+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. prosince 2015 • 18:41

UEFA zvýšila odměny za ME, mistr si může vydělat 27 milionů eur

Autor: ,
Dobrá zpráva i pro český národní tým ###BLOK-TOP-VIDEA###

 Evropská fotbalová unie UEFA zvýšila finanční odměny za účast na mistrovství Evropy, které příští rok bude hostit Francie. Kvalifikované reprezentace, mezi kterými je i český tým, si mezi sebe rozdělí 301 milionů eur (asi osm miliard korun). Na šampionátu před čtyřmi lety činily celkové prémie 196 milionů.Za vysokým nárůstem odměn, který dnes na zasedání v Paříži před losem mistrovství Evropy schválil výkonný výbor UEFA, je zejména rozšíření turnaje z 16 na 24 týmů.

Samotná účast na mistrovství vynese svazům osm milionů eur, další milion dostanou v základní skupině za výhru a půl milionu za remízu. Postup do osmifinále je ohodnocen částkou 1,5 milionu, čtvrtfinále dalšími 2,5 miliony a semifinále čtyřmi miliony.

Vítěz šampionátu obdrží bonus osm milionů eur a poražený finalista pět milionů. Kdyby tedy mistr Evropy vyhrál všechny zápasy ve skupině, přijde si celkem na 27 milionů eur (přes 729 milionů korun). Na Euru v roce 2012 mohl vydělat maximálně 23,5 milionu.

Česká reprezentace na předchozím šampionátu v Polsku a na Ukrajině postoupila do čtvrtfinále, což jí tehdy vyneslo 12 milionů eur.

Témata:  sport, fotbal, eufa
 Klasická verze
Mobilní verze