Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frosinone : Lazio - 16. března 2024   20:45

Frosinone
13' Lirola (Zortea) • 70' Šeddíra (Okoli)
2:3
(1:1)
Lazio
38' Zaccagni  (Guendouzi) • 57' Castellanos  (Luis Alberto) • 62' Castellanos
Frosinone
Turati – Zortea, Okoli, S. Romagnoli, Lirola (80. Valeri) – Mazzitelli (C) (62. D. Seck I), Barrenechea, Brescianini (90+1. Reinier) – Soulé, Šeddíra (90. Çuni), Gelli (80. Jorge).
Frattali, Cerofolini – Monterisi, Kvernadze, Báez, Garritano, Ibrahimović, Ghedjemis.
Rapuano – Bercigli, Garzelli.
Stadio Benito Stirpe, Frosinone
Lazio
Mandas – Marušić, Casale, A. Romagnoli, Lu. Pellegrini (46. Lazzari) – Guendouzi, Cataldi (56. Vecino), Luis Alberto – F. Anderson (82. Isaksen), Immobile (C) (56. Castellanos), Zaccagni (86. Kamada).
Sepe, Renzetti – Hysaj, Gila, A. Anderson, Pedro.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Boj kanárků o setrvání v Serii A bude po reprezentační pauze pokračovat duelem s Janovem, zatímco Lazio na Stadio Olimpico pohostí třetí Juventus.
Máme hotovo, tápající Lazio nakonec přeci jen zvládlo dramatický souboj s Frosinone a připisuje si na své konto těžce vydřené tři body! Nepovedený vstup Římanů do utkání ve druhém poločase vykompenzovaly slepené zásahy střídajícího Castellanose a ač domácím následně dodal špetku naděje Šeddíra, favoritům se podařilo si náskok ubránit až do závěrečného hvizdu.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 10:15.
90+9'
90+9'
Teď, nebo nikdy! Zorteův míč byl jedním z Římanů zblokován za bránu, Frosinone bude kopat roh. Před Mandase se přesouvá i brankář Turati.
90+8'
Kamada se i tentokrát rozhodl ve skvělé pozici přihrát. Míč nabídl Castellanosovi, jehož rána z voleje ale zamířila vysoko nad břevno Turatiho klece.
90+7'
Hosté získali vhazování na polovině Frosinone, Marušić si s exekucí pochopitelně dává načas.
90+6'
Čas se krátí, Turati proto bez váhání nakopává míč ke středu hřiště. Domácí se ženou dopředu.
90+5'
Mohlo být definitivně hotovo! Na konci rychlého brejku Lazia stál Castellanos, jehož šanci završit hattrick ale parádním blokem zhatil Soulé!
90+4'
Okoli ve snaze získat letící míč zasáhl Castellanose loktem do obličeje a spustil menší strkanici, kterou ale rozhodčí celkem rychle dostal pod kontrolu.
90+3'
Tohle mohl Kamada zkusit sám... japonský zadák naběhl do vápna a místo střely zvolil přihrávku na Guendouziho, která ale byla velmi slabá. Míč lapil Turati.
90+2'
Mandas si sebevědomě naskočil na letící míč a ukázkově zlikvidoval i další rohový kop Frosinone.
90+1'
Taty Castellanos (LAZ) měl nakročeno k tomu stát se hrdinou svého celku, teď mu ale paradoxně může duel zkazit. Domácí po jeho faulu získávají standardku.
90+1'
Střídání v týmu Frosinone Calcio:
ze hřiště odchází Marco Brescianini, přichází Reinier.
90'
ze hřiště odchází Walíd Šeddíra, přichází Marvin Çuni.
90'
Na druhém konci hřiště měl po rychlém výpadu šanci duel definitivně uzavřít Lazzari, jehož slabší střela ovšem projela několik desítek centimetrů kolem zadní tyče.
89'
Mandas vyrazil střelu z pravé strany za branku. Kanárci následný roh rozehráli velmi rychle, celá akce se jim ale vmžiku rozpadla a míče se ujali hosté.
88'
Rozhodčí po dlouhé době znovu sáhl po žluté kartě, kterou za faul na Secka vidí Manuel Lazzari (LAZ).
87'
Zatím se nezdá, že by nás čekal nějak výrazně dramatický závěr. Frosinone má sice balón ve své moci, Lazio ale drží dění velmi daleko od Mandase.
86'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Daiči Kamada.
84'
Své kvality prokázal také Mandas, který se zorientoval v nepřehledné situaci před svou svatyní a vyskočil si za letícím míčem. Domácí nijak nezahrozili.
83'
Barrenechea procedil míč za hostující defenzívu na Zorteu, jehož zblokovaný centr zaletěl za svatyni. Roh tak tentokrát uvidíme na druhé straně.
82'
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Gustav Isaksen.
81'
Turati nyní ze svého arzenálu vytáhl přímo neuvěřitelný zákrok a nataženou rukou vykryl Albertovu tutovku na zadní tyč! Frosinone stále živí naděje na vyrovnání, bude se ale muset popasovat s dalším rohem Lazia!
80'
ze hřiště odchází Francesco Gelli, přichází Kaio Jorge,
ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Emanuele Valeri.
78'
Castellanos protáhl hru na domácí polovinu a následně míč pro jistotu zahrál zpět dozadu na Vecina.
77'
Soulé si na křídle počínal hodně sebevědomě a hodlal prokličkovat kolem hned několika protihráčů, nakonec ale v konkurenci početní přesily neustál.
76'
Gelli nezkrotil vysoký míč, který si následně převzala hostující obrana. Mandas byl tentokrát bez práce.
75'
Lirola se nedokázal k zadní čáře přesunout včas, skákající míč spadl do zámezí. Lazio hodně těžkou pasáž zdánlivě přežilo, Mandas bude odkopávat.
74'
Šeddíra je při chuti. Po dalším pěkném pasu od Soulého se znovu dostal do zakončení, jenže tentokrát míč poslal pouze vedle přední tyče Mandasovy brány.
73'
Zaplněné tribuny už byly na nohou, vyrovnávací zásah kanárků ale platit nemůže! Soulé zachytil Mandasovu bídnou rozehrávku a posunul míč na Šeddíru, který se sice prosadil, jenže při tom byl v postavení mimo hru! To je zápas!
71'
Hra nyní na Benito Stirpe stojí, u střídaček je teď živo. Vypadá to na nějakou menší výměnu názorů.
70'
Frosinone právě vstřelilo branku!
Pozor, tak tohle možná bude ještě pěkně zajímavé: Frosinone neskládá zbraně a po rohovém kopu snižuje svou ztrátu na pouhý gól! Okoli ve vápně přetlačil Casaleho a hlavou srazil míč k nedostatečně střeženému WALÍDU ŠEDDÍROVI, jehož následný parádní kop přes hlavu zaplul do římské sítě – 2:3!
68'
Soulého balón do vápna si jeden z protihráčů srazil za svou svatyni, uvidíme roh v podání kanárků.
67'
Římané se po Castellanosově druhé trefě stáhli na svou polovinu a zdá se, že se dopředu už nijak výrazně hnát nebudou. Tedy, aspoň v dohledné době ne.
66'
Slepené góly ze hry Frosinone takřka vysály život. Lirola teď sice po křídle naběhl až k vápnu a odcentroval, hostující obrana ale měla akci přečtenou.
65'
Seck si na straně nedokázal zpracovat Lirolův rychlý pas, který tak následně sjel až k obránci Lazia.
64'
Kanárci se snaží se svými soky srovnat krok a co nejdříve snížit, v útoku se teď ovšem trápí.
62'
Lazio právě vstřelilo branku!
Křeče z prvního poločasu jsou dávnou minulostí, Biancocelesti bez lítosti trestají opařenou obranu Frosinone a pojišťují si svůj náskok! Casale krátce po rohovém kopu slabou střelou orazítkoval tyč, Turati ale pak trochu kuriózně zakopl a míč do odkryté svatyně chladnokrevně uklidil TATY CASTELLANOS – 1:3!
62'
ze hřiště odchází Luca Mazzitelli, přichází Demba Seck.
60'
Hosté nemají dost a hned dvakrát v rozmezí několika sekund pořádně potrápili Turatiho! Excelentní strážce domácí brány ale vytěsnil jak Castellanosův tvrdý volej, tak i následný padající projektil z dílny Luise Alberta!
59'
Není tomu tak! Romagnoli si v šestnáctce počínal v mezích pravidel, Catellanosův zásah tak platí!
58'
Platnost gólu ještě zkoumají muži u videa. Hráči Frosinone si stěžují, že zásahu předcházel faul.
57'
Tomu říkám nástup! TATY CASTELLANOS jen pár sekund po vstupu do hry dokonává obrat a posílá Lazio poprvé v zápase do vedení! Argentinský forvard si na vzdálenější straně vápna vyskočil nad bránícího Zorteu a hlavou balón tečoval mimo dosah padajícího Turatiho – 1:2!
56'
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino,
ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Taty Castellanos.
55'
Enzo Barrenechea (FRS) na straně tvrdě podrazil Zaccagniho, sudí s vytažením karty vůbec neváhal.
54'
Domácí záložník z pozice dva tři metry před hranou vápna míč nasměroval přímo do ohně, kde se k němu ale ani jeden z nabíhajících spoluhráčů nedostal.
53'
Pokračujeme dál. Kanárci jen krátce po restartu dění získali standardku, kterou bude zahrávat Gelli.
51'
Na Benito Stirpe se sice stále nehraje, Turati se nicméně ze zásahu hlavy oklepává a nejspíš bude moci v bitvě pokračovat. To jsou velmi pozitivní informace.
50'
Uff, to vůbec nevypadá dobře. V domácím vápně došlo k nepříjemné srážce mezi vysunutým Immobilem a ležícím Turatim, který se snažil zkrotit odražený míč. Ke gólmanovi Frosinone bez váhání vyráží zdravotníci.
48'
Turati je pod mírným tlakem. Římané teď svou další akci sice malinko překombinovali, tak jako tak ale pro sebe získali aspoň další rohový kop.
47'
Lirola na křídle vystavil precizní stopku Zaccagnimu a rychle zastavil rozvíjející se akci Lazia.
46'
Oba celky do druhé části vlétly po hlavě. Nejprve byla k vidění prudká zblokovaná rána Zaccagniho, na druhé straně pak Mandase potrápil Soulé.
46'
ze hřiště odchází Luca Pellegrini, přichází Manuel Lazzari.
46'
První poločas na Stadio Benito Stirpe nenudil, oba celky se rozchází zpět do kabin za stavu 1:1. Po většinu dějství mělo jednoznačně více ze hry podceňované Frosinone, které potrestalo vlažnou hru Lazia zásahem Liroly, ale hosté v závěru srovnali díky gólu Zaccagniho a v posledních minutách na hřišti dominovali. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:6.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+3'
45+3'
Nepovedená domácí přihrávka na pravou stranu končí v zámezí, to bude z prvního poločasu vše.
45+2'
Brescianini byl klíčovou postavou dalšího brejku Frosinone, který nepřesnou střelou uzavřel Lirola. Jeho zakončení trefilo jen vnějšek Mandasovy svatyně.
45+1'
První minuta nastavení žádnou výraznější akci nenabídla, dění se teď drží na středu hřiště.
44'
Lazio po Zaccagniho trefě hraje jako vyměněné. Žlutomodří se v závěru dějství snaží se prokousat před Mandase, na zpevněnou obranu jsou ale krátcí.
43'
Kanárci jsou pod obrovským tlakem, Immobile neměl vůbec daleko k dokonání obratu! Turati byl ale proti a jedovatou střelu na bližší tyč kolenem parádně vyrazil mimo nebezpečí!
42'
Guendouzi se blýskl dalším nepříjemným centrem, tentokrát vyhlížel Immobileho. Domácí zadáci se ale poučili a ostrostřelce nepustili do zakončení.
41'
Frosinone se ubránilo a po dlouhém nákopu chtěl na křídle vyrazit do útoku Soulé, kterému se ale nepovedlo si divoký balón pořádně zpracovat.
40'
Poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci, oživení Biancocelesti z další akce vytěžili rohový kop.
38'
Zničehonic máme vyrovnáno, obrana Frosinone zaspala a Římané její první výraznější zaváhání rovnou trestají! Kanárci si pořádně nepohlídali předbrankový prostor a nechali do něj proniknout MATTIU ZACCAGNIHO, který Guendouziho nízký centr lehkou tečí přetavil zásah – 1:1!
37'
Závod ke skákajícímu balónu vyhrál Marušić, který na křídle odtlačil Gelliho. Lazio může jít do útoku.
36'
Pellegrini to nakonec přeci jen zkusí. Mandas po dalším domácím výpadu rozehrává míč po zemi.
35'
Sám Pellegrini přitom s největší pravděpodobností pokračovat nebude, velmi špatně totiž došlápl a v obrovských bolestech doskákal do zámezí.
34'
Luca Pellegrini (LAZ) hodně důrazným způsobem ukončil Brescianiniho tažení a soka stáhl na trávník, rozhodčí dnes večer poprvé vytahuje kartu.
32'
Romagnoli se musel vrátit pro balón, který mu Alberto zjevně nečekaně narazil zpátky. Biancocelesti z následného výpadu vůbec nic nevytěžili.
31'
Už několik minut se hraje výhradně na hostující straně hrací plochy, herní krize Lazia zdánlivě vrcholí. Trápící se klub s outsiderem kompletně ztratil krok.
30'
Frosinone si vyzkoušelo další rohový kop, dosud se z jeho strany jednalo o asi nejméně povedený. Soulé po signálu kompletně překopl šestnáctku.
29'
No, trenér Martusciello má o čem přemýšlet. Římská obrana si teď vybrala hodně slabou chvíli a chaotickou situaci před Mandasem vyřešila jen tak tak.
28'
Vracející se hostující zadáci museli řešit nepříjemný centr z dílny Šeddíry, který nakonec zvládli včas dostat pod kontrolu. Mandas nemusel zasahovat.
26'
Nevýrazné Lazio po delší době vystrčilo růžky, Immobile však z nepříliš slibné situace zakončil jen vedle přední tyče. Turati tak bude rozehrávat.
25'
Šeddíra se ocitl v pěkné šanci po krátké přihrávce. Akci ale předcházel ofsajd, a i kdyby tak útočník mířil přesně, jeho zásah by se počítat nemohl.
24'
Hosté kupí jeden faul za druhým, u postranní čáry si teď nedovoleně počínal Pellgrini. Skoro ze zdá, že Biancocelesti jsou nepříznivým vývojem frustrovaní.
23'
Kanárci se krátce po restartu hry přesunuli dopředu, Zortea na straně testuje pevnost obrany Lazia.
21'
Cataldi Šeddíru zatáhl za dres tak důrazně, že domácí útočník ztratil balanc a cestou k zemi udělal jeden dva kotouly. Na trávník poprvé vyráží zdravotníci, rozhodčí prozatím nechává žlutou kartu v kapse.
20'
Další nákop si zpracoval Zaccagni, ani tentokrát to svěřencům kouče Martusciella nevyšlo dle představ.
19'
Lazio je stále v obrovské křeči. Míč na vysunutého Immobileho si na hraně vápna pohlídal Okoli.
18'
Šeddíra na sebe upoutal pozornost akrobatickým zakončením, které sice po technické stránce lahodilo oku, ale nakonec svatyni Římanů výrazně minulo.
17'
Frosinone rozebralo i další nevýraznou akci z dílny Biancocelesti a startuje do rychlého protiútoku, který přes střed hřiště táhne vpřed křídelník Gelli.
16'
Romagnoli během souboje o balón stáhl na trávník Šeddíru, čehož si všiml i rozhodčí a přerušil hru.
15'
Zortea se po asistenci nyní blýskl pro změnu v obraně, když před svou svatyní letící míč z křídla odrazil do zámezí. Lazio bude za chvíli vhazovat.
14'
Azurový celek se pokusil na inkasovaný zásah rychle odpovědět, na domácí defenzívu ale znovu nestačil.
13'
Lazio doplácí na hodně vlažný vstup do utkání a už v úvodu dvanácté minuty inkasuje! Na střeleckou listinu se jako první dnes večer zapisuje POL LIROLA, který si na vzdálenějším kraji vápna naskočil na Zorteův padající centr a hlavou následně balón nasměroval přesně do levého dolního rohu římské svatyně – 1:0!
11'
Balón nyní hlídá Turati, který přemýšlí, na koho ho pošle. Pojďme se rychle kouknout na statistiku držení míče, která aktuálně zní 46 % : 54 %.
10'
Ze série odrazů u středového kruhu vyšli lépe římští hráči. Guendouzi následně míč rozehrál dopředu, ale obrana Frosinone byla znovu připravena.
8'
Osmou minutu útočným faulem uzavírá Alberto, domácí získávají volný kop na své polovině hřiště.
7'
Ze strany Lazia to zatím opravdu není ono. Hosté drží míč na středu hřiště a nedaří se jim přejít do ofenzívy, Turati dosud nebyl nucen zasahovat.
6'
Kanárci mají v úvodu více ze hry. Další vzdušný míč do svého vápna zblokoval bránící Cataldi, Frosinone tentokrát bude zahrávat roh z opačné strany.
5'
V ochozech to zahučelo, o první větší šanci duelu se postarali domácí! Gelli po bleskovém výpadu po straně vyslal krátký centr na bližší tyč, který volný Šeddíra přetavil v nepřesnou hlavičku!
4'
Frosinone hledá cestu do útoku, Římané mu ale vysokým pressem výrazně komplikují život.
3'
Přetažený hostující nákop přelétl domácí obranu a spadl až na kraj vápna k vysunutému Turatimu.
2'
Dva kopy od praporku nevedly ke střele, Lazio se dostává k míči a přesouvá hru na druhou stranu.
1'
Bleskový start ze strany domácích. Soulého centr z křídla byl sražen za bránu, a Mandas tak bude hned v úvodní minutě čelit prvnímu rohovému kopu.
1'
Výkop obstará Frosinone, jdeme na věc!
Oba celky nastupují na hrací plochu, domácí ve žlutých a hosté v tmavě modrých dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Frosinone Calcio: Turati – Zortea, Okoli, S. Romagnoli, Lirola – Mazzitelli (C), Barrenechea, Brescianini – Soulé, Šeddíra, Gelli.
Náhradníci: Frattali, Cerofolini – Monterisi, Valeri, D. Seck I, Reinier, Kvernadze, Báez, Jorge, Çuni, Garritano, Ibrahimović, Ghedjemis.
Trenér: Eusebio Di Francesco.

S. S. Lazio: Mandas – Marušić, Casale, A. Romagnoli, Lu. Pellegrini – Guendouzi, Cataldi, Luis Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Sepe, Renzetti – Hysaj, Gila, Vecino, Kamada, A. Anderson, Lazzari, Pedro, Isaksen, Castellanos.
Trenér: Giovanni Martusciello.

Rozhodčí: Rapuano – Bercigli, Garzelli.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnes bude Antonio Rapuano, pro kterého to bude celkem 39. utkání v italské nejvyšší soutězi. Na stranách bude mít k dispozici duo asistentů ve složení Filippo Bercigli a Dario Garzelli.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři na sebe poprvé v této sezóně narazili koncem prosince. Frosinone si drželo naději na cenný úspěch po proměněné penaltě tahouna Soulého, ale Lazio nakonec utrhlo výsledek na svou stranu góly Castellanose, Isaksena a Patrice – 3:1.

29. 12. 2023: Lazio – Frosinone 3:1 (0:0)

Branky: 70. Castellanos (Isaksen), 72. Isaksen (Castellanos), 84. Patric – 58. Soulé (pen.).

Žluté karty: 56. Patric (LAZ), 78. Isaksen (LAZ), 90+6. Cataldi (LAZ) – 74. Okoli (FRS), 78. Barrenechea (FRS).

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:15.

S. S. Lazio: Provedel – Marušić (C), Patric, Gila, Pellegrini (54. Hysaj) – Guendouzi, Rovella (86. Cataldi), Kamada (66. Vecino) – Anderson (46. Isaksen), Castellanos, Zaccagni (86. Pedro). Hlavní trenér: Maurizio Sarri.

Frosinone Calcio: Turati – Monterisi, Romagnoli (C), Okoli – Garritano (79. Kvernadze), Barrenechea, Brescianini (89. Bourabia), Gelli – Soulé (89. Çuni), Harroui (75. Caso) – Jorge (75. Šeddíra). Hlavní trenér: Eusebio Di Francesco.
S. S. LAZIO (9. místo)
28 Z, 12–4–12, 33:31 (+2), 40 bodů

Turbulentním obdobím si prochází také Biancocelesti, kteří se pod taktovkou nového kouče pokusí zachránit převážně zpackanou sezónu a vyškrábat se na pohárové pozice. Lodivod Maurizio Sarri sám rezignoval po pondělní prohře s Udinese a přenechal kormidlo svému asistentovi Giovannimu Martusciellovi.

Římský klub do duelu půjde se třemi ligovými porážkami v řadě, když krom černobílých nestačil také na AC Milán a Fiorentinu, přičemž v mezičase stihl též vypadnout z Ligy mistrů po výsledku 0:3 v Mnichově. Uvidíme, zdali se tak staronové tváři podaří nasměrovat jeho svěřence na tu správnou cestu již dnes večer.

28 Z, 6–6–16, 35:57 (-22), 24 bodů

V táboře "kanárků" je čas bít na poplach. Zatímco na podzim se nováčkovi dařilo a celkem pohodlně se držel na středu pelotonu, jeho zimní trápení znamenalo pád do těch nejnižších pater. Devět kol před koncem ho najdeme na osmnáctém místě, a hrozba rychlého návratu do Serie B je tak více než reálná.

Tým trenéra Di Francesca, který vyhrál jen jediné z posledních patnácti ligových utkání, si navíc minulý víkend výrazně zkomplikoval život těsnou prohrou 0:1 na půdě předposledního Sassuola. Pokud se tak chce co nejdříve vyhrabat ven ze sestupového pásma, nesmí si dovolit nic vypustit – včetně dnešní bitvy.