17. prosince 2014 • 23:15

Mistrovství světa klubů: Real Madrid vyzve v boji o titul San Lorenzo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Soupeřem fotbalistů Realu Madrid v sobotním finále mistrovství světa klubů v Marrákeši bude San Lorenzo. Argentinský klub v dnešním semifinále porazil Auckland City 2:1 po prodloužení díky brance Maura Matose z 93. minuty.

San Lorenzo se ujalo vedení v nastavení prvního poločasu po gólu Pabla Barrientose a náskok udrželo do 67. minuty, kdy vyrovnal Ángel Berlanga. Ve zbytku normální hrací doby gól nepadl, ale hned v úvodu prodloužení se prosadil střídající Matos.

Vítěz Poháru osvoboditelů tak při premiéře na šampionátu prošel až do finále, poloamatérský tým Aucklandu si navzdory vyřazení připsal při šesté účasti svůj nejlepší výsledek na turnaji.

Semifinále:

San Lorenzo (Arg.) - Auckland City 2:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Branky: 45.+2 Barrientos, 93. Matos - 67. Berlanga.

San Lorenzo nastoupí v sobotním finále proti Realu Madrid.

O 5. místo:

ES Sétif (Alž.) - Western Sydney Wanderers 2:2 (0:1), na penalty 5:4
Branky: 50. vlastní Mullen, 57. Ziajá - 5. Castelen, 89. Saba.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.