25. srpna 2015 • 21:40

Brankář Furch vychytal v KHL Omsku výhru, Sobotka má asistenci

Furch vychytal Omsku první výhru
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Vydařenou premiéru v Kontinentální hokejové lize má za sebou český útočník Tomáš Filippi. Magnitogorsku, kam přestoupil před sezonou z Liberce, pomohl v úvodním utkání nového ročníku k vítězství 2:1 nad ledě Astany dvěma asistencemi. Brankář Dominik Furch vychytal Omsku výhru nad Ufou.

Nejprve se ve 45. minutě podílel na vyrovnávací brance Chrise Leeho a necelých šest minut před koncem přihrál na vítěznou trefu Wojteku Wolskému.

U dvou branek asistoval také obránce Lukáš Krajíček, ale s Dinamem Minsk získal na ledě Spartaku Moskva jen bod. Běloruský klub ztratil s týmem, který se vrátil do KHL po roční pauze vynucené finančními problémy, vedení 3:1. V prodloužení rozhodl o výhře domácích Casey Wellman, u jehož gólu zaznamenal asistenci Lukáš Radil.

Jednu asistenci si připsal i Vladimír Sobotka z Omsku, který začal sezonu výhrou 4:2 nad Ufou. Za vítěze nastoupili i dva čeští debutanti v KHL obránce Michal Kempný a brankář Dominik Furch, který kryl 11 střel.