+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. března 2010 • 14:43

Zemřel nejstarší český olympionik, cyklista Loos

Autor:
Milan Loos byl v 96 letech nejstarším českým olympionikem
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 96 let zemřel nejstarší český olympionik cyklista Miloslav Loos. ČTK o tom dnes informoval cyklistický manažer Lubor Tesař. Loos startoval na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, v prvním ročníku Závodu míru v roce 1948 obsadil osmé místo a dlouhé roky byl trenérem reprezentace.V roce 1937 vybojoval zlatou medaili na domácím šampionátu a celkem dvanáctkrát startoval na nejtěžším českém silničním závodu Praha - Karlovy Vary - Praha.

V jeho sbírce úspěchů je i medaile z olympijských her v Berlíně, která však v žádných statistikách nefiguruje. V závěru silničního závodu na 100 km v posledním kilometru Loos unikl s Francouzi Cherpentierem a Lapébiem a bojovali na klopené dráze autodromu Avus o stupně vítězů.

Zezadu se však přihnal Ital Favalli a českého jezdce srazil k zemi, takže Loos nebyl klasifikován. Dodatečně obdržel bronzovou medaili, protože už byl v ochranné zóně.

Témata:  sport, cyklistika, loos, úmrtí
 Klasická verze
Mobilní verze