Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Sassuolo - 5. dubna 2024   20:45

Salernitana
52' Candreva  • 90+1' Maggiore (Zanoli)
2:2
(0:2)
Sassuolo
37' Laurienté  (Bajrami) • 44' Bajrami  (Pinamonti)
Salernitana
Costil – Pierozzi (86. Nwankwo), Manolas (77. Boateng), Pirola, Bradarić – Coulibaly, Maggiore, Gomis (46. Zanoli) – Tchaouna (77. Vignato), Ikwuemesi (64. Weissman), Candreva /C/.
Fiorillo, Allocca – Gyömbér, Pasalidis, Pellegrino, Șfaiț, Martegani, Sambia, Łęgowski.
Sozza – Bresmes, Bercigli
Stadio Arechi, Salerno
15 841 diváků
Sassuolo
Consigli – Toljan, Erlić (69. Kumbulla), Ferrari /C/, Doig – Boloca, Thorstvedt (73. Račić) – Defrel (90+3. Viti), Bajrami (73. Henrique), Laurienté – Pinamonti.
Cragno, Pegolo – Missori, Tressoldi, Obiang, Lipani, Volpato, Castillejo, Mulattieri, Ceïde.

Souboj posledního s předposledním v první půlhodině potvrzoval bídné postavení v tabulce i formu obou mužstev, zbytek zápasu to však vynahradil. První gól Sassuola byl ještě odvolán pro ofsajd, pak se ale z bleskové akce trefil Laurienté a hrubku domácí obrany potrestal ještě do šatny Bajrami. Po přestávce z velice přísné penalty rychle snížil Candreva a v nastaveném čase přišel trest za několik vyložených šancí, které hosté zahodili. Maggiore opět z hraniční situace, zavánějící útočným faulem, vyrovnal, ovšem remíza příliš nepomůže v bojích o záchranu nikomu.

Salernitana získala teprve třetí bod ve 13. zápase kalendářního roku 2024 a bude sedm kol před koncem ztrácet minimálně deset bodů na záchranu. Sassuolo propáslo příležitost vymanit se z pásma sestupu, jen se bodově dotáhlo na Empoli a Frosinone, které mají zápas k dobru.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:13.
90+7'
90+7'
V závěrečných vteřinách ještě dostává žlutou kartu za faul Emanuel Vignato (Salernitana).
90+6'
Hraje se už přesčas, Ferrari oslovil Pinamontiho, jehož přízemní střelu přes obránce vykopává domácí brankář Costil.
90+6'
Standardní situace však nejsou silnou zbraní hostů a tato nebyla výjimkou, domácí míč snadno uklízejí do bezpečí.
90+5'
Pirola čistým skluzem vypíchl míč na zřejmě poslední roh Sassuola.
90+4'
Consigli proáchl Candrevův centr, za ním číhající Vignato měl na noze obrat, avšak halfvolejem z úhlu vysoko přestřelil jeho odkrytou bránu.
90+3'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Mattia Viti.
90+1'
Uroš Račić (Sassuolo) si vykoledoval žlutou kartu za protesty.
90+1'
Salernitana právě vstřelila branku!
Dvoubrankový náskok je v nastaveném čase smazán, rychlou kombinaci zakončil ze středu pokutového území po Zanoliho zpětné přihrávce zprava GIULIO MAGGIORE. Hosté okamžitě vystartovali na rozhodčího a mohutně reklamovali předchozí útočný faul, ani VAR však nesdílel jejich názor a gól platí.
90'
Po rohu odklízí další nepříjemný nákop opět Boloca, který se vrátil po ošetření na hřiště, i když je výrazně omezen v pohyblivosti.
88'
Daniel Boloca odkopl skákavý míč na další roh, přičemž ho chytily křeče a pomáhají mu teď jak spoluhráči, tak protihráči.
87'
Z rohového kopu domácí nic nevymysleli, Nwankwo strčil do zad jednoho z obránců a rozhodčí ponechává výhodu Sassuolu, jehož brankář má míč ve svých rukavicích.
86'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Niccolò Pierozzi, přichází Simeon Nwankwo.
85'
Po Doigově teči roh také pro domácí, kteří snižují nepoměr na 3:8.
84'
Po rohu je však máván jasný ofsajd Henriquemu, který si nabíhal na Pinamontiho přihrávku.
84'
Pinamonti střílel z pravé strany do dvojbloku a vybojoval další roh pro Sassuolo.
82'
Marash Kumbulla (Sassuolo) dostává žlutou kartu za faul zezadu na Maggioreho.
82'
Dnešní utkání sleduje 15 841 diváků.
80'
Roh Sassuola však dopadl stejně jako ten předchozí, končí nákopem za bránu.
79'
Armand Laurienté si zasekl míč na levém okraji šestnáctky a překvapivě dobře mířil z těžkého úhlu k tyči, Benoît Costil musel jednou rukou vyrážet na roh.
77'
ze hřiště odchází Loum Tchaouna, přichází Emanuel Vignato,
ze hřiště odchází Konstantinos Manolas, přichází Jérôme Boateng.
77'
Hosté z rohu nic nevytěžili, odražený míč posílá Doig do zámezí.
76'
Přímý kop od pravé postranní čáry uklízí rybičkou na roh Pirola.
75'
Manolas málem strhl dres z Defrela a kupodivu se také obešel bez karty, přestože jeho zákrok byl mnohem výraznější než před chvilkou ten Pirolův.
74'
Maggiore ve výskoku nakopl Pinamontiho do lýtka a teď může být velmi vděčný rozhodčímu, že nedostal druhou žlutou kartu.
73'
ze hřiště odchází Kristian Thorstvedt, přichází Uroš Račić,
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Matheus Henrique.
72'
Lorenzo Pirola (Salernitana) zatahal za dres Bajramiho a vidí žlutou kartu.
70'
Na druhé straně si Costil málem zavařil podobně jako u druhého gólu rozehrávkou nakrátko, ovšem Manolas se z ošemetné situace dokázal vymotat.
70'
Consigli si bezpečně stahuje do náruče Tchaounův křížný pas.
69'
ze hřiště odchází Martin Erlić, přichází Marash Kumbulla.
67'
Armand Laurienté (Sassuolo) dostává žlutou kartu za odstrčení protihráče po odpískané ruce.
66'
Z 20 metrů napřáhl ke střele halfvolejem Grégoire Defrel, rána mu ideálně sedla a prosvištěla jen pár decimetrů od domácí pravé tyče.
65'
Čerstvý Weissman si míč narazil s Tchaounou, ale odskakuje mu obloukem až k brankáři Consiglimu a oba se teď po sobě vyčítavě dívají.
64'
ze hřiště odchází Chukwubuikemi Ikwuemesi, přichází Shon Weissman.
63'
Opakovaný roh sklepl Candreva nechtěně pod sebe na soupeřovy kopačky, jenže Defrelův přízemní centr prošel celým malým vápnem bez jakékoli teče.
62'
Sassuolo vybojovalo roh na levém křídle a po Pierozziho teči si ho kopne znovu zprava.
62'
Giulio Maggiore (Salernitana) dostává žlutou kartu za zbytečný šlapák po odehrání míče na Bolocu.
60'
Consigli vyboxoval vysoký nákop dost nejistě, domácí zůstali na míči, ale nedokázali si připravit zakončení.
58'
Po sérii soubojů uprostřed hřiště se míč odráží od Thorstvedta mezi střídačky, vhazují domácí.
55'
Pinamonti v šestnáctce přiklepl Laurientému, který prostřelil Pierozziho jesličkami a Costil měl štěstí, že ho míč na čáře trefuje do stojné nohy. Autor střely se dostal vzápětí ještě k dorážce, která končí vedle domácí brány.
54'
Na roh naskočil Konstantinos Manolas, u míče byl dříve než vybíhající brankář, jenže jeho hlavička nebyla přesná.
53'
Povzbuzení domácí hned po výkopu získávají míč a míří do útoku, Candreva hledal z levého křídla Tchaounu, ovšem dříve byl u balonu Doig a odkopl jej na roh.
52'
Z pokutového kopu snižuje ANTONIO CANDREVA, který si poslal brankáře na levou stranu a zakončil s přehledem k opačné tyči.
51'
VAR ještě celou situaci prověřoval, ale zjevnou chybu rozhodčího neobjevil a velmi přísná penalta pro Salernitanu platí.
50'
V obnovené hře přepadl Niccolò Pierozzi v šestnáctce Sassuola přes nohu Joshe Doiga a rozhodčí nařizuje penaltu!
49'
Neobvyklý incident přerušil hru, když se srazil hostující Thorstvedt s rozhodčím Sozzou. Upadl sice arbitr, ale následky má i norský záložník Sassuola.
47'
Po rohu napálil odražený míč metr nad břevno Laurienté.
47'
Thorstvedt přiťukl míč do uličky Pinamontimu, jehož střela byla tečována na rohový kop.
46'
O přestávce vystřídala US Salernitana 1919:
místo Irona Gomise přichází na hřiště Alessandro Zanoli.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 52% – 48%, střely na bránu 0:2, střely mimo 1:1, rohy 1:2, ofsajdy 1:1, fauly 2:8.
Poslední Salernitana se zatím nechytá a po oboustranně nevýrazné půlhodině ji neprobudil ani VARem odvolaný gól hostů pro ofsajd, během sedmi minut v závěru poločasu inkasovala z rychlé akce a po vlastní hrubé chybě a s předposledním Sassuolem prohrává 0:2.
45+1'
44'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Pinamonti vystartoval na pomalou rozehrávku brankáře Costila, obral posledního domácího obránce Pirolu a předložil míč před prázdnou bránu, kde pohodlně doklepl NEDIM BAJRAMI.
43'
Bajrami přiťukl míč Thorstvedtovi, který si narazil s Laurientém a pokusil se o průnik do šestnáctky Salernitany, kde o balon rychle přišel.
42'
Po rohu zachytil míč na pravém křídle Pinamonti a vyměnil si úlohy s Laurientém, který tentokrát v roli zakončovatele střílel jen do chráničů obránce Piroly.
41'
Laurienté unikl po levém křídle a přihrál pod sebe Pinamontimu, který neprostřelil granátovo-černý dvojblok.
40'
Lorenzo Pirola naložil ve vzdušném souboji Pinamontimu, píská se proti domácím.
37'
Parádní blesková akce přes celé hřiště a hosté vedou. Doig odhlavičkoval centrovaný míč Salernitany, Pinamonti okamžitě prodloužil na Nedima Bajramiho a po jeho ideálně načasované přihrávce do běhu se trefuje tváří v tvář brankáři ARMAND LAURIENTÉ. Ještě se pro jistotu podíval po rozhodčím a může se začít radovat.
35'
Candreva narazil Coulibalymu, který nakopával míč na bránu, jenže hrací předmět mu uletěl za ni.
33'
Pomezní opět zaspal a nepovšiml si výrazného ofsajdu, Pinamonti zakončoval souhru Sassuola křížnou placírkou těsně nad břevno a kdyby mířil o něco lépe, mohl mu VAR zkazit radost v rychlém sledu podruhé.
30'
Místo výkopu ze středového kruhu má tedy Salernitana k dispozici nepřímý kop z vlastní šestnáctky.
29'
Defrelovu zpětnou přihrávku uklidil z osmi metrů bez přípravy pod břevno ANDREA PINAMONTI. Radost hostů z vedoucí branky však po minutové komunikaci s hlavním rozhodčím zhatil VAR, který odhalil na rozdíl od pomezního ofsajd přihrávajícího hráče.
26'
Niccolò Pierozzi (Salernitana) šel po míči příliš riskantním skluzem a trefil protihráče do kotníku, následuje první žlutá karta zápasu.
26'
Candreva se svíjí na trávníku po střetu s Pinamontim, který ho vzal do kravaty.
23'
Kvalita zápasu zatím odpovídá postavení obou mužstev na dně tabulky. Tchaouna marně stíhal příliš prudkou průnikovku a kope se od Consigliho brány.
22'
Další útočný faul Sassuola přichází po centru zleva.
20'
Po střetu s Erlićem se svíjí na zemi jeho chorvatský krajan Domagoj Bradarić, podle rozhodčího však šlo o čistý zákrok.
18'
Manolas zakopává sklepnutý míč po rohu až k brankáři Consiglimu.
17'
Pinamontiho průnik přerušil jen za cenu rohu vracející se Ikwuemesi.
16'
Vzápětí ovšem z pravé strany po rychle vhozeném autu posílal nepříjemný křížný pas Maggiore, míč ještě před Consiglim skočil a brankář Sassuola ho musel reflexivně vytahovat z nebezpečného prostoru.
16'
Přímý kop domácích od pravé lajny rozehrál Candreva, hlavičkáři Sassuola si poradili.
15'
Toljan prohodil míč mezi nohama domácího kapitána Candrevy, míč mu vtipnou patičkou vrátil Pinamonti, jenže následný nákop přímo do rukavic Benoîta Costila první pohlednou akci znehodnotil.
13'
Laurienté se pokusil o kličku Pierozzimu, s míčem však zaběhl mimo hrací plochu.
11'
Na druhé straně si pro změnu pomohl při přechodu do útoku nedovoleně loktem Daniel Boloca.
9'
Akce Salerintany po levém křídle končí odmávaným ofsajdem.
7'
První nesmělý náznak hostů. Armand Laurienté centruje z levé strany do boční sítě.
6'
Fotbalisté ze Salerna jsou mnohem častěji na míči, ale předávají si ho výhradně na své polovině.
3'
První roh patřil rovněž Salernitaně, ale vůbec nic z něj nevytěžila.
1'
Hned v úvodní minutě napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti domácí Tchaouna, ovšem jeho rána neprošla ani do šestnáctky.
1'
Domácí hrají ve fialových dresech a černých trenýrkách, hosté dnes celí v bílém s šikmým zeleným pruhem přes hruď.
1'

US Salernitana 1919: Costil – Pierozzi, Manolas, Pirola, Bradarić – Coulibaly, Maggiore, Gomis – Candreva (C) – Tchaouna, Ikwuemesi.
Náhradníci: Allocca, Fiorillo – Boateng, Gyömbér, Pasalidis, Zanoli, Pellegrino, Șfaiț, Martegani, Sambia, Vignato, Łęgowski, Nwankwo, Weissman.
Trenér: Colantuono

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, Ferrari (C), Doig – Boloca, Thorstvedt – Defrel, Bajrami, Laurienté – Pinamonti.
Náhradníci: Cragno, Pegolo – Viti, Kumbulla, Missori, Tressoldi, Račić, Henrique, Obiang, Lipani, Volpato, Castillejo, Mulattieri, Ceïde.
Trenér: Ballardini

Rozhodčí: Sozza – Bresmes, Bercigli.
Salernitana loni utrpěla v Reggiu Emilii, kde hraje své domácí zápasy Sassuolo, výprask 0:5, naopak na jaře svého soupeře doma zdolala 3:0, což je její jediná výhra z posledních osmi zápasů. Letos se oba celky rozešly v prvním zápase smírně 2:2, když dvoubrankové vedení Salernitany smazal dvěma zásahy Thorstvedt.
Sassuolo je v tabulce Serie A po sérii špatných výsledků předposlední, ale má o deset bodů více než domácí a pouhý bodík ho v nesmírně našlapaném pořadí dělí od příček zaručujících záchranu.
Sassuolo má jedenáctý nejproduktivnější útok v soutěži, ale ve čtyřech ligových utkání pod novým koučem Davidem Ballardinim dalo jen dva góly. Jedním z nich zařídil Kristian Thorstvedt důležitou výhru 1:0 nad Frosinone, která je pro zelenočerné jedinou z posledních 11 kol. Minule doma hráli 1:1 s Udine.

Hostům citelně chybí klíčový ofenzivní hráč Berardi, který se po operaci achillovky vrátí na hřiště až na podzim. Lehčí potíže měl ještě pravý bek Pedersen.
Nejlepším střelcem je desetigólový Andrea Pinamonti, letní půlmiliardová posila z Interu Milán.
Salernitana nasbírala v roce 2024 za 12 odehraných zápasů pouhé dva body a její tříleté působení v nejvyšší soutěži se zřejmě chýlí ke konci.
Se 14 body uzavírá s velkým odstupem ligovou tabulku, nepomáhají ani překotné změny trenérů, kteří se vystřídali letos na lavičce již čtyři. Po Sousovi, Inzaghim a Liveranim, jenž vydržel jen pět kol, převzal žezlo osvědčený Stefano Colantuono a své třetí působení na lavičce Salernitany zahájil porážkou 0:3 v Boloni.
Zápas se Sassuolem je pro klub s mořským koníkem ve znaku poslední šancí o rozjezd zázračné záchranářské mise.

Nejlepším střelcem mužstva z Kampánie je veterán Antonio Candreva se šesti góly, na marodce se nacházejí brankář Ochoa, Gyömbér, Fazio, Kastanos či Bašić.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62