28. října 2015 • 22:10

Salák má v KHL už TŘETÍ nulu, zazářili i další Češi, Kovář měl tři body

Salák v brance Novosibirsku
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Český reprezentační brankář Alexander Salák udržel potřetí v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy čisté konto a pomohl lídrovi Východní konference Novosibirsku k domácímu vítězství 2:0 nad Vladivostokem. Salák si připsal 37 zákroků, v posledních čtyřech zápasech dostal jen dva góly.

Nejbližší pronásledovatel Novosibirsku v konferenční tabulce Omsk získal jen bod, i když doma vedl nad moskevským Spartakem už v páté minutě o dvě branky. Po 30 sekundách hry otevřel skóre nejlepší český střelec v lize Vladimír Sobotka, jemuž přihrál Martin Erat, pak se trefil Denis Paršin. Jenže hosté ve třetí třetině vyrovnali a v třetí minutě prodloužení vstřelili vítězný gól na 2:3.

Dva góly a asistence Jana Kováře nebyly nic platné Magnitogorsku na ledě Dinama Minsk, kde Metallurg podlehl 4:6. Běloruský tým, v jehož dresu si připsal jednu gólovou nahrávku obránce Lukáš Krajíček, tak ukončil sérii tří porážek. Magnitogorsk prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Skóroval i Robert Kousal z Novokuzněcku, ale jeho klub na svém ledě těsně prohrál. Po pěti sériích samostatných nájezdů si Chabarovsk odvezl vítězství 3:2.