WTA Miami -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Johanna Kontaová - 28. března 2021   03:38

2

Při deseti dosavadních účastech Petry Kvitové jsou jejím maximem dvě čtvrtfinále, o to třetí se pokusí ve čtvrtém kole proti Elině Svitolinové z Ukrajiny, což bude pravděpodobně zatím nejtěžší zápas pro rodačku z Bílovce.
Petra Kvitová po naprosto dominantním výkonu poráží Jo Kontaovou 6:1 a 6:2, soupeřku nepustila k žádnému brejkbolu, naopak ji čtyřikrát vzala servis a celý zápas trval jen 58 minut.
Kvitová v pozápasovém rozhovoru říká, že nebyla spokojena, když začalo pršet, ale byla ráda, že se zápas mohl odehrát, a že předvedla velmi dobrý výkon.
Konec zápasu
6:2
Těsný aut Kontaové z křižného bekhendu ukončil tento zápas.
40-15
Kvitová se pokusila zakončit zápas elegantním technickým forhendem, ten však končí v deblovém území.
40-0
Další bod přímo z podání, následují tři mečboly.
30-0
Po přímém bodu z podání je Kvitová dva míčky od postupu.
15-0
Petra Kvitová znovu byla dostatečně trpělivá a dočkala se velmi nepřesného bekhendového úderu soupeřky od postranní čáry.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Ani ve čtrnácté hře jsme neviděli shodu, Kontaová zakončila výměnu bekhendem do sítě, počtvrté ztrácí svůj servis a po změně stran bude Petra Kvitová podávat na vítězství v zápase.
40-30
Pohledná výměna zakončená přesným forhendem přináší Petře Kvitové další brejkbol.
30-30
Tentokrát ten aut z bekhendového returnu byl těsný, přesto je to také aut.
30-15
Kvitová přehnala razanci svého forhendového returnu.
30-0
Po bekhendové chybě Kontaové je to už 0:30.
15-0
Kvitová zaútočila z returnu druhého podání, Kontaová se pak neubránila následnému bekhendu.
4:2
Přímý bod z podání, Kvitová vede 4:2.
40-15
Jo Kontaová teď vyhodila forhendový úder výrazně do zámezí.
30-15
S bekhendovým úderem Kvitové po lajně si sedmnáctá nasazená hráčka neporadila.
15-15
Rázná odpověď přichází v podobě pátého esa.
0-15
Kvitová musela hrát přes druhé podání, pak se ji nepovedl bekhend od základní čáry, který zastavila síť.
3:2
3:2
Britka se prosadila důraznými bekhendy, svoji snahu zakončila přesným úderem po lajně a čistou hrou snižuje na 2:3.
0-40
Kontaová zapisuje do statistik čtvrté eso.
0-30
Bekhend české hráčky se do kurtu nevešel.
0-15
Forhendový úder Kvitové po lajně zastavila síť.
3:1
Krasojízda pokračuje, Kvitová znovu zabodovala z podání a vede 3:1.
40-0
Další přímý bod z podání české hráčky.
30-0
Čtvrtým esem jde Kvitová znovu do vedení v této statistice.
15-0
Kontaová si připravila zajímavou pozici v této výměně, kazí však křižný bekhendový úder.
2:1
2:1
Třetím esem Kontaová koriguje stav druhého setu na 1:2.
15-40
Kvitová si připravila útočnou pozici, forhendový úder však namířila jen do zámezí. Jedna z minima lacinějších chyb.
15-30
Tentokrát česká hráčka zahrála vítězný return, Kontaová se po míčku jen ohlédla.
0-30
Jako přes kopírák, také další return Kvitové končí v síti.
0-15
Přímým bodem z podání zahajuje Kontaová třetí hru.
2:0
Kvitová zahrála výborný servis ven z kurtu, Kontaová returnovala jen těsně za síť, s čímž si česká tenistka snadno poradila a čtvrtým vítězným úderem v této hře bere vedení 2:0.
40-30
Jo Kontaová se ještě snaží bojovat, povedl se ji bekhend po lajně a drží se ve druhé hře druhého setu.
40-15
Po čase přichází chyba, Kvitová zahrála bekhend od základní čáry do sítě.
40-0
To je neuvěřitelný výkon Petry Kvitové, ta zakončuje vítězným bekhendem.
30-0
Kvitová se prosadila i strategií servis-volej.
15-0
Na povedený rychlý forhend Petry Kvitové její soupeřka nedosáhla.
1:0
1:0
Jo Kontaová ztrácí servis po premiérové dvojchybě tohoto zápasu a její pozice je čím dál složitější.
40-30
Parádní vítězný return do rohu kurtu, Kvitová má brejkbol.
30-30
Poprvé v zápase Kontaová získává fiftýn po svém druhém podání, pomohl ji k tomu forhendový úder české hráčky do sítě.
30-15
Kvitové se povedl dobrý return prvního servisu, Kontaová zahrála míček do zámezí a znovu při svém podání ztrácí.
15-15
Johanna Kontaová stále nezískala ani jeden fiftýn po svém druhém podání, v této sérii pokračuje i na úvod druhého setu, kdy se Kvitová prosadila postupným útokem.
0-15
Vysoký return Petry Kvitové dopadl těsně za základní čáru.
6:1
Přímým bodem z podání Petra Kvitová završila první set, který bere ve svůj prospěch za pouhých pětadvacet minut.
40-30
Kontaová zahrála return druhého podání těsně do autu, je tu první setbol.
30-30
Kvitová si otevřela kurt, pak ale forhend po lajně namířila jen do sítě, je z toho čtvrtá nevynucená chyba české tenistky.
30-15
Forhendový úder Kontaové zastavila síť.
15-15
Kvitová zatím předvádí skvělý výkon, teď se ji povedl forhend do výborného úhlu.
0-15
Britka zahrála dobrý forhend k postranní čáře do protipohybu soupeřky.
5:1
Kontaová se dostala do těžké defenzivy, z čehož se nedostala, Petra Kvitová byla dostatečně trpělivá a agresivní a vede 5:1.
40-30
První brejkbol Kontaová odvrací úspěšným podáním.
40-15
Po vítězném returnu po lajně jsou tu dva brejkboly.
30-15
Petra Kvitová na returnu zaútočila, Kontaová odvrací míček jen daleko za základní čáru.
15-15
Kvitové se nepovedl forhend od základní čáry, který byl příliš dlouhý.
15-0
Kontaová trefila první servis na téčko, pak ale bekhend namířila do sítě.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Johanna Kontaová.
4:1
4:1
Třetí eso, po 17 minutách Kvitová vede 4:1.
40-15
Kvitová teď zabodovala také z druhého podání do soupeřčina bekhendu.
30-15
Následuje další přímý bod z podání.
15-15
Kvitová vyrovnává statistiku es na 2:2.
0-15
Bekhend Petry Kvitové doletěl do deblového koridoru.
3:1
Britce se povedl skvělý křižný forhend do ostrého úhlu, díky němuž získává svůj první gem v zápase.
30-40
Okamžitě přichází druhé eso v řadě.
30-30
Eso zapisuje do statistik také tenistka žijící v Eastbourne, kde právě získala jednu ze dvou výher nad Petrou Kvitovou.
30-15
Další vítězný bekhendový úder Petry Kvitové, to je skvělý start české favoritky do zápasu.
15-15
Britka musela hrát přes druhé podání, pustila Kvitovou do hry, ta se prosadila vítězným bekhendem.
0-15
Jo Kontaové se povedl první servis, přímým bodem ukončila sérii dvanácti vyhraných míčků v řadě své soupeřky.
3:0
3:0
3:0
Přímý bod z podání přináší dvanáctý fiftýn pro Kvitovou v řadě!
40-0
Série Petry Kvitové se nadále natahuje, trefila první eso zápasu.
30-0
Kvitová druhým servisem vyhnala Kontaovou daleko z kurtu, pak uklidila míček po lajně.
15-0
Po perfektním křižném forhendu bere Petra Kvitová devátý fiftýn v řadě.
2:0
To byla rychlá práce, Kvitová zahrála výborný return druhého podání, Kontaová jen odrazila míček daleko do zámezí a čistou hrou ztrácí svůj první servis.
40-0
Petra Kvitová zahrála velmi agresivní return druhého podání, přešla k síti, kde si zdařilými voleji dokázala poradit a disponuje třemi brejkboly.
30-0
Také Britka bude čelit stavu 0:30 při svém podání, stalo se tak po nevynucené chybě z bekhendu.
15-0
Jo Kontaová zahrála velmi pomalý druhý servis, pak si neporadila s returnem k základní čáře.
1:0
Konečně trefený první servis přinesl přímý bod a vedení 1:0 pro Petru Kvitovou.
40-30
Čtvrtý fiftýn za sebou Kvitová musela využít druhé podání, teď boduje díky forhendu soupeřky do sítě.
30-30
Kvitová přidává přímý bod z druhého servisu.
15-30
Česká tenistka musela znovu hrát přes druhé podání, nakonec uspěla díky příliš dlouhému bekhendovému úderu soupeřky.
0-30
Kvitové se povedl dobrý druhý servis, kterým vyhnala Britku ven z kurtu a naběhla si k síti, kde ji ale Kontaová dokázala prohodit.
0-15
Johanna Kontaová zahájila zápas velmi dobrým returnem k základní čáře, Petra Kvitová zakončila výměnu nepřesným bekhendem.
0:0
Podáním zahájí zápas Petra Kvitová.
Andrej Rubljov skutečně potřeboval jen dva fiftýny, aby po restartu zápasu proměnil čtvrtý mečbol a zhruba za čtvrt hodiny by tak mohl začít zápas Petry Kvitové s Jo Kontaovou.
Zatímco na ostatních kurtech už se hraje, tak na grandstandu Andrej Rubljov s Tennysem Sandgrenem teprve přišli na kurt, následovat bude ještě rozcvičení, pak třeba už jen dva fiftýny tohoto zápasu.
Kurt už se začíná vysoušet, tak snad by mužský duel mohl být brzy dohrán.
Nad startem zápasu se vznáší otazník, neboť předchozí zápas dvouhry mužů na centrálním kurtu mezi Andrejem Rubljovem a Tennysem Sandgrenem měl dlouho rychlý spád, ruský tenista se dostal do vedení 6:1 a 5:2, když s dvěma brejky na kontě ve druhém setu šel podávat na vítězství v zápase, měl i tři mečboly, když při druhé shodě musel být duel přerušen kvůli dešti.

Johanna Kontaová je pověstná velmi nevyrovnanými výkony. Na grandslamech velmi často končí v prvních dvou kolech, zároveň ale nemá problém dojít do semifinále, což se ji povedlo na Australian Open (2016), French Open (2019) i Wimbledonu (2017). Od čtvrtfinále US Open v roce 2019 už se ji ale povedlo na následujících čtyřech turnajích velké čtyřky vyhrát jediný zápas.

Také Britka letos musela skrečovat zápas, stalo se tomu tak naneštěstí na Australian Open, kde talentovanou Slovinku Juvanovou porazila v prvním setu 6:4, za stavu 0:2 ve druhém už ale nemohla pokračovat. Kontaová si pak dala dvoutýdenní pauzu a do zápasového režimu se vrátila v Adelaide, kde hladce prohrála s Američankou Rogersovou, pak byla mimo hru celý měsíc, vynechala turnaje v Dauhá i v Dubji a zde v Miami po volném losu v prvním kole porazila Polku Linetteovou 6:4, 7:5.

Na Miami Open má Kontaovou fantastickou bilanci 15-3, když v roce 2017 celý turnaj vyhrála, ve finále tehdy porazila Caroline Wozniackou. Jednalo se o největší ze tří triumfů Kontaové na úrovni WTA Tour.

Petře Kvitové letos nevyšlo Australian Open, v Melbourne ztroskotala už ve druhém kole na Rumunce Cirsteaové. Náladu si zlepšila na turnaji v katarském Dauhá, kde celý turnaj ovládla, když ve finále naprosto smetla Garbiňe Muguruzaovou, která letos má skvělou formu.

Nepříjemnost pak potkala dvojnásobnou grandslamovou vítězku na následném turnaji v Dubaji, kde hned v prvním zápase musela skrečovat Švýcarce Jil Belen Teichmanové.

Na turnaji v Miami si Kvitová nejlépe vedla v letech 2014 a 2019, kdy shodně došla do čtvrtfinále. Letošní ročník rozehrála hladkou výhrou nad Alize Cornetovou, zkušenou Francouzku porazila 6:0 a 6:4.
Příjemný pozdní večer při sledování přenosu utkání 3. kola na Miami Open, na závěr sobotního programu Petra Kvitová vyzve Britku Johannu Kontaovou.

Jedná se o šesté vzájemné utkání, přičemž Petra Kvitová je úspěšnější v poměru 3:2. Obě vítězství britské tenistky se zrodila na domácí trávě, nejdříve v roce 2016 Eastbourne a o tři roky později ve Wimbledonu, což byl dosud poslední duel dnešních soupeře, v obou případech se jednalo o třísetové bitvy, zatímco Petra Kvitová ve všech třech zápasech zvítězila beze ztráty setu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.