11. března 2010 • 21:01

Budějovice drží naději. Porazily Liberec

LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech Zlín - Vítkovice: Veselý sejmul kolenem Deje, ten se svíjel na zemi v bolestech

AKTUALIZOVÁNO - Hokejisté Českých Budějovic porazili ve třetím utkání předkola play off Liberec 4:1 a v sérii na tři vítězství snížili na 1:2. Rozhodující gól dal v čase 56:45 Milan Gulaš. Dvě branky vítězů vstřelil Jiří Šimánek. Bílí Tygři budou mít druhý mečbol v pátek, kdy se hraje opět na jihu Čech.

Liberečtí se museli obejít bez distancovaného útočníka Bartoviče a v první třetině toho v ofenzivě příliš nepředvedli. Hra se odvíjela převážně na jejich polovině, Bílí Tygři však pozorně bránili a příliš šancí se tak neurodilo. V páté minutě pálil od modré čáry Melichar, puk se rychle odrazil před branku, ale Pletka poskakující kotouč netrefil podle svých představ a gólmana Pince neohrozil.

V polovině osmé minuty už si Pletka počínal lépe, zkusil štěstí překvapivou ranou z takřka nulového úhlu a Pinc si vůbec nebyl jistý, kde má kotouč. Dokázal ho ale udržet před brankovou čárou. Největší možnost otevřít skóre ještě do první přestávky měl v 16. minutě v končící početní výhodě Mikeska, jenže svou dorážku zacílil pouze do Pince.

Roman Turek v akci.Roman Turek v akci.

Na začátku druhé části nahazoval od postranního hrazení Snopek, najíždějící Veselý velmi dobře tečoval, Pinc ovšem dokázal pravým betonem vytěsnit puk mimo tyče. Na druhé straně kluziště předvedli totožnou akci Nedorost s Klimentou, jenž tečoval těsně mimo. Obrovskou šanci při přesilovce ve 26. minutě nachystal Melichar pro Gulaše číhajícího u tyčky, ale když už se domácí hráč chystal zamést puk do prázdné branky, jeden z hostů mu na poslední chvíli zablokoval hůl.

Severočeši se čím dál více osmělovali také v ofenzivě a hrdina úterního duelu bek Derner je na konci 33. minuty dokonce poslal do vedení, když gólman Turek neviděl jeho střelu od modré čáry. Po chvilce mohl odpovědět Květoň, jenže z bezprostřední blízkosti nedokázal ani z několika dorážek překonat ležícího Pince.

Liberec jde do vedení.Liberec jde do vedení.

Mountfield měl posléze k dispozici přesilovku, ale do přečíslení dvou na jednoho ujeli hostující Špaček a Blatný, kteří kontr zakončili střelou těsně mimo. Důležité okamžiky přinesla 39. minuta. V oslabení se nejprve probil až před branku Nedorost, Turek byl ale pozorný. Vzápětí na druhé straně obkroužil libereckou klec Melichárek a nikým neatakován pohodlně zakončil pouhou vteřinu před návratem vyloučeného Nedvěda na led.

Opatrné třetí dějství, v němž nechtěl žádný z týmů udělat rozhodující chybu, dlouho spělo k remíze a prodloužení. V 57. minutě však hosté v útočném pásmu přišli při přečíslení o kotouč, do rychlého kontru vyrazili Vak S Gulašem, který parádní přihrávku svého kolegy usměrnil do sítě. Na začátku 59. minuty navíc zvýšil Šimánek.

Hosté sáhli k oddechovému času, odvolali Pince z branky, ale byl to opět Šimánek, kdo jejich snahu o zvrat definitivně pohřbil. Vzrušení přinesla už jen potyčka několika hráčů po závěrečné siréně.

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 39. Melichárek (Šimánek), 57. Gulaš (Vak), 59. Šimánek (Melichárek, M. Hudec), 59. Šimánek (Vak, M. Hudec) - 33. Derner (Kašpařík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 8:10, navíc Veselý a M. Hudec (oba České Budějovice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3956. Stav série: 1:2.

České Budějovice: Turek - Ptáček, Macháček, Snopek, Gřegořek, L. Poživil, Melichar - Gulaš, Mikeska, Pletka - Veselý, Vak, L. Květoň - M. Hudec, Šimánek, Melichárek - Micka, Sailer, Kotrla - od 41. navíc Ježek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Moravec, Derner - Klimenta, Nedvěd, Nedorost - Ondřej, Podkonický, Matějovský - Plodek, Kašpařík, Víšek - Blatný, Dušek, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

OHLASY TRENÉRŮ
František Výborný (České Budějovice):
"Zápasy jsou od začátku vyrovnané. Paradoxně si myslím, že jsme v těch utkáních v Liberci hráli lépe než dneska. Dnes to bylo o trpělivosti. Hráči už se přece jen znají, hrají proti sobě prakticky čtvrtý zápas po sobě. Někdy tam jsou už chyby z únavy, nám se to ale podařilo otočit a zlomit. Výsledek 4:1 se zdá jednoznačný, ale kdyby to třeba padlo na druhou stranu, tak to mohlo skončit obráceně. Tohle štěstí jsme v Liberci neměli."

Jiří Kalous (Liberec):
"Myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání. Oba týmy měly enormní nasazení a v podstatě to, co se povedlo nám doma, že jsme zápas zvrátili ve svůj prospěch až v závěru, to se povedlo domácím. My jsme jim nabídli šanci skórovat, oni toho stoprocentně využili a zvítězili. My se teď soustředíme na zítřejší zápas."