Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. března 2017 • 06:52

Češi zářili za Dallas, Pastrňák vstřelil další gól. Florida prohrála

SESTŘIH: Slavia - BATE Borisov 1:0. Z penalty se trefil Škoda SESTŘIH: Slavia - BATE Borisov 1:0. Z penalty se trefil Škoda
UŽ V PÁTEK! Velký průvodce ke startu HET ligy. Plus dárek PEXESO UŽ V PÁTEK! Velký průvodce ke startu HET ligy. Plus dárek PEXESO

SOUHRN | Aleš Hemský a Radek Faksa se ve čtvrtečním utkání NHL podíleli jedním gólem na výhře hokejistů Dallasu 4:2 na ledě Vancouveru. Ve dvanácti zápasech se střelecky prosadili ještě David Pastrňák s Davidem Krejčím z Bostonu a Radim Vrbata z Arizony, oba týmy ale prohrály. Na body nedosáhla ani Florida, která nestačila na Columbus.

Hemský skóroval poprvé v letošní sezoně, v níž kvůli zdravotním problémům zatím stihl odehrát jen osm zápasů. Třiatřicetiletý rodák z Pardubic v 9. minutě krásným způsobem otevřel skóre utkání. Využil přitom váhavosti brankáře Millera i obránce Huttona, kteří špatně odhadli odraz puku od bočního mantinelu a precizní kličkou poslal hosty do vedení 1:0.

Domácí pak dvakrát dokázali smazat ztrátu, v polovině třetí třetiny ale potřetí vrátil Dallasu vedení Tyler Seguin a v 56. minutě pojistil vítězství jedenáctou trefou v sezoně Faksa. Jeho spoluhráč Devin Shore obral před brankou o puk zadáka Stechera a Faksa jej pohodlně uklidil do odkryté klece.

Dallas, do jehož sestavy se popáté za sebou nevešel Jiří Hudler, tak přerušil sérii tří porážek, během níž inkasoval 17 gólů, včetně úterního debaklu 1:7 s Edmontonem. "Náš výkon byl dnes na úplně jiné úrovni. Je prima zase vyhrát a snad ještě získáme chuť do zbytku sezony," uvedl Seguin, jehož tým už ztrácí příliš mnoho bodů, aby mohl pomýšlet na postup do play off. Stejně je na tom i Vancouver, který prohrál v pátém utkání na domácím ledě v řadě.

Pastrňák pokračuje v sérii

Boston v Edmontonu prováhal začátek zápasu a po necelých devíti minutách prohrával už 0:3. Dva elitní střelci Bruins Pastrňák a Marchand sice svým 31. resp. 37. zásahem v sezoně dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, jenže v poslední minutě první třetiny zvýšili domácí na 4:2.

Přestřelka pokračovala i ve druhé třetině, v níž se Oilers postupně dostali až do čtyřbrankového vedení 7:3. Krejčí pak v poslední minutě prostředního dějství svým dvacátým gólem v sezoně snížil, ale ve třetí části už branka nepadla.

Pastrňák bodoval v jedenáctém utkání za sebou a v tabulce nejlepších střelců, které vládne jeho týmový parťák Marchand, se dělí o osmou příčku. Zároveň je s 63 body třináctým nejproduktivnějším hráčem ligy.

Boston tentokrát doplatil na nedisciplinovanost, když inkasoval ve třech ze šesti přesilovek soupeře. "To se nám moc často nestává, v oslabení se nám většinou daří. Ale dnes to byl takový ten zápas, kdy je všechno proti vám. Musíme ho rychle hodit za hlavu," prohlásil brankář Tuukka Rask.

Toronto ovládlo důležitou bitvu

Zápas Tampy s Torontem byl důležitým soubojem o postup do play off. Maple Leafs se díky vítězství 5:0 vrátili v tabulce Východní konference do elitní osmičky o bod právě před Tampu a New York Islanders, kteří podlehli 2:4 Winnipegu.

Polák byl na ledě u tří branek a přítomní novináři jej vyhlásili třetí hvězdou večera. Třicetiletý bek původem z Ostravy si připsal vítězný gól, když v 10. minutě tvrdou střelou otevřel skóre. Kotouč po jeho ráně od pravého mantinelu trefil brankáře Vasilevského do ramena a obloučkem zapadl do branky.

Rozhodující krok k výhře udělali hosté ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0. Klíčová byla 23. minuta, v níž Morgan Rielly a Matt Martin navýšili vedení na 3:0 v rozmezí patnácti sekund.

Domácí, kteří prohráli teprve potřetí z posledních deseti zápasů, pohořeli na skvěle chytajícím Frederiku Andersenovi, který zlikvidoval všech 33 střel a vychytal čtvrté čisté konto v sezoně. Tampa nedokázala dát Torontu gól ve vzájemném duelu poprvé od února 1999.

Devils přerušili sadu proher

Na mysli měl hlavně porážku Bostonu a také Philadelphie, která schytala debakl 2:6 v tradičním derby na ledě New Jersey. Devils, kteří přerušili sérii deseti porážek, zlomili zápas ve svůj prospěch v úvodu třetí třetiny, kdy dvěma góly navýšili vedení na 5:2.

Čtvrtý gól ještě inkasoval Steve Mason, jehož při samostatném nájezdu překonal Taylor Hall parádním blafákem na motivy legendární kličky Petera Forsberga. Mason se ale při pokusu o zákrok zranil a na led musel Michal Neuvirth, jehož ve 45. minutě pokořil dorážkou Adam Henrique. Šestý gól pak domácí přidali při power play do prázdné branky.

Radko Gudas se přetahuje s Milesem Woodem z New JerseyRadko Gudas se přetahuje s Milesem Woodem z New Jersey

Flyers prohráli s Ďábly všechny tři letošní vzájemné duely při celkovém skóre 3:14. "Nevím, čím to je, ale pokaždé proti nim dokážeme podat dobrý výkon. Od začátku do konce. Možná bychom spolu mohli hrát častěji," řekl s úsměvem autor dvou gólů Henrique.

"Vůbec jsme nebruslili," kroutil hlavou Jakub Voráček, jenž přihrál na první gól Letců, kteří o den dříve dokázali porazit 4:0 Pittsburgh. "Nevím, jestli jsme byli unavení. Středeční zápas s Pittsburghem zase tak náročný nebyl. Ale u všech puků jsme dnes byli pozdě a udělali jsme až příliš mnoho chyb."

Výsledky:

New Jersey - Philadelphia 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 26. a 45. Henrique, 42. a 56. Hall, 19. Palmieri, 30. Blandisi (Zacha) - 18. Del Zotto (Voráček), 32. Schenn (Gudas). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 18 minut, z 5 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 29:19. Diváci: 13.718. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Palmieri, 3. Zajac (všichni New Jersey).

NY Islanders - Winnipeg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 1. Pelech, 42. Lee - 10. a 19. Little, 24. Perreault, 52. Lowry. Střely na branku: 29:28. Diváci: 13.700. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Lee (Islanders).

Washington - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Connolly (Vrána) - 39. Neal, 62. Arvidsson. Střely na branku: 23:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Rinne (oba Nashville), 3. Holtby (Washington).

Carolina - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5. Ryan, 57. Rask, 59. Teräväinen - 13. Granlund. Střely na branku: 24:31. Diváci: 10.894. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Läck, 3. Rask (všichni Carolina).

Columbus - Florida 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Werenski, 40. Anderson - 19. Marchessault. Střely na branku: 34:34. Diváci: 14.921. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Bobrovskij, 3. Werenski (všichni Columbus).

San Jose - St. Louis 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Vlasic - 49. a 59. Tarasenko, 17. Upshall, 26. Sanford. Střely na branku: 20:36. Diváci: 17.402. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Tarasenko, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Toronto 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 10. Polák, 23. Rielly, 23. Martin, 27. Brown, 36. Van Riemsdyk. Střely na branku: 33:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Rielly, 3. Polák (všichni Toronto).

Edmonton - Boston 7:4 (4:2, 3:2, 0:0)
Branky: 5. a 6. Maroon, 9. Pouliot, 20. Slepyšev, 23. Nugent-Hopkins, 27. Draisaitl, 35. Lucic - 13. Pastrňák, 18. Marchand, 25. Moore, 40. Krejčí. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Marchand (Boston).

Vancouver - Dallas 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Bärtschi, 40. Hutton - 9. Hemský, 20. Lindell, 50. Seguin, 56. Faksa. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Trjamkin (Vancouver), 3. Klingberg (Dallas).

Arizona - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 22. Vrbata, 24. Goligoski, 48. Crouse, 58. Chychrun - 9. Larkin, 25. Tatar, 44. Green, 54. Zetterberg, rozh. nájezd Nyquist. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 26 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 84,6 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 15.036. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Tatar (oba Detroit), 3. Crouse (Arizona).

Los Angeles - Buffalo 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 41. Iginla, 55. Kempe. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Brown, 3. Iginla (všichni Los Angeles).

Ottawa - Chicago 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 52. Turris - 49. Keith, 57. Pánik. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.638. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Darling (oba Chicago), 3. Condon (Ottawa).