CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Jihlava 1:1. Bílek s Vysočinou znovu neprohrál

Michal Bílek
Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku
Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje

Fotbalisté Slovácka získali v 8. kole ePojisteni.cz ligy bod za remízu 1:1 s Jihlavou. Domácí ukončili nepříjemnou sérii, bod vybojovali po třech prohrách. Hostující trenér Michal Bílek tak i ve druhém utkání na lavičce Vysočiny neprohrál.

Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky v úvodu postrádal kvalitu. Slovácko začalo hodně křečovitě. Podobně na tom byla Jihlava, která zvolila defenzivní taktiku s rychlými protiútoky. Domácí fotbalisté měli po většinu prvního poločasu neplodnou územní převahu, přes přehuštěné zadní řady soupeře se jen těžko dostávali k zakončení.

Více slibných příležitostí si vypracovala Jihlava. V 25. minutě Rabušic hlavičkoval jen do brankáře Heči. Slovácko zahrozilo nejvážněji těsně před koncem poločasu, kdy střelu rychlonohého Diviše stačil s námahou brankář Hanuš krýt. V závěru poločasu nechali domácí stopeři prostor nejlepšímu střelci Vysočiny Ikaunieksovi, který pohotově prostřelil brankáře Heču.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Jihlava 1:1. Bílek zase neprohrál

Slovácko na nepříznivý výsledek zareagovalo hned po přestávce, proti však byl brankář Hanuš. Ten postupně vyrazil tvrdou střelu Reinberka, dvakrát zlikvidoval šance Koneho a stihl vyrazit i hlavičku Diviše. Na začátku druhého poločasu ztratilo Slovácko trenéra Levého, kterému se udělalo nevolno a odjel na vyšetření do nemocnice. Vedení týmu převzal jeho asistent Kordula.

Tlak se podařilo domácím fotbalistům zúročit v 67. minutě, kdy se prosadil Havlík střelou z dvaceti metrů a vyrovnal. Gól fotbalisty Slovácka probudil, dostali soupeře místy pod drtivý tlak, na vítězství ale nedosáhli.

8. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)
Branky: 67. Havlík - 45. Ikaunieks. Rozhodčí: Zelinka - Urban, Arnošt. ŽK: Košút, Kalouda, Rada - Zoubele, Ikaunieks. Diváci: 3517.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček - Diviš, Havlík, Kalouda (59. Tetteh) - Koné. Trenér: Levý.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Zoubele (90. Tlustý) - Vaculík (84. Batioja), Dvořák, Ikaunieks (77. Šamánek) - Rabušic. Trenér: Bílek.

Slovácko - Jihlava: Stejný scénář! Dvakrát hlavičkoval neúspěšně Koné

Slovácko - Jihlava: Obrovská šance Slovácka! Reinberkův pokus vytáhl Hanuš na roh

Slovácko - Jihlava: Gól! Přesně se trefil Ikaunieks a připsal si třetí gól v této sezoně

Slovácko - Jihlava: Obrovská šance Slovácka! Situaci hasil Krejčí

Slovácko - Jihlava: Havlíkův pokus skončil pouze nad

Slovácko - Jihlava: Vaculík z přímého kopu neohrozil bránu Heči

Slovácko - Jihlava: Hanuš si poradil se závarem, následně ho Košút nevybíravě nakopnul do hlavy

Slovácko - Jihlava: Na bránu Heči hlavičkoval neúspěšně Rabušic

Slovácko - Jihlava: Nebezpečnou střelu odvrátil obránce Rosa

Slovácko - Jihlava: Hlavička Francise Koného postrádala patřičnou razanci

Slovácko - Jihlava: Francis Koné zakončoval vedle brány Hanuše

Slovácko - Jihlava: První akci viděli diváci po rohovém kopu, zakončoval Šumulikoski