3. června 2007 • 00:00

Triatlonista Ospalý vyhrál závod SP v Madridu

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český triatlonista Filip Ospalý vyhrál potřetí v kariéře závod Světového poháru. V Madridu dnes zvítězil o pět sekund před vedoucím mužem seriálu Javierem Gomézem.

Český triatlonista Filip Ospalý vyhrál potřetí v kariéře závod Světového poháru. V Madridu dnes zvítězil o pět sekund před vedoucím mužem seriálu Javierem Gomézem. Posunul se na průběžné druhé místo, přestože z dosavadních pěti závodů absolvoval jen dva. Třetí skončil další Španěl Ivan Raňa, který zaostal za Ospalým o 21 sekund. Mezi ženami byla Lenka Zemanová sedmá. Vyhrála portugalská favoritka Vanessa Fernandesová, která suverénně vede Světový pohár. Ospalý potvrdil výbornou formu v úvodu sezony a vylepšil druhé místo z Lisabonu, kde před měsícem podlehl jen Gomézovi. Dnes mu porážku oplatil a navíc na jeho domácí půdě. O svém vítězství rozhodl nástupem zhruba 200 metrů před cílem. Jednatřicetiletý brněnský triatlonista navázal na své triumfy ve Světovém poháru z předloňského závodu v Hamburku a z roku 2002 z Lausanne.

Výsledky: Muži: 1. Ospalý (ČR) 1:55:47, 2. Goméz -5, 3. Raňa (oba Šp.) -21, 4. Unger -24, 5. Petzold (oba Něm.) -27, 6. Don (Brit.) -38, ...19. Krňávek -1:55, 28. Čelůstka -2:52, 47. Bureš (všichni ČR) -5:52. Pořadí SP (po 5 z 16 závodů): 1. Goméz 138, 2. Ospalý 94, 3. Gemmel (N. Zél.) 91, ...63. Krňávek 2. Ženy: 1. Fernandesová (Portug.) 2:07:33, 2. Hewittová (N. Zél.) -53, 3. Dillonová (Brit.) -57, 4. Luxfordová (Austr.) -1:13, 5. Mayová (Luc.) -1:37, 6. Dittmerová (Něm.) -1:47, 7. Zemanová -1:49, ...25. Jiroušková (obě ČR) -5:16. Pořadí SP (po 5 z 16 závodů): 1. Fernandesová 189, 2. Hewittová 95, 3. Snowsillová (Austr.) 94, ...22. Zemanová 28, 31. Frintová 15, 54. Zelenková (obě ČR) 2, 57. Jiroušková 1.