+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. září 2016 • 11:30

Nový trend pro hokejisty: kompozitová hokejka vyrobená na míru za cenu sériové

Autor:
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přemýšleli jste někdy nad tím, čím se liší obyčejná sériová hokejka, kterou si můžete koupit v kterémkoliv obchodě od hokejky, se kterou hrají profíci v extralize, KHL nebo NHL?Ten rozdíl je ve svobodě a možnosti hrát právě s tou hokejkou, která bude ve všech ohledech splňovat hokejistovy požadavky. Zatímco když si půjdete vybrat hokejku do obchodu, budete před stojanem vybírat maximálně podle typu zahnutí a tvrdosti hole. Na rozdíl od vás si bude profesionální hokejista hrát s detaily zahnutí, úhlem mezi čepelí a shaftem, gripem a dalšími detaily, které dají dohromady dokonalý celek. Hokejka je pro hokejistu velmi důležitý pracovní nástroj a hokejisti na ní skutečně řeší každý detail. Věděli jste například, že David Výborný používal hokejku s prodlouženou čepelí? Nebo že Michal Vondrka hraje s hokejkou, která váží pouhých 395 gramů?

Výroba hokejek na zakázku byla vždy velmi drahá a problematická z pohledu vysokých nákladů při výrobě malého počtu kusů a vysoké ceny za dopravu. Proto mohli mít „mírovky“ pouze profesionálové. Navíc bylo pro výrobce prakticky nemožné nabídnout výrobu hokejek na zakázku široké veřejnosti. V dnešní době  již ale existuje možnost nechat si vyrobit hokejku na zakázku za stejnou cenu jako stojí sériově vyráběná a při minimální objednávce 3 kusů.

Foto 

Švédská hokejová značka Salming přišla se zajímavou a unikátní službou výroby zakázkových holí, kterou využívají stejně tak profesionálové jako nadšení hobby hokejisté nebo nadějní junioři. Na stránkách www.mojehokejka.cz najdete webovou aplikaci – konfigurátor, ve kterém si během šesti jednoduchých kroků sestavíte hokejku svých snů.

Nejprve si vyberete model hokejky, který se liší technologií, váhou, designem a samozřejmě cenou. Následně zvolíte profil držení – tvar shaftu, tvrdost hokejky a povrch hokejky. V dalším kroku si můžete zvolit jeden z osmi standardních záhybů čepele, mezi kterými nechybí nejpoužívanější „Sakic“ nebo „Ovečkin“. Pak už jen doplníte své jméno, číslo a vlaječku, počkáte 3-4 týdny a máte doma svoji unikátní hokejku!

S výjimkou příplatku za výrobu formy pro vlastní záhyb je cena hokejky skutečně stejná jako cena hokejky v obchodě. Nebudou vám účtovány žádné další poplatky ani cena za dopravu. Jediná podmínka je objednávat hokejky minimálně po třech kusech, což je při zakázkové výrobě pochopitelné.

Vše je velmi dobře znázorněno a popsáno, konfigurátor funguje velmi intuitivně. Krom toho, že Salming je jediný výrobce, který tuto možnost nabízí, se nám líbí detaily typu vlastního jména a čísla na hokejce. To vše vyšperkované rukavicemi Salming MTRX21 zdarma taktéž s vyšitým jménem a číslem při objednávce minimálně 12-ti hokejek.

Pokud jste dosud žili v představě, že hokejky na míru jsou dosažitelné pouze pro profíky, navštivte stránku www.mojehokejka.cz, kde se přesvědčíte o opaku.