskutečný závar uklidnil favorita. Po průniku Zaccagniho stříleli do rozhozené obrany postupně tři hosté v čele s Romerem, ani jeden z nich ale neprostřelil obětavě skluzující hráče Empoli, až čtvrtá rána se ujala. Jejím autorem byl z 12 metrů MATTEO GUENDOUZI.
9'
Máleh se hnal za skákavým míčem a fauloval.
7'
Tentokrát se domácí hlavičkáři ubránili centru bez potíží.
6'
Luis Alberto Romero rozehrál první roh Lazia nakrátko, následný ostrý centr byl sražen a Španěl si exekuci zopakuje.
5'
Na druhé straně sjel centrovaný míč po kopačce Pellegrinimu a kope se od Caprileho brány.
4'
Cambiaghi napřáhl ze střední vzdálenosti, ale byl to vyloženě zastřelovací pokus, který letěl daleko mimo.
3'
Míč se opakovaně vrací k brankáři Provedelovi, který rozehrává od obránců nakrátko. Empoli hraje s vysunutým blokem.
1'
Lazio hraje v bílých dresech, domácí Empoli v tmavomodrých.
1'

Empoli FC: Caprile – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto (C), Bastoni – Fazzini, Grassi, Máleh – Cambiaghi, Maldini, Cancellieri.
Náhradníci: Perisan, Beriša – Cacace, Ismajli, Ranocchia, Baldanzi, Kovalenko, Marin, Gyasi, Destro, Shpendi.
Trenér: Andreazzoli

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Gabarrón, Gila, Pellegrini – Guendouzi, Rovella, Romero – Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Mandas – Casale, Hysaj, Cataldi, Vecino, Kamada, Rodríguez, Castellanos, Isaksen.
Trenér: Sarri

Rozhodčí: Marchetti – Bresmes, Valeriani.
Empoli dokázalo nad Laziem zvítězit naposledy na podzim 2015, z devíti ligových zápasů od té doby získalo jen dva body, oba na hřišti soupeře. Římané si z Toskánska vezli plný počet bodů čtyřikrát po sobě, naposledy v závěrečném kole minulého ročníku za výhru 2:0.
Lazio Řím
Ani hosté nemohou být s letošním ročníkem spokojeni, jedenácté místo při pasivní bilanci i skóre je hluboko pod jejich ambice. V Lize mistrů sice Lazio vydřelo postup do osmifinále, v Serii A ale zvítězilo jen jednou z posledních šesti kol a už sedmkrát v řadě nevstřelilo více než jeden gól za zápas. Minule úřadující vicemistři podlehli Interu Milán 0:2.
V ofenzívě sází Lazio na zkušeného reprezentanta Immobileho, který nastřílel sedm branek. Třikrát se trefili Romero, Rodríguez a Vecino.
Dvouzápasový trest si za vyloučení odpykává pravý obránce Lazzari.
Empoli FC
Toskánský klub balancuje od začátku sezóny na hraně sestupu. V listopadu sice senzačně zvítězil na hřišti mistrovské Neapole, od té doby ale ze čtyř zápasů s papírově mnohem hratelnějšími celky získal jen dva body. V Janově i s Lecce vyrovnávalo Empoli na 1:1 vždy až v závěru zápasů, v Turíně se to už v sobotu nepovedlo a výsledkem byla porážka 0:1. Empoli je osmnácté a na záchranu ztrácí jeden bod.
Zraněný je nejlepší střelec mužstva, veterán Caputo. Z jeho spoluhráčů skóroval pouze Kovalenko více než jednou, konkrétně dvakrát. Empoli má jasně nejhorší útok celé ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62