13. května 2016 • 06:38

San Jose smetlo Nashville, Hertl s Polákem postoupili do finále konference

Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz
Expert vysvětluje: Proč se netrestaly (nejen) plzeňské ruce na Slavii? Expert vysvětluje: Proč se netrestaly (nejen) plzeňské ruce na Slavii?

Hokejisté San Jose v sedmém rozhodujícím utkání série s Nashvillem nenechali nic v náhodě a smetli svého soupeře jednoznačně 5:0. Sharks v sestavě s Romanem Polákem a Tomášem Hertlem počtvrté v historii klubu postoupili do finále Západní konference. V něm se utkají se St. Louis, série začíná už v neděli na ledě Blues. Ani jeden z českých hráčů v utkání nebodoval.

Žraloci ve čtvrtek znovu zužitkovali výhodu domácího prostředí, když před vlastními fanoušky vyhráli nad Nashvillem všechny čtyři zápasy. V letošním play off tak v osmi utkáních na svém ledě ještě neprohráli.

Brankář Martin Jones vychytal svou první nulu ve vyřazovacích bojích, příliš se na ní ale nenadřel. V prvních dvou třetinách totiž jeho spoluhráči povolili soupeři dohromady jen osm střel na branku, nakonec Jones potřeboval k čistému kontu dvacet úspěšných zákroků.

Základ k úspěchu položili domácí hráči už v úvodní dvacetiminutovce, v níž přestříleli soupeře v poměru 17:3 a díky trefám Joea Pavelskiho a Joela Warda získali vedení 2:0. Třetí branku přidal už po 36 sekundách druhé třetiny Logan Couture.

Když pak v prvních čtyřech minutách třetí části navýšili skóre dalšími dvěma brankami Joe Thornton a Patrick Marleau, brankář Nashvillu Pekka Rinne se předčasně poroučel na střídačku. Na jeho náhradníka Cartera Huttona sice ve zbytku utkání letěla už pouze jediná střela, domácí ale vítězství bez problémů udrželi.

"Ještě než zápas vůbec začal, už jsme byli pořádně rozjetí," pochvaloval si Thornton. Zatímco v utkání č. 6 jeho tým prohrál na střely 18:32 (a 3:4 v prodloužení), tentokrát Sharks prvních osm minut zápasu nepustili soupeře vůbec ke střele. "Myslím, že na nás byl dneska skvělý pohled. Byl to náš velký zápas. Jsem rád, že jsme to zvládli," radoval se Thornton.

U všech pěti inkasovaných gólů byla na ledě obranná dvojice Predators Shea Weber - Roman Josi. "Soupeř byl dnes jasně lepší. Nám nic nevycházelo. Je těžké to přiznat, ale San Jose si postup zaslouží," přiznal Weber.

Konferenční finále si tým ze San Jose zahraje znovu po pěti letech. "Zní to krásně, ale uvědomujeme si, že jsme udělali teprve druhý krok. Musíme dál poctivě pracovat," konstatoval kapitán Pavelski, který vstřelil devátý gól v letošním play off. "Je jasné, že to bude čím dál těžší. My i St. Louis máme velmi dobrý tým s kvalitním brankářem. Ale těšíme se na to," dodal.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 7. zápas:

San Jose - Nashville 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Pavelski, 17. Ward, 21. Couture, 41. J. Thornton, 44. Marleau. Střely na branku: 27:20. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. J. Thornton, 3. Jones (všichni San Jose). Konečný stav série: 4:3.

Témata:  FOTONHL2. kolohokejplay offSportsan josenashville