+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. července 2009 • 14:53

Tour zkontroluje loňské vzorky. Kvůli CERA

Autor:
Dopingové kontroly.
TOP VIDEA
PREVIEW 11. KOLA: Specialista na Liberec Milan Škoda. Zlomí Sparta prokletí jabloneckého stadionu? PREVIEW 11. KOLA: Specialista na Liberec Milan Škoda. Zlomí Sparta prokletí jabloneckého stadionu?
SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vzorky moči odebrané cyklistům na loňské Tour de France budou znovu testovány. Dnes to oznámila Francouzská antidopingová agentura (AFLD) s tím, že se zaměří hlavně na novou formu krevního dopingu CERA."Před začátkem letošní Tour jsme varovali patnáct cyklistů, že jejich vzorky z loňského závodu znovu otestujeme," řekl agentuře Reuters ředitel AFLD Pierre Bordry, jména jezdců však nezveřejnil. "Rozhodli jsme to udělat na základě signálů z několika našich zdrojů," dodal.

Testy proběhnou v září a říjnu a laboratoř se zaměří zejména na CERA, který je třetí generací krevního dopingu EPO. CERA se poprvé objevila na loňské Tour u cyklistů Riccarda Ricca a Leonarda Piepoliho. Později měli pozitivní nález i Stefan Schumacher a Bernard Kohl.

Témata:  sport, cyklistika, tour, de, france, doping
 Klasická verze
Mobilní verze