+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
25. června 2015 • 13:43

Slavná americká Trojkoruna je k mání. Za milion dolarů!

Autor:
Triple Crown Trophy
TOP VIDEA
Hymna, obří vlajka a dojetí. Podívejte se, jak se Bolt loučil se Zlatou tretrou Hymna, obří vlajka a dojetí. Podívejte se, jak se Bolt loučil se Zlatou tretrou
Úsměvy a podpisy! Pak hráči Plzně odfrčeli na kolech Úsměvy a podpisy! Pak hráči Plzně odfrčeli na kolech
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sledujete dostihy a je vaším snem vlastnit americkou Triple Crown Trophy? Žádný problém. Pokud tedy máte k dispozici jeden milion dolarů - přesně za tolik peněz totiž jednu z nejprestižnějších sportovních trofejí nabízí její vítěz z roku 1978.Třístěnný pohár z roku 1950 je z dílny francouzské firmy Cartier vyrábějící luxusní šperky. Uděluje se dostihovým šampionům, kteří v USA vyhrály tři výjimečné závody v řadě. Jedním dostihem je Belmont Stakes, druhým Preakness Stakes a třetím Kentucky Derby.

V roce 1978 v sérii triumfoval Affirmed. A právě od rodiny předposledního vítěze vzácnou trofej odkoupil sběratel Timothy Robins. Ten se však už po roce rozhodl se stříbrného skvostu zbavit. „Je na čase, aby legendární váza ušla další kus své cesty,“ vysvětlil Robins pro tmz.com. 

Triple Crown Trophy se objevila ke koupi na internetovém aukčním portálu Championship-Rings.net. Vyvolávací cena je jeden milion dolarů, což je v přepočtu zhruba pětadvacet milionů korun. Nyní se trofej nachází ve Švýcarsku, kde jí mají v péči restaurátoři, aby mohla ke šťastnému majiteli dorazit ve své plné kráse. Nikdo nechce špinavý pohár…

Affirmed byl dlouhou dobu posledním koněm, jemuž se podařilo Trojkorunu získat. Před pár týdny na něj navázal American Pharoah, po 37 letech.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram