+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Dnešní utkání je pro české basketbalisty hodně významné.
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LILLE | Jde o zajištění účasti na ME 2017. Ale jde i o zachování jisté naděje na účast v OH kvalifikaci do Ria de Janeira. Vše čeká české basketbalisty v dnešním zápase s Lotyšskem, který startuje v 18:30. Pokud vyhrají, mají kvalifikaci jistou. Pokud ne, budou muset čekat, zda se jedna ze tří skupin neodehraje v zemi na 3. - 7. místě. Jak by tedy měla OH kvalifikace vypadat?Mluví se o tom. Zajistí nebo nezajistí si čeští basketbalisté po dnešním zápase účast v olympijské kvalifikaci na Rio? Existuje jediná definitivní pravda: vítězství v dnešním zápase s Lotyšskem jim tu jistotu dá. Prohra je uvrhne do nejistoty, ale zároveň nemusí být také definitivní ne.

Vše se pak případně odvíjí od toho, komu bude přiděleno pořadatelství a jelikož OH kvalifikaci budou hostit tři země, nezbývalo by pak než doufat, že by v takovém případě padlo na jeden z týmů, který se na ME umístí na 3. – 7. místě. Jedině tak se uvolní prostor i pro případný osmý evropský celek. 

Jak tedy má OH kvalifikace vypadat?

V plánu je model tří skupin po šesti týmech, přičemž si postup zajistí jen vítěz. Což se zdá jako dost tvrdý klíč: osmnáct účastníků, jen tři postupující.

Kdo má již postup do OH kvalifikaci zajištěný?

Za Evropu je to již Francie, Řecko, Itálie, poražený z duelu Litva /Srbsko a vítěz zápasu Česko /Lotyšsko.

V Americké zóně to je: Kanada, Portoriko, Mexko

V Africe: Angola, Senegal, Tunisko

A v Oceánií je to Nový Zéland.

Zbývají tedy tři týmy z asijské zóny, které vzejdou z kontinentálního šampionátu (koná se od 23. 9 – 3. 10.) a tři týmy, kterým bude hostitelství přiděleno, a získají tedy automaticky účast. Následně se bude losovat i složení skupin.

Kdy se bude olympijská kvalifikace konat?

Termín je stanoven od 5. – 11. 7. 2016, tedy necelý měsíc před samotnou olympiádou v Riu.

Kdo má již OH jisté?

USA – vítěz mistrovství světa

Brazílie – pořadatel

Španělsko a vítěz duelu Srbsko /Litva – finalisté ME

Austrálie – vítěz oceánské zóny

Nigérie – vítěz afrického mistrovství

Venezuela a Argentina – finalisté jihoamerického mistrovství

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze