a dozvíte se vše jako první.
25. října 2015 • 19:00

SESTŘIHY: United hráli se City 0:0, Klopp stále čeká na výhru

Velké manchesterské derby příliš vzruchu nepřineslo
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
Fotbalisté Manchesteru United remizovali v derby s Manchesterem City 0:0. Fanoušci se v utkání příliš zajímavých momentů nedočkali, každý tým si připsal jen jednu střelu na branku. Remíza každopádně pomohla Arsenalu, který má již stejně bodů jako první City. K výhře 2:1 nad Evertonem mu pomohl i brankář Petr Čech. Probuzení pak zažil útočník Tottenhamu Harry Kane, který srazil Bournemouth hattrickem. Naopak stále bez výhry pod trenérem Jürgenem Kloppem zůstal Liverpool.

V pořadí 170. manchesterské derby nepřineslo v prvním poločase žádnou vážnější šanci, diváci na Old Trafford dokonce neviděli jedinou střelu na branku. Po změně stran byli aktivnější United, Matův únik zastavil gólman Hart, v 84. minutě trefil střídající Lingard břevno. Hart si poradil i se Smallingovou přízemní střelou k tyči.

Bournemouth začal utkání s Tottenhamem skvěle, když se po 49 sekundách trefil Ritchie a vstřelil nejrychlejší gól této sezony Premier League. Jenže pak úřadovali hosté a zejména Kane. Po faulu gólmana Boruce nejprve proměnil penaltu, v prvním poločase na něj navázali ještě Dembélé a Lamela.

Po změně stran Kane dalšími dvěma trefami zkompletoval svůj druhý ligový hattrick v dresu Tottenhamu a "Kohouti" podeváté za sebou bodovali.

Liverpool ani ve třetím soutěžním zápase pod trenérem Jürgenem Kloppem nezvítězil. Se Southamptonem sice vedl po gólu Bentekeho ze 77. minuty, o chvíli později ale vyrovnal na konečných 1:1 Mané. Liverpool popáté v řadě v lize bodoval, Southampton nepoznal hořkost porážky čtyři kola.

V dalším derby porazil Sunderland 3:0 Newcastle a připsal si první výhru v sezoně. O góly se postarali Johnson, Jones a Fletcher. Sunderland zdolal velkého regionálního rivala pošesté v řadě, z toho pětkrát neinkasoval.

Arsenal porazil Everton, Čech pomohl v závěru

Dvě nuly dělí Petra Čecha od rekordu brankářského kolegy Jamese. V bitvě Arsenalu proti Evertonu ovšem nulu neudržel. Přitom dlouho to vypadalo, že by se mohlo čisté konto narodit. V obrovském lijáku měli navrch „kanonýři“, kteří na domácí půdě udeřili dvakrát po centrovaných míčích. Nejprve se prosadil Giroud a podruhé Koscielny. Ještě před poločasem ale bylo manko hostů jen jednogólové.

To napřáhl Barkley, míč tečoval bránící Gabriel a Čech se proměnil v diváka. Na těžkém terénu neměl nejmenší šanci zasáhnout a bylo po srandě, tedy přesněji po čistém kontu. Mimo tyče pálil Arsenal častěji, na rány mířící do prostoru skončil zápas 5:5. Arsenal však nakonec vstřelil o branku víc a slavil tři body.

Hosté: 44. Barkley

Domácí: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla (C) – Oxlade-Chamberlain (80. Flamini), Özil, Alexis Sánchez (89. Gibbs) – Giroud.

Hosté: Howard – Coleman (89. Koné), Jagielka (C) (52. Ra. Funes Mori), Stones, Galloway – Barry, McCarthy – Lennon (70. Mirallas), Barkley, Deulofeu – R. Lukaku.

Domácí: Macey, Debuchy, Gibbs, Chambers, Flamini, Campbell, Walcott

Hosté: Robles, Funes Mori, Cleverley, Osman, Naismith, Mirallas, Koné

Domácí: Coquelin

Hosté: Barry, Barry (č)

L. Mason – S. Beck, A. Garratt (A. Taylor)

Emirates Stadium, London

Chelsea je v tabulce až patnáctá

West Ham šel díky postavení v tabulce do duelu v pozici mírného favorita a tu potvrdil v 17. minutě Mauro Zárate, který se trefil pohotově a přesně k tyči. Blues navíc oslabil záložník Nemanja Matič, když v závěru prvního poločasu dostal během deseti minut dvě žluté karty.

Chelsea se podařilo vyrovnat v 56. minutě zásluhou dělovky stopera Garyho Cahilla po rohovém kopu. Poslední slovo však měl útočník West Hamu Andy Carroll, který vystřídal střelce Zárateho a po deseti minutách hlavou rozhodl. "Blues" tak mají po deseti kolech na kontě pět porážek, v předchozí mistrovské sezoně přitom prohráli jen třikrát.

Trenér José Mourinho, o jehož konci v Chelsea se po nevydařeném úvodu sezony spekuluje, byl o poločasové přestávce vykázán na tribunu. Portugalský kouč musel opustit lavičku, protože si před změnou stran stěžoval u sudích.

Před Chelsea je i nováček Watford

V souboji dvou nad očekávání hrajících týmů byl úspěšnější Leicester, který zdolal díky desáté brance nejlepšího střelce soutěže Jamieho Vardyho v sezoně Crystal Palace 1:0 a v tabulce drží páté místo.

Leicester má na kontě jen o bod méně než druhý West Ham a je jen o skóre za třetím Arsenalem a čtvrtým Manchesterem United. Ty však mají stejně jako první Manchester City zápas k dobru.

Předposlední Aston Villa nadále čeká na druhé vítězství v sezoně. Doma sice vedla nad Swansea po premiérové brance Jordana Ayewa, ale velšský soupeř vyrovnal zásluhou Gylfiho Sigurdssona a skóre těsně před koncem zvrátil bratr záložníka Aston Villy André Ayew na konečných 2:1.

Před Chelsea se dostal i nováček Watford, jemuž se podařilo získat třetí výhru v sezoně na hřišti Stoke. O vítězství 2:0 se postarali Troy Deeney svým prvním gólem po postupu do Premier League a Almen Abdi.