WTA Brisbane -  ONLINE PŘENOS -  Danielle Rose Collinsová : Petra Kvitová - 1. ledna 2019   06:38

6

Je za námi tříhodinový zápas s neuvěřitelným průběhem, v němž Petra Kvitová v prvním setu promarnila vedení 5:3 a 40:15 na returnu, následně nevyužila další setboly v tiebreaku při vedení 6:3 a prohrála jej.

Ve druhém setu si obě hráčky do stavu 4:4 držely servis, poté Američanka získala brejk a podávala na vítězství v zápase, v desáté hře vedla 30:0, ovšem nedotáhla gem k vítězství a ačkoliv Petra Kvitová po obratu neproměnila ve zkrácené hře další dva setboly, tak nakonec uspěla také výsledkem 8:6.

Rozhodující sada měla dlouho jasný průběh, Petra Kvitová vedla hladce 4:0, poté ale prohrála tři hry v řadě, Danielle Collinsová zápas ještě výrazně zdramatizovala, více však už nezvládla.
Konec zápasu
3:6
Druhý mečbol už Petra Kvitová proměňuje! Po kvalitním úderu české tenistky přímo na základní čáru následně Danielle Collinsová nasměrovala svůj bekhend do deblového koridoru a po nevídaném dramatu Petra Kvitová vyhrála svůj úvodní zápas nové sezóny!
40-A
Následně ale Kvitová udržela ve hře výborný servis soupeřky a ta vyhazuje forhend do zámezí.
40-40
Pokus Kvitové o vítězný forhend doletěl těsně za základní čáru, Collinsová zůstává v zápase.
40-A
Dvojchyba Danielle Collinsové přináší Petře Kvitové první mečbol!
40-40
Kvitová těží z nevynucené chyby soupeřky a pokračovat se bude při shodě.
40-30
Na mečbol si ale ještě musí česká tenistka počkat, další return se do kurtu nevešel.
30-30
Petra Kvitová boduje přímo z returnu a je dva míčky od prvního vítězství v novém roce.
30-15
Američanka vytáhla perfektní forhend po lajně, naprosto nechytatelný pro soupeřku.
15-15
Bekhend Kvitové od základní čáry tentokrát doletěl do sítě.
0-15
Danielle Collinsová podává na udržení se v zápase a nezačíná dobře, když se Kvitová prosadila nabíhaným bekhendem.
3:5
Danielle Collinsová si neporadila s důrazným bekhendem české tenistky a ta si viditelně oddychla udržením servisu v osmé hře.
30-40
Kvitová měla dobrou pozici k zakončení této hry, bekhend z kříže ale nasměrovala jen do sítě.
15-40
Po nepřesném returnu se Collinsová na sebe velmi zlobí.
15-30
Bekhend Kvitové se do kurtu nevešel.
0-30
Výborný servis české tenistky ven z kurtu, následně podpořený vítězným úderem po lajně.
0-15
Velmi důležitá hra, Kvitová ji odstartovala přímým bodem z druhého podání.
3:4
Další obrovská radost Collinsové po forhendovém úderu Petry Kvitové do sítě. Česká tenistka si volá do akce trenéra Vaňka, třetí set se nečekaně dramatizuje.
40-30
Američanka hlasitě slaví další úspěch, když forhend Kvitové se nevešel do kurtu.
30-30
Petra Kvitová se opřela do forhendu, který Collinsová jen zklamaně sledovala.
30-15
Collinsová boduje z podání a otáčí průběh tohoto gemu.
15-15
Česká tenistka pomáhá soupeřce nepřesným forhendem.
0-15
Na úvod sedmé hry si Collinsová neporadila s dobrým returnem Kvitové.
2:4
Kvitová chybuje z bekhendu a komplikuje si cestu třetím setem!
A-40
Američanka ale získává třetí brejkbol! Zahrála velmi dobrý dlouhý return Kvitové pod nohy a složitý bekhend české tenistky doletěl jen do sítě.
40-40
Kvitová si dobrým servisem otevřela kurt a následně snadno zakončila volejem na síti.
40-30
První brejkbol česká tenistka odvrací parádním křižným bekhendem.
40-15
Příležitost pro Collinsovou! Kvitová zahrála příliš dlouhý forhend a nabízí soupeřce dva brejkboly.
30-15
Po postupném útoku Petra Kvitová v důležitou chvíli nezaváhala při smeči.
30-0
Kvitová následně chybuje z forhendu a trochu se protahuje, je to fyzicky velmi náročný zápas.
15-0
Petra Kvitová si neporadila s dobrým returnem soupeřky do rohu kurtu a svůj bekhendový úder zpod nohou nasměrovala do zámezí.
1:4
Závěrečný return druhého podání už Kvitová úderem do poloviny sítě trochu odevzdala a jde se připravit na podání.
40-0
Další bod Collinsové přímo z podání.
30-0
Return druhého podání české tenistky se do kurtu nevešel.
15-0
Američanka se po dobrém podání prosadila vítězným forhendem.
0:4
Další přímý bod z podání a po rychlé hře Kvitová vede už 4:0.
0-40
Kvitová přidává eso.
0-30
Česká tenistka navazuje přímým bodem z podání.
0-15
Nekompromisní úvod Kvitové ve čtvrté hře, po dobrém podání přichází hned vítězný forhend.
0:3
Poté si ale Američanka neporadila s dobrým returnem Kvitové po druhém podání a po druhém brejku ve třetím setu vede Kvitová 3:0. Američanka si volá na pomoc trenéra.
30-40
V návalu emocí Collinsová trefila skvělé podání a vylepšuje si pozici esem.
15-40
Collinsová přidává dvojchybu a začíná být průběhem zápasu trochu frustrována.
15-30
Tentokrát Kvitová boduje přímo z bekhendového returnu druhého podání, skvělý úder.
15-15
Collinsová zahrála velmi slabé druhé podání, Kvitová ale svůj forhendový return vyhodila do zámezí.
0-15
Také do třetí hry vstupuje lépe Petra Kvitová, povedlo se ji to díky vítěznému forhendu.
0:2
Parádní druhé podání Kvitové, Collinsová jen sklepla míček k zemi a v rozhodující sadě česká hráčka vede 2:0!
30-40
Velmi dobrý křižný forhend Kvitové Collinsová nedokázala odehrát přes síť.
30-30
Následuje příliš dlouhý forhend Kvitové, o druhou hru může být ještě boj.
15-30
Perfektní úvod česká tenistka trochu zpomaluje dvojchybou.
0-30
Senzační start Kvitové do třetího setu pokračuje, česká tenistka přidává výborný vítězný úder z bekhendové strany.
0-15
Také pátý fiftýn třetího setu putuje na konto české tenistky po nepřesném forhendu Collinsové.
0:1
Kvitová zásobovala soupeřku dalšími kvalitními údery, donutila ji k příliš dlouhému bekhendu a Petra Kvitová na úvod třetího setu získává brejk čistou hrou.
0-40
Tři brejkboly pro Kvitovou po nechytatelném forhendu do rohu!
0-30
Česká tenistka přidává bod přímo z returnu.
0-15
Do třetího setu podává Danielle Collinsová, Kvitová po dobrém returnu získala útočnou pozici a tu proměnila vítězným forhendem.
0:0
Ve druhém setu si obě hráčky držely podání do stavu 4:4, než o něj přišla Petra Kvitová a Danielle Collinsová servírovala na vítězství v zápase, vedla 30:0, ovšem hru nedokázala dovést do vítězného konce, Petra Kvitová postupně set otočila a získala jej ve svůj prospěch výsledkem 8:6 v tiebreaku.
6:7
Petra Kvitová agresivně zaútočila, Collinsová se i přes veškerou snahu neubránila a další nervydrásající set tentokrát putuje na stranu české tenistky.
6-7
Collinsová si neporadila s velmi dobrým druhým podáním Kvitové, třetí setbol pro českou tenistku ve druhém setu.
6-6
Kvitová chybuje z bekhendu a v součtu obou setů promarnila již sedmý setbol! Míček v zámezí potvrdilo i jestřábí oko.
5-6
Američanka tentokrát hrála údery velmi na jistotu a Petra Kvitová chybuje z forhendu. Při druhém setbolu už bude česká tenistka podávat.
4-6
Collinsová ale následnou nevynucenou chybou z bekhendu nabízí Kvitové dva setboly!
4-5
Danielle Collinsová po dlouhém forhendu Kvitové přerušila výměnu a její rozhodnutí bylo naprosto správné, jestřábí oko skutečně ukázalo míček v zámezí. Nesmírně důležitá situace, protože Petra Kvitová měla dobrou pozici k zakončení výměny.
3-5
Přímý bod Petry Kvitové z podání.
3-4
Kvitová zahrála dostatečně důrazné forhendy, finální bekhend soupeřky nepřeletěl síť.
3-3
Kvitová zahrála příliš dlouhý forhend, aut ještě potvrdilo jestřábí oko a stejně jako v prvním setu je i přes dobrý vstup Kvitové do tiebreaku při výměně stran vyrovnáno.
2-3
Následuje dvojchyba Petry Kvitové, lehký dárek pro soupeřku.
1-3
Česká tenistka zaznamenává důležitý přímý bod z podání a vede 3:1.
1-2
Petra Kvitová skvěle potrestala kratší úder soupeřky a vystřelila nechytatelný forhend.
1-1
Kvitová se pokusila zaútočit rovnou z returnu druhého podání, přehnala ale míru agrese.
0-1
Česká tenistka si na úvod udržela podání, když bekhend Collinsové doletěl do zámezí.
6:6
Tentokrát Petra Kvitová vyhazuje bekhend do zámezí a také ve druhém setu uvidíme tiebreak. V tom prvním česká tenistka promarnila vedení 6:3, povede si lépe?
40-30
Kvitová zahrála velmi dobrý return druhého podání Collinsové pod nohy, Američanka se ale udržela ve výměně a těží z forhendové chyby české tenistky. Svůj úspěch pak znovu velmi hlasitě oslavila.
30-30
Collinsová přehnala razanci svého forhendu, ten doletěl za základní čáru.
30-15
Američanka po přímém bodu z podání otáčí průběh této hry.
15-15
V souboji od základní čáry neudržela trpělivost česká tenistka a forhend nasměrovala do sítě.
0-15
Výborný vítězný return Kvitové po druhém podání soupeřky.
5:6
Před pokračováním si Petra Kvitová zavolala na poradu trenéra Vaňka.
5:6
Další výborný servis Kvitové znamená vedení 6:5 a podobně jako v prvním setu se role obrací, tentokrát Collinsová bude podávat na udržení se v zápase.
15-0
Američanka zahrála solidní return po druhém podání, Kvitová poté svůj forhend nasměrovala do sítě.
5:5
Petra Kvitová je zpět v zápase! Collinsová trefila forhendový úder do deblového koridoru a ze stavu 30:0 přichází o své podání.
30-40
Dvojchyba Danielle Collinsové! Druhá v zápase.
30-30
Petra Kvitová ještě bojuje! Česká tenistka zahrála vítězný forhend k postranní čáře.
30-15
Pátá nevynucená chyba Collinsové, v zápase jich má sedmnáct proti jednadvaceti vítězným úderům, velmi dobrá statistika.
30-0
Collinsová boduje také z prvního podání.
15-0
Danielle Collinsová podává na vítězství v zápase a svoji cestu odstartovala přímým bodem z druhého podání.
5:4
Tentokrát měla Američanka štěstí! Její return ve hře udržela páska sítě a Petra Kvitová si neporadila s následným forhendem. Česká tenistka v kritickou chvíli přichází o podání a Američanka je blízko velkému vítězství!
40-30
Také Kvitová ale odevzdává momentum, bekhendový volej na síti dopadl jen do zámezí a Collinsová disponuje čtvrtým brejkbolem ve druhém setu.
30-30
Ohromná chyba Collinsové! Američanka si vypracovala útočnou pozici, měla takřka otevřený kurt, pokus o vítězný forhend ale nasměrovala do zámezí a výrazně pomáhá české tenistce.
30-15
Česká tenistka musela hrát přes druhé podání, return Collinsové se ale do kurtu nevešel.
30-0
Collinsová se ubránila útočným úderům Kvitové, poté zcela vyrovnala hru a Kvitová chybuje z bekhendu od základní čáry.
15-0
Důležitou devátou hru Kvitová odstartovala dvojchybou.
4:4
Kvitová se pokusila vítězně zakončit return druhého podání soupeřky, nasměrovala jej ale do zámezí a Collinsová čistou hrou i počtvrté ve druhém setu udržela podání.
40-0
Američanka donutila Kvitovou k nepřesnému forhendu.
30-0
Nekompromisní bekhendový útok Collinsové po lajně.
15-0
Petra Kvitová zaútočila po returnu druhého podání, volej na síti ale dopadl těsně do zámezí.
3:4
Collinsová nasměrovala forhendový úder do zámezí, Petra Kvitová tak přes tři brejkboly soupeřky dokázala v důležitou chvíli udržet podání a vede 4:3!
40-A
Collinsová se trefila do povedeného returnu Kvitové pod nohy, česká tenistka ale dokázala zahrát takřka zázračný úder těsně za síť a následně se omlouvá.
40-40
Perfektní práce Petry Kvitové, ta prohnala soupeřku po kurtu a byť se Collinsová velmi zdatně bránila, tak nakonec neuspěla.
A-40
Kvitová se po nevynucené chybě z forhendu bude muset bránit dalšímu brejkbolu soupeřky.
40-40
Také druhý brejkbol česká hráčka odvrací přímým bodem z podání.
A-40
Collinsová se trefila do skvělého returnu, který jemně tečoval postranní čáru.
40-40
Petra Kvitová musela hrát přes druhý servis, situaci ale zvládla, když return Collinsové páska sítě vynesla do zámezí.
A-40
Páska sítě zastavila forhend Petry Kvitové a Američanka disponuje vůbec prvním brejkbolem druhého setu.
40-40
Další dobrý servis, Kvitová jej ale nedokázala využít, když chybuje z forhendu.
30-40
Kvitová získává možnost k ukončení hry po přímém bodu z podání.
30-30
Collinsová se znovu hlasitě povzbuzuje po nevynucené chybě Kvitové z forhendu.
15-30
Česká tenistka navazuje dalším dobrým podáním a následným zakončením do protipohybu Collinsové.
15-15
Nejlepší možná reakce Kvitové přichází v podobě šesté esa. Mimochodem na esa máme vyrovnáno.
15-0
Po delší době vidíme dvojchybu, na úvod sedmé hry se ji dopustila Petra Kvitová, počtvrté v zápase.
3:3
Obrovská radost Collinsové po přímém bodu z podání, druhý set pokračuje bez brejku.
A-40
Kvitová zaútočila na síti, svůj volej ale nedokázala dobře umístit, Collinsová se ubránila a dostala se zpět do výměny, kterou pak Kvitová zakončila nevynucenou chybou z forhendu.
40-40
Znovu Petra Kvitová boduje z returnu, podařilo se ji to po prvním podání Collinsové.
40-30
Collinsová zahrála výborný forhend od základní čáry nechytatelně k postranní čáře.
30-30
Perfektní křižný bekhend Petry Kvitové.
30-15
Agresivní útok Collinsové, Kvitová dvěma obrannými údery ještě prodloužila výměnu, Američanka ale nechybovala a volejem úspěšně zakončila svoji snahu.
15-15
Vítězný return české tenistky po druhém podání soupeřky.
15-0
Kvitová si sice dobře poradila při returnu kvalitního druhého podání soupeřky, to už ale neplatilo po úderu Collinsové pod nohy české hráčky.
2:3
Závěr páté hry ale na sebe nenechal dlouho čekat, Kvitová boduje výborným servisem a Američanka si opět volá trenéra.
15-40
Kvitová si dobrým druhým servisem otevřela kurt, bohužel jej z následného forhendu netrefila.
0-40
Další vítězný úder Kvitové z razantního forhendu.
0-30
Vynikající forhend české tenistky z pokleku.
0-15
Svůj servis Petra Kvitová odstartovala přímým bodem z prvního podání.
2:2
Vynikající obrat americké tenistky byl završen vítězným bekhendem po lajně, druhý set je opět vyrovnán.
40-30
Collinsová si poradila s dalším velmi dobrým returnem Kvitové a zahrála forhend mimo dosah české tenistky.
30-30
Collinsová trefuje své šesté eso, už třetí ve druhém setu.
15-30
Kvitová měla dobře rozehránu i následující výměnu, ovšem vůbec nezvládla finální forhend, který zamířil daleko mimo hrací prostor.
0-30
Další skvělý return Kvitové, v obou případech po prvním podání Collinsové.
0-15
Naprosto senzační return Kvitové na úvod čtvrté hry.
1:2
Nasazená čtyřka si výborným servisem otevřela kurt a poté snadno zakončila výměnu i celý gem.
30-40
Nepřesný bekhend Petry Kvitové prodlužuje tuto hru.
15-40
Kvitová zaujala útočnou pozici, Collinsová ale jako brankář při penaltě vystihla směr jejího úderu, následný lob nasměrovala těsně do autu.
15-30
Následně česká tenistka boduje z forhendu a otáčí průběh třetí hry.
15-15
Excelentní servis Kvitové na kříž, Collinsová se jen ohlédla za míčkem.
15-0
Neúspěšný pokus české tenistky o bekhendové zkrácení, míček nepřeletěl síť.
1:1
Parádním bekhendem zakončila Danielle Collinsová druhou hru prvního setu a vyrovnává na 1:1.
40-30
Collinsová musela hrát přes druhé podání, bekhendový return Kvitové ale letěl do zámezí.
30-30
Další nevynucená chyba Američanky, tentokrát z bekhendu.
30-15
Tentokrát už Collinsová musela hrát přes druhé podání a chybuje z forhendu.
30-0
Následuje další eso, to má pořadové číslo pět pro Američanku v zápase.
15-0
Své vystoupení na servisu ve druhém setu Collinsová odstartovala esem.
0:1
Znovu se Petra Kvitová pořádně nadřela, proti dobře bránící Američance musela zahrát útočné údery navíc, ovšem nezaváhala a bekhendovým volejem úspěšně zakončila první hru druhého setu.
30-40
Collinsová boduje vítězným úderem z bekhendu do odkryté poloviny kurtu.
15-40
Kvitová zahnala Collinsovou do těžké defenzivy, Američanka se dlouho bránila, nakonec ale její lob doletěl těsně za základní čáru.
15-30
Přímý bod české tenistky z prvního podání.
15-15
Česká tenistka si neporadila s dlouhým returnem soupeřky. Mimochodem v prvním setu Kvitová zahrála 31 nevynucených chyb.
0-15
Do druhého setu servisem vstupuje Petra Kvitová, úvodní výměnu zakončila agresivním bekhendovým úderem.
0:0
Petra Kvitová vedla v prvním setu 5:3 a 40:15 na returnu, další tři setboly měla při vedení 6:3 v tiebreaku, nedokázala je ale využít a nakonec Collinsová dokázala vývoj úvodní sady otočit ve svůj prospěch.
7:6
Collinsová dokázala obrat dokonat! Petra Kvitová trefila první podání, poté Američance při returnu pomohla i páska sítě a následný forhend Kvitové doletěl daleko za základní čáru!
7-6
Collinsová navíc přidává přímý bod z prvního podání a sama disponuje setbolem.
6-6
Znovu Petra Kvitová chybuje z forhendu, ten nasměrovala do zámezí a neproměnila ani pátý setbol.
5-6
Další nevynucená chyba Petry Kvitové, pátý setbol tak už absolvuje na returnu.
4-6
Třetí setbol Petra Kvitová odvrací takřka sama, možnost na vítězný forhend nasměrovala do zámezí.
3-6
Výborná práce Kvitové, ta skvělým bekhendem zahnala soupeřku ven z kurtu a Collinsová následný forhend poslala jen do sítě.
3-5
Naopak na druhé straně se Petra Kvitová trefila do returnu, po němž Collinsová odehrála míček daleko do zámezí a Američanka opět čelí nepříznivé situaci v tiebreaku.
3-4
Důležitá chvíle, Kvitová musela znovu hrát přes druhé podání, return soupeřky ale doletěl jen do sítě.
3-3
Forhend Kvitové po druhém podání zastavila páska sítě a česká tenistka brzy přichází o tříbodové vedení ve zkrácené hře.
2-3
Česká tenistka získala výhodnou útočnou pozici na síti, bekhend ale nasměrovala do zámezí a ještě to bude velký boj v tiebreaku.
1-3
Kvitová sice doběhla zkrácení soupeřky, připravila ji ale pozici k jednoduchému prohozu po lajně a Collinsová nezaváhala.
0-3
Výborný start Kvitové do tiebreaku, bekhend soupeřky doletěl do zámezí a česká tenistka vede 3:0.
0-2
Skvělý servis Kvitové směrem ven z kurtu, soupeřka jej nedokázala zreturnovat.
0-1
Collinsová pokračuje v nezdarech z prvního podání, Kvitová po dobrém returnu zaujala vítěznou pozici a tu zakončila povedeným forhendem.
6:6
Další přímý bod přichází už z prvního podání, Kvitová úspěšně přerušila sérii tří her, které putovaly na konto soupeřky. Jdeme do tiebreaku.
15-40
Petra Kvitová si pomáhá přímým bodem z druhého podání.
15-30
Američanka se chvíli bránila útočným úderům soupeřky, nakonec ale v defenzivě neodolala.
15-15
Těsný aut při forhendu Kvitové po lajně.
0-15
Role se otočily, tentokrát Petra Kvitová podává na udržení se v prvním setu a začíná postupným útokem, kterému se Collinsová nedokázala ubránit.
6:5
Další přímý bod Collinsové z druhého podání, tato hra by Petru Kvitovou mohla velmi mrzet, neboť Collinsová měla katastrofální úspěšnost prvního podání a přesto dokázala svůj servis v důležitou chvíli udržet.
A-40
Danielle Collinsová boduje z druhého podání.
40-40
Po velmi dlouhé době Američanka trefila první podání, poté ale chybuje z bekhendového úderu, který doletěl za základní čáru a nepomohla ji ani výzva videa, které potvrdilo rozhodnutí sudích.
A-40
Collinsová opět netrefila první servis, po němž vypadala velmi rezignovaně, uspěla ale od základní čáry, když ji pomáhá chyba Kvitové z forhendu.
40-40
Zase druhé podání Collinsové, Kvitová jej tentokrát potrestala velmi razantním returnem.
A-40
Collinsová se v těchto chvílích velmi trápí na servisu, přesto z druhých podání se ji daří často bodovat, nyní to bylo rovnou díky nepřesnému returnu prostějovské tenistky.
40-40
Tentokrát už Petra Kvitová využila druhého podání soupeřky a postupný útok zakončila do protipohybu Collinsové.
40-30
I další úspěch Collinsové přichází přes druhé podání, při následném boji od základní čáry Kvitová chybuje z bekhendu.
30-30
Američanka znovu musela použít druhé podání, následný bekhendový return Kvitové doletěl daleko do zámezí.
15-30
Přesto má Petra Kvitová znovu mírně navrch v této hře, pomohl ji k tomu dělový forhendový winner.
15-15
To je velká škoda, Collinsová musela hrát přes druhé podání, Kvitová později bekhend od základní čáry posílá do autu.
0-15
Po dobrém returnu české hráčky Collinsová nasměrovala forhend po lajně do zámezí.
5:5
Petra Kvitová zakončila desátou hru svoji třetí dvojchybou a přichází o své podání.
40-15
Kvitová chybuje z forhendu, který nasměrovala za základní čáru a bude muset bojovat proti dvěma brejkbolům!
30-15
Druhá dvojchyba české tenistky.
15-15
Snad vůbec poprvé v zápase jsme viděli dlouhý souboj od základní čáry, Collinsová se pokusila soupeřku překvapit zkrácením hry, to ji ale vůbec nevyšlo.
15-0
Devátou hru Kvitová musela rozehrát přes druhý servis, poté ji přibrzdila páska sítě, která připravila výhodnou pozici pro Collinsovou a ta toho využila perfektním forhendem do rohu.
4:5
Před důležitou hrou si česká tenistka zavolala na kurt trenéra Jiřího Vaňka.
4:5
Tentokrát Američanka trefila přímý bod z prvního podání a donutila Petru Kvitovou ještě jednou servírovat v prvním setu.
A-40
Další výborné první podání Collinsové, return Kvitové doletěl daleko do zámezí.
40-40
Druhý setbol Američanka odvrací esem!
30-40
Collinsová trefila výborný druhý servis, následně vítězný bekhend a první setbol zdárně odvrací.
15-40
Kvitová zaútočila z bekhendu, Collinsová obranný úder zahrála jen do sítě a česká tenistka disponuje dvěma setboly.
15-30
Collinsová je v tíživé situaci, pomáhá si ale druhým esem.
0-30
Skvělý return Kvitové z druhého podání soupeřky.
0-15
Kvitová se po dobrém returnu dostala do výměny, kterou zakončila forhendem mimo dosah Collinsové.
3:5
Přímým bodem z podání Kvitová zakončila osmou hru, v níž se dostala z prvních nesnází na servisu a vede 5:3.
40-A
Perfektní servis Kvitové na kříž znamená třetí eso. Collinsová poté neúspěšně vyzvala video.
40-40
Česká tenistka prodlužuje osmou hru svoji první dvojchybou.
40-A
Znovu se Petra Kvitová prosadila u sítě a získává výhodu.
40-40
Výborný servis Collinsová s vypětím všech sil dokázala odvrátit, stejně jako následný útočný úder Kvitové, další ráně české tenistky na síti už ale neodolala.
40-30
Po krátkém returnu Collinsové Kvitová zaútočila forhendem k postranní čáře, netrefila jej ale do kurtu a nabízí soupeřce její první brejkbol.
30-30
Druhé eso Petry Kvitové přichází v důležitou chvíli.
30-15
Forhend Kvitové od základní čáry doletěl do zámezí, česká tenistka na servisu opět mírně ztrácí.
15-15
Těsný aut z bekhendu Collinsové, ta se dostala plnohodnotně do výměny, nedokázala ale získat zajímavé vedení na returnu.
15-0
Kvitová zaujala útočnou pozici, Collinsová se ale dobře bránila a česká tenistka nakonec chybuje z forhendu, který skončil v síti.
3:4
Před změnou stran si Collinsová zavolala na kurt svého trenéra k poradě před servisem Petry Kvitové.
3:4
Snadná čistá hra pro Collinsovou, rodačka z Floridy ji zakončila přesným bekhendem po lajně.
40-0
Return Petry Kvitové nepřeletěl síť.
30-0
Američanka zaznamenává své první eso, původní nepřesný výrok rozhodčích otočilo jestřábí oko.
15-0
Danielle Collinsová povedeným forhendem donutila Kvitovou k nepřesnému úderu a svůj úspěch velmi hlasitě oslavila.
2:4
Trefený první servis, poté bezchybný bekhend do rohu kurtu a byť tomu se Collinsová ještě ubránila, tak následné razantní smeči už nikoliv.
30-40
Američanka se po dobrém returnu nebála zaútočit, chybuje ale z forhendu a nabízí tak výhodnou pozici pro Kvitovou.
30-30
Křižný bekhend Kvitové doletěl do deblového koridoru, o šestou hru ještě bude boj.
15-30
Po sérii osmi prvních podání do kurtu tentokrát už musela Petra Kvitová hrát přes druhý servis, přesto boduje přímo z něj díky příliš dlouhému returnu soupeřky.
15-15
Další úspěšný první servis, pokus o vítězný volej ale Kvitová nasměrovala do zámezí.
0-15
Petra Kvitová pokračuje v sérii úspěšných prvních podání, následně trefila nechytatelný vítězný úder z forhendu.
2:3
Danielle Collinsová si velmi dobrým podáním otevřela kurt a poté zahrála vítězný úder mimo dosah Kvitové, snižuje tak na 2:3.
40-15
Kvitová rozehrála výměnu velmi dobrým returnem a byť Collinsové se poté povedl obranný úder k základní čáře, tak Kvitová postupným náběhem k síti dokázala výměnu zakončit.
40-0
Collinsová zaznamenává přímý bod z podání.
30-0
Následně česká tenistka chybuje z bekhendu, to by měla být třetí nevynucená chyba Kvitové.
15-0
Kvitové return druhého podání se do kurtu nevešel.
1:3
Petra Kvitová přidává první eso zápasu a vede 3:1.
15-40
I počtvrté Kvitová trefila první servis, otevřela si kurt a forhendem po lajně také zdárně zakončila.
15-30
Return americké tenistky doletěl za základní čáru.
15-15
Následuje další výborný první servis na kříž, Kvitová poté ale zaváhala při voleji, který doletěl jen do sítě.
0-15
Čtvrtou hru Kvitová rozehrála bodem přímo z prvního podání.
1:2
Na třetí brejkbol už Collinsová musela hrát přes druhé podání a Petra Kvitová nechytatelným returnem po lajně poprvé bere soupeřce podání!
40-A
Po nevynucené chybě Collinsové při forhendovém úderu do sítě dostává Kvitová možnost třetího brejkbolu.
40-40
Také podruhé byla Collinsová úspěšná, to když znovu trefila první servis a poté parádně zakončila forhendem do rohu kurtu.
30-40
První brejkbol Američanka odvrací přímým bodem z podání.
15-40
Return Kvitové doletěl k základní čáře a Collinsová následný forhend ze záklonu nasměrovala výrazně za postranní čáru, jsou tu první dva brejkboly zápasu.
15-30
Collinsová si pomáhá přímým bodem z podání.
0-30
Američanka přidává první dvojchybu a v třetí hře zápasu se dostává do komplikací.
0-15
Po solidním returnu Kvitové Collinsová následný úder vyhazuje daleko do zámezí.
1:1
Česká tenistka přidává přímý bod z podání a vyrovnává na 1:1.
15-40
Kvitová si výborným prvním podáním otevřela kurt a poté snadno zakončila výměnu nabíhaným forhendem.
15-30
Petra Kvitová využila kratšího úderu soupeřky k agresivnímu forhendu a Collinsová se za základní čárou neubránila.
15-15
Danielle Collinsová trefila vítězný return, míček se však jen naprosto jemně dotýkal postranní čáry, což na výzvu Petry Kvitové potvrdilo i video.
0-15
Poprvé v zápase podává světová sedmička a začíná parádním podáním, které Collinsová jen prodloužila za sebe.
1:0
Česká tenistka si vybojovala velmi dobrou útočnou pozici na kříži, svůj forhend ale nasměrovala až za koncovou čáru a Danielle Collinsová tak udržela svůj první servis v zápase.
40-30
Petře Kvitové se poprvé podařilo zreturnovat první podání soupeřky z pravé strany, ta se přesto prosadila razantním forhendem do rohu kurtu.
30-30
Tentokrát už Collinsová musela hrát přes druhé podání a Kvitová se prosadila postupným agresivním útokem zakončeným do protipohybu soupeřky.
30-15
Další bod přímo z podání, zatím je Američanka stoprocentní na prvním servisu.
15-15
Další výborné podání Američanky, ta poté ale pokus o vítězný bekhend nasměrovala těsně do zámezí.
15-0
Danielle Collinsová na úvod zápasu trefuje přímý bod z prvního podání.
0:0
Obě tenistky už dokončují rozehrávání servisem, do zahajovací hry zbývá jedna minuta.
Předzápasový los vyhrála americká tenistka a do první hry zvolila servis.
Na kurtu číslo 1 v Brisbane před malou chvílí skončil předchozí program, který natáhli zejména Američané Taylor Fritz s Denisem Kudlou, po nich si zahrály ještě Anastasija Sevastovová proti Darie Gavrilovové a na kurtu už očekáváme aktérky tohoto střetnutí Petry Kvitové proti Danielle Collinsové.

Pětadvacetiletá Američanka dala v dřívějších letech přednost studiu a na turnajích WTA se začala výrazněji prosazovat až loni. Dařilo se ji zejména na jaře, kdy šokovala tenisový svět na turnajích série Premier Mandatory v Miami a Indian Wells. V prvním jmenovaném z pozice divoké karty do čtvrtfinále a v Indian Wells se z kvalifikace probojovala dokonce až do semifinále.

Na grandslamech Collinsová ale zatím čeká na své první vítězství. Během kariéry se dostala pětkrát do hlavní soutěže grandslamového turnaje a vždy vypadla v prvním kole.

V loňské sezóně Collinsová odehrála 54 zápasů s bilancí 33-21, v listopadu pak byla součástí amerického fedcupového týmu při finále v Praze, proti Česku se na kurt ale nedostala.

Na turnaji v Brisbane se rodačka z floridského St. Petersburgu objeví poprvé v kariéře, stejně tak se premiérově utká s Petrou Kvitovou.

Petra Kvitová by letos ráda navázala na úspěšný rok 2018, kdy vyhrála pět turnajů WTA a ukončila rok na sedmém místě světového žebříčku.

Hůře se české tenistce dařilo na grandslamových turnajích, neboť v Paříži a v New Yorku vypadla ve třetím kole, v Melbourne a v londýnském Wimbledonu dokonce už v prvním.

Celkem v loňské roce Kvitová odehrála 64 zápasů s bilancí 47 vítězství a 17 porážek.

Turnaj v Brisbane rodačka z Bílovce dokázala vyhrát v roce 2011, naposledy se zde ale představila o dva roky později. Zúčastnit se chtěla loni, na poslední chvíli se ale musela odhlásit kvůli virovému onemocnění.
Hezké novoroční ráno při sledování přenosu prvního utkání Petry Kvitové v nové tenisové sezóně. Dvojnásobná wimbledonská vítězka rozehraje silně obsazený turnaj v australském Brisbane proti Američance Danielle Rose Collinsové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:35.