Serie A - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frosinone : AS Řím - 18. února 2024   18:00

0:3
(0:1)
AS Řím
38' Huijsen  (G. Mancini) • 71' Azmún   • 81' Paredes
Frosinone
Turati – Lirola (67. Caso), Monterisi, Okoli, Valeri – Mazzitelli (C), Brescianini (67. Harroui) – Soulé (88. D. Seck I), Reinier (75. Barrenechea), Gelli – Jorge (67. Šeddíra).
Frattali, Cerofolini – Kamenšek-Pahić, Kvernadze, Ibrahimović, Báez.
A. Giua – A. Berti, M. Vivenzi
Stadio Benito Stirpe, Frosinone
AS Řím
Svilar – R. Kristensen (67. Çelik), G. Mancini (C), Huijsen (46. Llorente), Angeliño (82. Smalling) – Cristante, Paredes – Baldanzi (82. Aouar), El Shaarawy, Lukaku (46. Lo. Pellegrini) – Azmún.
Patrício, Boer – Karsdorp, Spinazzola, Zalewski, Sanches, Bove, Dybala.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 11:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:16.
Favorit si ve druhém dějství hlídal svůj náskok, soupeře do ničeho nepouštěl, naopak sám vyčkával na příležitost a ta se naskytla. Mužstvo z hlavního města dvacet minut před koncem zvýšilo náskok a o deset minut později dalo proměněným pokutovým kopem výsledku konečnou podobu. Z vítězství se raduje zaslouženě, domácím nebyl dopřán ani gól, třebaže především v první půli mu byli hodně blízko, v té druhé už hráli ve velké křeči.
90+4'
90+3'
Naopak hosté ještě mohli zvýšit náskok a konečný výsledek kosmeticky upravit, Lorenzo Pellegrini střílel z dálky nepřesně, mrzet jej to však už moc nemusí.
90+2'
Nebezpečný centr do vápna AS odvrátili jeden z jeho hráčů do bezpečí. Frosinone nebude zřejmě dopřán ani čestný gól.
90'
Frosinone nevyšla kombinace, ale soupeř si předtím počínal nedovoleným zákrokem, domácí tak u míč zůstanou. Za chvíli už začne nastavení.
88'
Abdou Harroui si zpracoval míč a střílel z dobré pozice, ovšem pokus mu úplně nesedl a Mile Svilar stačil zasáhnout.
88'
Střídání v týmu Frosinone Calcio:
ze hřiště odchází Matías Soulé, přichází Demba Seck.
86'
Slabá střela z otočky v podání Casa putuje po zemi do náruče připraveného gólmana.
84'
Ne ne, takto to jistě nepůjde, Mile Svilar znovu prokázal svoji jistotu a letící balón sebral do rukou.
83'
Domácí mohou zkusit aspoň trochu zdramatizovat mač rohovým kopem.
82'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Tommaso Baldanzi, přichází Houssem Aouar.
82'
ze hřiště odchází Angeliño, přichází Chris Smalling.
81'
AS Řím právě vstřelil branku!
Pokud měli domácí ještě nějakou naději, tak ta nyní zřejmě pohasla. LEANDRO PAREDES zamířil ze svého pohledu do pravého dolního rohu brány, zatímco její strážce volil opačný kout.
80'
Je to tak, AS Řím má velkou šanci zvýšit náskok.
79'
Giua se jde podívat sám na monitor. Uvidíme penaltu?
78'
Tommaso Baldanzi se dožadoval penalty, Caleb Okoli dle něj zahrál rukou a hlavní arbitr vše řeší s VAR.
77'
Centrovaný míč z pravé strany Mile Svilar bez větších potíží ukryl do rukou. Dnes je v tomto velmi jistý.
76'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Sardár Azmún).
75'
ze hřiště odchází Reinier, přichází Enzo Barrenechea.
71'
Hosté dělají důležitý krok v cestě za důležitým vítězstvím. Bryan Cristante tvrdě střílel z dálky, Stefano Turati těžkou ránu vyrazil pouze před sebe a nepohlídaný SARDÁR AZMÚN dorazil zblízka balón do sítě. Domácí gólman se na své spoluhráčů může hodně hněvat.
70'
Hosté budou rozehrávat další roh, díky čemuž mohou šetřit čas.
67'
ze hřiště odchází Kaio Jorge, přichází Walíd Šeddíra.
67'
ze hřiště odchází Marco Brescianini, přichází Abdou Harroui.
67'
ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Giuseppe Caso.
67'
ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Zeki Çelik.
66'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Gianluca Mancini). Kartu inkasuje za faul na Reiniera.
66'
Sardár Azmún střílel z hranice vápna, avšak jen do protihráče před sebou.
64'
Mile Svilar si vyběhl pro volný míč ze svého pohledu k pravé hranici pokutového území, s rozehrávkou si dává na čas.
63'
Favorit byl rychle zpátky a mohl zvýšit svůj náskok, Stephan El Shaarawy však střílel z dálky pouze nad břevno.
62'
Zbytečný útočný faul hostů znamená ztrátu balónu, hra se otáčí.
59'
Slabá střela na bližší tyč nenadělala Svilarovi větší problémy, brankář hostů snadno zasáhl.
57'
Po faulu bude domácí tým rozehrávat lehce za středovou lajnou, na soupeřově polovině.
54'
Střela z velké dálky v podání hráče Frosinone letí nad bránu římského celku.
53'
Hra pokračuje ve stálém trendu, týmy si míč vyměňují mezi sebou, ovšem o nějaké šanci nemůže být řeč.
50'
Druhá část začala velmi opatrně z obou stran, zatím to moc pohledný fotbal není.
48'
Dlouhý aut hostů do vápna žádnou šanci nepřinesl, hráči AS u míče zůstávají.
46'
ze hřiště odchází Dean Huijsen, přichází Diego Llorente.
46'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Lorenzo Pellegrini.
46'
Domácí jdou do kabin s jednobrankovým mankem, ale troufám si říct, že byli o něco lepším a aktivnějším celkem, doplatili ale na neproměňování šancí. Naopak hosté vytěžili z minima maximum, svoji příležitost proměnili v gól a mohou tak zatím být spokojeni.
45+3'
45+2'
Frosinone mohlo před odchodem do kabin dotáhnout manko, nepříliš prudká střela z pravé strany prošla vedle vzdálenější tyče.
45+2'
Romelu Lukaku se faulu na útočné polovině nedovolal, soupeř bude vhazovat.
45'
Ten si pohlídal Mile Svilar, jenž vyběhl z brány a ze vzduchu míč sebral.
44'
Luca Mazzitelli střílel z hodně těžké pozice, míč byl tečován a Frosinone rozehraje roh.
41'
Domácí příliš nevyšla kombinace, nakonec přeci jen přišla střela, ale ta nebyla příliš nebezpečná a Mile Svilar si hraje poradil.
39'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Dean Huijsen). Střelec gólu inkasuje kartu za nesportovní chování, když si přiložil ukazováček k ústům, aby tímto gestem počastoval domácí příznivce.
38'
Hosté jdou krátce před koncem první půle do vedení. DEAN HUIJSEN se s tím nepáral a střelou z dálky na vzdálenější tyč vsítil krásný úvodní gól utkání.
37'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal Sardár Azmún, který v úniku narazil na Valeriho. Faul to nebyl.
35'
Střela z dálky v podání jednoho z hráčů ve žlutém dresu letí příliš mimo, brankář hostů neměl žádnou práci.
33'
Tommaso Baldanzi se dožadoval autového vhazování a byl si tím téměř jistý, avšak pomezní arbitr byl jiného názoru a míč dává soupeři.
31'
Kaio Jorge v obrovské šanci selhal, když nejprve střílel zblízka do brankáře, z dorážky pak do protihráče a naposledy vedle levé tyče. Tohle měl být gól.
31'
O chvíli později si míč zpracoval Marco Brescianini, jeho prudká rána byla zblokována.
30'
Emanuele Valeri nebezpečně centroval před bránu, míč byl odvrácen hráčem AS.
28'
Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, ovšem kýžený gól se jim vstřelit nedaří.
25'
Reinier se ocitl v další šanci Frosinone, zblízka však hlavou neodehrál míč tam, kam by si přál. Mile Svilar v tomto případě nemusel zasahovat.
24'
Matías Soulé parádní střelou na vzdálenější tyč pořádně protáhl Svilara, který předvedl vynikající zákrok a pravou rukou balón vyrazil do zámezí. Stav tak zůstává bezgólový.
22'
Romelu Lukaku se málem dostal za obranu Frosinone, ovšem nejen, že byl míč zblokován, navíc stál hráč mužstva z hlavního města zřejmě v ofsajdu.
21'
Angeliño se na pravé straně úplně volný hlásil o přihrávku, té se nedočkal, jeho tým o balón přichází.
19'
Znovu hostující gólman zasahuje, tentokrát se musel natáhnout a centr z levé strany uklidit do rukavic.
17'
Do šance se málem dostal domácí celek, jenže jeho hráči si nedokázali ve vápně dobře přihrát a lehký míč putuje vzduchem do rukou Svilara.
15'
Hosté si nejprve špatně přihráli, k míči se záhy dostali znovu a Romelu Lukaku střílel tvrdě z levé strany, ovšem gól nedal a navíc se chytil do ofsajdu.
12'
Mile Svilar dobře vyběhl z brány a letící míč vyboxoval do bezpečí.
10'
Stephan El Shaarawy se snažil skluzem zachránit situaci, na míč ale nedosáhl a o rozehrávku se postará domácí gólman.
8'
Sám faulovaný se postaral o rozehrávku, jeho přízemní rána však byla velmi nepřesná a míč putuje vedle bližší tyče.
6'
Marco Brescianini se šel pro faul, kterého se dočkal a jeho tým rozehraje přímý kop z nadějné pozice.
4'
Kaio Jorge zůstává po kontaktu se soupeřem na trávníku před malým vápnem, hra je přerušena až po nějaké chvíli.
3'
Domácí tým vybojoval rohový kop, hráči jsou nakupeni u brány AS.
1'

Frosinone Calcio: Turati – Lirola, Monterisi, Okoli, Valeri – Mazzitelli (C), Brescianini – Soulé, Reinier, Gelli – Jorge.
Náhradníci: Frattali, Cerofolini – Kamenšek-Pahić, Kvernadze, Harroui, Ibrahimović, Barrenechea, Báez, D. Seck I, Caso, Šeddíra.
Trenér: E. Di Francesco.

AS Řím: Svilar – R. Kristensen, G. Mancini (C), Huijsen, Angeliño – Cristante, Paredes – Baldanzi, El Shaarawy, Lukaku – Azmún.
Náhradníci: Patrício, Boer – Karsdorp, Smalling, Llorente, Çelik, Spinazzola, Zalewski, Lo. Pellegrini, Sanches, Aouar, Bove, Dybala.
Trenér: D. De Rossi.

Rozhodčí: A. Giua – A. Berti, M. Vivenzi.
Vzájemné zápasy

Frosinone na svém hřišti celek z hlavního města ještě neporazilo, pokud budeme počítat i přátelský duel, přivítalo jej na domácí půdě celkem třikrát a pohrálo postupně 0:2, 2:3 a 1:4.
AS Řím

Hosté drží poslední pohárové místo, a sice šesté s osmatřiceti body, ovšem moc velký náskok nemají a důležitý je každý bodový zisk. Na venkovních trávnících se jim však moc nedaří, z jedenácti duelů si přivezli stejný počet bodů za tři výhry a dvě remízy, vstřelili dvanáct branek a o pět více inkasovali. V minulém venkovním mači prolomili sérii tří porážek v řadě a porazili Salernitanu 2:1.
Nejlepším snajprem není nikdo jiný než belgický borec Romelu Lukaku s devíti zásahy.
Frosinone

Domácí tým se nachází na čtrnácté příčce s třiadvaceti body. Na svém hřišti odehrál dvanáct utkání a zaznamenal dvacet bodů díky šesti výhrám a dvěma remízám, skórovali ve dvaadvaceti případech a o tři branky méně dostali. Tři z posledních čtyř poslední klání před svými fanoušky prohráli.
V čele tabulky střelců mužstva je se slušnými deseti góly Argentinec Matias Soule.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, pěti souboji dnes bude zakončeno 25. kolo nejvyšší italské fotbalové soutěže. Jako čtvrtý přijde na řadu souboj týmů ze spodní a vrchní části tabulky, a sice Frosinone a AS Řím. Favoritem je druhý zmíněný mančaft.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62