23. srpna 2014 • 20:14

Hlasy po utkání fotbalové ligy České Budějovice - Mladá Boleslav

0
Hlasy po utkání 5. kola první fotbalové ligy Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav (2:1):

Luboš Urban (trenér Č. Budějovic): "Skvělé, vydřené, vybojované. Kluci si mákli. Zápas jsme měli zase špatně rozehraný, upozorňujeme na to a ve finále dostaneme ve 4. minutě gól. V lize jsme počtvrté prohrávali a potřetí jsme to dotáhli. Všechna čest. Zaplaťpánbůh brzy jsme dali gól, vyrovnali a tím pádem jsme se zvedli. Když to vypadalo, že bychom mohli, najednou červená karta. Šli jsme do deseti a vypadalo to s námi špatně. Naštěstí jsme do poločasu udrželi 1:1 a v půli jsme si v klidu řekli, jak budeme hrát. Vůbec jsme nechtěli napadat vysoko, to by nás vykombinovali. Řekli jsme, že se budeme posouvat, vykrývat prostor. Nějak jsme to otupili a hráli na brejkové situace, vyvážení míče. Na to máme hráče, vycházelo nám to, dali jsme gól. V závěru to bylo o poctivém bránění, plus nám zachytal fantasticky gólman. Přežili jsme to. Obrovsky cenné body, pro takové mužstvo jako my je to plus. Máme klid do další práce."

Karel Jarolím (trenér M. Boleslavi): "Dali jsme rychlou branku, ale moc nám nepomohla, spíš naopak. Od té doby jsme přestali hrát a o vyrovnání jsme si koledovali. Samozřejmě nám nahrálo, že soupeř šel do deseti. Ale my jsme byli naprosto jaloví. Do druhé půle jsme udělali změnu, dali jsme jednoho defenzivního hráče dolů. Očekávali jsme, že to bude konstruktivnější, že si vytvoříme šance. Naopak šanci měl soupeř, ale ani to nás nevarovalo. Výkon byl špatný, pořádně jsme se nedostali k zakončení. Možná po druhém inkasovaném gólu tam byly nějaké náznaky, ale bohužel se nic z toho neujalo. Byl to zmar z naší strany, absolutně špatný výkon."