+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Miroslav Horák
3. února 2016 • 04:55

Zlatí hoši se vrací k repre! Ručinský jako GM, Prospal bude asistent

###BLOK-TOP-VIDEA###

Hokejový nároďák chystá na nablýskaný Světový pohár nablýskané posily. Do nově budovaného realizačního týmu by se měli zapojit Martin Ručinský a Václav Prospal, dvě výjimečné osobnosti zlaté generace českého hokeje.Všichni zainteresovaní to zatím tají, hokejový svaz chystá na čtvrtek velkolepé oznámení. Podle informací deníku Sport už je ale o návratu dvou zlatých hochů k hokejové reprezentaci rozhodnuto. Martin Ručinský by měl obsadit místo generálního manažera, Václav Prospal pak bude jedním za asistentů nově jmenovaného hlavního kouče Josefa Jandače.

Úřad generálního manažera reprezentace doposud zastává Slavomír Lener. Pravděpodobné je, že vedle Prospala budou Jandačovi k ruce Jaroslav Špaček s Jiřím Kalousem, ve hře pro další pozici může být i Jiří Fischer, pracující pro Detroit.

Zřejmě až po květnovém mistrovství světa v Rusku se vyjasní, zda u týmu zůstane i nynější hlavní náčelník Vladimír Vůjtek.

Více o návratu Ručinského s Prospalem k reprezentaci čtěte ve středečním Sportu! Elektronickou verzi si můžete zakoupit ZDE »

Ve středečním Sportu čtěte o návratu Martina Ručinského a Václava Prospala k národnímu týmu

480p 360p 240p
Videodotazník k 15. výročí naganského zlata: odpovídá Martin Ručinský

1080p 720p 480p 360p 240p
Václav Prospal ve své nové roli trenéra mládeže

Ručinský při oslavách s Hlinkou a Vlasákem.
Ručinský při oslavách s Hlinkou a Vlasákem.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze