Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Bologna - 10. prosince 2023   18:00

Salernitana
75' Simy (Candreva)
1:2
(0:2)
Bologna
9' Zirkzee   • 20' Zirkzee
Salernitana
Costil – Gyömbér, Lovato (34. Tchaouna), Pirola – Mazzocchi (46. Daniliuc), L. Coulibaly, Łęgowski (64. Maggiore), Bradarić – Dia, Candreva (C) (81. Kastanos) – Ikwuemesi (64. Simy).
Fiorillo, Salvati – Bohinen, Botheim, Brún, Fazio, Cabral, Martegani, Sambia.
Sozza – Scatragli, Bercigli
Stadio Arechi, Salerno
Bologna
Skorupski – Posch, Beukema, Calafiori, Kristiansen – Freuler, Moro (81. Aebischer) – Ndoye (76. Urbanski), Ferguson (C), Saelemaekers – Zirkzee (76. van Hooijdonk).
Bagnolini, Ravaglia – Fabbian, Lucumi, Lykogiannis.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:15.
Dobojováno! Bologna po dvaceti minutách lehce vedla 2:0 díky brankám Zirkzeeho, pak měla na trávníku trvalou převahu, ovšem čtvrt hodiny před koncem inkasovala po brance Simyho a v závěru se musela hodně bát o udržení tříbodového zisku, to se ji nakonec povedlo.
90+7'
90+6'
Salernitana pokračuje v závěrečném náporu, po nákopu brankáře Costila do pokutového území se míč odrazil k Simymu, jeho rána ale nabrala opačnou faleš a zamířila výrazně vedle hostující branky.
90+6'
Za prodlevy při odkopu dostává žlutou kartu Lukasz Skorupski.
90+5'
Po centru z pravé strany měl obrovskou šanci Lorenzo Pirola, ovšem hlavičkoval těsně vedle boloňské branky!
90+4'
Simy na hranici pokutového území šikovně propustil míč na Flavia Daniliuca, ten ale nedokázal přesně přihrát zpět Simymu před branku.
90+2'
Hlavní arbitr za nějaké nevhodné chování vylučuje na domácí lavičce Federica Fazia.
90+1'
Rozhodčí Sozza oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Na trávníku je teď plno emocí i věcí, k rohovému praporku létají na hosty i zapalovače.
89'
Saelemaekers byl u rohového praporku faulován Kastanosem, jenž dostává žlutou kartu. Je to sedmá pro domácí a pátá za faul na Saelemaekerse.
87'
Salernitana zahrávala rohový kop, centr Tchaouny ale hosté odvrátili do bezpečného prostoru.
86'
Právě Urbański následně dostává žlutou kartu.
85'
Urbańskimu je máván ofsajd, rozehrávky se ujme brankář Costil.
83'
Po dlouhém autu domácích do pokutového území je pískán faul střelci branky Simymu.
81'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Nikola Moro, přichází Michel Aebischer.
81'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Grigoris Kastanos.
80'
Bologna si znovu nějakou dobu přihrávala míč ve středu hřiště, Poschovi ale u postranní čáry míč odskočil do zámezí, na kopačky hostů se vkrádá trochu nervozity.
78'
Lorenzo Pirola byl faulován u postranní čáry na vlastní polovině, hned rozehrál míč z klidu na brankáře Costila.
76'
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Sydney van Hooijdonk.
76'
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Kacper Urbanski.
75'
Salernitana právě vstřelila branku! Salernitana dramatizuje koncovku zápasu! Antonio Candreva na hranici pokutového území přiťukl míč SIMYMU, jenž trefil svoji přízemní ránu nechytatelně k tyči!
73'
Candrevův centr od rohu pokutového území je sražen na další rohový kop pro domácí celek.
71'
Salernitana se dostala ke svému druhému rohu, centr Tchaouny ale přilepil do svých rukavic Lukasz Skorupski.
69'
Ndoye padl k zemi v pokutovém území po střetu s Maggiorem, penaltu ale u rozhodčího Sozzy nevybojoval.
67'
Lewis Ferguson se uvolnil na pravém křídle a našel v pokutovém území Nikolu Mora, jeho pohotová rána proletěla nad břevnem.
66'
Giulio Maggiore na útočné polovině povalil k zemi Fergusona, píská se proti domácím.
65'
Obrovská tutovka hostů! Ti výborně sehráli akci na útočné polovině, Ferguson se dostal mezi domácí stopery a trefil tyč! K odraženému míči se pak brankář Costil dostal dříve než skotský kapitán soupeře.
64'
ze hřiště odchází Mateusz Łęgowski, přichází Giulio Maggiore.
64'
ze hřiště odchází Chukwubuikemi Ikwuemesi, přichází Simy.
62'
Další dvě změny v sestavě chystá Filippo Inzaghi, do hry jsou u postranní čáry připraveni Giulio Maggiore a Simy, čekají na přerušení hry.
61'
Velmi nepřesnou přihrávku Legowskiho zastavil Beukema, po chvilkové anabázi domácích u míče už jej má znovu v držení Bologna.
60'
Nepřesná souhra hostů na levém křídle končí jen odkopem od branky, Benoit Costil už rozehrál na své spoluhráče v obraně.
58'
Bologna je znovu v držení míče, hosté si v klidu přihrávají ve středu hřiště.
56'
Calafioriho kolmice hledala rozběhnutého Fergusona, míč ale doputoval jen k brankáři Costilovi.
54'
Další žlutá karta pro domácí, Norbert Gyömber ji dostává také za faul na Alexise Saelemaekerse, ten toho dnes schytal neuvěřitelné množství.
54'
Po Tchaoumově prohřešku proti pravidlům domácí rozehrávají na své polovině.
52'
Po nepřesném centru Tchaoumy se k míči dostali hosté, ti si už přihrávají ve středu hřiště.
50'
Morův nepřesný centr doputoval za domácí branku, rozehrávat může Benoit Costil.
48'
Domagoj Bradarić se stává už pátým žlutě napomenutým hráčem v domácím týmu, třetím z nich za faul na Alexise Saelemaekerse.
47'
Nepřesnou rozehrávku brankáře Skorupskiho zachytil Tchaouma, ovšem rychle o míč přišel.
46'
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Flavius Daniliuc.
46'
Domácí trenér Inzaghi o přestávce podruhé vystřídal, na trávníku se místo Mazzocchiho objeví Flavius Daniliuc.
Bídně hrající Salernitana už v úvodní dvacetiminutovce doslova darovala soupeři dvě branky, obě si na konto připisuje Joshua Zirkzee. Domácí se pak pustili do jednoho ostřejšího faulu za druhým, výsledkem jsem čtyři žluté karty a hlasitě pískající publikum při odchodu do šaten.
45+2'
45+1'
Boulaye Dia zatáhl za ruku rozběhnutého Saelemaekerse, znovu unikl červené kartě, tentokrát za případnou druhou žlutou kartu.
45+1'
Rozhodčí Sozza k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
44'
Pokračujeme se žlutými kartami, teď ji po faulu svého spoluhráče na útočné dostává také první hostující hráč, střelec obou branek Joshua Zirkzee. Byť není úplně jisté, proč zrovna on.
43'
U videa se ale nijak dále předchozí situace zkoumat nebude, domácí mají štěstí, že ještě mohou hrát v plném počtu.
42'
Další žlutou kartu dostává Boulaye Dia za naprosto zbytečný ošklivý faul na Saelemaekerse, tady by ve hře mohla být i červená karta!
41'
Vysoký centr Bradariće našel v pokutovém území osamoceného Diu, ten svoji ránou trefil jen bránícího Kristiansena.
40'
Candreva se při průniku do pokutového území skácel k zemi, marně se ale dožadoval odpískání faulu.
40'
Po ošetření mladého Belgičana se může ve hře pokračovat.
39'
Saelemaekers byl u postranní čáry velmi tvrdě atakován Mazocchim, za což rozhodčí Sozza uděluje domácím už třetí žlutou kartu. Hlavní arbitr nejdříve ponechal výhodu, později se k zákroku vrátil.
38'
Přenesení Gyömbera na levou stranu Posch odhlavičkoval do zámezí, domácí mohou vhazovat.
36'
Tchaouna byl obehrán Zirkzeem, pak jej fauloval za žlutou kartu.
36'
Ferguson srazil k zemi Candrevu, domácí tedy sice mohli rozehrávat, ovšem velmi brzy o míč zase přišli.
34'
ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Loum Tchaouna.
33'
Mazocchi teď odhlavičkoval jednu vzdušnou přihrávku do autu, v držení míče ale zůstává Bologna.
32'
Už dobrou minutu a půl si hosté přihrávají na obou polovinách hřiště, Salernitana už ani nenapadá jejich rozehrávku.
30'
Salernitana se po ztrátě míče sice snaží o presink, teď to ale vedlo jen k Bradarićově faulu na Ndoyeho u středové čáry.
28'
Po odrazu míče do zámezí mohou domácí vhazovat na vlastní polovině.
26'
Lassana Coulibaly se nechal připravit o mí Ndoyem, pak hostujícího fotbalistu fauloval jen za cenu žluté karty.
25'
Boulaye Dia si na pravé straně vyměnil míč s Lovatem, jenž svému spoluhráči vracel patičkou, Dia pak zpoza pokutového území pálil po zemi nepřesně.
24'
Od praporku centroval Candreva, centr k bližší tyči odhlavičkoval Remo Freuler.
23'
Ikwuemesi teď nedosáhl ani na Mazocchiho centr, domácí ale budou zahrávat rohový kop.
22'
Na nebezpečný centr Candrevy jen těsně nedosáhli skákající Ikwuemesi i dobíhající Mazzocchi.
20'
Bologna právě vstřelila branku! JOSHUA ZIRKZEE dostává dva týdny před Vánocemi druhý gólový dárek! Matteo Lovato totiž od postranní čáry nepovedenou zpětnou přihrávkou vyslal Zirkzeeho do samostatného úniku, Zirkzee obešel brankáře Costila a zakončil do prázdné branky!
19'
Chukwubuikemi Ikwuemesi byl nedovoleně sražen ve středu hřiště, domácí mohou rozehrávat z místa přestupku.
18'
Salernitana následně zahrávala svůj první rohový kop, míč však jen proletěl pokutovým územím.
17'
Candreva nakonec místo dalekonosné rány volil přihrávku na Bradariće, jenž odběhl od míče do pokutového území, pak jeho střílený pas nedokázal nikdo ze spoluhráčů usměrnit na branku.
16'
Zvýšení presink Salernitany slavil úspěch, Sam Beukema srazil k zemi Ikwuemesiho, následovat bude volný kop pro domácí tým z nebezpečné palebné pozice.
16'
Bologna si v klidu přihrává ve středu hřiště, domácí jen běhají mezi přihrávkami jako v bagu a za pokračujícího pískotu publika se jim nedaří dostat se k míči.
14'
Nikola Moro potáhl míč k pokutovému území domácích, pak nepřesně střílel.
14'
Mazocchi vybojoval míč nedaleko laviček, ovšem okamžitě se o něj zbavil nepřesnou přihrávkou a publikum začíná hlasitě pískat.
13'
Stefan Posch u rohového praporku vybojoval autové vhazování pro Bolognu.
11'
Po faulu Ndoyeho rozehrává Salernitana ve středu hřiště.
9'
Bologna právě vstřelila branku! Hosté se poměrně lacino dostávají do vedení! Nikola Moro si našel střeleckou pozici u pokutového území, jeho ráně ale chyběla veškerá razance a zdálo se, že si s ní brankář Costil jednoduše poradí, domácí brankář ale hrubě zaváhal, vyrazil míč jen k dobíhajícímu JOSHUOVI ZIRKZEEMU, jenž jej snadno doklepl do prázdné branky!
8'
Bradarićův nepřesný centr letěl jen k Riccardovi Calafiorimu, jenž jej odehrál ke svým spoluhráčům.
7'
Zirkzeemu se nepovedlo prostrčit míč na Ndoyeho, u míče jsou domácí.
6'
Z rohového kopu Bologna nijak nezahrozila a už se hraje ve středu hřiště.
5'
Nikola Moro vysunul do pokutového území Fergusona, jehož střelu z ostrého úhlu Costil vyrazil na první rohový kop zápasu.
4'
Domácí dlouze rozehrávali na své polovině, brankář Costil ale po několika přihrávkách neměl komu adresovat další pas, tak nakopl míč na útočnou polovinu, kde už se k němu dostali hosté.
2'
Do první střelecké pozice se dostal Lewis Ferguson, skotský reprezentant ale nevyzrál na brankáře Costila, navíc mu je pískán předchozí faul a tato rána se ani neobjeví ve statistikách.
1'
Salernitana oblékla tradiční rudou sadu, Bologna oblékla bílé dresy.
1'
Úvodního výkopu se ujala Bologna a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele se Simonem Sozzou už přivedla fotbalisty na trávník, úvodní výkop se pomalu blíží.

US Salernitana 1919: Costil – Gyömbér, Lovato, Pirola – Mazzocchi, L. Coulibaly, Łęgowski, Bradarić – Dia, Candreva (C) – Ikwuemesi.
Náhradníci: Fiorillo, Salvati – Bohinen, Botheim, Brún, Daniliuc, Fazio, Maggiore, Kastanos, Cabral, Martegani, Tchaouna, Simy, Sambia.
Trenér: Filippo Inzaghi

Bologna FC: Skorupski – Posch, Beukema, Calafiori, Kristiansen – Freuler, Moro – Ndoye, Ferguson (C), Saelemaekers – Zirkzee.
Náhradníci: Bagnolini, Ravaglia – Aebischer, Fabbian, Lucumi, Lykogiannis, van Hooijdonk, Urbanski.
Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Sozza – Scatragli, Bercigli.
US Salernitana 1919
Domácí nezažívají zrovna povedený ročník Serie A, aktuálně totiž okupují poslední dvacátou příčku. Na kontě mají osm bodů, na sedmnácté Empoli ztrácí tři body a na třinácté Lecce osm. Ve čtrnácti kolech tým z jihu Itálie jen jednou zvítězil, pětkrát remizovat a osmkrát prohrál. Skóre má Salernitana výrazně negativní v poměru 10:28. No a aktuální forma není také oslnivá. Tým s koníkem ve znaku v pěti zápasech nasbíral čtyři body za výhru, remízu a tři prohry. První zápas za tři body přišel doma s Laziem 2:1, pak ale nastal debakl ve Fiorentině, kde se prohrálo 3:0. No a co se týče větší dávky bodů, tak to nevypadá příliš optimisticky, v dalších pěti zápasech totiž Salernitana narazí na Juventus, Neapol a AS Řím.
Bologna FC
Bologna jede nad plán, aktuálně drží sedmou příčku a na kontě má 22 bodů. Na první Juventus má sice už čtrnáctibodové manko, ale na pátou Neapol ji chybí jenom pouhé dva body. Skóre má celek ze severu Itálie pozitivní v poměru 16:12. No a v pěti posledních zápasech jenom v jednom případě nebodoval a dokázal z nich vytěžit hned osm bodů. Bologna v předposledním kole doma zdolala FC Turín a pak remizovala v Lecce 1:1. Po nedělním zápase ji čeká domácí duel s AS Řím, osmifinále italského poháru s Interem a 23. prosince doma vyzve Atalantu Begamo.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. Italská nejvyšší soutěž má v neděli 10. prosince na programu 15. kolo. V něm na sebe narazí týmy US Salernitana 1919 a Bologna FC. Úvodní hvizd je na programu v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62