SESTŘIHY: Mourinho s United dostal čtyřku na Chelsea, City ztratili

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 9. KOLA PREMIER LEAGUE | Tohle byl hodně hořký návrat! José Mourinho jako manažer Manchesteru United poprvé hrál na hřišti Chelsea a v 9. kole Premier League z toho byl nelichotivý výprask 0:4. Blues se tak posunuli na čtvrtou příčku tabulky, hned za trio Manchester City, Arsenal a Liverpool, které má shodně 20 bodů. City i Arsenal totiž ztratili.

Chelsea - Manchester United 4:0

Branky: 1. Pedro, 21. Cahill, 62. Hazard, 70. Kanté

Trenér Manchesteru United José Mourinho se poprvé představil na stadionu Stamford Bridge v roli kouče soupeře Chelsea a tato premiéra mu zhořkla už po 30 vteřinách. Domácí Pedro totiž vstřelil nejrychlejší gól v této sezoně Premier League.

"Blues" následně opanovali hru a v 21. minutě se radovali podruhé. Po rohovém kopu se míč dostal ke Cahillovi a obránce Chelsea se stal pátým hráčem, který se prosadil v každé z posledních devíti sezon. Jedním z nich je také fotbalista "Rudých ďáblů" Wayne Rooney, který dnes nebyl v nominaci kvůli zranění.

Na 3:0 zvýšil v druhém poločase Hazard, který se v tomto ročníku anglické ligy prosadil už čtyřikrát, stejně jako za celou minulou sezonu. Čtvrtý gól "Blues" dal sváteční střelec Kanté, který prokličkoval obranou United a zakončil přesně k tyči.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester United 4:0

Manchester City - Southampton 1:1

Branky: 55. Iheanacho - 27. Redmond

Začátek duelu mezi Citizens a Saints byl velmi opatrný, první střelu zaznamenal až ve 20. minutě záložník hostů Clasie, jeho pokus byl ale velmi nepřesný. Druhá střela Southamptonu už ale skončila gólem. Stones zaváhal v rozehrávce a míč zachytil Redmond, jenž překonal brankáře Brava a poprvé od loňského srpna skóroval ve dvou ligových zápasech po sobě.

Deset minut po změně stran ale svěřenci trenéra Guardioly vyrovnali, když Sané předložil přesný pas před branku Iheanachovi, který na hřiště přišel až po přestávce. Dvacetiletému nigerijskému útočníkovi stačilo k 11 ligových gólům pouhých 17 střel na branku.

V závěru sice Manchester tlačil, Forster ale už neinkasoval a "Citizens" tak nedokázali vyhrát posledních devět domácích utkání, v nichž po poločase prohrávali. Guardiola třikrát po sobě neslavil ligovou výhru poprvé od konce sezony 2014/15, kdy ještě trénoval Bayern Mnichov. "Svatí" naopak prožívají úspěšné období, z posledních pěti duelů získali 11 bodů.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Southampton 1:1

Bournemouth - Tottenham 0:0

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Tottenham 0:0

Arsenal - Middlesbrough 0:0

Arsenal ztratil body po šesti ligových vítězstvích v řadě a nepřipravil tak dobrý dárek svému trenérovi Arsénu Wengerovi, jenž dnes oslavil 67. narozeniny.

V souboji týmů z opačných konců tabulky bylo Middlesbrough překvapivě náročným soupeřem. Především v první půli si vytvořilo několik dobrých příležitostí a Čech musel zasahovat. Následně sice převzal iniciativu Arsenal a dominoval ve statistice držení míče, gól ale vstřelit nedokázal. Na domácím stadionu neskóroval poprvé po dvanácti zápasech.

"Míč jsme drželi hodně, ale ve finální fázi jsme hráli uspěchaně. Možná jsme měli být trochu klidnější, počkat si na lepší přihrávky a šance. Je škoda, že jsme nedokázali dát gól," zhodnotil utkání v pozápasovém rozhovoru pro BBC Čech.

"Ale i oni měli šance, takže remíza je spravedlivý výsledek. Ačkoliv jsem si myslel, že soupeře za ty jeho zahozené příležitosti potrestáme. Nicméně zbývá ještě hodně zápasů a jsme v dobré formě," řekl český gólman.

Arsenal v lize nevyhrál naposledy na konci srpna, kdy remizoval 0:0 s Leicesterem.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Middlesbrough 0:0. Čech chytal fantasticky

Burnley - Everton 2:1 (1:0)

Branky: 39. Vokes, 90.+2 Arfield - 58. Bolasie.

SESTŘIH Premier League: Burnley - Everton

Hull - Stoke 0:2 (0:1)

Branky: 26. a 50. Shaqiri.

SESTŘIH Premier League: Hull - Stoke

Leicester - Crystal Palace 3:1

Branky: 42. Musa, 63. Okazaki, 80. Fuchs - 85. Cabaye.

Úřadující mistr mohl být na rozdíl od Arsenalu po svém zápase 9. kola Premier League veselejší. Konečně totiž v domácí soutěži ukázal formu z Ligy mistrů, ve které si v týdnu po úspěchu nad Kodaní připsal třetí výhru, a naplno bodoval. Po třech zápasech bez vítězství porazil Crystal Palace 3:1. Před přestávkou se prosadila letní posila Ahmed Musa, ve druhém poločase pak Šindži Okazaki a Christian Fuchs. Pro posledně jmenovaného to byl vůbec první gól v 47 zápasech za Leicester.

Liverpool - West Bromwich 2:1 (2:0)

Branky: 20. Mané, 32. Coutinho - 81. McAuley.

Liverpool slaví zasloužené vítězství a po zaváhání Arsenalu se na něj dotáhl s 20 body na vrcholu tabulky. V utkání jasně potvrdil roli favorita a do poločasu vedl o dvě branky po trefách Sadia Maného a Coutinha. I v dalším průběhu byl výrazně aktivnější, přesto jej však hostující celek dokázal v závěru klání překvapit.

Gareth McAuley totiž deset minut před koncem zápasu vyslal vůbec první střelu svého celku na branku a hned z ní skóroval. Vyrovnat už West Bromwich nedokázal, pozdním gólem ale prodloužil trvání ne úplně dobré vizitky liverpoolské obrany. Ta z posledních jedenácti ligových zápasů pouze jedenkrát udržela čisté konto.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - West Bromwich 2:1

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61