9. listopadu 2008 • 09:29

Rakousko vyhrálo turnaj v Oslu

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Rakouska vyhráli turnaj Euro Ice Hockey Challenge v Oslu, když porazili postupně Francii 3:2 po samostatných nájezdech, Itálii 3:2 v prodloužení a Norsko 5:4.

Domácí tým, který bude příští rok v květnu na mistrovství světa ve Švýcarsku soupeřem českých hokejistů v základní skupině D, skončil třetí. Před porážkou s Rakouskem vyhráli Norové nad Itálií 2:1 v prodloužení a nad Francií 4:3 po samostatných nájezdech.

Další sok svěřenců Vladimíra Růžičky na nadcházejícím světovém šampionátu z Dánska nevyhrál ani jeden ze tří přípravných zápasů s Běloruskem. Ve středu uhráli Dánové v Roedovre remízu 1:1, potom prohráli v Odense 1:2 a v sobotu ve Vojensu podlehli 1:5.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.