+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. března 2010 • 11:40

Nedvěd v sobotu v Praze poběží půlmaraton

Autor:
Pavel Nedvěd
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá fotbalová hvězda Pavel Nedvěd, který loni ukončil kariéru, poběží sobotní půlmaraton v Praze. Nejlepší hráč Evropy z roku 2003 se představí mezi téměř osmi tisícovkami běžců, kteří na trať dlouhou 21,097 kilometru vyrazí v pravé poledne z Palachova náměstí.ČTK to řekla Petra Bergmannová ze společnosti Adidas, hlavního sportovního partnera pražského závodu.

V blízké budoucnosti chce sedmatřicetiletý Nedvěd zvládnout i celý maraton.Když loni na konci května dal bývalý reprezentační kapitán sbohem velkému fotbalu v dresu Juventusu Turín, netajil se tím, že jej vytrvalostní běhy ve sportovním důchodu budou lákat.

Během podzimu už stihl absolvovat dva půlmaratony, a protože se dál udržuje ve svém turínském domově ve formě, 9. května si prý v Praze troufne i na klasický maraton.V Nedvědových plánech figurují i jiné sporty.

Rád by si v sedle kola vyzkoušel některou etapu Tour de France, kterou vždy pozorně sledoval. Víc o svých plánech a především startu před půlmaratonem má prozradit na páteční tiskové konferenci v Praze.

Témata:  sport, fotbal, nedvěd, maraton
 Klasická verze
Mobilní verze