Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kateřina Siniaková : Viktoria Azarenková - 28. května 2018   11:12

5

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Kateřina Siniaková poráží Azarenkovou a poprvé v kariéře postupuje do druhého kola Roland Garros! V první sadě si obě hráčky až do stavu 6:5 pro Siniakovou držely servis, ale poté česká tenistka prolomila Bělorusce podání a získala první sadu výsledkem 7:5! Druhý set nabídl úplně jiný průběh! Azarenková několikrát vedle, ale Siniaková si vždy vzala ztracené podání zpátky. Set znovu došel až ke stavu 6:5 pro Siniakovou a česká tenistka čistou hrou při podání soupeřky stvrdila svůj postup do druhého kola, kde narazí na přemožitelku Ostapenkové Kozlovovou.
Konec zápasu
7:5
Kateřina Siniaková využívá hned první mečbol a poráží :Azerenkovou po setech 7:5 a 7:5!
40-0
Tři mečboly pro českou tenistku! Victoria Azarenková se vydala k síti, jenže její volej dopadl do autu!
30-0
Tentokrát si Běloruska vybrala slabší moment i při forhendu.
15-0
Kateřina Siniaková znovu začíná při podání soupeřky skvěle! Azarenková pokazila bekhend po čáře.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Victoria Azarenková.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Kateřina Siniaková si drží podání čistou hrou, vede 6:5 a při podání Azarenkové může ukončit zápas!
40-0
Kateřina Siniaková si parádním servisem otevřela kurt a bekhendem do opačného rohu si vypracovala tři gemboly.
30-0
Přímý bod z podání pro českou tenistku.
15-0
Azarenková nevydržela s trpělivou hrou od základní čáry a poslala míček do autu.
5:5
Victoria Azarenková si i přes velké problémy pohlídala své podání a srovnává stav druhého setu na 5:5.
30-40
Victoria Azarenková otáčí vývoj gemu a má gembol.
30-30
Míček získává Azarenková.
30-15
30-0
Běloruská tenistka nyní navíc nezamířila do dvorce. Siniaková je dva míče od postupu.
15-0
Kateřina Siniaková začíná skvěle! Victoria Azarenková byla u síti, jenže česká hráčka se dostala k míči a prohodila ji.
5:4
5:4
5:4
Kateřina Siniaková si perfektně drží své podání a ve druhém setu se ujímá vedení 5:4! Azarenková bude podávat na setrvání v turnaji.
40-15
Skvělé podání a dva gemboly!
30-15
Victoria Azarenková chtěla přitvrdit forhendem od základní čáry, jenže její úder dopadl do autu.
15-15
Škoda! Forhend české tenistky byl o kousek delší.
15-0
Azarenková musela hrát forhend v záklonu a poslala míček pouze do sítě.
4:4
Kateřina Siniaková znovu bere Azarenkové podání, bere si zpět svůj ztracený servis a srovnává stav druhé sady na 4:4!
A-40
Ale česká tenistka si dalším parádním prohozem po čáře vypracovala třetí možnost!
40-40
Druhá možnost je také pryč! Kateřina Siniaková tentokrát chybovala z bekhendu.
40-30
První brejkbol Victoria Azarenková maže! Běloruska jej odvrací přesným forhendem.
40-15
Neskutečné! Česká tenistka vystihla, kam Azarenková zahraje forhend a dokázala soupeřku prohodit.
30-15
Neuvěřitelné drama pokračuje! Siniaková se udržela ve výměně a Azarenková po překvapivém odskoku trefila aut.
15-15
Dvojchyba běloruské tenistky.
0-15
Tentokrát začíná Azarenková na podání o dost lépe. Vítězný bekhend na čáru.
3:4
3:4
3:4
Victoria Azarenková bere Siniakové podání a ve druhém setu vede 4:3!
30-40
Azarenková zahrála vítězný bekhend křížem a má k dispozici další brejkbol!
30-30
Victoria Azarenková bojuje o přežití! Běloruská hráčka tentokrát obouručným bekhendem vymetla antuku na čáře.
30-15
Běloruská tenistka před sebou měla volnou polovinu dvorce, jenže netrefila kurt.
15-15
Azarenková se díky skvělému returnu dostala k síti, kde zahrála parádní forhend po čáře.
15-0
Siniaková pokračuje přímým bodem z podání.
3:3
Kateřina Siniaková si znovu bere zpět ztracené podání! Česká hráčka zahrála razantní return, na který Azarenková nenašla odpověď!
A-40
Siniaková sice podklouzla, ale přesto má brejkbol! Azarenková totiž minula dvorec!
40-40
Shoda! Siniaková doběhla zdánlivě ztracený forhend soupeřky a předvedla neskutečný kraťas.
30-40
Znovu byla běloruská tenistka na síti, kde zahrála bekhendový volej a získává důležitý fiftýn.
30-30
Azarenková se po parádním servisu vydala k síti a došla si pro vítězný volej.
30-15
Běloruska si počkala na krátký úder z rakety Siniakové, ale napálila míček do sítě.
15-15
Victoria Azarenková tentokrát zatlačila soupeřku na základní čáru. Siniaková odpověděla bekhendem do sítě.
15-0
Siniaková ale našla svou ztracenou herní pohodu. Česká tenistka předvedla parádní vítězný forhend.
2:3
2:3
2:3
Druhá dvojchyba v řadě a Victoria Azarenková bere soupeřce podání! Běloruska vede 3:2!
0-40
Dvojchyba Siniakové přináší tři brejkboly pro Bělorusku!
0-30
Další chyba z rakety české tenistky a Azarenková je u nadějného stavu.
0-15
Victoria Azarenková se po druhém servisu Siniakové opřela do returnu a donutila soupeřku k chybě.
2:2
Victoria Azarenková si i přes drobné problémy drží své podání a srovnává stav druhého setu na 2:2!
40-A
Siniaková nepočítala s vyšším odskokem míče a poslala forhend tři metry za základní čáru.
40-40
Nyní si Azarenková vybrala slabší chvíli a opět trefila síť. Shoda.
40-A
V další výměně se Victoria Azarenková vydala k síti, kde si počkala na vysoký forhend soupeřky a zahrála vítězný volej.
40-40
A je tu shoda! Azarenková měla na raketě vítězný forhend, jenže ani tentokrát nezamířila do dvorce.
30-40
Siniaková nevzdává boj o tento gem! Vítězný return do rohu dvorce.
15-40
Forhend české tenistky přizvedla páska a Azarenková už měla snadnou práci.
15-30
Nádhera! Siniaková se natáhla po úderu soupeřky a zahrála vítězný prohoz.
0-30
Běloruska tentokrát hrála rychle po odskoku a nedala soupeřce nárok.
0-15
Victoria Azarenková se při úvodní výměně na servisu pořádně nadřela, ale nakonec vytáhla vítězný forhend po čáře.
2:1
2:1
2:1
Kateřina Siniaková zakončuje třetí gem druhého setu esem a v druhé sadě se ujímá vedení 2:1!
A-40
V další výměně bušila česká hráčka do soupeřky od základní čáry a Victoria Azarenková se zmohla jen na bekhend do autu.
40-40
Gem stále nekončí. Siniaková se sice natáhla po prudkém forhendu, ale míček už neposlala do dvorce.
40-30
Skvělá hra české tenistky! Siniaková byla včas u sítě, počkala si na míč soupeřky a zahrála vítězný volej.
30-30
Azarenková využila krátkého forhendu české tenistky a nabíhaným bekhendem si zajistila fiftýn.
30-15
Siniaková se však opřela o podání! Přímý bod.
15-15
Nyní však Victoria Azarenková zahrála razantní return pod nohy české tenistky a Siniaková odpověděla úderem do autu.
15-0
Azarenková má velké problémy s trefováním dvorce. Běloruska potřetí v řadě poslala míček do autu.
1:1
A česká tenistka jej využívá! Kateřina Siniaková si bere zpět své ztracené podání a srovnává stav druhé sady na 1:1.
A-40
Další chyba běloruské hráčky od základní čáry a druhý brejkbol pro Siniakovou v tomto gemu.
40-40
Dramatický gem pokračuje! Běloruska zvolila opravdu vysoký kopec, který se jí nevyplatil, jelikož míček dopadl za základní čáru.
40-A
Vzápětí navíc přichází eso Azarenkové!
40-40
Škoda! Siniaková si tvrdým returnem vypracovala šanci, jenže bekhend do rohu dvorce o kousek minula kurt.
40-30
Siniaková si vypracovala útok, vydala se k síti, kde si počkala na vysoký bekhend soupeřky a nedala Azarenkové šanci.
30-30
Azarenková po parádním servisu vyrazila k síti a došla si pro snadný fiftýn.
30-15
Siniaková měla smůlu! Její bekhend od základní čáry dopadl těsně za čáru. Na brejkbol si česká tenistka musí počkat.
30-0
Azarenkové nyní uletěl forhend od základní čáry a míček dopadl za základní čáru.
15-0
Kateřina Siniaková však bojuje při podání soupeřky a parádním bekhendem se dostává k fiftýnu.
0:1
Victoria Azarenková využívá hned svůj první brejkbol a v úvodu druhé sady bere Siniakové podání!
30-40
Nicméně Victoria Azarenková se dostává k prvnímu brejkbolu v utkání! Siniaková je pod tlakem.
30-30
Fantazie! Azarenková byla ve výměně mnohem lepší, ale Siniaková Siniaková vykouzlila vítězný forhend do rohu dvorce.
15-30
Victoria Azarenková se v druhé sadě dostává k nadějnému skóre.
15-15
15-0
Míček získává Siniaková.
7:5
Kateřina Siniaková bere soupeřce podání čistou hrou a získává první sadu výsledkem 7:5!
40-0
Dvojchyba Azarenkové znamená tři setboly pro Siniakovou!
30-0
Fantazie! Kateřina Siniaková zahrála parádní bekhend po čáře a je dva míček od zisku prvního setu!
15-0
Azarenková chybovala z forhendu a poslala míček za základní čáru.
6:5
6:5
6:5
Kateřina Siniaková doběhla kraťas své soupeřky a zahrála vítězný úder. Česká tenistka vede v koncovce prvního setu 6:5!
40-30
Česká hráčka parádním servisem nepouští soupeřku k brejkbolu.
30-30
Dramatický gem pokračuje! Azarenková trefila základní čáru a Siniaková odpověděla úderem do autu.
30-15
Siniaková si počkala na bekhend Azarenkové po čáře a česká tenistka zahrála parádní vítězný úder do volné poloviny dvorce.
15-15
Azarenková se tentokrát dostala do výměny, počkala si na kratší úder a donutila Siniakovou k chybě.
15-0
Kateřina Siniaková rovněž exceluje na servisu. Přímý bod!
5:5
Victoria Azarenková si čistou hrou drží své podání a srovnává stav prvního setu na 5:5!
0-40
A další nechytatelný servis Azarenkové.
0-30
Navíc přichází přímý bod z rakety běloruské tenistky.
0-15
Victoria Azarenková po celou dobu výměny diktovala tempo hry, zatlačila soupeřku za čáru a počkala si na fiftýn.
5:4
5:4
5:4
Kateřina Siniaková si i na pátý pokus drží své podání a v prvním setu vede 5:4! Azarenková bude podávat na udržení se v prvním setu.
40-30
První z nich je pryč! Česká tenistka hrála forhend křížem, jenže její úder zastavila páska.
40-15
Azarenková opět zahrála příliš dlouhý forhend a Kateřina Siniaková má k dispozici dva gemboly.
30-15
Eso české tenistky!
15-15
Kateřina Siniaková si v pravou chvíli pomohla dělovým servisem.
0-15
Azarenková hrála velice agresivně a tvrdými bekhendy na základní čáru donutila českou tenistku k chybě.
4:4
Victoria Azarenková si znovu se štěstím drží své podání a vyrovnává stav první sady na 4:4! Stále čekáme na první brejkbol.
40-A
Azarenková změnila servis a tentokrát zahrála české tenistce do bekhendu. Siniaková returnovala jen do sítě.
40-40
Další shoda! Kateřina Siniaková cítí šanci a jako lvice bojuje o každý fiftýn.
40-A
Ani tentokrát z toho nebude brejkbol. Return české tenistky doplachtil do autu.
40-40
Opět je tady shoda! Azarenková pro změnu napálila míček do sítě.
30-40
První gembol však nevyužila. Azarenková měla na raketě vítězný forhend, ale poslala jej do autu.
15-40
Vzápětí si Běloruska připsala své první eso v utkání.
15-30
Ale ani tentokrát z toho nebudou tři gemboly. Azarenková totiž pokazila agresivní bekhend po čáře.
0-30
Siniaková navíc vyhodila obouručný bekhend ven z dvorce. Běloruska zahajuje tuto hru skvěle.
0-15
Victoria Azarenková trefila podání ven z dvorce a následným forhendem k čáře nedala soupeřce šanci.
4:3
4:3
4:3
Siniaková zakončuje sedmou hru prvního setu přímým bodem z podání a ujímá se vedení 4:3!
40-30
Azarenková musela hrát pod tlakem a forhend ze záklonu poslala dobré dva metry do autu.
30-30
Stále čekáme na první brejkbol. Azarenková se snažila o bekhend po čáře, ale její pokus zastavila páska.
15-30
Siniaková měla z pekla štěstí! Její forhend poskakoval po pásce a nakonec se odrazil na polovinu soupeřky.
0-30
Navíc přichází vítězný bekhend Azarenkové po čáře a Kateřina Siniaková se dostává do problémů.
0-15
Siniaková se snažila zaútočit bekhendem po čáře, jenže její úder byl moc dlouhý.
3:3
Parádní hra Azarenkové! Běloruska si otevřela kurt a parádním volejem zakončila výměnu. Je srovnáno 3:3!
15-40
Siniaková na základní čáře trefila míček pouze rámem rakety a poslala míček pouze do autu.
15-30
Azarenková navíc pokračuje parádním podáním.
15-15
Běloruská tenistka svou chybu bleskově napravila a zahrála parádní forhend na základní čáru.
15-0
Siniaková si počkala na krátký úder soupeřky a parádním bekhendem k čáře nedala Azarenkové nárok.
3:2
3:2
3:2
Kateřina Siniaková ukončuje gem přímým bodem z podání a v prvním setu vede 3:2!
40-15
Běloruska se snažila zariskovat na returnu, ale její prudký bekhend zastavila síť.
30-15
Victoria Azarenková doběhla pokus české tenistky o zkrácení hry a vrátila míček za síť. Siniaková už tak úspěšná nebyla.
30-0
Azarenková navíc vyhodila následný forhend daleko za základní čáru. Siniakové se na servisu daří.
15-0
Kateřina Siniaková si připisuje první eso v dnešním duelu.
2:2
Victoria Azarenková zakončuje čtvrtý gem přímým bodem z podání a srovnává stav prvního setu na 2:2!
40-A
Bývalá světová jednička si v těžké chvíli znovu pomohla parádním podáním a nedala Siniakové nárok.
40-40
Drama pokračuje! Siniaková se skvělým returnem dostala do hry a Azarenková odpověděla jen úderem do autu.
40-A
Jenže Victoria Azarenková si pomohla servisem přímo na spojnici dvou čar.
40-40
Znovu je na světě shoda. Siniaková je na returnu velice nepříjemná soupeřka.
30-40
Na brejkbol si česká hráčka musí nadále počkat. Siniaková sice pracovala za základní čárou, ale jeden z jejích bekhendů byl moc dlouhý.
30-30
A Siniaková se rázem dostává na skóre 30:30. Azarenkové znovu nestačily rozměry dvorce.
15-30
Jednu nyní předvedla také běloruská hráčka. Victoria Azarenková měla na raketě vítězný forhend, ale napálila jen pásku.
0-30
Další přetažený forhend z rakety české tenistky. V posledních výměnách začíná přibývat nevynucených chyb.
0-15
Česká tenistka nyní měla smůlu. Siniaková se pokusila svou soupeřku prohodit, jenže její forhend dopadl do autu.
2:1
2:1
2:1
Kateřina Siniaková si i na druhý pokus drží své podání a v prvním setu se ujímá vedení 2:1!
40-15
Siniaková hraje velice zkušeně. Azarenková hrála forhend ve velké tísni a v záklonu poslala míček do autu.
30-15
Slabší chvilku si nyní vybrala také česká tenistka, která zdánlivě snadný forhend poslala do autu.
30-0
Azarenková se pokusila zariskovat na returnu, jenže její pokus dopadl za základní čáru.
15-0
Kateřina Siniaková si pomohla podáním a následným forhendem do rohu dvorce zakončila výměnu.
1:1
Také Victoria Azarenková si své první podání v zápase drží bez větších problémů a srovnává stav utkání na 1:1.
40-A
To je škoda! Kateřina Siniaková měla po vynikajícím returnu skvělou možnost, jenže bekhend poslala do autu.
40-40
Kateřina Siniaková si počkala na slabší druhé podání své soupeřky a zahrála vítězný return po čáře.
30-40
Siniaková musela hrát obouručný bekhend od základní čáry a její úder dopadl daleko za základní čáru.
30-30
Siniaková si nyní získala fanoušky! Česká tenistka se parádně bránila, nicméně Azarenková na čtvrtý pokus u sítě uspěla.
30-15
Victoria Azarenková si tentokrát připravila přechod k síti a přesným bekhendem nedala soupeřce sebemenší šanci.
30-0
Vítězný bekhendový return! Kateřina Siniaková v úvodu první sady opravdu válí!
15-0
Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé hře i při servisu soupeřky. Její razantní forhend skončil přesně v rohu dvorce.
1:0
Kateřina Siniaková si na úvod prvního setu drží své podání a díky ofenzivnímu tenisu se ujímá vedení 1:0!
40-30
Česká hráčka zatím soupeřku k brejkbolu nepouští. Siniaková zatlačila Azerenkovou dlouhým forhendem.
30-30
Parádní výměna! Kateřina Siniaková se bránila daleko za základní čárou, jenže Azarenková vyrazila k síti a přesným volejem poslala míček na čáru.
30-15
Skvěle! Siniaková si počkala na krátký úder své soupeřky a parádním bekhendem po čáře nedala soupeřce šanci.
15-15
Své zaváhání však napravila parádním druhým servisem.
0-15
Kateřina Siniaková do utkání nevstoupila dobře. Azarenková se skvěle bránila, vydala se k síti a česká hráčka poslala prohoz do autu.
0:0
Obě tenistky už dorazily na dvorec. Po krátkém rozehrání započne samotné utkání.

Dvaadvacetiletá česká tenistka nevstupuje do dnešního duelu z pozice favoritky. Siniakové nyní patří padesátá sedmá pozice na žebříčku WTA. Česká tenistka na antuce sehrála o poznání více zápasů. Nejvíce se jí však vydařila generálka na pařížský turnaj. Minulý týden dokráčela v Norimberku až do semifinále, kde padla se Švédkou Larssonovou.
Victoria Azarenková

Semifinalistce tohoto turnaje z roku 2013 je aktuálně dvacet osm let. Pravoruké běloruské tenistce patří v žebříčku WTA dvaaosmdesátá pozice, na které je Azarenková hlavně kvůli vynucené přestávce. Letos se jí na antuce příliš nedaří. Dosud na nejpomalejším povrchu sehrála jen tři utkání a porazit dokázala jen Kruničovou.
Dobré dopoledne všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání prvního kola Roland Garros 2018 mezi Kateřinou Siniakovou a Victorií Azarenkovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.