B. J. King Cup - Semifinále 2 -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Camila Giorgiová - 19. dubna 2014   14:54

2

České tenistky zvládly první den fedcupového semifinále proti Itálii na výbornou. Lucie Šafářová i Petra Kvitová neztratily ani set a do zítřejšího rozhodujícího dne nastoupí česká sestava ve skvělé výchozí pozici.

Nutno ale podotknout, že mladá Italka, nacházející se až v šesté desítce světového žebříčku, sehrála podstatně kvalitnější partii než její výrazně zkušenější krajanka Erraniová proti Lucce Šafářové.

Oba sety rozhodla Kvitová hned v úvodních hrách obou setů, k čemuž ji ale přeci jen pomohla i evidentní nervozita dvaadvacetileté Italky, která v úvodním gemu prvního i druhého setu vyprodukovala dohromady pět dvojchyb a jinak hrála se špičkovou českou tenistkou zajímavou partii.
Konec zápasu
6:2
Kvitová uspěla v souboji od základní čáry, donutila Italku k nepřesnému úderu a poráží Camilu Giorgiovou 6:4 a 6:2!
A-40
Petra Kvitová načala druhou desítku svých es a vybojovala tím čtvrtý mečbol.
40-40
Kvitová si ale v důležitou chvíli znovu pomáhá přesným prvním servisem, Giorgiová returnuje pouze do sítě.
40-A
Kvitová tentokrát přehnala razanci svého forhendu a Giorgiová získává třetí brejkbol v této hře a zároveň i v celém zápase.
40-40
I třetí mečbol Giorgiová perfektně umístěným bekhendem odvrací. Kvitové v rámci této rozehry výrazně pomohla i páska, přesto budeme ještě pokračovat.
A-40
Dobrý druhý servis Kvitové na tělo soupeřky, Giorgiová odráží míček metr do zámezí.
40-40
Kvitová si vybojovala dalším povedeným servisem útočné postavení, ovšem nevynucenou chybou ještě nechává soupeřku v zápase.
A-40
V nejdelší hře dosavadního průběhu zápasu získává Kvitová díky vítěznému bekhendu druhý mečbol.
40-40
Česká tenistka ale ještě zápas prodlužuje příliš dlouhým bekhendovým úderem.
A-40
Esem si Kvitová připravila možnost prvního mečbolu dnešního zápasu.
40-40
Opět si Kvitová pomohla skvělým prvním servisem, kterým vyhnala Giorgiovou daleko z kurtu a následně si česká tenistka s útočnou pozicí poradila na výbornou.
40-A
Chyba Kvitové z bekhendové strany nabízí Italce možnost dalšího brejkbolu.
40-40
Italka se z returnu dostala plnohodnotně do hry, nicméně Kvitová nelehkou situaci zvládla a vítězným diagonálním úderem srovnává na shodu.
30-40
Dvojchyba Kvitové přináší Giorgiové vůbec první brejkbol v dosavadním průběhu zápasu. Až v poslední možné příležitosti.
30-30
Giorgiová ještě bojuje a srovnává stav osmé hry druhého setu.
30-15
Italce teď vyšel poměrně šťastný return, který dopadl k postranní čáře a ještě s velmi nezvyklou rotací, s níž si Kvitová nedokázala poradit a míček zasáhnout.
30-0
I nadále si česká tenistka pomáhá skvělým servisem, kterým vyhnala soupeřku z kurtu a následně bekhendem uklidila míček do volného prostoru.
15-0
Do možná poslední hry tohoto utkání vstoupila Kvitová úspěšně.
5:2
Camila Giorgiová zakončuje sedmou hru druhého setu svojí již šestou dvojchybou a Petra Kvitová po zisku dalšího brejku bude servírovat na vítězství v zápase a zisku druhého bodu tohoto semifinálového souboje Česko – Itálie.
40-30
Úžasný forhend Giorgiové zpoza vlastní základní čáry, na nějž Kvitová neměla šanci dosáhnout.
40-15
Dalším dobrým returnem Kvitová donutila soupeřku k chybě a získává dva brejkboly.
30-15
Kvitové znovu výborně vyšel bekhendový return, Giorgiová na něj nedosáhla.
15-15
Teď už ale Kvitová nenašla protizbraň na přesný a hlavně razantní bekhend soupeřky.
15-0
Kvitová se dostává do čím dál větší herní pohody, tentokrát vítězný míček zaznamenala z forhendové strany.
4:2
Kvitová přidává přímý bod z podání a navyšuje své vedení na 4:2. Česká tenistka stále podává s velkou jistotou a zatím stejně jako v prvním setu si drží brejk, nabytý již v první hře.
40-0
Kvitová postupným přechodem k síti nezaváhala a vítězným bekhendem našla volné místo na soupeřčině polovině.
30-0
Kvitová znovu přidává eso z druhého podání.
15-0
Viděli jsme rozhodně nejpohlednější rozehru dosavadního průběhu zápasu, v níž se Giorgiová díky povedenému returnu dostala do útočné pozice, nakonec se ale parádním forhendem po lajně raduje z úspěchu Petra Kvitová.
3:2
Kvitová zaútočila returnem druhého servisu, diagonální úder ale doletěl jen do deblového koridoru a Italka snižuje na 2:3.
0-40
Return Kvitové byl příliš dlouhý, Giorgiové teď funguje první servis.
0-30
Italka posléze přidává své třetí eso.
0-15
V souboji forhendů po středu kurtu byla méně trpělivá česká tenistka, která ten svůj závěrečný nasměrovala do sítě.
3:1
Na další prudký servis Kvitové Giorgiová nenašla odpověď a rodačka z Bílovce vede v druhém setu 3:1.
40-15
Kvitová odpovídá esem i z druhého podání, celkem již svým osmým.
30-15
Bekhendový úder Giorgiové do rohu kurtu byl zahlášen jako dobrý a nesmírně přesné oko čárového rozhodčího potvrdilo jestřábí oko, neboť míček naprosto těsně tečoval základní čáru.
30-0
Česká tenistka následně přidává i další přímý bod z prvního podání a bleskově vede 30:0.
15-0
I čtvrtou hru otevírá Kvitová esem.
2:1
Kvitová se srdnatě bránila razantním útočným úderům Giorgiové, ta však byla nesmírně přesná a nakonec dokázala českou tenistku udolat. Italka tak snižuje na 1:2 a i přes nepříznivý vývoj stále ještě bude bojovat o zisk druhého setu.
30-40
Tentokrát ale Italka chybuje a ještě prodlužuje třetí hru druhého setu.
15-40
Přesným a razantním servisem si Italka vypracovala útočnou pozici, kterou zakončila relativně jednoduchým vítězným forhendovým úderem do volného pole.
15-30
Italka přidává do statistik své druhé eso.
15-15
Podobně neúspěšně si vedla Giorgiová z bekhendové strany.
0-15
Kvitová chybuje z forhendu, nasměrovala jej pouze do sítě.
2:0
Bekhendový return Giorgiové doletěl pouze do sítě a Petra Kvitová zvyšuje svůj náskok ve druhém setu na 2:0.
40-30
Giorgiová zatlačila soupeřku returnem druhého podání a bekhendový kontr Kvitové doletěl do zámezí.
40-15
Následuje přímý bod z podání a Kvitová má dvě možnosti k úspěšnému zakončení druhé hry.
30-15
Další eso z pravé strany od Petry Kvitové.
15-15
Italce vyšel parádní return, po kterém přešla do útoku a Kvitová se přesným úderům nedokázala ubránit.
15-0
Stejně jako v prvním setu začíná Kvitová potvrzovat svůj brejk esem.
1:0
Italka zakončuje první hru druhého setu další dvojchybu, v součtu již svojí pátou a česká tenistka má zápas plně ve své levačce, resp. ve svém servisu.
40-15
Následuje nevynucená chyba Italky z forhendu a Kvitová hned na úvod získává dva brejkboly.
30-15
I v úvodu druhého setu Giorgiová zaznamenává dvojchybu.
15-15
Devatenáctá nevynucená chyba Petry Kvitové.
15-0
Do druhého setu vstupuje Kvitová úspěšným returnem prvního servisu Italky.
0:0
Stejný výsledek, ovšem zcela rozdílný průběh oproti prvnímu setu zápasu Lucie Šafářově se Sarou Erraniovou.

O konečném výsledku nakonec rozhodla již první hra, v níž Italka zřejmě z velké nervozity vyprodukovala hned tři dvojchyby a od ztráty tohoto servisu si obě hráčky držely své servisy.
6:4
Petra Kvitová esem zakončuje první set, který získává ve svůj prospěch poměrem 6:4.
40-15
Hned ale přichází další přímý bod z podání a Petra Kvitová získává dva setboly.
30-15
Teď už Kvitová razanci svého forhendu přehnala a nasměrovala jej do zámezí.
30-0
Přímý bod Petry Kvitové z podání.
15-0
Desátou hru prvního setu otevřela Kvitová servisem na tělo a zakončila ji následným agresivním forhendem.
5:4
Znovu Kvitová returnuje do sítě a Giorgiová dnes podruhé vítězí při svém servisu čistou hrou.
0-40
Další povedený servis Italky.
0-30
Return Kvitové měl příliš dlouhé parametry.
0-15
Giorgiová se po servisu pustila do razantního útoku, který zakončila bezchybně.
5:3
Přesný forhend Petry Kvitové po lajně rezultuje v uhrání svého dalšího servisu a česká tenistka nad soupeřkou z Apeninského poloostrova vede 5:3 v prvním setu.
40-15
Druhé eso Petry Kvitové v dosavadním průběhu zápasu.
30-15
Kvitová se při forhendu nejspíše přemotivovala a nasměrovala jej daleko do zámezí.
30-0
Parádní druhé podání Kvitové vyhnalo Giorgiovou pod velký tlak a Kvitová neměla problém zakončit tuto rozehru úspěšně.
15-0
Na přesný forhend české tenistky do rohu kurtu neměla Giorgiová šanci dosáhnout.
4:3
Utkání definitivně bude pokračovat, za stavu 4:3 půjde na servis Petra Kvitová.
Petra Kvitová i Camila Giorgiová se ve společnosti svých nehrajících kapitánů vrací na bojiště. Obě tenistky dostanou tři minuty na rozehrání a možnost vrátit se do zápasového rytmu.
Všechna světla v hale by nyní již měla fungovat a v co nejkratší době očekáváme obě tenistky opět na dvorci ostravské arény.
Přerušení bude trvat delší dobu, Petra Kvitová již zmizela v útrobách arény, kam se chystá i italská tenistka, zápas by zatím měl být přerušen na 10-15 minut. O dalším průběhu vynucené pauzy budeme informovat a věřme, že utkání bude co nejdříve pokračovat.
4:3
Fanoušci se i při přerušení zápasu baví, je tu výborná atmosféra.
4:3
V hale zhasla některá světla a hra je tak vynuceně přerušená.
4:3
Giorgiová podle očekávání předvádí zcela rozdílný tenis oproti Erraniové, která se pouze bránila a první podání servírovala průměrně v rychlosti pouze okolo 120 km/h, naopak servisy Giorgiové se blíží až k rychlosti 190 kilometrů za hodinu a následně předvádí útočné pojetí tenisu.
4:3
Camila Giorgiová donutila Kvitovou k další chybě, otočila sedmou hru prvního setu i ze stavu 0:40 a celkem odvrátila čtyři brejkboly, aby nakonec snížila stav na 3:4.
40-A
Hraje se v obrovském tempu, je to téměř pouze o servisech a returnech. Tentokrát Italce vyšel servis a Kvitová trefuje míč do zámezí.
40-40
Další rozehra, kterou rozhodl return Kvitové, ten tentokrát dopadl k základní čáře a Italka nenašla odpověď.
40-A
Razantní servis Giorgiové byl milimetrově přesný, míček těsně tečoval podávací čáru.
40-40
Kvitová rotovaným bekhendem donutila Italku vyhodit míček daleko mimo kurt.
40-A
Další return Kvitové byl příliš dlouhý.
40-40
Jedna z minima delších rozeher končí ve prospěch Italky, neboť bekhend české tenistky dopadl až za základní čáru.
A-40
Tentokrát return Kvitové vyšel, následný forhend Italky nepřeletěl síť.
40-40
I při třetím brejkbolu Kvitová returnuje pouze do zámezí.
40-30
Další prudký druhý servis Giorgiové i při brejkbolu, od Kvitové se míček pouze odrazil daleko do zámezí.
40-15
První brejkbol odvrací Giorgiová dobrým servisem, tentokrát už česká tenistka nasměrovala return do zámezí.
40-0
Dalším výborným returnem si Kvitová připravila útočnou pozici a následně nedala Italce šanci se bránit.
30-0
Po parádním returnu vede česká tenistka při servisu soupeřky již 30:0.
15-0
Forhend Italky dopadl do zámezí.
4:2
Také Kvitová díky závěrečnému returnu soupeřky do sítě uhrála svůj servis beze ztráty kytičky a vede 4:2 v prvním setu.
40-0
Přesný servis Kvitové soupeřce na tělo.
30-0
Kvitová zariskovala při druhém servisu, což přineslo svůj účinek a také následný forhend nasměrovala česká tenistka přímo do rohu kurtu.
15-0
Kvitová přesným forhendem vyhnala soupeřku daleko z kurtu, ta kontruje pouze úderem do sítě.
3:2
Další povedený první servis returnuje Kvitová pouze do sítě a Giorgiová bleskovou rychlostí vítězí při svém servisu, snižuje tak na 2:3.
0-40
Italka přidává své první eso a rychle vede 40:0.
0-30
Giorgiová se trefila do prvního servisu a následně bekhendem po lajně nezaváhala.
0-15
Těsný aut z forhendu české tenistky.
3:1
Další vítězný míček Kvitové z bekhendové strany a česká tenistka zvyšuje svůj náskok na 3:1.
40-30
Úspěch Kvitové z bekhendu.
30-30
Kvitová dobrým servisem vyhnala soupeřku z kurtu a následně jistě uklidila míček do volného pole.
15-30
Na velmi povedený return prvního servisu nenašla Kvitová odpověď.
15-15
Zbytečná chyba Italky z bekhendu pomáhá Kvitové ke srovnání stavu ve čtvrté hře prvního setu.
0-15
Kvitová vyhodila forhend daleko za základní čáru.
2:1
Čistá hra pro Camilu Giorgiovou, česká tenistka chybuje z bekhendu.
0-40
Giorgiová opět donutila Kvitovou i druhý servis returnovat do autu.
0-30
Po razantním prvním servisu Kvitové na tělo se Giorgiová vrhla do útoku a nezaváhala.
0-15
Česká tenistka returnuje do zámezí.
2:0
Povedený forhend Giorgiové dopadl dle jestřábího oka jen pár milimetrů do zámezí a Kvitová se ujímá vedení 2:0.
40-15
Za stavu 40:0 se Kvitová do druhého servisu pořádně opřela, posílá jej ale do zámezí.
40-0
Přesný forhendový úder Kvitové po lajně, soupeřka kontruje úderem pouze do deblového koridoru.
30-0
Další razantní první servis, Giorgiová returnuje jen do sítě bez šance na úspěch.
15-0
Kvitová svůj servis zahajuje esem.
1:0
Při dalším returnu druhého podání Kvitová zatlačila Giorgiovou až za základní čáru a tam si Italka nevěděla rady s těžkým úderem. Rezultuje z toho první brejk pro zkušenou českou tenistku.
A-40
Kvitová po druhém podání soupeřky přešla do útoku a výměnu zakončila razantním forhendovým úderem.
40-40
Další riskantní druhý servis už Italce prošel a Kvitová posílá svůj return do zámezí.
40-30
Tentokrát vyšel Giorgiové výborně první servis a poté Italka na síti nezaváhala.
40-15
Třetí dvojchyba Italky, při druhém podání míček o pásku odskočil daleko do autu.
30-15
Další dvojchyba Camily Giorgiové již v samém úvodu zápasu.
15-15
Teď už se Italka do podání trefila a Kvitová returnuje do zámezí.
15-0
Dvojchyba hned na úvod, to moc klidu Giorgiové nepřidá.
0:0
Servisem zahajuje zápas dvaadvacetiletá Italka.
Obě tenistky se rozehrávají na kurtu a do pěti minut by utkání mělo začít.
Sympatická Italka již přišla na kurt ostravské arény a hlasatel nyní vítá i Petru Kvitovou.
Lucie Šafářová zdolala italskou jedničku Saru Erraniovou poměrně hladce 6:4, 6:1 a utkání Petry Kvitové s Camilou Giorgiovou by mělo začít zhruba ve 14:50.
Příjemné odpoledne při sledování druhé dvouhry z utkání semifinále tenisového Fed Cupu Česko – Itálie mezi Petrou Kvitovou a velmi talentovanou Italkou Camilou Giorgiovou. Obě tenistky proti sobě nastoupí vůbec poprvé v jejich kariéře.

PETRA KVITOVÁ

Českou tenisovou jedničku netřeba moc představovat. Někdejší wimbledonská vítězka a druhá hráčka světového žebříčku (obojí 2011) nastupuje do zápasu v pozici aktuální světové devítky, ovšem favoritkou proti neustále se zlepšující soupeřce dnes bude pouze mírnou.

Letošní rok sice Kvitová zahájila semifinálovou účastí na turnaji v Sydney, posléze však vypadla v rámci grandslamového Australian Open v Melbourne již v prvním kole proti Thajce Luksice Kumchumové, tenistce ze závěru první stovky světového rankingu. V únoru Kvitová nestačila v Dauhá ve čtvrtfinále na Jelenu Jankovičovou a v Dubaji prohrála hned svůj úvodní duel se Španělkou Carlou Suarezovou Navarrovou. Na březnové americké túře pak ve čtvrtém kole Indian Wells podlehla Slovence Cibulkové a v Miami nestačila v rámci čtvrtfinále na Marii Šarapovovou.

Ve Fed Cupu hrála Kvitová naposledy téměř přesně na den před rokem, kdy v semifinále český tým narazil rovněž na sokyně z Itálie, hrálo se v Palermu a Kvitová pomohla týmu bodem proti Saře Erraniové (2:6, 6:2, 6:0), ovšem předtím podlehla Robertě Vinciové hladce 4:6 a 1:6. Italky se nakonec radovaly z vítězství 3:1 a postupu do finále, v němž snadno přehrály výrazně oslabené Rusky.

Celkově má Petra Kvitová bilanci ve Fed Cupu 19:7, přičemž se jí daří zejména na tvrdém povrchu (16:4), na němž se rovněž hraje dnešní utkání. Proti Itálii již odehrála v kariéře pět singlových zápasů, v nichž si připsala tři výhry a dvě prohry, obě však na italské antuce.

CAMILA GIORGIOVÁ

Dvaadvacetiletá Italka toho má za sebou na tenisové túře podstatně méně než její slavnější soupeřka, ovšem v posledních týdnech se může pyšnit velmi dobrou formou, díky niž neustále stoupá světovým žebříčkem a po finálové účasti na turnaji WTA Tour v Katovicích se probojovala na 54. příčku světového žebříčku, která je také jejím dosavadním kariérním maximem. Při své finálové cestě v Katowicích z cesty odklidila bývalé světové jedenáctky Robertu Vinciovou a Šahar Peerovou a také současnou patnáctou hráčku světového žebříčku, Carlu Suarezovou Navarrovou. Cestu za cennou trofejí jí až v závěrečném zápase turnaje zatarasila Francouzka Alize Cornetová a to ještě po obrovském boji (6:7, 7:5, 5:7).

Neméně prestižní se stala její cesta na turnaji v Indian Wells, kde po úspěšném absolvování dvou kvalifikačních kol v pavouku hlavního turnaje zdolala postupně Andreu Petkovičovou (37. hráčka světa), Soranu Cirsteaovou (27.) a hlavně Marii Šarapovovou (5.), tu porazila po výsledku 6:3, 4:6 a 7:5. V osmifinále pak Giorgiová nestačila na slavnější krajanku Flavii Pennettaovou.

Giorgiová navíc jako jedna z mála Italek preferuje především rychlejší povrchy, o čemž svědčí i její nejvýraznější grandslamové úspěchy, kterých dosáhla na Wimbledonu (2012) a US Open (2013), kde se v těchto ročnících probojovala až do osmifinále.

Ve Fed Cupu Giorgiová debutovala v prvním kole letošního ročníku, kde i díky její hladké výhře nad 42. hráčkou světa Madison Keysovou (6:2, 6:1) Italky hladce zdolaly Američanky na jejich domácí půdě v Clevelandu výsledkem 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:40.