+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. srpna 2015 • 13:57

Císař Franz truchlí. Legendě Bayernu zemřel po těžké nemoci syn

Autor: ,
Franz Beckenbauer přišel o svého syna, který zemřel ve 46 letech
TOP VIDEA
Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany Anketa s redaktory: Důvody neúspěchu na EURO? Selhání opor, nekomunikace útoku a obrany
Štáfek o Schickovi: Kdyby mu měl radit Lavický, tak si moc nekopne Štáfek o Schickovi: Kdyby mu měl radit Lavický, tak si moc nekopne
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bayern Mnichov se na startu sezony zahalí do černého. Po dlouhé těžké nemoci, kdy bojoval s nádorem na mozku, totiž zemřel Stephen Beckenbauer (46), jeden ze tří synů legendárního Franze Beckenbauera. Smutnou zprávu oznámil v prohlášení Beckenbauer spolu s Bayernem Mnichov.Stephen Beckenbauer byl rovněž fotbalistou, s tímhle jménem to snad ani nemohlo být jinak. Nastupoval jako obránce a kariéru začínal v Bayernu Mnichov. Do profikádru bavorského gigantu se ale nikdy neprosadil, hrál jen za amatéry v 80. letech a po čase přestoupil k rivalovi do týmu Mnichov 1860.

Bundesligy se ale přece jenom dočkal a to v roce 1992, kdy odehrál 12 zápasů za Saarbrücken. Kariéru ukončil ve 29 letech pro zranění kolena.

Pak pracoval jako mládežnický trenér v Bayernu, chvíli jako asistent působil i v béčku a podílel se na vyhledávání talentů. Ve výběru do sedmnácti let trénoval mimo jiné také mistry světa Bastiana Schweinsteigera, Matse Hummelse a Thomase Müllera.