8. listopadu 2008 • 19:38

Havlíčkův Brod si poradil s Chrudimí

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Havlíčkova Brodu porazili v dnešním utkání 21. kola první ligy 4:0 Chrudim. Skóre otevřel i uzavřel útočník Martin Vondráček.

Havlíčkův Brod - Chrudim 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. a 47. Vondráček, 7. Svoboda, 17. Sklenář. Rozhodčí: Jeřábek, Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1400.

V Havlíčkově Brodě se hrál oboustranně útočný hokej. O přesvědčivém výsledku rozhodlo to, že zkušenější a techničtější Chrudim recept na hbitého brankáře Suchana nenašla, zatímco domácí Rebelové pardubickou dvojku Růžičku pokořili třikrát už v úvodní třetině.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 6. Dušek, 15. Havel, 25. Víšek - 22. Hradecký, 43. Bakus, 48. Man, 55. Hodek. Rozhodčí: Hribik - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:9, navíc Posmyk (Jihlava) 5 minut. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 511.

Hokejistům Jihlavy se na půdě nováčka z Benátek nad Jizerou povedl mimořádný obrat. Domácí měli zápas dvě třetiny plně pod kontrolou, v úvodním dějství využili dvě přesilovky, a přestože hosté v úvodu prostřední dvacetiminutovky snížili, Benátecké uklidnil další přesilovkovou trefou ve 25. minutě Víšek.

Stav 3:1 platil až do začátku třetí části hry, kdy odstartovalo jihlavské zmrtvýchvstání. V přesilovkách vyrovnali Bakus s Manem a v 55. minutě dokonal obrat Hodek.

Olomouc - Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Řípa, 17. Ministr, 49. Čuřík, rozhodující nájezd Smejkal - 27. Hašek, 33. Jeslínek, 34. Malát. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:8, navíc Ťupa, Domin (oba Chomutov) 10 min. Diváci: 1200.

Jako den a noc byly první dvě třetiny utkání Olomouce s favorizovaným Chomutovem. V první části domácí vlétli na Severočechy a hned při prvním střídání šli do vedení, když akci Ministra dokončil Řípa. V 17. minutě skóroval sám Ministr po ukázkové individuální akci. Ve druhé třetině se karta obrátila, Chomutov Olomouc přehrál a brankami Haška, Jeslínka a Maláta otočil stav utkání.

Ve třetí třetině měli více ze hry domácí, ale ztroskotávali na finském gólmanovi Chomutova Lundellovi. Ten dvakrát vychytal Ministra a až ve 49. minutě ho Hanáci překonali. Nahození Luňáka tečoval před finským brankářem Čuřík a vyrovnal.

V závěru utkání měli šance Davídek a Zbořil, ale neproměnili. I v prodloužení měli navrch domácí, ale nakonec dospěl zápas k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl v šesté sérii ranou nad Lundellovu lapačku domácí útočník Smejkal.

Kadaň - Havířov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 12. a 47. Šíp, 7. Valský, 25. Ton, 51. Polanský - 40. Vala. Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:10, navíc Duba (Havířov) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 310.

Hned od začátku utkání dostala Kadaň hosty pod tlak a v 7. minutě šla poprvé do vedení, když Šíp našel volného Valského a ten zblízka prostřelil Čecha. Ve 12. minutě si oba hráči role vyměnili, Šíp nadvakrát překonal Čecha a zvýšil. V 25. minutě vstřelil prudkou ranou třetí gól Ton. Pod dojmem náskoku domácí v poslední minutě zapomněli bránit a Vala zcela sám snížil na 1:3.

Ve 44. minutě mohli hosté vstřelit druhý gól, ale Evanova střela od modré orazítkovala tyč domácí branky. Ve 47. minutě ujeli domácí ve dvou na jednoho, Valský našel volného Šípa, který bekhendem "pod víko" zvýšil na 4:1. V 51. minutě tečoval střelu Kelera do branky hostů Polanský a zvýšil na 5:1. Po této brance vystřídal Čecha v brance hostů Šafránek. Domácí pokračovali v náporu, ale na výsledku 5:1 se už nic nezměnilo.

Most - Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Budínský - 3. Kadlec, 27. Koudelka, 42. Fořt, 53. Nedorost. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 422.
Ve 3. minutě poslal hosty do vedení v početní výhodě Kadlec. Druhou branku Hradce přidal ve 27. minutě z rychlého brejku Koudelka. Most snížil o šest minut později, když si Hradečtí sami srazili do branky přihrávku Budínského. Ve třetím dějství se už trefovali pouze hosté. Ve 42. minutě zvýšil Fořt a sedm minut před koncem upravil stav na konečných 1:4 Nedorost.