Challenger Praha - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Laurent Lokoli : Jaroslav Pospíšil - 6. srpna 2014   12:09

6

Pospíšilovým soupeřem ve druhém kole Advantage Cars Prague Open bude australský tenista Alex Bolt, který v první fázi turnaje předčil pátého nasazeného Francouze Burquiera 6:1 a 6:2. Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám krásné středeční odpoledne.
Konec zápasu
3:6
Je dobojováno! Jaroslav Pospíšil po hodině a šestadvaceti minutách poráží Laurenta Lokoliho 2:0 na sety, a postupuje do druhého kola pražského challengeru.
15-40
Jaroslav Pospíšil má k dispozici dva mečboly!
15-30
Lokolimu se rozhodně nedá upřít snaha, nyní znovu odvrátil hrozící mečboly a snížil na 15:30.
0-30
Tohle už vypadá docela nadějně, Pospíšil je při svém servisu dva míčky od vítězství.
0-15
Pospíšil vstupuje do možná posledního gemu lépe a vede 15:0.
3:5
Francouzský tenista ukořistil třetí gem v řadě, avšak nyní bude muset čelit servisu Pospíšila, který vede 5:3.
A-40
Poslední výměny jsou hodně krátké, tu další pro sebe získal Laurent Lokoli.
40-40
Pospíšil využil druhého podání soupeře a je tu další shoda.
A-40
Laurent Lokoli vzápětí utíká do výhody.
40-40
Pospíšil při servisu Lokoliho už tradičně srovnává na shodu.
40-30
Lokoli si opět pomohl servisem a svým šestým esem v utkání.
30-30
Míček získává Lokoli.
15-30
Druhý fiftýn v řadě ve prospěch Pospíšila, který je opět dva míčky od postupu.
15-15
To ale nyní tak úplně nepotvrdil, Lokoli zaznamenal dvojchybu.
15-0
Lokoli se probudil ze zimního spánku a najednou je to on, kdo je lepším hráčem.
2:5
Lokoli využil až svůj desátý brejkbol v zápase a dramatizuje tak průběh druhé sady, ve které Pospíšil vede už pouze o tři gemy.
A-40
Laurent Lokoli má výhodu jubilejního desátého brejkbolu.
40-40
Zápas ještě pokračuje, Pospíšil zachyboval a připsal si čtvrtou dvojchybu.
40-A
Vše je rázem jinak, Jaroslav Pospíšil má k dispozici první mečbol!
40-40
Ani ten ale nevyužil, Pospíšil dnes v důležitých momentech hraje fantasticky!
A-40
Francouz dostává další brejkbol.
40-40
To už neplatí, Pospíšil si pomohl třetím esem a Lokoli opět může pouze zpytovat svědomí.
40-30
Český tenista odvrátil také ten sedmý, Lokoli ale má ještě jednu možnost.
40-15
Lokoli byl v další výměně úspěšnější a teď má k dispozici dva brejkboly! Připomínám, že Pospíšil dnes zatím všech šest odvrátil.
30-15
K brejkbolům se Lokoli ještě nedostal, Pospíšil získal třetí výměnu na svou stranu.
30-0
Lokoli už hodně riskuje, což se ale vyplácí. Francouz na příjmu vede už o dva fiftýny.
15-0
1:5
Kanára ve druhém setu neuvidíme. Na servis už ale kráčí Pospíšil, který je blízko k postupu do další fáze turnaje.
40-15
Pospíšil asi bude muset dovršit zápas na svém servisu, Lokoli má totiž dva gemboly na 1:5.
30-15
Lokoli však bude určitě proti, 30:15 po rodáka z francouzského města Bastia.
15-15
Dva míčky v řadě ale nezískal, Pospíšil jistě chce ukončit zápas už v tomto gemu.
15-0
Francouzský mladík začíná dobře, 15:0.
0:5
Pospíšil uhrál čtyři z posledních pěti výměn a ve druhém setu vede už 5:0. Lokoli půjde podávat na udržení se v zápase a na odvrácení kanára.
40-A
Míček získává Pospíšil.
40-40
Český tenista ji nevyužil, pátý gem druhé sady svého vítěze stále nezná.
40-A
Naštěstí přichází klidnější vteřinky a výhoda Jaroslava Pospíšila.
40-40
Nepovede! Jaroslav Pospíšil vytáhl ze svého rukávu druhé eso.
A-40
Lokoli zatím nevyužil ani jeden brejkbol, povede se mu to nyní?
40-40
Pospíšil sice hrál až přes druhý servis, ale ani toho nedokázal Lokoli využít. Shoda.
40-30
Tak pozor, Pospíšil trošku ztratil koncentraci a teď se musí snažit odvrátit Lokoliho brejkbol!
30-30
Lokoli ještě bojuje a srovnává stav gemu na 30:30.
15-30
A další fiftýn pro českého tenistu, který je ve druhém setu jasným pánem na hřišti.
0-15
Pospíšil naštěstí rychle srovnává na 15:15.
15-0
Do čtrnáctého gemu dnešního utkání ale vstupuje lépe právě francouzský tenista.
0:4
Troufnu si říci, že je rozhodnuto. Lokoli na svém servisu uhrál jen jeden fiftýn a Pospíšil vede už 4:0.
15-40
Laurent Lokoli začíná ztrácet půdu pod nohama, Pospíšil se opět dostal ke dvěma brejkbolům!
15-30
Pospíšil se krůček po krůčku přibližuje k dalšímu brejkbolu.
15-15
0-15
Lokoli se stále nemůže dostat do hry a s jeho vyhlídkami na postup do druhého kola to nevypadá moc dobře.
0:3
Jaroslav Pospíšil udržel bez větších potíží i tento gem a dostává se do trháku 6:3 a 3:0.
15-40
První ze tří gembolů Pospíšil ale nevyužil.
0-40
Na tom se nic nemění ani teď, Pospíšil má náběh na další čistou hru.
0-30
Od doby, co Lokoli nevyužil řadu brejkbolů, je Francouz slabším hráčem.
0-15
0:2
Je tomu tak! Jaroslav Pospíšil prolamuje Lokoliho podání a před svým servisem vede 2:0.
30-40
Pospíšil vybojoval pro sebe osmý brejkbol v zápase. Začátek první sady se může opakovat!
30-30
Pospíšil se nevzdává za jakéhokoliv stavu, nyní se opět dotáhl na 30:30.
30-15
Pro devatenáctiletého mladíka to vypadá o něco lépe a vede 30:15.
15-15
V předchozím setu Lokoli svůj první gem na podání prohrál, jak tomu bude nyní?
15-0
0:1
Poprvé v celém zápase Jaroslav Pospíšil získává svůj servis čistou hrou.
0-40
Pospíšil je v posledních minutách lepším hráčem, což dokazují i tři gemboly na začátku druhého setu.
0-30
0-15
Třiatřicetiletý tenista vstupuje lépe i do prvního gemu ve druhé sadě.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jaroslav Pospíšil.
3:6
První set zápasu prvního kola pražského challengeru je u konce. Za pětačtyřicet minut ho v poměru 6:3 získal Jaroslav Pospíšil.
15-40
Nyní už ano! Jaroslav Pospíšil má při podání soupeře dva setboly.
15-30
Setboly to ještě nejsou, Lokoli snížil na 15:30.
0-30
Tato Lokoliho dvojchyba může být klíčová, Pospíšil na příjmu vede 30:0 a je dva míčky od zisku setu.
0-15
Laurent Lokoli podává na udržení se v prvním setu a nezačíná vůbec dobře.
3:5
Třiatřicetiletý tenista nastalou situaci zvládl s grácií a v prvním setu vede 5:3.
40-A
I tento důležitý fiftýn získal Pospíšil, který má rázem výhodu.
40-40
Lokoli ho nevyužil, také v tomto gemu se zrodila shoda.
40-30
Pospíšil neuspěl ani v této výměna, čímž francouzskému soupeři daroval brejkbol.
30-30
Pospíšil se na svůj servis moc spoléhat nemůže, nyní zaznamenal druhou dvojchybu.
15-30
Lokoli ale osmý gem dramatizuje snížením na 15:30.
0-30
Bude k vidění jednoznačnější průběh gemu? Zatím to tak vypadá, Pospíšil vede 30:0.
0-15
Fiftnýn pro sebe ukořistil Jaroslav Pospíšil.
3:4
Teď už je konec, Laurent Lokoli snižuje po šestatřiceti minutách hry na 3:4. Na podání ovšem půjde český hráč.
A-40
40-40
Jednoznačně nejdelší hra zápasu bude pokračovat, Pospíšil znovu dorovnal na shodu.
A-40
Francouz však odpovídá nejlepším možným způsobem a po pátém esu má další výhodu.
40-40
Třetí Lokoliho dvojchyba vrací Pospíšila zpět do hry o sedmý gem.
A-40
A francouzský tenista si může trošku ulevit, má totiž výhodu.
40-40
Opět nic, Laurent Lokoli zvládl důležitou výměnu lépe.
40-A
Tak co teď? Český borec má další možnost k prolomení soupeřova podání.
40-40
To je velká škoda, Lokoli musel bojovat přes druhé podání, ale nakonec to zvládl.
40-A
Následuje pátý brejkbol v zápase pro Jaroslava Pospíšila!
40-40
Lokoli ale odpovídá čtvrtým esem esem!
30-40
Třetí fiftýn v řadě pro českého tenistu, který má brejkbol na 5:2!
30-30
A ten opět dorovnává stav gemu, tentokrát tu máme stav 30:30.
30-15
Čistá hra to nebude,třetí fiftýn tohoto gemu získal Pospíšil.
30-0
Zatím to ale na takový průběh nevypadá, Francouz jde do rychlého vedení 30:0.
15-0
Kdyby nyní Lokoli ztratil své podání, tak by to v prvním setu měl už hodně těžké.
2:4
Pospíšil v tomto gemu ukázal silné nervy, odvrátil soupeřovy tři brejkboly a teď se může radovat z vedení 4:2.
40-A
Český hráč ovšem získává další možnost k zisku gemu na svou stranu.
40-40
Šestý gem zápasu ještě pokračuje, Pospíšil gembol neproměnil.
40-A
Lokoli nyní může pouze litovat, jelikož nevyužil vedení 40:0 a nyní naopak musí čelit gembolu.
40-40
Výborně! Pospíšil dokázal odvrátit všechny tři brejkboly a následuje shoda.
40-30
Francouz nevyužil ani druhou nabídnutou příležitost a zbývá mu už jen jeden brejkbol.
40-15
První z nich je naštěstí odvrácený.Před Pospíšilem je ale stále hodně práce.
40-0
Další chyba Pospíšila a Laurent Lokoli má k dispozici hned trojici brejkbolů.
30-0
První dvojchyba zápasu přichází při servisu Pospíšila, Lokoli se může těšit z nadějného vedení o dva míčky.
15-0
2:3
Pospíšil se sice dotáhl na shodu, ale víc už vymyslet nedokázal. Francouzský tenista snižuje na 2:3.
A-40
Laurent Lokoli si však situací zatím hlídá a získává pro sebe výhodu.
40-40
Takhle by to šlo, Lokoli nevyužil ani druhý gembol a na světě je shoda!
40-30
Pospíšil ještě zabojoval a snížil na 30:40 ze svého pohledu.
40-15
Turnajový kvalifikant nepřipouští komplikace a nyní má výhodu dvou gembolů.
30-15
15-15
To se mu daří, na kontě francouzského hráče přibylo druhé eso.
0-15
Lokoli nevstoupil do dalšího gemu ideálně a musí dotahovat soupeřovo vedení.
1:3
Jaroslav Pospíšil zaznamenal na závěr čtvrtého gemu své úvodní eso a opět vede o dva gemy.
30-40
Lokoli musí na první brejkbol ještě počkat, Pospíšil vybojoval gembol.
30-30
Tak jednoduché to ale prostějovský rodák mít nebude, po třiceti.
15-30
Druhý fiftýn v řadě a Pospíšil rázem vede 30:15.
15-15
15-0
Pospíšilova úspěšnost prvního servisu je zatím pod třicet procent. Doufejme, že se tato statistika vylepší.
1:2
Třetí hra utkání byla rychlou záležitostí, čistou hrou ji získal Laurent Lokoli.
40-0
Tentokrát to vypadá na klidný průběh gemu, Lokoli má po svém prvním esu tři gemboly.
30-0
15-0
Lokoli vstupuje do gemu při svém servisu lépe než v předchozím případě.
0:2
Jaroslav Pospíšil potvrdil předchozí brejk a po devíti minutách vede v první sadě 2:0.
30-40
Pospíšila sice znovu neposlechlo první podání, ale i přesto má k dispozici gembol na 2:0.
30-30
Francouz opět srovnal a za stavu 30:30 bude bojovat o první brejkbol.
15-30
15-15
Svůj první fiftýn na příjmu získal také Lokoli, po patnácti.
0-15
Český tenista vstupuje lépe také do druhé hry dnešního odloženého zápasu.
0:1
Jaroslav Pospíšil vstoupil do zápasu skvěle a hned v úvodním gemu pro sebe získal první brejk!
40-A
Lokoli třetí fiftýn v řadě nezískal, další brejkbolová příležitost ve prospěch Pospíšila je na světě.
40-40
Pospíšil nevyužil ani druhou možnost a první gem zápasu bude pokračovat přes shodu.
30-40
Ten první ovšem Lokoli odvrací. Co napodruhé?
15-40
Laurent Lokoli musel hrát přes své druhé podání, čehož Pospíšil využil a má dva brejkboly!
15-30
Na brejkboly si ještě musí Pospíšil počkat, Francouz snížil na 15:30.
0-30
Také druhý míček pro zkušeného českého tenistu!
0-15
Úvodní výměnu zápasu pro sebe získal hráč na příjmu, tedy Jaroslav Pospíšil.
0:0
Dvacetihodinové čekání je u konce, oba hráči jsou na hřišti a po rozehrávce půjde na podání Laurent Lokoli.

Zkušený třiatřicetiletý tenista, jehož, dosavadní maximum je 103. pozice světového rankingu, stále hledá svou ztracenou formu, kvůli čemuž se propadl až na aktuální 220. příčku. Prostějovský rodák se po rychlém vypadnutí z libereckého challengeru představil v německé Bundeslize, ve které před dvěma dny porazil Kevina Dedena dvakrát 6:4.

Devatenáctiletý Francouz zde už odehrál tři zápasy v náročné kvalifikaci a ve všech uspěl ve dvou sadách. Před rodákem z města Bastia se postupně sklonili Michail Ledovskich, Jan Kunčík i slovenský tenista Jozef Kovalík. Pravoruký hráč, který se v mužském žebříčku nachází na 302. místě, se před tímto turnajem představil v Liberci, kde ale v prvním kole kvalifikace nestačil na Davida Šimůnka.
Příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu pražského challengeru mezi Laurentem Lokolim a Jaroslavem Pospíšilem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.