3. prosince 2016 • 21:30

Češi na úvod MS potvrdili roli favorita, Nory porazili jasně 8:4

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští florbalisté za sebou mají úspěšný vstup do mistrovství světa v Rize, když ve svém úvodním utkání turnaje potvrdili roli favorita a porazili Norsko 8:4. Na vítězství se dvěma brankami podíleli Curney, Šebek a Jendrišák. Druhé utkání odehrají čeští reprezentanti v neděli 4. prosince proti domácímu Lotyšsku (17:15).

Norové nastoupili bez největší hvězdy Ketila Kronberga, který kvůli narození potomka zůstal ve Švédsku a nestihl start šampionátu. Češi měli od úvodu jasnou převahu a soupeř pouze bránil. Ondrušek a Dóža ještě šance nevyužili, ale v osmé minutě se trefil přesně do levého horního rohu Falkeidovy branky Tomašík.

První možnost Norů měl až v 11. minutě Olesen, který ale vystřelil vedle. Potom musel brankář Souček krýt Pedersenovu bekhendovou střelu. Obraz hry se ale nijak nezměnil a Norové nadále jen usilovně bránili. V 18. minutě ale neodolali a Curney zvýšil.

V druhém dějství bylo brzy rozhodnuto. Ve 25. minutě se po standardní situaci trefil Ondrušek a za 49 sekund proměnil přihrávku Curneyho osamocený Šebek. Norové uzamkli poprvé český tým na jeho polovině až při Veltšmídově vyloučení, ale stejně měl největší šanci na druhé straně Tokoš.

Ve 32. minutě proměnil po faulu na zakončujícího Koutného trestné střílení Jendrišák. Falkeidovi ještě ve druhém dějství pomohla po Tomašíkově střele tyč. Čisté konto pokazil Součkovi, jenž chytal svůj první zápas na mistrovství světa v kariéře, po přečíslení Norů Torp.

Po 45 sekundách závěrečné části byl faulován Jelínek a další penaltu proměnil Curney. Ve 44. minutě po Lindgjerdetově přihrávce dorazil balónek do odkryté branky Valbye, ale za 86 vteřin se radovali znovu Češi díky Šebkovi. Norové sice v 53. minutě během 29 vteřin díky trefám Pedersena a Lindgjerdeta zkorigovali stav, ale výhru si Cepkův celek bez problémů pohlídal. Při power play ještě skóroval do prázdné branky Jendrišák.

Skupina B:

ČR - Norsko 8:4 (2:0, 3:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 8. Tomašík (Tokoš), 18. Curney (Šebek), 25. Ondrušek (Dóža), 26. Šebek (Curney), 32. Jendrišák z trestného střílení, 41. Curney z trestného střílení, 45. Šebek (Němeček), 60. Jendrišák (Veltšmíd) - 40. Torp (Oistad), 44. Valbye (Lindgjerdet), 53. Pedersen (Gidske), 53. Lindgjerdet (Olesen). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 500.

ČR: Souček - Jelínek, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Sýkora, od 50. navíc Kološ - Curney, Jendrišák, Šebek - Tokoš, Tomašík, Sladký - Dóža, M. Koutný, Ondrušek - od 50. navíc M. Beneš, Matejčík. Trenéři: Radim Cepek a Radek Sikora.

Lotyšsko - Švédsko 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Branky: 14. Kovalevskis, 33. Atis Blinds - 14. a 21. Sundstedt, 10. Nordgren, 12. Holmgren, 32. Eriksson, 41. K. Nilsson, 49. Galante Carlström.

Skupina A:

Estonsko - Švýcarsko 4:8 (2:2, 1:6, 1:0)
Branky: 4. Woiduma, 18. Rein Kivi, 27. Kareliusson, 55. Widercrantz - 20. a 38. Meier, 2. Graf, 23. Bischofberger, 24. Buchli, 29. Mauer, 31. M Hofbauer, 35. Antener.

Německo - Finsko 1:12 (0:5, 1:1, 0:6)
Branky: 23. Schuschwary - 6., 11. a 19. Kukkola, 10. a 56. Mika Kohonen, 40. a 57. Kailiala, 17. Salo, 43. Tiitu, 51. Pylsy, 51. Kotilainen, 59. Manninen.

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.