+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. srpna 2016 • 04:40

Hertl v dresu Sparty? Slávisti by mě zabili, ale nezradil jsem, říká

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kdo v úterý dorazil na trénink hokejové Sparty, musel být jak v Jiříkově vidění. V jejím dresu se proháněli kovaní slávisté Tomáš Hertl, Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin. Ne, nejde o majstrštyk nového majitele klubu Petra Břízy, ale trojice hráčů má před Světovým pohárem. A pražský celek vede asistent u národního týmu Jiří Kalous, proto ve Spartě trénují.Hertl přiznal, že sparťanský úbor oblékl poprvé v životě. „Nějaký slávisti by mě za to asi zabili, že nastupuju do Sparty, ale nezrazuju Slavii. Jsem tu proto, že jsem dostal šanci trénovat, za což děkuju trenérům Jandačovi a Kalousovi. Jsem tu jen kvůli Světovému poháru, ne proto, že chci hrát za Spartu, takhle to neberu. Jsem slávista a budu jím vždycky, ale za takovou přípravu jsem vděčný.“

Příčina je prostá: reprezentační trenéři v čele s Josefem Jandačem chtěli, aby hráči pro Světový pohár trénovali s týmy. „Chtěli, abychom si zkoušeli i herní situace,“ vysvětlil Hertl.

Tomáš Hertl se do sparťanského dresu nasoukal poprvé v životě. Hrát by v něm ale nechtěl.
Tomáš Hertl se do sparťanského dresu nasoukal poprvé v životě. Hrát by v něm ale nechtěl.

Útočník San Jose se zotavuje po zranění kolene a v Česku bude jen do neděle, pak odlétá do zámoří, kde ho prohlédne i klub. Stále totiž hrozí, že Hertl nebude pro Světový pohár v pořádku.

„Už po sezoně mi generální manažer říkal, že bude rád, když budu reprezentovat, ale vím, že mám povinnosti v San Jose. Byla by blbost jet na Světový pohár, když budu poloviční, to sám nechci. Neuškodil bych jen sobě, ale i týmu.“

Nyní je Hertl na ledě čtvrtým týdnem. „Chodím už i do soubojů a koleno zatím vypadá v pořádku, nijak mě neomezovalo. Ale chci ještě přitvrdit a doufám, že na Světový pohár budu moct jet,“ popsal.

Problémy má i Sobotka. Jeho trápí záda a nejasná budoucnost, kdy je vázán v Omsku, ale chtěl by do St. Louis. Takže stále není jasné, jestli se slávistická trojice, která trénuje na Spartě, podívá společně i do Toronta.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze